Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Formaster


Formaster
addikt

Ennyiért normális rendszert is lehet építeni :N

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Tehát kiváltunk egy center sugárzót valamivel, amiben reflexcső van. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Duree


Duree
veterán

Vagyi ez egy hulladék kategóriás sound bar természetesen nem megfizethetö áron.És mire jó? Semmire

duree54

(#4) TigerCat válasza Duree (#3) üzenetére


TigerCat
nagyúr

De legalább jól néz ki. Eddig még egy sem tetszett...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) aszamóca válasza Duree (#3) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ez egy dizájnnal, és markecing dumával újra eladott "semmikülönös."

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#6) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A Soundbase forgalmazása április 4-én kezdődik meg..."

Talán elírás, az elseje sokkal valószínűbb. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) #15419392


#15419392
törölt tag

Biztos sokan hallgattatok már meg bàrmilyen sonos terméket :) gondolom a márkával kapcsolatos tapasztalaitok alapján írjátok ezeket az okosságokat. Gratulàlok.

(#8) Formaster válasza #15419392 (#7) üzenetére


Formaster
addikt

Csupán túlárazott a dolog. Jamo dolby rendszer építettem ennyiért erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#9) aszamóca válasza #15419392 (#7) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Gondolkozzunk kicsit az alapokról. Ez egy hat centi magas doboz amibe ugye beletettek pár dinamikus, 4cm-es membránátmérőjű hangszórót. Na jó, előlegezzük meg hogy oválok, és legyen hat centi a szélesebb rész.
Telerakták valamilyen D, vagy hasonló magas hatásfokú végfokkal, szűrő, illesztő, vezeték nélküli cajgokkal, az egészet kapcsi tápról meghajtva. Mivel a térfogata így a dobozkának lehet úgy 4l nagy dolgot, széles frekimenetet azért nem várhatunk tőle. Megtámogatják hátsó kis 2l körüliekkel, és egy nagyobbacska, kb. 10l körüli palifogó külsőbe rejtett, baszreflexportos mélysugárzóval, amit ha behangolnak ahogy szoktak ilyen méreteknél jó dudoros kiemeléssel, azt hihetik az óvatlanok hogy hűha, közbe meg dehogy. Olyan, komolyabb PC-s hangsugárzós szett érzet, jobban megtöltve elektronikával.. Na de kétszáz körül már lehet azért venni sok mindent, ami szólhat így.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#10) zozoz1 válasza aszamóca (#9) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Itt max az anyagminőség ami jó lehet, mert azért lehet pénzt kérni.
Esetleg a tervezés, mondjuk egy labirintus rendszer.
De a fizikai méretek eleve korlátokat szabnak ahhoz, hogy valóban egy professzionális cucc legyen.
A rongyrázók cucca ez.... :DD

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Milyen jó hogy hogy az eredeti problémát kigyomlálták az egyre laposodó a TV-ből... Erre beleteszik pontosan u. azokat a jelentéktelen hangszórókat egy külön dobozba, amiért elkérnek ~700 USD-t, és ehhez tapsolni kell? tessék: :C

A következő pénz-fejő találmányt Plíííz...

[ Szerkesztve ]

(#12) total90


total90
veterán

Nekem Sonos van, előtte Bose volt. Mindkettő 5.1. Brutális.

A Sonos cuccai ugyan nem olcsók, de jók.
Ha teszteket nézték, akkor ki is derül, hogy pl a Bose, Harmann/Kardon nem nagyon rúg labdába mellette.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) nubreed válasza total90 (#12) üzenetére


nubreed
veterán

Hát főleg, hogy a H/K-t megvette a Samsung, a jövőben sok jóra amúgy sem számítanék.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14) AGE-T


AGE-T
senior tag

700 USD, ezt se Magyar piacra szánják :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#15) Kernel


Kernel
nagyúr

Szerintem ezek az ostoba, és komoly szakmai oldalhoz méltatlan cikkek eleve ilyen kattintásgeneráló és trollgyűjtő trükközések.

Semmivel nem különb, mint a bulvárban a bizonyos szenzációhajhász baromságok:

--> X Y celeb halálos beteg --> Kattints ide, olvasd el! --> X Y celeb 20 éve elment az orvoshoz. Szerencsére nem lett semmi baja, azóta is köszöni, jól van.

--> Celeb a csőd szélén --> Olvasd el! --> Az anyja adott kölcsön, de jó neki.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#16) Duree válasza aszamóca (#5) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van.

duree54

(#17) Duree


Duree
veterán

Ebben igazad van nem sablonos a fazonja, valóban jól néz ki jól mutatna a tévé alatt,de sajnos a beltartalom az a szokásos.

duree54

(#18) ALBY válasza Duree (#17) üzenetére


ALBY
senior tag

Nem igazán. Egy Sonus Faber hangfal például az jól néz ki.
Ez meg azt mutatja a vásárlóról hogy ugyan zeneminőségre igénytelen, de legalább erőből szórja a pénzt.
(ezt úgy általában az efféle prémium soundbar-okról)

Sonos amúgy valóban nagyon ügyes (sok más soundbar gyártóval ellentétben), komoly szakértelem kell hogy röhelyes méretű döbozokból kihozzanak valamit, csak hát nem a röhelyes méretű mono dobozkákból kéne kiindulni mert a vége úgyse lesz hifi. Aztán jön a gátlástalan marketing szakasz.

Reális felhasználási területe egy soundbarnak nagymamnál lenne, hogy a tévéből amíg megnézi a Dallast nem hányjuk vissza a vasárnapi ebédet a tévé beépített hangszóróitól.
Na ezt meg ugye nem 700 dollárért kéne "megoldani".

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#19) csizo13


csizo13
tag

Ja, ez a méretfóbia alapfizikai okoskodással megspékelve.
Valószínű, hogy őseitek égették el eretnekségért haladó gondolkodású embereket a múltban.
Teljesen rendben van, hogy számotokra a nagy hangfal a hangfal öcsém, abból jön csak a hang. Ami meg kisebb, mint az általatok elképzelt "kiváló" hangfal, az bögreszett.
Jó látni, hogy mennyi hozzánemértő osztja itt az észt.
Ne hibáztassátok magatokat, nem tehettek róla, a génjeitekben van.

(#20) aszamóca válasza csizo13 (#19) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ha hallottál már nagyméretű hangszórókkal épített hangsugárzót, az életbe nem leszel elégedett a könyvespolci mütyürökkel.
Trükközni lehet, de a fizikát meghazudtolni nem. Alapból ez egy egzakt tudomány, minden konstrukció ismert már, előveszik néha némelyiket, aztán a markecingesek kitalálnak rá valami hangzatos filozófiát, és méregdrágán elsütik. Vannak mások is, akik így próbálkoznak kis hangszórókkal, kis térfogatú hangdoboz kombinációkkal, többek között pl. a Boenicke Audio, akik a CNC-vel mart transzmission line, és a basszusreflex rendszerű hangsugárzót találják újra fel, >300 000Ft/l áron, de hogy kinek? Frekimenet diagrammokat meg szinte senki sem tesz nyilvánossá ezen a gyártók közül, nem véletlenül.
Hangfalat meg életembe egyet láttam, hallottam, de működési elvéből fakadóan ettől a hangsugárzó fajtától valódi mély visszaadás értelmes méret mellett, nem várható.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#21) Formaster válasza csizo13 (#19) üzenetére


Formaster
addikt

Tök jó h ilyen optimista vagy, de ennyi pénzért tisztességes rendszert veszel, aminek ez a közelébe sem ér.

(#22) Kernel válasza csizo13 (#19) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én sem hibáztatlak, hogy meg tudod vezetni magad az érzékeid által, mivel ez természetes is.

Amikor azt hiszed, hogy egy hang, vagy kép a TV-n maga a tökély. Mert nem láttál, nem hallottál még különbet. Plusz ott van a természetes hozzászokás, érzékszervek alkalmazkodása.

Nekem már az furcsa volt, amikor korábban kifejlesztettek mindenféle kép- és hangjavító áramköröket, amivel azután lehetett reklámozni a készülékeket, hogy milyen jó, vedd meg!

De miről beszélünk, talán inkább nem kellene elrontani valamit és akkor nem kell művileg feljavítani (ami már biztosan nem lesz ugyanaz).

Ezt nem nagyon éred fel úgy látom, hogy egy ilyen rendszerben is valami eltorzul, amit visszatorzítunk (világ legnagyobb hülyesége).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23) Duree válasza aszamóca (#20) üzenetére


Duree
veterán

nagyon igazad van én az egyetemet tanultam akusztikát és hangdoboz tervezést,igaz az régen volt de a fizika ma is ugyanaz.Azt írta a tankönyv , bármilyen trüköt is alkalmazól igazi mélyeket csak nagyméretö faládából lehet kihozni és minimum 20cm bassz sugárzó kell hozzá.

duree54

(#24) Duree válasza ALBY (#18) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon igazad van minden leírt soroddal egyetértek.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.