Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dolon75


dolon75
aktív tag

"már azonban kevésbé, hogy csupán néhány gomb kapott rajta helyet, és így csak egy-két fontos szolgáltatás érhető el vele. Ez meglátásunk szerint rossz irány, kár volt feláldozni a funkcionalitást és a kényelmet a szemrevalóbb, trendibb megjelenésért"

az én meglátásom szerint remek ez ar irány, félalomban is konnyen megvan a pár legfontosabb funkció, kicsi az egész nincs tulbonyolitva, vagy telepakolva sosem használt gombokkal.
Volt ilyesmim, szerettem.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#2) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Szokása Samsung-nak mások számára eladni panelt ? Ez így képileg gyönyörűnek tűnik, de pl. ha Philips b**i vagyok, lehet megéri várni ? (Ők az OLED-jeikhez LG-t használtak eddig).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#3) dolon75 válasza Dißnäëß (#2) üzenetére


dolon75
aktív tag

látható a különbség vajon otthon, átlagos megvilágítású szobában?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#4) syIex válasza dolon75 (#3) üzenetére


syIex
veterán

Elvileg igen. Én féltem tőle, de lehet mégis le cserélem rá.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#5) ricshard444


ricshard444
veterán

Napokban érkezik ennek a modellnek az 55" verziója, nagyon kiváncsi vagyok már, egy középkategóriás TCL Led tv-t vált aminek ugyan világos jeleneteknél szép képe volt, de fényereje nem sok és a fekete részeknél roppant csalódottan ültem.

Vannak dolgok...

(#6) #72042496 válasza Dißnäëß (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sony A95K-ban is ez a panel van, jelenleg csak ebben a két tévében. Lehet, hogy lesz valamikor Philipsben is, még nem tudni.

(#7) #82860288 válasza dolon75 (#1) üzenetére


#82860288
törölt tag

Egyetértek, visszasírom az előző tévém okostávját, vakon tudtam kezelni.
A bumszli régi megoldás borzasztóan nem praktikus.

(#8) kleinguru


kleinguru
addikt

Akkor elmondható, hogy már a Samsung is labdába rúg oled fronton :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9) Komplikato válasza Dißnäëß (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

Gamer monitorjuk már van ilyen panellel, erősen túlárazva a Samsung és Alienware modellekhez képest, meglepne ha Tv-t nem adnának ki vele.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

Jöhetne egy LG-Samu oled tv fej-fej mellett hasonlítás egy cikkben, előnyök hátrányok stb.
Nyugodtan lehet szubjektív vélemény is benne.

(#11) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Ha ezt a panelt (színhűség, homogenitás, stb) beraknák nekem 27, 32, max 37 collba azonnal venném munka monitornak! :C

(#12) #72042496 válasza Patrik.Varga (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

34"-ban van, a különbség, hogy az hajlított és 3440x1440-es felbontású. Pixelstruktúra miatt érdemes megnézni, hogy a szöveg adott célra megfelelően néz-e ki rajta.

[ Szerkesztve ]

(#13) Locutus


Locutus
veterán

Nem erre írták már máshol, hogy a pixel elrendezése miatt "monitorként" ez annyira nem fasza? Itt valahogy nem látom, hogy szó esne erről.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14) #72042496 válasza Locutus (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

De. A QD-OLED panelekben háromszögben rendezték el az alpixeleket.

[ Szerkesztve ]

(#15) Patrik.Varga válasza #72042496 (#12) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Sem a hajlítottsága, sem a felbontása miatt nem megfelelő. (Grafika, animáció, website, zene)

(#16) Dißnäëß válasza Komplikato (#9) üzenetére


Dißnäëß
veterán

TV fronton kellemes csalódás mindhárom Philips Ambilight, amivel dolgom volt, mindegyik persze nem a Saphi rendszerrel, hanem Android. Hibátlanok voltak kvázi, egyiket vitte asszony (LCD) váláskor, egyet most vettem magamnak (hogy legyen, egy olcsót), egy 55-ös OLED-et meg rokon 2 éve vagy hogy, na az komoly, álleejtős képe van. Nem sürgős, de mondjuk ha 1 év múlva ugyanilyenkor lenne ezzel a Samu panellel Philips tv, vinném.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17) -oli-


-oli-
aktív tag

Kicsit későn ültek fel a vonatra, már vettem(család szinten) több LG oled tv-t, ha be nem xarnak tuti nem cserélek. A távirányítón nem látom, hogy az LG-féle 'lebegő' kurzoros lenne, pl számomra az világbajnok. Viszont egy ekkora cégnek illő volt már egy rendes panelt lerakni, várom az árharcot :))

(#18) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

Mi van akkor ha mondjuk Dolby Vision - ös filmet küldök rá HDMI-n? Mondjuk egy Nvidia shield tv - ről? Hogy játssza le?
Gagyin lebutítva vagy HDR10+ ban?

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#19) p a s s e r


p a s s e r
őstag

majdnem pont ilyen távirányító van az én samsung tévémhez is, és le nem cserélném egy oldskool elrendezésűre... szerintem teljesen jó, mindent is meg lehet oldani vele, egyszerűen, logikusan...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#20) AMD Power


AMD Power
titán

A legjobb OLED a piacon. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21) bteebi válasza #72042496 (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Ejj de szokatlan tenyészet. De lesz*rom, TV-nek kevés méterről tökéletes. És annyira még az ára se gáz. Izé, 70+"-os méretben (75 vagy 77") is elérhető?? :U

A homogenitása számomra lenyűgöző. Emellett még az LG-k is sokkal rosszabbak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) #72042496 válasza bteebi (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jövőre mondják a 77-est, most még 55 és 65" a választék. (Plusz a 34-es monitor.)

[ Szerkesztve ]

(#23) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Elképesztő TV lett. A Samsung elsőre nagyon jó OLED TV-t csinált. Hiányoltam éveken át, de ez szuper képminőséget produkál, és hatalmas a fényerő is OLED-hez képest. Köszi a tesztet!

[ Szerkesztve ]

(#24) 3L1T3


3L1T3
addikt

Hmm nem számítottam rá, hogy ilyen jó lesz az első valóban elérhető OLED TV-je a Samsungnak. Ha most cserélném a C9-et akkor egyértelműen inkább ezt venném mint egy másik LG-t.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#25) bteebi válasza #72042496 (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi az infót. Mondjuk a 77"-os verzió - ha a mostani árat skáláznánk fel - nagyon bőven 1 millió fölött lenne, talán 1,3-1,5. Nálam pedig 1 millió körül lenne az a határ, amennyit még ha nem is szívesen, de hajlandó lennék kipengetni egy 77"-os OLED TV-re. Szóval aligha jövőre fogok ilyet venni :DDD, pedig amúgy nagyon tetszene. Philips kiadásban, Ambilight-tal még érdekesebb lehetne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) mad823


mad823
őstag

Egy kis érdekesség:

Szóval azért úgy tűnik, hogy van még hova fejlődni a hatásfok terén...

[ Szerkesztve ]

(#27) dave777 válasza -oli- (#17) üzenetére


dave777
csendes tag

Én is így vagyok vele. Biztos nem cserélném le a mostani LG-met. Meg egyébként is, van bármilyen szemmel látható különbség a fényerőn kívül?

(#28) FingR86


FingR86
őstag

ezt a TV-t lehetett még júliusban behúzni samsung kuponokkal 585-ért (65")
akkor nagyon gondolkoztam rajta, de vhogy mégis kimaradt a dolog... :U

(#29) salapp


salapp
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#30) salapp válasza FingR86 (#28) üzenetére


salapp
addikt

Ne bánd! Samsung szerviz "teljesítményét" ismered?
Annál azért az LG a maga panel-csere-beréjével is jobb.

Egyébként:
Akinek már van ilyen, igazolja azt, amit a külföldi videósok tesztjei pedzegettek, mármint, hogy a környezeti fény - mint korábban a plazmák esetében - fakóvá teszi a képet, kimossa a színeket?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#31) FingR86 válasza salapp (#30) üzenetére


FingR86
őstag

végül is volt már dolgom velük
egy q6fn masinán elszállt a 4-ből 3 hdmi
elvitték, cserélték, vissza hozták.
de tudom, ez csak egy kis probléma, hálistennek nagyobb, panelt érintő problémával még nem kelllett hozzájuk fordulni soha.

(#32) mad823 válasza salapp (#30) üzenetére


mad823
őstag

Na jó, de minden OLED tulaj tök sötétben nézi, mert nekik a 0 nit-es feketére porcosodik, nem? :D

(#33) AMD Power válasza FingR86 (#31) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam a Samsung a a pixel hibát itthon orvosolták. Hoztak egy komplett új panelt, nappaliban a kanapén kicserélték.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34) mad823 válasza FingR86 (#31) üzenetére


mad823
őstag

Nekem anno egy es8000-en cseréltek infra vevő modult (webkamerástól), mert megmakkant. távdiagnosztika, kijöttek, kicserélték, elmentek. Csúcsmodellt kell venni, az a titka a jó kiszolgálásnak. :DDD

(#35) AMD Power válasza mad823 (#34) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam ez a gyors csere egy full alap 2018 55RU7023 is megtőrtént. Ami minden csak nem prémium. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36) mad823 válasza AMD Power (#35) üzenetére


mad823
őstag

Elméletileg bizonyos méret ill. súly felett ki kell szállni a javítást elvégezni, vagy gondoskodni az el- és visszaszállításról. Az 55" már sztem elég ehhez.

(#37) P@lee


P@lee
csendes tag

Valakinek sikerült Windows-ról videó-t stream-elnie az S95B-re a Samsung SmartView-app-al?
Samsung Smart View | Samsung LEVANT

Nekem nem látja a PC-s kliens a TV-t így nem. Felmerült bennem, hogy egyáltalán kompatibilisek-e.

Vicces érdekesség, hogy az ezer éves LG SmartShare app-al (ami egy DNLA szerver) viszont tudtam stream-elni az S95-re, illetve a Windows beépített DNLA-jával is. A Samsung dedikált applikációjával nem.

(#38) P@lee


P@lee
csendes tag

Személyes véleményem:
-A TV képe szerintem zseniálisan jó, igaz nem volt korábban OLED TV-m.
-A szoftver sebessége szerintem jó, meg ez a távirányító is az. Kicsit néha hiányzik az LG féle gyro-szenzoros távirányító dolog, főleg szövegbevitelnél vagy media lejátszóban "tekerésnél"
-"Apróság" illetve nem feltétlen a Samsung érdeme, de a TV-ről közvetlen Xbox Cloud gaming szerintem egy egész jó extra.

Ami nem tetszik az:
- a szoftver UX-étől nem vagyok hasra esve, relatív, de szerintem van több idegesítő aprósága
- egy korábbi, csak ARC-ot (és eARC-ot nem) támogató Onkyo erősítővel (Onkyo HT-R548) el kellett engednem az ARC-ot mert több hibát is produkált és fallback-elnem kellett optikára. (A TV nélkül többé nem lehetett bekapcsolni az erősítőt... kölcsönösen ki-be kapcsolták egymást. Illetve nem bírja lekezelni a TV ha "irányt vált" a kép-hang forrás az erősítő és a TV között, ami egy alap use-case az ARC esetében.
Ha az erősítőről jön a kép szerintem akkor is mahinál valamit az ARC-on a TV és látja, hogy az erősítő épp ezt nem kezeli le, majd kiírja a TV hogy nem ARC kompatibilis HDMI port-ba van csatlakoztatva az erősítő (pedig de, abba van), innentől akkor sem küld hangot az erősítőnek amikor kellene (mert a TV a forrás) csak HDMI ki-be után.... (korábbi LG TV-mmel nem volt ilyen jelenség)
- az előző hozzászólásomban említett SmartView dolog, igaz arra van alternatíva
- "vicces" volt, h DNLA-ról videót stream-elve a TV-re legelőször folyamatosan bejött pár percenként a TV képernyőkímélője... mindig nyomni kellett valami gombot... de valószínűleg valamilyen tanuló algoritmusa van, mert egy idő után ezt abbahagyta.

Az ARC és a SmartView dologgal kapcs írtam a Samsung support-nak, de sajnos csak generikus választ kaptam, érdemi választ és megoldást nem.

Szerencsére a képe jó annyira, hogy ezeket feldolgozzam, de időnként azért van olyan érzésem, hogy egy zseniális hardver egy közepes szoftverrel van tálalva, vagy csak én futottam bele egy-egy réteg use-case-be, ami másoknál lehet nem jön elő...

[ Szerkesztve ]

(#39) bteebi válasza P@lee (#38) üzenetére


bteebi
veterán

"Illetve nem bírja lekezelni a TV ha "irányt vált" a kép-hang forrás az erősítő és a TV között"

Ez mit jelent? Nálam olyan probléma van (Hisense QD-LCD), hogyha kikapcsolom az erősítőt, akkor közvetlenül utána egy pillanatra relatíve hangos lesz a TV, amíg aztán gyorsan le nem szabályozza a hangerőt a korábban a TV-n beállított szintre.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) ribarszki


ribarszki
őstag

Lassan 6 hónapja van itthon egy 65"-ös modell. Egy LG B8-at váltott. Döbbentes a panel homogenitása, színhűsége és a színek csúcsfénye. Mind sdr-ben mind hdr-ben hatamas élmény a tv!

(#41) P@lee válasza bteebi (#39) üzenetére


P@lee
csendes tag

Setup: PS4 -- (HDMI) --> Onkyo erősítő -- (HDMI ARC) --> S95B

1: TV-n mondjuk Netflix megy, erősítő TV bemenetre kapcsolva (HDMI ARC) --> hang az erősítőről, eddig jó.

2: PS4 bekapcsol, erősítő a Game bemenetre kapcsol, TV-n az erősítőt kiválaszt mint bemenet (itt mondom hogy "irányt vált" mert eddig a TV küldött hangot az erősítőnek HDMI ARC-on, innentől az erősítő küld képet a TV-nek ugyanazon HDMI kábelen...).

Eredmény: TV-n PS4 képe megy, a hang direktből jön a PS4-ről az erősítőre... ez még mindig jó... de itt összeakad a rendszer... és jön a fentebb írt jelenség, a TV jelzi hogy nem a HDMI ARC kompatibilis port-ra van csatlakoztatva az erősítő (de)... ha visszaváltok az 1-es pontban leírt esethez többé ekkor sincs hang az erősítőn, a TV pedig írja az előző hibát. HDMI ki-be (ugyanoda) megoldja. Ki/be kapcsolás nem.

Amit te írtál olyat speciel nem tapasztaltam.


(#42) mad823 válasza P@lee (#41) üzenetére


mad823
őstag

Miért nem kötöd a PS4-et a tévére? eARC-on ugyanúgy ki kéne dobnia a hangot az erősítőre - hátha így nem zavarodna össze. (Amúgy az egész ARC szabvány eléggé szedett vedett, hát még az implementációk...)

(#43) -oli- válasza dave777 (#27) üzenetére


-oli-
aktív tag

Ezt csak egy személyes - pár hetes - tudnám megmondani. Sok embertől hallottam, hogy "nekem nem kell OLED, jó QLED is", vagy "engem nem zavar ha nem olyan fekete a fekete", stb, stb. Ki kell próbálni. Lehet olvasni cikkeket, meg hozzászólásokat, véleményeket, de a próba az igazni. 2018-ban mindenki, hű meg ha mennyi pénzt baxtál el egy tévére, de amikor meglátták már más volt a vélemény :) Ha véletlenül elromlik az LG, elgondolkozom ezen, de a távirányító hiányozni fog tuti, és ezért nekem nem lenne teljes az élmény :) Le kellett volna utánozni, ahogyan a droidosok teszik az almával.

(#44) CapriBoy

szerintem befut a termék

(#45) AMD Power válasza CapriBoy (#44) üzenetére


AMD Power
titán

Már befutott. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46) Perillustris válasza -oli- (#43) üzenetére


Perillustris
senior tag

"Le kellett volna utánozni, ahogyan a droidosok teszik az almával."

Írsz néhány példát? Használom mindkét platformot, ezért is vagyok kíváncsi. :U

Perillustris

(#47) P@lee válasza mad823 (#42) üzenetére


P@lee
csendes tag

Igaz, kösz, ez is egy opció lehet, de az egész ARC -nek az a lényege, hogy ne kelljen N darab HDMI a TV és az erősítő / egyéb bemenet közé így kissé ez is brainfuck megoldás lenne.
(Nem eARC egyébként, sima ARC.)

[ Szerkesztve ]

(#48) sanzi89


sanzi89
addikt

800k-ba belefért végre egy 2$-os gigabites lan chip vagy még mindig megy a szarrágás a kb. 30 éves Fast Ethernettel?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#49) mad823 válasza sanzi89 (#48) üzenetére


mad823
őstag

Szerinted ha akkor igény lenne rá, vagy esetleg ez versenyelőnyt jelentene, akkor nem az lenne benne?

(#50) Hadrianus85


Hadrianus85
újonc

A technológia valóban figyelemre méltó, de valószínüleg itt érdemesebb lesz a jövő évi vagy azutáni modellt választani, amiben már javítva lesznek a kezdeti gyermekbetegségek.
Illetve az is fentartásokra ad okot, hogy még nyáron cikkeztek arról, hogy a Samsung kimondottan ennél a modelnél szoftveresen manipulálta a mérési eredményeket. Szóval ezt is érdemes figyelembe venni. Itt egy cikk erről:
https://pcforum.hu/hirek/24765/megint-a-tesztekben-csalason-kaptak-a-samsung-ot-ezuttal-a-tv-ivel-kapcsolatban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.