Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltn


Zoltn
senior tag

Végre nem csilli villi gémer design. Nekem nagyon tetszenek!

"Music is your only friend. Until the end!"

(#2) Yodamest


Yodamest
addikt

Szépek, tökéletes lenne játékra, bár a VA panelnek elég erős utánhúzása van, youtube tele van ilyen videókkal, sötétlila csíkot húznak az objektumok. Amíg nem jön be az oled meg az új panelek (LG, Samsung) addig még az ips marad a nyerő. Árban is elég vicces, hogy 400 dodó, ezért nálunk jelenleg 24"-es 144-hz-es monitort kapni.... pláne, hogy gondolom gsyncesek lesznek, szóval olyan 1000-1200 $ lesz a reális ára mire ideér.

(#3) .mf


.mf
veterán

>Ívelt
>32"-en fHD (4K is beleférne)
>béna állvány
>nincs FreeSync

Pedig az ára már egész jó egy ekkora méretű VA-paneles magas frissítésre képes monitorhoz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Daywalker válasza .mf (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Az ugye megvan, hogy ha 4K lenne, nem ennyibe kerülne?:) Nyilván nem te vagy a célcsoport ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Valaki köpött, vagy rájöttek a gyártók, hogy szükség lehet 27 hüvelyk feletti full HD monitorokra?
Már csak ki kell egyenesíteni! Esetleg tényleg inkább IPS-t bele és uccu!
Az álmom válna valóra! De ha mégsem, akkor vehetek négykás monitort, hogy lenegyedeljem a felbontást, mert vakulok!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#7) .mf válasza Daywalker (#4) üzenetére


.mf
veterán

Nyilván nem ennyibe kerülne, de van egy kis különbség a "valamivel drágább" és a "heroinárban megy" között :) Márpedig most a 32"-es, 4K-s, jobb paneles, Freesynces monitorok az utóbbi halmazba tartoznak :( (S pluszba nyomatják hozzá a hülye ívelt kijelzős, dizájnos de használhatatlan talpas, vékonykávás és egyéb felesleges sallangokat)

Ja és fura, hogy nincs DP port rajtuk, pedig annak nincs is licensz-díja, mint a HDMI-nek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) tecsu válasza .mf (#3) üzenetére


tecsu
addikt

:C :DD
Az ára pont azért annyi, mert nem felel meg a kritériumaidnak.
Ha 4K lenne stb. jóval drágább lenne.

A Peugeot 108-nak egész jó ára van, csak hiányzik belőle a Rolls Phantom felszereltsége. :-D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) LLKobe


LLKobe
veterán

Hát nem tudom, nekem már a 27-es monitoromon is necces a 1080p...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez olyan, mint amikor egy gyengébb videokártyát telepakolnak DD3-as memóriával. Legyen jó nagy, meg ívelt...mer az kell a népnek.

Ekkora méretben már legalább QHD felbontás kellene, illetve mivel nem UW, feleslegesnek tűnik az ívelt verzió.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) atee


atee
őstag

Ettől az ívelt dologtól sokan óckodnak. Használtatok már ívelt monitort?
Mert a gyakorlatban nem zavaró! Én kifejezetten kedvelem.

D-day 2002-01-04 01:54

(#12) Bandi79 válasza Yodamest (#2) üzenetére


Bandi79
aktív tag

IPS annak nyerő, akit nem zavar a glow, pocsék kontraszt, felhősödés... Szóval én maradok a VA-nál.

(#13) milszab válasza Bandi79 (#12) üzenetére


milszab
senior tag

+1

VA szerintem a legjobb. Jó kontraszt, fekete, szép színek. Legközelebbi monitorom is ilyen lesz.

(#14) South Velen válasza Bandi79 (#12) üzenetére


South Velen
addikt

Jelenleg IPS-t használok, de maximálisan egyetértek.

(#15) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Csak nekem tűnik fel, hogy mintha az ASUS a többi gyártóval ellentétben, mindig lecsípne egy 0.5"-t a képátlóból? 23.5" vs 24", főleg ezek esetében vettem észre. Ennyire spórolnak a panellal? Vagy más gyártó is szokott ilyet?

(#16) Pandaboy válasza SunMount3r (#15) üzenetére


Pandaboy
tag

Pl. a Samsung, Dell és LG is ezt csinálja. 21,5" colos, 22 helyett. A 24" helyett 23" colos monitorokat gyárt.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#17) TTomax


TTomax
nagyúr

Olyan felemás érzésem van,nagyon szeretem a VA panelokat,de... gyors játékokban elvéreznek elég sokan közülük.Rendben,mondjuk ebbe lehet hogy jobb panel került,ez majd kiderül.A design tetszene,még az sem zavarna hogy hajlitott,a legnagyobb probléma az a fránya felbontás,ami FHD,már 27"-on is necces de 31.5"-on biztosan zavaró lehet,föleg aki hosszabb ideig játszik az tudja,hogy pár óra után bizony a fejed van a legközelebb a monitorhoz....hát nem is tudom... :F

Azért egy jó kis autós szimhez 3darab elég brutál lenne...a 400 dolcsi gondolom lesz vagy 400euro, a hdmi nélküli talán olcsóbb is lehet (sok embernek amugy sem kell).

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18) Gróf... válasza TTomax (#17) üzenetére


Gróf...
aktív tag

"FHD,már 27"-on is necces de 31.5"-on biztosan zavaró lehet,föleg aki hosszabb ideig játszik az tudja,hogy pár óra után bizony a fejed van a legközelebb a monitorhoz"

Hadd magyarázzam el neked és a többieknek akik nem értik:
Nem nektek készült a monitor! Nektek az készült, ami ekkora felületen WQHD, vagy 4K felbontást tud!
Ez a monitor nekem készült, aki viszonylag messze ül tőle, és nem opció, hogy: "Akkor ülj közelebb, vagy tedd állványra!"
Van is rá igény! Csak mivel mi nem átlagos felhasználók vagyunk, ezért nem éri meg gyártani.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#19) Kr/\toS válasza TTomax (#17) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

32"os philips tv-t használok monitornak(fullhádé), egyáltalán nem zavaró az olvasás rajta.

A VA panel itt a gond okádás szar színei vannak. Nemrég kipróbáltam egy ilyen paneles samsung nagymonitort, gondoltam leváltom az öregedő hp tn-filmes monitorom, hát sikítva vittem vissza a boltba.

[ Szerkesztve ]

(#20) Zso Ro válasza Kr/\toS (#19) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Ha sikítva viszed vissza,akkor könnyebben visszaveszik?Nem tudom,csak kérdem,hogy legközelebbre legyen tépé

(#21) TTomax válasza Kr/\toS (#19) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az gondolom nagyban függ attól,hogy milyen messziröl nézed.

(#18) Gróf...
Szerintem ez annak kélszült aki megveszi,azért 32"-os FHD tévéböl van rendesen kinálat,igaz azok nem tudják a 144Hz-et.Az ára dönti dönti el hogy érdemes-e ezzel foglalkozni vagy sem.Szerintem egy 400eurót megérhet de felette már necces.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22) Chibass


Chibass
tag

Én inkább ilyen címet olvasnék:
Monitornak is elmennének az új, 4K felbontású, sík tévék... :U

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#23) Bandi79 válasza Kr/\toS (#19) üzenetére


Bandi79
aktív tag

TN után a VA-nak "okádás szar" színei vannak ? Mesélj még... :U

AMVA monitort (Philips BDM3270QP) használok, gyönyörű színei vannak és messze jobb kontrasztja, mint a korábbi TN monitoromnak vagy az IPS TV-mnek...

Egy VA-t próbáltál, nem tetszett, tehát a VA szar: mész egy kört egy 1.3-as Daciával -> összes benzinmotoros autó szar...

(#24) Kr/\toS válasza Bandi79 (#23) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

A tapasztalatom ez volt, és ha ironizálsz akkor sem változtat a tényeken.
Persze az elszenvedett tapasztalat típus/modell függő, elsősorban a monitornak szólt, de a belépő tévéknél sem sokkal jobb a helyzet. De egyszerűsítek: HP 23dled(8bit rgb) > Samsung 32F351 (8bit rgb)< Philips 32pfh 5501 (12bit rgb)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.