Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vinibali


vinibali
őstag

ez kell a népnek. olyan fontos volt, hogy csak na :C

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#2) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

"A játékok esetében a Virtu használata nélkül mindkét tesztelt grafikus kártya gyorsabb volt. A sebességcsökkenés annak tudható be, hogy a képpuffer tartalmát a VGA memóriájából át kell másolni az IGP memóriájába, ami természetesen időveszteség, és ez a jövőben sem fog javulni, hiszen erre a folyamatra szükség van."
Őszinte legyek, erre miért van szükség? Lehet, hülye vagyok ehhez, de nem az szoftver feladata, hogy eldöntse, melyik vga-t használja, mindezzel energiát takarítson meg? Ráadásul ez még csak nem is igazán működik:
"Természetesen a fogyasztás vizsgálata az egyik legfontosabb tényező a Virtu esetében, hiszen a technológia egyik alapja, hogy csökkenjen a teljes rendszer energiaigénye a VGA lekapcsolásával. Ezen a ponton nem valami hatékony az elképzelés. A VGA-k sajnos nem kapcsoltak le teljesen, vagyis a fogyasztás csak kismértékben javult."
No mindegy, az igaz, hogy nem értem teljesen, hogy működik ez, de ami átjött, az annyi hogy egy alfa állapotban lévő szoftver, ami konkrétan még semmire sem jó igazán :S
Akkor meg minek erőltetik, nem ér rá addig, míg használható nem lesz, hogy piacra dobják? :F

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#3) Pug


Pug
veterán

Most őszintén, valaki magyarázza el, hogy ez miért is jó nekem? :U

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#4) lujó55


lujó55
őstag

Emberek, most valaki fordítsa le: mire is jó ez? Nem értem...
:U :(

(#5) vinibali válasza lujó55 (#4) üzenetére


vinibali
őstag

és (#4) lujó55:
ez megoldja a világgazdasági válságot. a harmadik világbéli éhezéseket és jó hatással van az ózonrétegre is, nem olvastátok? :))

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) Palafi


Palafi
tag

Én nagyon várom, hogy tökéletesen működjön ez a dolog.
Mert ha jól tudom egyenlőre nincs mód kapcsolgatni, átváltani az alaplapi, és a diszkrét kártya között. :W
Azt viszont nem értem, hogy a Virtu használata közben a monitor melyik kivezetésre van kötve? Az alaplapi (proci GPU), vagy a diszkrét kártya kivezetésére? Vagy ez a dolog hogy van megoldva?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#7) Pug válasza Palafi (#6) üzenetére


Pug
veterán

Ehhez nem Virtu kell, hanem full amd platform :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#8) Chosen


Chosen
addikt

Ha jól értem az lenne a célja, mint az Nvidia Optimusnak, azaz ha nincs szükség 3D-s teljesítményre, akkor a külső vga-t teljesen lekapcsolja és az IGP-ről megy tovább a dolog, ezzel csökkentve a fogyasztást. Csak ez így szvsz halál béna, hogy 3D-ben is át kell tolni IGP-n az egész anyagot, így soha az életben nem lesz normális sebessége. Két VGA között is "lassú" a kapcsolat, nem még egy harmadikig elvinni...

(#9) Palafi válasza Pug (#3) üzenetére


Palafi
tag

Az az egésznek az értelme, ha többnyire csak kis GPU igényű dolgot csinál valaki a gépén, akkor csak a proci GPU-ja működik minimális fogyasztás mellett. Viszont amikor egy kódolást, vagy egy erős játékot kezdünk játszani, átkapcsol a diszkrét kártyára.
Egyszerűsítve mintha két gépünk lenne: egy letöltő masina minimális fogyasztással, és egy gémer gép egyben. Csak jelenleg ez az átkapcsolás nem megoldott.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#10) Palafi válasza Pug (#7) üzenetére


Palafi
tag

Csak jelenleg teljesítményben jelentősen elmarad az AMD az Inteltől. :W
És ha valakinek mindkét opcióra szüksége van, akkor örül egy ilyen próbálkozásnak.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#11) Duree


Duree
veterán

Hát elsöre ígéretesnek tünik a dolog,de jobban belegondolva,már nem annyira

duree54

(#12) benedekco válasza Palafi (#10) üzenetére


benedekco
addikt

Muhhahahahaaa! :C

cikkre: Várjuk a folytatást hátha akkor majd jobban megértjük, hogy miért van ennek értelme igazán.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13) frescho válasza Day 'n' Nite (#2) üzenetére


frescho
addikt

Tomoren leirva a mukodesi elvet:

- A monitort az IGP kimenetere csatlakoztatjak
- A virtu felismeri, hogy milyen szoftver fut (futtatott program.exe alapjan)
- Ha ugy dont, hogy nincs szukseg nagy teljesitmenyre az IGP-t hasznalja a program.
- Ha ugy dont, hogy nagy teljesitmenyre van szukseg az addig nem hasznalt diszkret GPU-t terheli. A kepet a nagy teljesitmenyu GPU szamolja ki -> a framebufferbol atmasolja az IGP pufferjebe -> Megjelenik a monitoron

Elonyei:

- Kis terhelesnel alacsonyabb fogyasztas
- Nagy terhelesnel nagy teljesitmeny

Hatranyok:

- Ha a virtu nem ismeri fel az exe-t, akkor nem kapcsol at, ergo az IGP-t hasznalja -> lassu
- Plusz kesleltetest visz a kep megjelenitesebe, FPS orulteknek nem jo

Megjegyzesek:

- Ha egy mai GPU kis terhelesnel kepes 10W koruli fogyasztasi szintre lemenni, akkor mi ertelme az egesznek?
- Az egeszet mar regen megjelentette az nvidia Hybrid SLI neven. Sajnos A GTS250 szeria kornyeken kifujt a dolog, ahogy kiszalltak a chipset uzletbol.

https://frescho.hu

(#14) lujó55 válasza frescho (#13) üzenetére


lujó55
őstag

Vágom már! Köszi, hogy leírtad, de én is így sejtettem: lassítja a rendszert a plusz feldolgozás miatt.

(#15) Day 'n' Nite válasza frescho (#13) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Tényleg, az a része nem jutott eszembe, hogy min. két kimenet van, és itt megoldaná, hogy egyet használjon mindkét vga...
Ettől függetlenül még nem igazán működik dolog, ezért pénzt hogy fognak elkérni, nem tudom :DD

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#16) arn


arn
félisten

erdekes, de veszett fejsze nyele. ez korrektul majd csak platformszinten fog mukodni - ami azt jelenti, hogy kb az amds gepek fogjak tudni :)

de azaz igazsag, hogy a tuningolt sb mellett egy 5800nal ujabb kartya mellett sem igazan nagy az idlefogyasztas: a q6600+5850 2.5x annyit fogyasztott, mint most a 2500k+gtx560 kombo.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) ZIL


ZIL
tag

Ez nekem egyre inkább kezd ugyanolyan átb@szás-szagú lenni mint a hydra...

(#18) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Az egész lényege:

Lapgyártó "licencel" sok pénzért, alaplap dobozára rákerül a
"Forradalmian VIRTU kompatible" logo.
Hiába nem jó, igy senki nem akarja használni, de több pénzt lehet elkérni a lapért, mert új "ficsőr" van benne, mi meg fizetünk. Tök jó hogy erre pénzt költöttek. :(((

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Bullshit.
Majd az AMD vga lekapcsol AMD proci mellett.

(#20) domi007 válasza D1Rect (#19) üzenetére


domi007
őstag

Az nVidia meg amúgyis lekapcsol Intel mellett-Optimus technológia :C <-Virtuéknak :))

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#21) cudar07


cudar07
senior tag

szerinetm az egyik legelterjettebb VGA tipus és kategória!
az ilyen ATI 5600 és 5700 + NV hasonló kategória!

mennyit folyasztanak alapjáraton 10W?

lucidos laplap meg 70ezerFt környékén kezdődik!?

teljesen életképes megoldás!!!! :Y

(#22) #25954560


#25954560
törölt tag

kicsit korai volt meg a teszt.

(#23) csongi


csongi
veterán

Végre! Erre vártam! Kevesebb FPS-el játszatom. :))
Hogy ennek mi értelme van nem tudom. Valószínűleg az intel és nv kapcsolatába szeretne ezzel odaférni. Mert AMD vonalon nem kell, az tuti :D

(#24) Day 'n' Nite válasza arn (#16) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Főleg kissé későn jutott eszükbe, most mikor már a videokártya gyártók is lassan vonulnak át más területekre az integráció miatt.
Mikorra készen lesznek, lehet, már alig lesz diszkrét vga :N :DD :DD

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#25) Zodicus


Zodicus
senior tag

Sztem halott ötlet. Nem lesz belőle semmi.

(#26) robika88 válasza D1Rect (#19) üzenetére


robika88
tag

és amd rendszer esetén a monitort melyik kimenetre dugod?
- mert ha a diszkrétre akkor nem tud lekapcsolni teljesen
- ha meg az igp-re akkor meg valószínű ott is lesznek hasonló késleltetési gondok mivel valahogy át kell majd másolni az adatokat az igp-be a diszkrétről

(#27) Hobbbyt válasza Day 'n' Nite (#24) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Azért megnézném mikor lesz az IGP akkora teljeítményú ,hogy a Diszkrét kártyák teljesen eltünnyenek :D

Integrált GTX580? vagy esetleg HD6990? :))

Személyszerint nemigazán tetszik az, hogy az Intel minden új CPU-ba belenyom egy IGP-t is... Amit nyilván kifizettetnek.. Pedig nekem nem kéne.

Valaki tud olyan új intel CPU-ról ami középkategóriás árral rendelkezik, de nincs benne IGP?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#28) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

lehet túlbonyolítom, de ezt hardveresen kéne megoldani
1, kellene az alaplapra 1 vezérlő chip
2, kell 1 külső video ezköz ami rá van dugva az összes vga-ra +alaplapi kimenetre
ill abba beledugva a monitor(ok)
3, kell 1 külön összekötő kábel alaplap <-> külső ezköz
4, kell a szoftver ami okoskodik hogy mikor mit meg hogy

aztán a folyamat:
program indul -> szoftver megnézi -> jelet ad az alaplapi vezérlőnek -> a vezérlő kapcsol a kártyák közt, ill szól a külső ezköznek melyik bemenetén várja a jelet ->
elkezd számolni vmelyik gpu/igp (mind1) -> kép ki a külső cuccra (az ha sok monitor van elosztja) -> és ott kép a monitoron

így nem kell visszaküldeni a kiszámolt anyagot a prociba hogy onnan mehessen ki a monitorra
ha a szoftver/vezérlő fel van rá készítve akár minden gpu külön folyamatot számolhat
és azt megjelenítheti több monitoron

mivel az amd-nek ilyen megoldásra nem igazán van szüksége, kb csak intel vonalon lenne használva
ők meg azt a vezérlő cuccot be is pakolhatnák vmelyik hídba (max lenne még 1 féle chipsetük:D )
a külső elosztó ezköz a kérdéses
ötletem sincs mennyibe kerülhetne
de ha mást nem grafikai meg stúdió munkákra tuti használható lenne
amd kártyáknál ott a nyers erő az nvidiában meg a cuda, biztos van hely ahol 1szerre ki tudnák használni mindkettőt

otthoni felhasználásra meg sztem a hírben leírt konstrukció sem érné meg, ez meg mégjobban nem, de talán nem visszalépés lenne

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#29) priti


priti
addikt

Nincs új a nap alatt. Ami külső szoftveres az élből gány.
Elindítasz egy 3D alkalmazást, dob egy appcrash-t aztán jöjjél rá, hogy most az alkalmazáshoz kell javítás, mert az van összecsapva, a VGA driver-rel van baj és abból kell másik verzió, az operációs rendszer kompatibilitásával van a baj, vagy a VGA túlmelegszik, vagy a VGA gyári OC-ja túl magas és vissza kell venned az órajelből vagy gariztatni kell hogy menjen a gyárin, vagy veled van a baj, hogy ilyen szarokat használsz :DDD

Van éppen elég frissítgetni való nyomorom enélkül is. Hát bakker két órát frissítesz 10 percet használod a gépet. Lassan itt tartunk. Majd ha lesz olyan sávszélességű net mindenkinél amin a háttérben online játék/munka mellett párhuzamosan mehet a hatszáz ütemezett update akkor majd talán, esetleg el lehet kezdeni egyáltalán beszélni arról, hogy rendszerszinten olyan progit használjon az ember amit alkalmazáshoz kell frissíteni, különben elszáll.

Hardverlesen

(#30) psyho85


psyho85
aktív tag

"csak a megfelelő termék megvásárlására van szükségES és"

A Virtu-n van még mit csiszolni.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#31) Alchemist


Alchemist
addikt

Áááhhh... ha valaki játszani akar, indítsa el a gépet diszkrét kártyával, ha nem meg, minden másra jó lesz az integrált. Ha jól tudom, ezt a korábbi notiknál (pl. Thinkpad T400) BIOS-ból lehetett átállítani... szerintem nem kell túlbonyolítani az életet, ha valaki néha játszik valami komolyabbat a notin, nem akkora nyűg az az újraindítás... a teljesítménycsökkenéshez és a drájverekkel való matatáshoz képest semmiképpen.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) Seirus válasza Alchemist (#31) üzenetére


Seirus
tag

Notiknál ez teljesen jól megoldott dolog.
pl Apire 3810tg-mnél bármikor amikor nem fut 3D alkalmazás 2 egérkattintással átválthatok az ati HD4330 és az inteles IGP közt. Villan egyet a kijelző és kész.
Kb 5 másodperc az egész folyamat amiből 2-3 az egérkattintások közt eltelt idő :DDD

Azt ugyan nem tudom hogy van megoldva de ilyesmi lenne életképes (nem túl nagy felárral) az asztaliknál is sztem. (főleg ha pl olyankor nem kellene hűteni a "diszkrét erőművet" :DDD )

Hobbbyt Személyszerint nemigazán tetszik az, hogy az Intel minden új CPU-ba belenyom egy IGP-t is... Amit nyilván kifizettetnek.. Pedig nekem nem kéne.
Ne sértődj meg de ezek alapján szerintem nem nagyon lehetsz tisztában a CPU árát adó "tényezőkkel". Azért nincs IGP nélküli mert az sem lenne semmivel olcsóbb :N egyszerűen nem számít. Bár lehet ha nem raknának beléjük IGP-t mindegyik olcsóbb lenne vagy 100 magyar forinttal (de valószínűbb hogy nem)

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#33) priti válasza Seirus (#32) üzenetére


priti
addikt

Azért ez gondold át mégegyszer. Nem csak úgy lett a levegőből. Szeretném én azt most itt zsebbe, amit a fejlesztésre költöttek és az be van építve az árba nyugodt lehetsz.

Hardverlesen

(#34) Srodney válasza vinibali (#1) üzenetére


Srodney
senior tag

hogyisne,mindenki egy arany középútról álmodik...

(#35) ddekany


ddekany
veterán

Nincs egy szabványos megoldás a már kész videó jel továbbítására egy közös kimenetre több forrásból PC-n? Ezek szerint nincs... Nem tudom, ennyire nehéz lenne fogni a két DVI jelet, akár szokványos kábellel bedugni valami dobozba, ahonnan csak egy DVI jön ki, és programból lehetne vezérleni, hogy a kettő közül melyiket adja ki? De amúgy nem csodálkozom, hogy nincs ilyen, mert hát van erre valós igény PC-n? (Tehát nem notebook-on, ahol az akku idő számít, és meg is van ez oldva, talán gyártónként egyedi módon.) Még mindig hangosak a komolyabb videokártyák mikor nincsenek terhelve? Mert ha nem, nekem ne mesélje senki, hogy a mai vásárlót, aki komoly 3D teljesítményű gépet vesz, egy fali tápról (tehát nem akku) működő gép esetén érdekli az a pár Watt, miközben naponta dobja ki a pénzt mindenféle luxustermékekre...

[ Szerkesztve ]

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha energiát akarok megtakarítani akkor nem kapcsolom be a gépet, ha használni akarom akkor bekapcsolom... ;]

Inkább a VGA legyen felkészítve energiatakarékos idle órajelekre, tőlem a 3200 shader-ből lekapcsolhatna akár 3000-et is.

Nem szeretnék a kompromisszumokat, főleg input lagot... :W

Akkor ez csak az SB integrált vga-jával fog működni? csak azért mert ezek az int VGA-as lapok nem támogatják a kettő, vagy több VGA teljes körű kiszolgálását(még egy kompromisszum)

[ Szerkesztve ]

(#37) Tonyius777


Tonyius777
tag

na nekem ez valahogy nem tetszik.
+ szoftvert kell telepíteni aminek saját adatbázisa van
frissítheted havonta
Ez a program is erőforrásokat eszik.
vehetünk majd nagyobb SSD-t
(váratlan meglepetések +/-)

Üdv:Tony

(#38) Seirus válasza priti (#33) üzenetére


Seirus
tag

Ezek szerint félreérthetően fogalmaztam :B én csak arra gondoltam ha lenne IGP nélküli verzió.
Ha nem költenének a fejlesztésre nyilván lehetne olcsóbb, de van rá igény tehát ez nem opció...

(pl i7-ben lévő simán megeszi a mostani alsó-középkategóriás diszkrét vga-mat :Y ami azért elég nagy ugrás az eddigiekhez képest) <- ez a rész notira vonatkozott

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#39) Perillustris


Perillustris
senior tag

pc-n se nagy kunszt le kapcsolni a külön vga-t bios-ban, szóval nem értem a szenvedést ezzel

Perillustris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.