Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Nem vagyok nagy CPU mágus, de nem hiszem, hogy sokat érne mondjuk játék esetén. A szálankénti sebesség valszeg a béka segge alatt van, magból meg csak a töredékét tudná használni, nem egy ideális kombó játékra.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Tamás88 válasza satz18 (#1) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez inkább szerver rendszer lenne (2 foglalat cpu + ECC ramok). Szóval szervernek (pl. játékok szervernek kiváló).

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Netezéshez sokat eszik, filmezéshez is.
Játékokhoz meg nagyon alacsony a 2GHZ-es órajel és a legtöbb még mindig csak 4 magot használ.
Hiába raksz mellé erős vga-t, sose lesz belőle játékos konfiguráció. :(

Tuningra meg sajnos minimális lehetőség van, nem sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#4) snecy20


snecy20
veterán

A játékok, böngészők, lejátszóprogik semmit nem profitálnak a rengeteg magból.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) kenwood


kenwood
veterán

Ez egy ezereves ddr2 rendszer,raadasul server cuccokkal.
nem veletlenul ilyen olcso.
Esetleg a Xeon E5-2699V3-at erdemes megnezni.
Az is 12 mag,de picit erosebb.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#7) #73173120


#73173120
törölt tag

Esetleg az eladót megkérheted, hogy mérjen egy fogyasztást idle-ben, netezés közben, játék közben :) és ha lesz olyan kedves, megkérheted, hogy futasson pár benchmarkot is :)

Aztán majd magad eldöntheted, hogy egy nagy fogyasztású, játékra lassú gép kell-e neked ;]

(#8) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez virtualizálni, szervernek plö jó lenne, de játékra felejtő, és eszik vagy 300W-ot.

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Netezesre, filmezesre feleslegesen eros es sokat fogyaszt. Jatekra pedig nem megfelelo a vga miatt. Persze ha szeretnel ujabb jatekokkal jatszani megfelelo minosegben.

(#10) kmisi99


kmisi99
addikt

Mintha kamionnal mennénk gyorsulási versenyre hiába v12 es a kamion mindenki más leveri. :D

(#11) sanzi89


sanzi89
addikt

Nekem van egy ugyanilyen alappal rendelkező Windows Server játszós konfigom van otthon. Az alapot az alábbi kolléga árulja 45k-ért.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12) juliabrilke válasza ncc1701 (#8) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sokkal kevesebbet használ. 2423 HE procinál 55W az ACP.

(#13) Chaser


Chaser
titán

Játékra nagyon nem :N én is néztem ezt a cuccot, nesze semmi fogd meg jól kategória. Munkára is kevés, hiába sok mag/sok ram, ha alacsony órajelű és magonként is nagyon gyenge. Ez servernek való, másra nem.
Ha gamelésre is alkalmas cucc kell lesz egy hp munkaállomásom "csak" 6 magos+6HT-s, sandy bridge 3,2Ghz...na azt már sok mindenre be lehet fogni és nem is zabál sokat ahhoz képest. K2000 van benne, cpu-t aidával streeszelve 125W volt konnektorból a gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) JoeYi


JoeYi
őstag

renderelni, videó vágásra vagy esxi host-nak, de otthon csak elfűttöd vele az áramot

(#15) joghurt


joghurt
addikt

Hát nem jó, ha a saját szerverén tud játszani? :)
Úgy értem, a játék közben simán elfut alatta a szerver program is.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) Chaser válasza joghurt (#15) üzenetére


Chaser
titán

De ez nem játékra való. 2ghz amd-nél? pfffff. Servernek befognám, másra nem. Lehet ez 128 magos is így.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) joghurt válasza Chaser (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Na ja. Minecraftnak pl. kb. egyetlen mag elég, de az legyen csillió GHz-es.

A tej élet, erő, egészség.

(#18) Chaser válasza joghurt (#17) üzenetére


Chaser
titán

Nem is az órajel a lényeg, hanem a számítási teljesítmény. Ezt a csoda amd-t már korabeli konkurensei is csúnyán elverik c2c.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) egykettő


egykettő
aktív tag

Nem értem, hogy ez szervernek miért jó??? ott mivel 7*24be megy főleg fontos a fogyasztás. Szóval sokat eszik de legalább lassú is :D

(#20) sanzi89 válasza egykettő (#19) üzenetére


sanzi89
addikt

Azért ne essünk át a ló túloldalára... Ez egy szerver processzor, szerver alaplap, szerver memória, stb. Tehát nem játékos gép. Igen, az egy magra jutó teljesítmény mai szemmel már nem sok, emiatt a mostani játékokra se a legalkalmasabb. De szerver felhasználás - vagy sok párhuzamosan futó művelet esetén - nem is ez a fontos.

És miután helyére tettük a hardvert, nézzük meg a számokat.
[Dual CPU] Six-Core AMD Opteron 2423 HE | TDP: 55W*2 | Pontszám: 5686
Intel Core i5-3330 | TDP: 75W | Pontszám: 5686
Intel Core i5-2400 | TDP: 95W | Pontszám: 5832
AMD Phenom II X6 1100T | TDP: 125W | Pontszám: 5856

Még egyszer nyomatékosítom mielőtt belekötne valaki, hogy ez a CPU össz teljesítménye. Aprón a kolléga az alaplapot 32GB DDR2-800 ECC rammal, a két CPU-t gyári réz hűtővel árulja 45k-ért, de én például postával együtt 40k-t fizettem érte.
Aprón a fent említett procikért még most is elkérnek 30-40k-t... Szóval mire is ez a nagy lefikázása a hardvernek?

Windows Server üzemeltető volnék, otthon üzemeltetek a szervert, ha bütykölni kell valamit vagy ki akarok próbálni ezt-azt. Oda a proci bőven elég, fut rajta jelenleg 9 darab virtuális gép, egy komplett Windows Server 2112 alapú infrastruktúrát tudok rajta felépíteni gyakorlás céljából (2DC, WDS, WSUS, Win8, Win7, Owncloud, Pfsense, NTP).

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21) Yutani válasza Chaser (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

A K10 kb 10% hátrányban van a Core 2-től, azaz egy 2GHz-es K10-nek egy ~1.8GHz-es C2 felel meg. Ez tényleg csúnya, húúúúúú.

Abban az esetben beszélhetünk csúnya elverésről, ha a Nehalemet korabeli konkurensnek nevezzük. Az nem tudom, mennyire fair, de tény, hogy az FX-ek kijövetele előtt a K10-nek a Nehalemmel is versenyezni kellett, nyilván semmiféle eséllyel.

Na nem mintha az FX aztán felvette volna bármivel is a versenyt C2C.

Abban egyetértünk, hogy játékra kevés. Ki az, aki egy 1.8GHz-es C2D procit ma játékra használna? Ugye. :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22) Chaser válasza sanzi89 (#20) üzenetére


Chaser
titán

Nem "fikázásról" van szó, annyiért megéri ha tudod mire használni. Játékra kevés, ennyi. Servernek tökéletes, annak is tervezték.

szerk: Yutani bocs, azt hittem ez már első genes core i ellenfél

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Yutani válasza Chaser (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez már 45nm-es, második generációs K10. Viszont neked van igazad, a második generációs K10 már a Nehalem idején jött ki, így ha szigorúan nézzük, azok a kortársai. Így pedig tényleg csúnya a verés.

Az zavart be, hogy nekem a K8/K10 a C2D ellenfele volt mindig is. A Core i teljesen más tészta, 2008 óta (8 éve!) nem tudott az AMD megfelelő ellenfelet állítani neki.

#tarcsad

(#24) juliabrilke válasza egykettő (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

2x 55W sok a procikra?
Simán elfogadható szerintem.

(#25) domos válasza juliabrilke (#24) üzenetére


domos
senior tag

Hát, ha azt nézzük hogy single thread-ben egy Atom Z3735G szintjén van, ami ~3W, vagy azt hogy vannak procik amik ennél jobban teljesítenek 30W körül, akkor igen, sok.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) Chaser válasza Yutani (#23) üzenetére


Chaser
titán

Akkor jól rémlett. Kár az amd-ért.

szerk: domos Ha azt nézem, hogy a xeon i7-em 3,2Ghz sandy bridge 6mag+6HT és bizony nem túlzás ha azt mondom agyonveri ezt a cpu-t mindenben, akkor bizony qrva nagy fogyi. Az 130W-os. Relatíve viszont nem rossz. Sajnos nem a teljesítmény/fogyasztás mutató ennél a cpu-nál a legnagyobb gond. Nem is értem hogy meri valaki játékra ajánlani...a kapitalista qrva eget azt:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) sanzi89 válasza Chaser (#26) üzenetére


sanzi89
addikt

Most megint egy olyan procit hoztok példának (Inte Xeon E5-1650?) aminek a használt ára 60k-ról indul eBay-ről? 45k-ért 32GB ECC ramos félkonkigot kapni a dual AMD-s cuccal. Persze, itt az egy proci kétszeres kakaóval rendelkezik a dual AMD-s cucchoz képest, de kezeljük már helyén a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28) Chaser válasza sanzi89 (#27) üzenetére


Chaser
titán

Ebből a szempontból nem az ár lényeges 12 mag v 6+6. Nyilván 45k-ért megéri azzal a konfiggal. Megint más kérdés érdemben csak servernek jó. Egyébként bayen annyi az az i7, itthon viszont olcsóbb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) domos válasza sanzi89 (#27) üzenetére


domos
senior tag

Fogyasztás-teljesítmény arányról volt szó, nem ár-teljesítményről... 45k-ért talán jó vétel, de játszani tuti nem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.