Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kokobe válasza $atirka (#50) üzenetére


kokobe
senior tag

Ez egy raklap szar egy 2012-es panasonic st50 köröket ver rá! Side by side láttam csak is oled ha már vált az ember!Akinek meg van egy jó va paneles lcd-je annak se előrelépés!Az anyaghasználat meg kiritikán aluli.Pedig ez már nem az ru7102...

<---AMD___ATi--->

(#52) Chaser válasza #72042496 (#49) üzenetére


Chaser
titán

nem sz@rtam be tőle, nem kell engem félteni, de izgalmas volt az 55-ös b8-at egyedül összerakni, persze ha lett volna segítségem az más, de épp nem volt ( : mozgatni úgy szoktam ha kll, talpnál alul megfogom, sehol máshol nem lehet, 65-ösnél már nem tudnám eljátszani, ha váltunk meg is van a terv min fog lenni, a legtöbb tv szekrény írtó béna - nekem legalábbis -
75-ös biztos nem lesz egy darabig, 4k 55-ön nagyon penge, 65-ön még jó eséllyel oké, de sztem 75-ön már látnám a pixeleket - ledeket -, nem 5m-ről akarom nézni, hanem ugyanannyiról mint az 55-öst, 75"@8k olednek emberi ára nem mostanában lesz :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) #72042496 válasza Chaser (#52) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyedül elhiszem, ez szerintem az útmutató szerint is két emberes feladat. Monitornak is használod, hogy ennyire kell a PPI?

OLED-ből most 77" a következő méret amúgy, de a 10.5G sorokkal várhatóan tényleg 75"-ra váltanak.

[ Szerkesztve ]

(#54) Chaser válasza #72042496 (#53) üzenetére


Chaser
titán

néztem gyári lg videót, persze két emberes ( :
monitornak nem használom, de konzolon használtam, vmelyik nap adtam el, de majd lehet veszünk újra, csak most elég volt belőle, úgy kb 1m-ről néztem :) tv-ként most kb 2,5-3m lehet a távolság, de elég lesz az sztem 2m-ről is majd, csak most nem megoldható, úgy meg már 75" 4k sztem zavarna, esetleges játéknál biztosan, 77" meg pláne ( : + azoknál a méreteknél már ahogy néztem elég bajos lehet a minőség, lehet nem is magával a panellel van gond, hanem a színszűrő réteggel, de sokkal nagyobb eséllyel léphet fel, h ugyanazt a színt nem tudja azonosan megjeleníteni a panel egész területén - pl focinála füvet, ami speciel nem érdekel, de természetfilmeket sokat nézünk és ott már lehet ilyen szempontból hasonló tartalom -, már 65-ösöknél is láttam ilyen észrevételt, szóval vannak itt is hibák, de majd egyszer talán megoldják

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) #72042496 válasza Chaser (#54) üzenetére


#72042496
törölt tag

A széles betekintési szög pedig az OLED egyik erőssége, inkább tinting miatt lehet gond. Bár, 1 méterről fene tudja. De szerintem az amúgy is nagyon közeli a 65"-hoz, a 75-77"-hoz pedig méginkább.

Néha én is beültem elé közelre, de általában kellemesebb távolabbra fókuszálnom. Illetve a 2,5-3 méter nálam a házimozi miatt is kell.

[ Szerkesztve ]

(#56) Chaser válasza #72042496 (#55) üzenetére


Chaser
titán

forza úgy az igazi ( :
lehet tinting a jelenség neve, az 55-ösömnél semmi gond nincs
audio rendszernek lesz egy korrekt aktív stereo, nem bonyolítom túl, ha belekezdek nem lesz jó vége ( : , a 2-2,5m az jó lesz sztem ebből a szempontból is nézési távolságnak
egyébként sztem meglepően jó a b8 beépített audio részlege is, bár sokan fikázzák, nyilván nem hoz fél milliós külső rendszert, de használható

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Interceptor


Interceptor
addikt

Ez akkor visszalépés a Q6FN-hez képest? A hang nálam Q6FN-nél jobb mint a 2.1-es hangfalon, egyszerűen jobb mélyet tol :D Az utód hangrendszere akkor, hogy lehet ilyen eke?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#58) bteebi válasza Cifu (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, be tud égni. De az OLED sokkal könnyebben. LCD-nél nem félnék a beégéstől, OLED-nél meg azért nem árt hozzá a legalább szemiracionális használat...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#59) bteebi válasza AxBattler (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Áruházakban nagyon meggyőzőek tudnak lenni a QLED-ek is, de azért a körülmények nem ugyanazok, mint otthon. Én spec. nagyon szeretnék egy OLED TV-t, de a képátló, az ár (és minimális mértékben a beégés) miatt inkább egy QLED-et vennék.

Anyagi korlátok nélkül persze nyilván OLED. :) Összességében az lehetne igazán döntő, ha egy-két filmet "mozis" körülmények között (ergo sötétben) megnézve mekkora különbséget látok. Mert bár fényes nappal elég jónak tűnhet egy ilyennek is a kontrasztja, de este jó eséllyel csúnyán elvérezne...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#60) Chaser válasza bteebi (#59) üzenetére


Chaser
titán

ahogy mondod, csúnyán elvérzik, én is qledet akartam, aztán jött az oled a qled áráért szinte

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) AxBattler válasza bteebi (#59) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó, hát nyilván, ha van lé, akkor inkább OLED... nálam VA van becélozva 55" körül. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#62) Foglalt név válasza bteebi (#59) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nekem még mindig az a véleményem, hogy este a sötét szobában a qled tv fekete tartalommal egy lyuk a falon. Mérni biztos lehet, azt is elhiszem, hogy valaki látja, sőt ha egymás mellett van nekem is lehet feltűnne a különbség az oledhez, de egyáltalán nem érzem, hogy átvertem magam vele.
Az sokkal zavaróbb, hogy oldal irányban kis 10-20cm nézőpontváltozás is jelentős változást okoz a képben.

(#63) Sifre válasza Foglalt név (#62) üzenetére


Sifre
senior tag

Nem a teljesen fekete tartalomnál van gond, mert akkor simán lekapcsolja a ledeket. Próbálj ki egy csillagos égről vagy világűrről készült felvételt. Még nem láttam olyan lcd-t ami tudta volna normálisan kezelni a több ezer világító pontot a fekete háttér ellenében.

(#64) Chaser válasza Sifre (#63) üzenetére


Chaser
titán

van is egy ilyen "demo" film, de átlag filmeknél is vannak ilyen jelenetek, az is elég ha kvázi sötét van teljesen, de felvillan egy fény, ott már lesz bevilágítás lcd-nél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) bakgab


bakgab
csendes tag

Vajon ez bírná-e addig, ameddig a régi Orion tévék? Nekem a tartósság is fontos, bár lehet 15 év múlva Super--KLED-5D szagos TV lesz a menő.

(#66) Foglalt név válasza Sifre (#63) üzenetére


Foglalt név
addikt

Na ez egy olyan szintű hozzászólás volt, amiért van értelme olvasni a fórumot :R
Ki is próbálom otthon.

(#67) PuMbA válasza Sifre (#63) üzenetére


PuMbA
titán

Amelyik LCD-ben nincs local dimming, az tökéletesen kezeli :) Az én TV-m még ilyen, de sajnos manapság már mindenhova elért ez a dolog a hátrányaival együtt, de nem is inkább ez a baj hanem, hogy kikapcsolhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#68) VipJoco


VipJoco
tag

Nagyon gondolkodom, hogy ezt a modellt vegyem vagy a 65ru7402. Köszi a tesztet, de még mindig nem tudok dönteni :C .
Amire használnám: TV és Filmnézés, telefon tükrözés és lehet majd egyszer játék is, de ennek kicsi a valószínűsége. A hang mindenképp döntő szerepet játszana, de gyanús kell hozzá hangprojektor is.

(#69) Chaser válasza bakgab (#65) üzenetére


Chaser
titán

HuMai eszkozok nem 15 evre vannak tervezve, nehany peldany megerhet annyit, de a zome boven elhullik 10 even belul, gyartotol, tipustol fuggetlenul
Qledekre ugy tudom a samu 10 ev garanciat vallal de csak a panelre, beeges ellen, lehet ez sem minden modellnel el
Anno egy kommersz samu tvnk tilelte a garidot egy evvel, elektronika es tuner halt ki benne, nem erte meg javittatni, monitornak lehetett hasznalni

Szerk:
Foglalt név
Otthon megkeresem mi a video cime ami direkt ilyenekre es szinekre megy ra, aztan tesztelhetsz:)
Szinekben en ugy lattam tud jobb is lenni a qled esetenkent, de homogenitasban es bevilagitas mentes tortenetben az oldben nincs jobb, van egy film ahol a tagnak csak a feje latszik sotetben, es a sotet valodi fekete, felelmetes este nezve h semmilyen feny nem szurodik bele

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) #72042496 válasza VipJoco (#68) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt nagyon nézd meg, hogy milyen hangformátumokat és hogyan támogat a Samsung, ne érjen meglepetés. DTS például nincs, ARC-on se.

(#71) RudY válasza MeszesKPT (#34) üzenetére


RudY
addikt

Teljesen jó a 4K 30-60 Hz, ezt is csak két Xbox konzol tudja kihasználni, amikben már van HDMI FreeSync és VRR. PS5 majd jövőre hozza, de addigra már egyre több tv kap HDMI 2.1-et is, az már passzolni fog rendesen.

(#72) sb válasza AxBattler (#61) üzenetére


sb
veterán

Annyira nem drágák már, legalábbis 55"-on és főleg akciósan. 300 körül voltak már akciók, de már alapáron sem sokkal drágábbak.

Engem inkább a beégés aggaszt még mindig. Tudom, hogy a qled beégés fikázás is túl van tolva, de az sem igaz, hogy ne lenne valós veszély olyan felhasználásnál ami hajlamos rá. a fő gond, hogy kumulatív a dolog, tehát hosszú időtávra mindenképpen összeadódik kis időszeletekből is.

Ezen kívül meg pár feature túl van misztifikálva szvsz, pl.e z a fekete szint. Nem azt mondom, hogy nem ütős. Én is azt mondom, hogy ég és föld a különbség bármilyen LCD-hez képest. Sőt, még az áruház közepén lévő fényárban is ez látszik szvsz, nem csak otthon, este... nekem legalábbis szembetűnő. De ettől még otthoni használatban valahogy nem hiányzik. Még úgy sem, hogy pl IPS-től falnak mennék a szürkéjével...

Egyszerűen szerintem normál igényekhez mások a preferenciák szerintem. ahogy TV-ből soha nem mertem még VA-n kívül IPS-t venni, de pl. monitorban sikítva futottam a lassú VA-tól, ellenben nem zavart soha az IPS... Kicsit olyan az OLED feketéje, mint egy 800LE-s sportautó. Jó, de felmerül, hogy minek is. :D

Jelenleg az régebbi Samsungom tartogattam még, mert 3D-s :) de épp a 3D háttérvillogtatás kezd meghalni rajta (PWM-en érdekes módon nincs gond, de a 3D/BFI villogásra hibázik). Úgy voltam vele, hogy marad amíg bírja és utána már OLED. De jó kompromisszumnak tűnik a Qled is. Persze jobb áron, semmiképp nem OLED árazással. :)
De ettől függetlenül nyilván ott motoszkál az OLED is a fejemben... lehet ha bírja még 1-2 évet akkor meglátjuk hogy alakul ez a beégés téma... (meg a használat, mert végül is játék/PC-s használat már kikopott nálam, egyedül HTPC, menük tekintetében lehet veszélyes... bár 1-2 év múlva már lehet, hogy a gyerek kezdi majd a játékot. :D)

(#73) AxBattler válasza sb (#72) üzenetére


AxBattler
félisten

De ettől még otthoni használatban valahogy nem hiányzik. Még úgy sem, hogy pl IPS-től falnak mennék a szürkéjével...
Egyszerűen szerintem normál igényekhez mások a preferenciák szerintem. ahogy TV-ből soha nem mertem még VA-n kívül IPS-t venni, de pl. monitorban sikítva futottam a lassú VA-tól, ellenben nem zavart soha az IPS... Kicsit olyan az OLED feketéje, mint egy 800LE-s sportautó. Jó, de felmerül, hogy minek is.
Yup. Ráadásul ahogy megy az idő, úgy van egyre kevesebb időm TV-zni, filmezni, játszani, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#74) sb válasza AxBattler (#73) üzenetére


sb
veterán

Ez ilyen...
10 éve én is Kodi cfg-t hellektem Nvidia Ion-on, hogy meglegyen a 24p és ne legyen frame drop egy film alatt se (na jó, ez most is zavarna). Most meg két részletben nézek meg egy filmet, figyelve a tökéletes hangzásra is: BT fülesen :D... vagy hanggal, de akkor az 55"-os nappalis TV helyett inkább az 50"-os hálószobain.
A TV csomagot meg le kéne mondani, mert 5 hónapja rossz a UPC box, de még nem is szóltam nekik, ennyit használjuk. :) A vga-n 2 éve nem indítottam el játékot. De azért kellett. :D

(#75) MeszesKPT válasza RudY (#71) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Azért az LG oldalán jobb a helyzet:
"LG has confirmed to FlatpanelsHD that all HDMI ports in the 2019 OLED models are full 48Gb/s HDMI 2.1 ports capable of supporting 4K120 with HDR inputs."

Mondjuk a teljes bizonyossághoz talán jobb megvárni az Ampere és PS5 megjelenését, de 2020-ban lehet végre eljön a Kánaán.

(#76) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Egyszerűen nem értem, miért nincs Dolby TrueHD és a Dolby Atmos audio codec támogatás.
Így felejtős.
Ha igazán élvezni akarom a filmeket, akkor ilyen audio codec-ekkel van a hangsáv kódolva, így vagy nem lehet az ilyen hangot megszólaltatni, vagy ami rosszabb az az, hogy a lejátszás el sem indul.

Az ethernet csati milyen rajta?
100 Mbit/sec vagy 1 Gbit/sec?

Csak azért, mert NAS-ról lejátszva a csúcsminőségű filmeknek a 100 Mbit/sec már édes kevés.

[ Szerkesztve ]

(#77) #72042496 válasza lewisfm (#76) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs rajta gigabites Ethernet, ahogy tudtommal egyik jelenlegi tévén se.

Külső lejátszón kívül a Wi-Fi, vagy USB/PCMCIA > Ethernet adapter lehet a megoldás. (Viszont az lutri, hogy az adaptereket kezeli-e az adott tévé, és ha igen, melyik modellt. De kábelen ezekkel érhető el a 100 Mbps fölötti sebesség.)

A Samsung tévék mellé kell egy erősítőhöz kötött külső lejátszó, ha valaki ki akarja maxolni a filmeket. Más gyártónál közben van olyan modell, amelynél a belső lejátszó + eARC is alternatíva, és nem egy béna dimminggel megvert edge LED-es szar. Azért fogalmazok ilyen nyersen, mert ez a tévé a statisztikákban felhúzza a csúcskategóriához társított QLED számait, miközben egy közepes modellről van szó. Nekem pedig ez nagyon nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#78) PuMbA válasza lewisfm (#76) üzenetére


PuMbA
titán

Dolby TrueHD és Atmos esetén a benne lévő alap Dolby Digital sávval van hang szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#79) lewisfm válasza PuMbA (#78) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A jó ég tudja.
Nekem ilyenkor az TV hang nélkül játsza le a filmet, s lehet másik hangsávot választani, a Ble Ray lejátszóm pedig, ha az első hangsáv a problémás, akkor megtagadja a film lejátszását.

(#80) Hieronymus válasza lewisfm (#79) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elméletileg nem a tévének kellene tudnia az Atmost. A hozzá kapcsolódó hangrendszernek kellene kezelnie, HDMI kapcsolaton áttolva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81) Magnat válasza lewisfm (#76) üzenetére


Magnat
veterán

Nem lehet, h más ott a gond? Egy 4k hdr film általában 50-60mb/s, az még komoly hanggal meg az összes technikai sallanggal együtt is bőven alatta van a 100-nak.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#82) #72042496 válasza Magnat (#81) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak az átlag ennyi. A pillanatnyi adatátvitel 100 Mbps fölé is mehet, és esetenként megy is.

(#83) lewisfm válasza Magnat (#81) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nyilván, az átlag 100 mbit/sec alatti, de a csúcs fölé tud menni.
Csak egy példát hadd mondjak:
Van egy akciófilm, amiben éppen egy robbantás van, sok-sok törmelékdarabbal az amúgy is mozgalmas képen, s a csúcs kb. 70 mbit/sec, s mindez egy fullhd filmnél.

A legtöbb TV okosítót is kifekteti, aminek 100 mbit/sec sebeséggű ethernet csatija van csak, a TV-met is (2011-es középkategóriás modell).

(#84) PuMbA válasza lewisfm (#83) üzenetére


PuMbA
titán

FullHD Blu-ray maximális bitrátája bármelyik időpillanatban csak 48Mbit/s lehet és ez szabványban van rögzítve :)

"BD Video movies have a maximum data transfer rate of 54 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 48 Mbit/s (for both audio and video data), and a maximum video bit rate of 40 Mbit/s. "

Ha ezt túllépi valami, akkor az nem szabványos kódolás.

Ugyanígy 4K Blu-ray-nél ezek az értékek: "The new 4K Blu-ray drive players will be able to extract data from discs at 82 megabits per second for 50GB discs, 108Mbps for 66GB discs, and 128Mbps for 100GB discs."

[ Szerkesztve ]

(#85) RudY válasza lewisfm (#76) üzenetére


RudY
addikt

Folyamatosan javul, de lényegében nem változott jelentősen a beépített médialejátszók helyzete. Manapság is a megjelenítésre helyezik hangsúlyt a TV készülékeknél. Aki tökéletes lejátszásra tart igényt, annak erősen javasolt egy normális médialejátszó vagy HTPC beszerzése.

(#86) flexxx2


flexxx2
őstag

Ha már qled:

[A Samsung kiakadt a QLED miatt panaszkodó LG-re]

Ha fordítva lenne a szitu, a Samu is üvöltene a QLED marketing bullshit miatt. Ebben az ügyben tiszta kínaiak.

(#87) snecy20


snecy20
veterán

Olyan ez a TV kinézetre, mint egy 50.000ft-os 720p HD-Ready noname gyártós gagyi. Ez a fajta talp-kialakítás pedig egy emberiség elleni bűntény.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#88) #72042496 válasza snecy20 (#87) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem se tetszik a talp, de van olyan előnye ennek a kialakításnak, hogy a tévé alá férhet egy soundbar.

Leszerelve pedig nem foglal sok helyet a szekrényben. Talp nélkül meg ez is éppen olyan szemből, mint a többi újabb tévé általában. Én legalábbis csak a logó alapján tudom megmondani, hogy ez most éppen egy Samsung. :)

[ Szerkesztve ]

(#89) lewisfm válasza PuMbA (#84) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Egy mkv fájl a tettes, gondolom nem fullhd volt az eredeti forrás.

[ Szerkesztve ]

(#90) Magnat válasza lewisfm (#83) üzenetére


Magnat
veterán

Pont erre van a cache.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#91) nexplo


nexplo
őstag

Az árán meglepődtem, nem is rossz. Pár éve nem vagyok benne a tv-k világában de ezt elfogadnám kipróbálni. Egyedül az ambilight hiányozna ami a mostanimban benne van :)
Ennek a képe tuti veri az enyémet. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#92) salapp


salapp
addikt

Egy 65-ös példányt vettünk, elsődlegesen nem nappaliba szánt megjelenítőnek. Tényleg nem rossz, beállítgatás után, de sima FHD BD egy 2015-ös Sony W809C-n egyértelműen jobban mutat, és nem csak a mérhetően jobb natív kontraszt miatt, de valahogy a használt képalkotó algoritmusok se annyira acélosak, vagy csak a 4K felkonvertáláshoz karcsúak, fogalmam sincs.
4K, ha korrekt az alapminőség, az nagyon szépen tud ezen a Samsungon mutatni.
Ha valaki Samsung-fan, vagy QLED-et akar a legkisebb beruházással, annak ennyit megérhet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#93) nexplo válasza salapp (#92) üzenetére


nexplo
őstag

Én is tapasztaltam ilyet hogy pár évvel korábbi tv-n szebb képe van FHD-nak. Tekintve hogy én max azt szoktam nézni ezért nekem még nem is érné meg váltani sem ha jól gondolom :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#94) Busman012


Busman012
csendes tag

Üdv!

Egy TV GURU segítségére lenne szükségem aki otthon van TV ügyben nagyon.

SAMSUNG QE43Q60 QLED 4K TV-ről érdekelne egy pár infó....

1. FreeSycn képes-e? (Mint a nagy tesók?)
Utána nézegettem de erről a típusról semmi sincsen. Ha felmegyek az AMD oldalára ott sincs semmi infó róla, nem szerepel a listán! Nagyobb testvérek vannak csak ott.
2. Kérdésem: 1440p felbontáson PC-re kötve ez tudja a 120Hz-t mint a nagy tesók?
Alábbi linken az egyik nagy tesó....
[link]

Én monitornak venném, mert jelenleg is egy TV-t használok monitornak. De ez sajnos 60hz-s fullhd tv csak (101cm). A telekomtól nekem ez jó vétel lenne előfizetés hosszabbításhoz ha tudná a fenti 2 dolgot is.... De minél jobban kutakodtam, annál bizonytalanabb lettem... :(
Így jelenleg vissza mondtam a rendelést. Monitort sajnos most nem tudok venni, és helyszűke miatt nem is lenne a legjobb.

(#95) Busman012


Busman012
csendes tag

FreeSycn a képtöredezés miatt lenne fontos, mivel a mostani 60hz-es TV-én ez a legnagyobb gondom ha van 100-120 fps-em.... Ha V-sync-t bekapcsolom akkor nem FIX a 60 fps, és belassul be droppol az egész játék ha le esik 50-58-ra az fps....

(#96) Shkiz0 válasza Busman012 (#94) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szia
Ez biztosan nem freesync.

2019 TVs
QLED TVs (size 50" and above)
RU8000 UHD TVs (size 50" and above)

2018 TVs (must have firmware version 1103.4 or higher)
2018 QLED TVs (Except the 49" Q6FN)
NU8500 UHD TVs
NU8000 UHD TVs (Except 49")

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#97) b0077


b0077
tag

Sziasztok!
Van valakinek ez a QE55Q60-as tv-je? Én a héten vásároltam egyet (igazából egy QE55Q67R-t, de a keret színén és a prémium fém távirányítón kívül elvileg ugyan az a kettő), de nagyon nem vagyok megelégedve vele... Tudtam, hogy csak edge led megvilágítású, 1-2 ember panaszkodott is erre a neten, de a többség nem, többek között itt a cikk írója sem. Így meg mertem venni, viszont nekem eléggé "felhős", "foltos" az alsó sarkoknál sötét, de inkább fekete képek esetén. Továbbá ami számomra durvább, hogy egészen oldalról belenézve a sarkoknál látszik a megvilágító led fénye. Így nem tudom, hogy ez a széria ennyire gagyi vagy belefutottam egy félig meddig hibás termékbe. Nem tudom hogy gariba küldjem vissza, vagy álljak el a vásárlástól és inkább a Q70-es szériát vegyem-e.

Kép a jelenségről:

[ Szerkesztve ]

(#98) Snoop27 válasza b0077 (#97) üzenetére


Snoop27
őstag

Szia. Jobban jársz ha a Samsung topicban teszed fel ezt a kérdés, valószínű gyorsabban is fogsz rá választ kapni. [link]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#99) b0077 válasza Snoop27 (#98) üzenetére


b0077
tag

Szia, megtörtént időközben. Nem jó helyre írtam ide, sajnos.
Köszi!

(#100) Snoop27 válasza b0077 (#99) üzenetére


Snoop27
őstag

Nincs mit, nagyon segítőkészek a srácok. :K

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#101) bufurc


bufurc
tag

Sziasztok! Ti nem tapasztaltatok olyat, hogy a hattervilagitason nem lehet allitani? Hiaba teszem barhova a fenyero nem valtozik semmit.

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#102) brumicica


brumicica
tag

Lát valaki különbséget a "Fényerő mozgáshoz" vagy a "Környezeti fény észlelése" beállítások aktiválása között? Pontosan mi az a "fényerő mozgáshoz"?

(#103) bromi84 válasza brumicica (#102) üzenetére


bromi84
tag

Környezeti fény észlelésénél én láttam különbséget, fényerőt húzza le fel attól függően milyen világos a helyiség amiben van...
Fényerő mozgáshoz arról csak láttam mit ír ki a TV mire jó. :D

(#104) Neomien


Neomien
csendes tag

Sziasztok,
QE65Q60RA és DELL G5 5590-en (win10 64) között sajnos nem működik a wireless display megosztás. Mindkettő készülök ugyanazon az 5G hálózaton van, Archer C20 által támogatva.

Következőket próbáltam:
- win defender kikapcsolása a hálózatra
- router minden jellegű security korlátozás kikapcsolása
- dell g5 5590 ide vágó wifi / gpu stb driver újratelepítése
- a laptop engedélyezve van a tv-n, látszik is a hozzá tartozó menüben
- samsung telómat gond nélkül tükrözi ugyanazon a hálózaton

Hiba lefolyása:
Win 10 -> connect to wireless display -> TV kiválasztása
TV: Csatlakozás a "laptopnév" eszközhöz...
rövid homokóra
TV: A "laptopnév" készülékről érkezett kapcsolódási kérés sikertelen volt. Megpróbálhat újrakapcsolódni a mobileszköz segítségével

Esetleg valamilyen javaslat, vagy alternatív megoldás a laptop-tv vezeték nélküli összekapcsolásához?
Egyelőre Samsung remote helpdesk sem mond semmit, visszahívást ígértek.
Előre is köszi!

(#105) NeRo2642


NeRo2642
újonc

Valaki tudja h az alábbi 3 típus között mi a különbség?
Samsung QE65Q60RA
Samsung QE65Q65RA
Samsung QE65Q67RA

(#106) Zerno


Zerno
csendes tag

Sziasztok,
Pooont ilen tv-m van QA49Q60RAKXXS egy dolog érdekelne ha valakinek Q60 széria van hogy az optikai kimenet nállatok is aktiv mindig ?
Mert ha csak a tv t halgatom akkor is szól ha át állítom optikára akkor lekapcsolja a tv hangszórót és ugyis szól,egyedül bluetootnál hallgat el.
Ez ilyen vagy csak bekkrepált nállam ?

(#107) Tomas791120


Tomas791120
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni !
Végigolvastam a hozzászólásokat. De nem tudom eldönteni, hogy érdemes lenne e lecserélni a jelenlegi ue40es6540-es Tv-m, egy qe65q60t-re? Nektek mi a véleményetek? A régit 50eft-ért elvinnék, az új 280eft. 230ezret nem szívesen adnék ki csak azért, hogy nagyobb képátlom legyen.
A segítséget előre is köszönöm

(#108) Sziszki válasza Neomien (#104) üzenetére


Sziszki
friss újonc

Szia. Erre találtál megoldást? Ugyan ebbe a problémába ütköztem... eleinte nem volt gond a csatlakozással majd egyik napról a másikra beadta az unalmast.

(#109) shrink válasza Neomien (#104) üzenetére


shrink
újonc

Szia! Engem is érdekelne, hogy erre tud e valaki megoldást. Ugyanez van nálam is. Szerintem valamilyen windows frissítéssel függ össze, de nem jöttem rá, melyikre. Valaki meg tudta oldani ezt a problémát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.