Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Valahol mint ha láttam volna ezt a formát. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Novver válasza .LnB (#1) üzenetére


Novver
senior tag

Biztos én vagyok túl elvakult, de nekem az összes perifériánál az jut eszembe hogy:
-Szép, szép.. de nem Logitech

Egyszerűen túlságosan is megkedveltem őket az évek alatt.
Nyilván nem csúcsminőség egyik gamer periféria sem, de az MX518-at nem pótolhatja nálam semmi.

Life is a game... The game is my life!

(#3) .LnB válasza Novver (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én egy jó ideje nem használok már ilyen perifériát. Csak azért olvastam el, mert a netezős egerem már jó régi (de működik, semmi baja). Ez a forma meg bejön. Viszont ennyiért nem venném meg.

A Logi jó, nem sok bajom volt velük. Ellenben a Razer-ekkel... Van egy Zowie EC1-A a szekrény tetején, a dobozában. Amikor befejeztem a játékot PC-n eltettem. Számomra az tökéletes volt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) Synthwave válasza Novver (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor tényleg nem vettél semmit tőlük ~2005 óta, mert a kapcsolóik és a talpaik időközben notóriusan gyatrák lettek. Persze mindkettő fillérekből cserélhető minőségi, high-end cuccra, de azért ezt célszerű észben tartani.

Amúgy van már G MX518 (MX518 Legendary) is, bár gondolom tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Mettallo


Mettallo
tag

Én vettem kb. 2 éve Redragont,teljesen megvagyok vele elégedve ,lehet én vagyok túl egyszerű.

(#6) Synthwave válasza Mettallo (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az igények személyenként változnak, ugye.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) Mettallo válasza Synthwave (#6) üzenetére


Mettallo
tag

Igaz.

(#8) Tengri válasza .LnB (#3) üzenetére


Tengri
senior tag

"A Logi jó, nem sok bajom volt velük. Ellenben a Razer-ekkel... "
Pont fordítva jártam. Imádtam a Logi egereimet (Logitech Cordless LX8, MX518 és G400s) majd nagy arcra esés volt a Logitech G403 Prodigy. Hiába javították, cserélték, mindig előjött a görgető probléma. Razer-re váltottam. 2019 év vége óta megvan a Naga Trinity, illetve most májusban lett egy éves a Basilisk V2-őm és (kopp-kopp) semmi baja nincs egyiknek sem. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#9) Gabesz84 válasza Tengri (#8) üzenetére


Gabesz84
őstag

Osztom a véleményed, Logitech cuccaim közül mind bekrepált legkésőbb gariidő lejárta után pár hónappal. Ellenben az MS cuccokkal, amiken viszont undorítóra rohad a gumiborítás 2-3 év alatt, de még mindig hibátlanul működnek.
az én tanulságom, hogy inkább megveszem a legolcsóbb de még épp használható vackot, 2-3 év múlva úgyis megmakkan, vagy szétrohad :DDD

(#10) Synthwave válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alternatív opcióként meg ott a high-end mikrokapcsolóra való csere, aminek párjáért típustól függően 500-1300 forintot kérnek.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy attól nem krepál be egy egér, hogy duplát kattint vagy megtörik a kábele, csupán zsák szotyiból javítható (pontosabban upgrade-elhető) státuszba kerül. :D Az, hogy valamben maga a szenzor gajdul meg véglegesen, eléggé ritka.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Addel válasza Tengri (#8) üzenetére


Addel
senior tag

Naga Trinity...ha billentyűzetet akarsz mért egeret veszel? ;]
Jó pár egeret elkoptattam, volt de razer is, de a legkedvesebb a logi mx300 és most a g203.
Ennél jobb nem kell, vettem is 2db-ot, 1 otthonra 1 meg munkahelyre. Igaz az otthoniban 2 év után mikrokapcsolót kellet cserélni, de az érzékelő a forma és a súlya tökéletes nekem, így ha kell megmókolom.

(#12) Gabesz84 válasza Synthwave (#10) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ami nekem eddig volt Logitech egér, abban egyikben sem a mikrokapcsoló döglött meg, hanem az egész, úgy ahogy van. Drótos egerem vagy 15 éve nincs, szóval legalább az nem tud megtörni.
Van forrasztópákám és nem félek használni, szóval ha csak a mikrokapcsoló lett volna...

(#13) ceia


ceia
őstag

Méretre és formára is jó, de a harisnyázott kábel erős kompromisszum lenne. Nem is értem, miért csinálják. Nem törik meg az ér sima műanyag, vagy gumi kábelnél sem, ha nem hajlítgatjuk. Viszont a harisnyának van több hátránya is.

        it's more fun to compute

(#14) HELLAFLUSH válasza Tengri (#8) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Logival nekem is voltak gondjaim, igazából már minőségileg nem olyanok sajnos mint régen voltak. :(
Pár éve már én is Razer Basilisk-et használok viszont én a V1-est, és le nem cserélném semmire sem....max akkor ha végleg tönkre megy. :D

(#15) .LnB válasza Tengri (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazán Logitech-em az 510, 518-as időben volt. Aztán később pont a G403 volt az, amit az újak közül megvettem, de sajnos, mert baromi jónak tűnt nekem, kicsi volt a kezembe, ezért egy hét után túl is adtam rajta. Olyan Razer egeret meg talán nem is tudok mondani a Copperhead-en kívül, amivel ne lett volna valami bajom. :( Nálam a Razer márka szitoksóvá lett mostanra. Bár lehet, hogy mostanában jó termékeik vannak, nincs tapasztalatom. Csak azt látom, hogy annyi "gamer" baromságot adnak ki mostanság, amit már nekem kellemetlen olvasni. ;]

Számomra AZ egerek, az MS 1.1a, 3.0, és ez a Zowie EC1-A volt. Egy ideig egyszerre használtam a hármat. Mindegyiket más játékban.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) Synthwave válasza Gabesz84 (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ejj. Akkor nagyon nincs szerencséd velük.

---------------------------------------------------------------------------

#15 LnB: "Olyan Razer egeret meg talán nem is tudok mondani a Copperhead-en kívül, amivel ne lett volna valami bajom."

Lehet, hogy nem próbáltál eleget. Az viszont érdekes, hogy pont az az <1 m/s-os, gagyi Philips TwinEye szenzor nem csinált ki. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Synthwave válasza ceia (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez inkább parakábel, mint sima braided cord, a vastagabb szigetelés meg kell rá a 8000 Hz miatt, de ez benne volt a tesztben is.

Amúgy a jó kábelnek pont az a lényege (amellett, hogy könnyű), hogy szabadon és minél könnyebben hajlítgathasd mindenfelé. Mert fogod, miközben használod.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) LionW válasza .LnB (#3) üzenetére


LionW
tag

Logi manapság nem olyan jó. Két darab G502 hibásodott meg kb 1.5 éven belül, mindkettő duplaklikkel(más bajuk is van + a kábel is elég vacak). YT-n van erről egy videó ami szerint a Logitech sokkal kissebb feszültséget küld a kapcsolókra mint amit kellene, ezért rövid időn belül meghibásodik minden kapcsoló. ( Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit )
Most rendeltem egy razer viper minit, lézer kapcsolós, remélem ez tovább kitart majd.

(#19) .LnB válasza Synthwave (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én a vége felé elengedtem ezt a szenzoros, mindig újabbat, jobbat dolgot. Placebo az egész. Be kellett látni, hogy vehetek bármit, ha skill nincs. :DDD Így maradt az, hogy kényelmes forma legyen. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) siposz


siposz
aktív tag

Valami nagyon csodabogárnak érzem magam.

A múlt
Logitech G3: 7 év
razer abyssus: 6 év

A jelen:
Logitech G203: 1 év, de azért ezzel is 5+ évre tervezek.

(#21) CJ4567 válasza Novver (#2) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem kevesebb, mint másfél év után a G102-m egyszerre duplakattint, és néha nem érzékeli a kattintásokat. :DDD

No Sana No Life

(#22) Synthwave válasza siposz (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs ebben semmi csoda. Nézd meg, hogy azokat az egereket mikor adták ki és azt, hogy mit mutat most a naptár. Eltelt egy kis idő; már nem olyan tartósak ezek a tervezőasztalon sem.

Ennek igazából az egyik fő tüzelőanyaga szerintem az, hogy nagyon sokan egy mezei dupla kattnál vagy kábeltörésnél leírnak egy egeret és veszik az újat. Bár mostanában a könnyítés és parakábel után kezdenek terjedni a gyárilag alkalmazott prémium switch-ek is.

Logitech: szerintem tervezhetsz, ha beiktatsz időközben egy kapcsoló cserét. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) the8ball válasza siposz (#20) üzenetére


the8ball
csendes tag

2007-8 óta tenyerelek egy cm storm spawnon, low senserként lehet már a földet megkerültem vele... :))
Szegényen festék már rég nincs, teflonból már centi vastagságot legalább megevett, de gyári gombokból még csak az oldalsók kezdtek el nemrég lomhulni... :DD

(#24) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

De jó! Örülök hogy egy egérpad drágább mint egy egér... :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25) Synthwave válasza Sub-ZeRo (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nagyobb is. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Synthwave válasza the8ball (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ritkán mondom ezt, de a javítás helyett hamarosan beérik az a Cooler Master MM720. PMW 3389, optikai kapcsolók, zsír oldalgombok, zsír parakábel, korrekt teflon és 49 gramm, ráadásul a szoftveres hátország is kellemes.

Szerintem letennéd a hajad tőle. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) body007


body007
addikt

De jó az a "hogyan fogom az egeret" grafika.
Most, h megfigyeltem fingertip gip vagyok. Tényleg csak ujjbeggyel egerezem :U
Azért az érdekes (számomra), h van aki rátenyerel az egész egérre :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28) .LnB válasza Synthwave (#26) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Trapista sajtot adnak mellé, amit le lehet vele reszelni? ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) Tamy


Tamy
senior tag

Logitech MX620-at használok úgy 12 éve minimum, nagyon szeretem. Még csak elkopva/kifényesedve sincs jóformán, pedig használom rendesen.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#30) Synthwave válasza Tamy (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lsd. #22 §1, de ettől függetlenül kétszeresen alma a naranccsal esete.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Synthwave válasza .LnB (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak godlike aimet.

Már ha van skilled. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Tamy válasza Synthwave (#30) üzenetére


Tamy
senior tag

Nem vitának szántam, szándékosan új hsz.-be írtam, nem válasznak :) Tudom, hogy a mai termékek általában gyengébb minőségűek.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#33) .LnB válasza Synthwave (#31) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont ez a "baj", hogy a játékosok (szerintem) 80%-a azért cserélgeti, veszi, ezeket az egereket, mert azt hiszi, hogy majd jobb lesz. Holott szerintem te is ha teszteled, azt nézed, hogy hozod e vele az átlag skilledet nem? Nem azt, hogy most ezzel jobb lettél e?! :)

Tényleg, Quake-ezel még?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#34) Synthwave válasza .LnB (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem biztos, hogy ebből a szempontból jó referencia vagyok, mert értelmes tömeghatárokon belül kb. bármivel hozom a skillem egy ~10 százalékos szórással kb. negyed óra után (szóval nincsenek ilyen többnapos/többhetes hozzászokási fázisok).

Inkább azt nézem, hogy mivel a legjobb érzés/legkevésbé megerőltető a folyamatos forgolódás, mennyire kényelmes a cucc a fogásomhoz, mennyire alkalmazkodik az egérkezelési stílusomhoz, ami 10-ből 9-szer két patkány közül a könnyebbikre bökést jelenti. Meg hogy mennyire stabil a cucc, értsd milyen a tömegeloszlása/hol van a tömeggközéppontja. Persze feltételezve, hogy a szenzor nem egy abszolút hulladék.

Quake: Mostanában ilyesmi van. :D

Amúgy ez a kicsit részletesebb helyzet (high sensivel, ~12 cm/360°, a kezem már nem bírja, szóval élesben már nem igazán szoktam 1 m/s fölé menni) kiegészítve annyival, hogy azóta dehumanizer pénzdíjas TDM kupát szervez, részemről meg a The Ultimate Doom, a Doom 2, a No Rest for the Living és a The Plutonia Experiment is megvolt pistol start/no save/UV-vel. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Vajon lesz-e olyan jó mint a Viper 8k?

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.