Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolruf


wolruf
őstag

Bár nekem LG-m van, de a beépített Harman/Kardon hangrendszerrel személy szerint nagyon meg vagyok elégedve. Árban nem tett hozzá annyival többet a TV árához, hogy ez legyen a döntő érv, de örülök, hogy ilyen lett. Nem csoda, viszont legalább ne is bántóan reszelős a TV hangja (mint az ,,átlag'' lapostévéknek). Nyilván, nekem is ott van mellette az 5.1-es házimozi, de ha csak TV-t akarok nézni, nem kell letakarni a fülemet :)
Annak csak örülök, hogy más márka is megjelenik végre itthon (is), a Sharp design (már ha manapság van ebben eltérés) tetszik :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) Doki42 válasza wolruf (#1) üzenetére


Doki42
őstag

+1😁
Annyi még nekem is lg van új sokkal jobb áron nagyobb tudással... 😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :)

Ez egy belépő szintű TV, így kezelve nem tűnik rossznak, mondjuk a tartósságára kíváncsi lennék, de hát azt ugye 5-10 év múlva lehetne megítélni...

Amúgy ilyen méret nem is tudom, hogy létezik-e más gyártóknál, általában az 55" után a 65" szokott jönni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) TCr válasza Cifu (#3) üzenetére


TCr
veterán

Létezik, de egyre kevésbé. Ott van pl. a Sony-nak a jó kis XF8305.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5) Cs1csó válasza Cifu (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet találtak egy raktárat tele ilyen beragadt 60-as panelekkel.

(#6) VidaLaci válasza Cs1csó (#5) üzenetére


VidaLaci
újonc

60 és 70 coll Sharp panel, az LG is tőlük veszi. :)

(#7) Celtis


Celtis
veterán

Egy szakíró hogyan írhat le olyan butaságot, hogy a tv-ben nincs felskálázó funkció? Talán a 4k-nál kisebb felbontású anyagokat nem teljes képernyőn jeleníti meg? Na ugye!
Így is sokan félreértik a felskálázást, nem kéne még jobban összezavarni az olvasókat.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

60" - 169 Watt? kicsit sok...

és csak USB2.0 ?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#9) ivarg


ivarg
tag

Mielőtt leugatnám megnézem valahol élőben ennyi pénzért a 60" főleg ha Sharp a panel akkor nem lenne rossz a normál műsorok felskálázása érdekel főleg.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#10) Chaser válasza ivarg (#9) üzenetére


Chaser
titán

sztem ezt a samsungot nézd meg inkább:)
SAMSUNG QE55Q6FNATXXH , pár napja 270e volt mm-ben, most kifutott, értelmes boltokban 290e-ért van
nem egy oled, de legalább qled, 55", 4k, hdr
több véleményt olvastam, vannak akik dicsérték a feketéjét is, megint mások nem, valószínűleg több fajta panellel szereli a samsung
megint 270e körül lesz valahol akkor elég jó vétel, sztem ennek a sharp tv-nek már semmi köze a sharphoz, és ha qled van majdnem annyiért akkor drága is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) #94529552


#94529552
törölt tag

Ez is egy vestel-es török csoda lehet, a tucatnyi más nevű társaival együtt, ha nem tévedek.
Meg nem is a Sharp tért vissza, hanem egy kínai cég Sharpnak nevezett termékei.

(#12) Zoló1981


Zoló1981
tag

Örülök a sűrűsödő TV teszteknek!
Én is TV vásárlásra készülök a közeljövőben, legalább adnak némi támpontot - pl. hogy a beépített lejátszó és a formátum támogatás a legtöbb készülékben pocsék.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#13) VidaLaci válasza #94529552 (#11) üzenetére


VidaLaci
újonc

Nem török csoda, semmit nem mond a Foxconn név? :C Egyébként Lengyelországban szerelik a Sharp saját gyárában.

[ Szerkesztve ]

(#14) haris válasza #94529552 (#11) üzenetére


haris
őstag

Á, inkább semmi

[ Szerkesztve ]

(#15) N!GhTyka válasza wolruf (#1) üzenetére


N!GhTyka
tag

+1 Nem értem én sem, hogy miért van ennyire lehúzva a hangrendszer. Ez a harman/kardon rendszer nyílván nem egy házimozi rendszer, de bármelyik tv-nél szebben és erőteljesebben szól. 40 colos méretben van anyukámnak, hétköznapi tv nézésre teljesen jó, nincs utánhúzás, tűrhető a kontraszt és a színekkel sincs gond, bár ez csak full hd.

(#16) rnorbi válasza N!GhTyka (#15) üzenetére


rnorbi
csendes tag

Ne hidd, én is most vettem egy ilyen Sharpot, előtte LG volt, sima hangszórókkal az sokkal jobban szólt. Ez a Sharp csicsergős, és semmi mély nincs benne. Szóval e téren nagy csalódás, valószínűleg eladom, nem csak e miatt, és visszatérek az LG-hez.

Eladó termékek, főleg hardver, garanciával: www.adokveszek.eu

(#17) Graphics válasza #94529552 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tévedsz.

Ennek már semmi köze a Vestel-hez... Tessék elolvasni ezt a tesztet, illetve a hozzá kapcsolódó Sharp közleményt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Chaser válasza Graphics (#17) üzenetére


Chaser
titán

pár napja volt cikk, h vásárolták fel, h vásárolták fel a felvásárlókat ( : sok mindenről esett szó, de arról nem, mi van a régi sharp mérnökökkel, fejlesztőkkel
jó ez a tv jó, csak nem ennyiért, ez bármelyik kommersz gyártó tv-je is lehetne, nincs húb+ ez sharp érzésem egy kicsit se, volt tőlük egy telefonom, sh550, az sharp volt, egy nagyon okos butafon', a gyári headsetnek spéci csatlakozója volt, én azzal laudtam, utaztam, táskába gyűrtem, 6-7 év után lett kicsit kontaktos,majdnem 10 évig használtam a gyári akkujával, na az sharp volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Graphics válasza Chaser (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) John Marston


John Marston
kezdő

Na ezt most akkor hogy van? Veszek egy 55"-os Samut vagy LG-t 140-150 körül, valószínűleg nem nyúlok nagyon mellé. Szóval azt a majdnem +100 ezret nem értem... :F

(#21) bteebi


bteebi
veterán

Edge LED... a homogenitásvizsgálat rendesen adja ;]. Komolyan nem értem, hogy hogy "mer" bárki 40, de pláne 50"-nál nagyobb TV-be edge LED háttérvilágítást tenni. :U De legalább a kontraszt rendben van, és 230k-ért olcsó is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) Chaser válasza Graphics (#19) üzenetére


Chaser
titán

Ebbol mit kellene latnom?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Cifu


Cifu
nagyúr

@John Marston: Na ezt most akkor hogy van? Veszek egy 55"-os Samut vagy LG-t 140-150 körül, valószínűleg nem nyúlok nagyon mellé. Szóval azt a majdnem +100 ezret nem értem...

Csakhogy azok 55"-osak, vagyis egyel kisebb méretűek. Ráadásul a 140-150 ezres Samu vagy LG ugyanúgy belépőszintűek, mint ez a TV, feltehetően ugyanúgy nem túl acélos médialejátszási képességgel, alsó kategóriás képjavító technológiákkal és más problémákkal, az LG-k IPS panelje pl. színvisszaadásban feltehetően jobbak, viszont a statikus kontrasztja esélyesen 1000:1 körüli lesz, vagyis negyed akkora, mint ennek a TV-nek.

Meg kell nézni, melyik milyen használat szempontjából, és azt kell választani, amelyik szimpatikus. Szvsz, nincs melléárazva, pont az említett Dél-Koreai márkák 55 és 65 colos belépő szintű TV-k árai közé lőtték be félútra. Az 55"-osak olcsóbbak, a 65"-osak drágábbak...

@bteebi: Edge LED... a homogenitásvizsgálat rendesen adja ;]. Komolyan nem értem, hogy hogy "mer" bárki 40, de pláne 50"-nál nagyobb TV-be edge LED háttérvilágítást tenni. :U De legalább a kontraszt rendben van, és 230k-ért olcsó is.

Az olcsóbb LED LCD TV-k szinte mindegyike edge LED, sőt, nem csak az olcsóbbakban. A tavalyi közép-felső kategóriás Samsung UE65NU8002 esetében is edge LED van, és a képernyő alja "folyamatosan" világít emiatt, míg a két felső sarkában ott is 15-20%-al alacsonyabb a fényerő, mint alul.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) icp1970


icp1970
senior tag

Jó ez a TV.Nekem tetszik.

(#25) csonkadavid válasza John Marston (#20) üzenetére


csonkadavid
tag

Valahol láttam, hogy akcióban adnak mellé egy 32" os tv-t, nem mellesleg ez 60" nem 55". Úgy már azért árnyaltabb a kép.

(#26) Chaser válasza csonkadavid (#25) üzenetére


Chaser
titán

Ugy mar nem, h 55" qledet kapsz nem sokkal tobbert, igaz h 5"-cal kisebb, de egy kicsit mas liga

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Cifu válasza Chaser (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amit a Samsung QLED néven ad, az egy marketingmaszlag.
Egy sima LED LCD kijelzőről beszélünk, eddig is voltak különleges rétegek a jobb minőségű kijelzőkön.
Az ennél drágább 55NU8002 pl. a cikk alapján max. az ergonómikusabb menüjében jobb például szvsz.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) Chaser válasza Cifu (#27) üzenetére


Chaser
titán

Volt mar hozza szerencsem, azert a marketingen ez tulmutat, nem oled szint, de nem is annyiba kerul, van tulajdonsaga amiben jobb is, van amiben rosszabb, fel uton az oled es a sima lcd kozt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) TCr válasza Cifu (#27) üzenetére


TCr
veterán

A Samsung úgy csinál ezzel a trükkös QLED elnevezéssel, mintha spanyolviaszt szrtak volna.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30) Cifu válasza Chaser (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem is volt szerencsém, és a saját személyes véleményem, hogy egyes csúcs Sony LCD TV-k (pl. XF90) hozták azért azt a szintet, amit a QLED logóval árusított Samu TV-k.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Chaser válasza Cifu (#30) üzenetére


Chaser
titán

Pont errol van szo, max csucs kategoria hozza es mellette nagy nev, de a qledek ara szepen lement, akkor inkabb az mint egy ilyen csoda sharp v egyeb qled nelkuli tv

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Cifu válasza Chaser (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs QLED TV ilyen áron, mint ez a Sharp.

Hogy harmadával drágábban van, az meg innentől kezdve végtelen spirál esete.
Ha közel 300e Ft-t kiadsz egy 55"-os Samu QLED TV-ért, akkor meg lehet azt mondani, hogy onnan már megint csak egy százassal feljebb már kapsz 55"-os OLED TV-ét, ami meg zárójelbe teszi a Samu-féle kamumarketing QLED-et.

Az már másik történet, hogy az általad prefeált olcsó QLED meg se közelíti egy XF90-es Sony képminőségét, a QLED önmagában nem garancia arra, hogy azonos képminőséget kapsz minden TV-nél, szóval az XF90 inkább a csúcs Samukkal versenyez, és nem a legolcsóbb QLED-es TV-vel - dehát ettől kamumarketing szerintem amit a Samu csinál a QLED-el....

Szóval hogy szerinted jobb vétel a Samu, az eléggé nehezen alátámasztható tényszerű érvekkel.

Szvsz ha valaki ilyen 55-65 col méretben keres TV-t, nem akar rá sokat költeni, akkor nem jár rosszul ezzel a Sharp-al. Így a teszt alapján. Especiel ha valaki 300e Ft-ért keress TV-t, akkor sem valószínű, hogy az a 55"-os Samu lenne a személyes preferenciám, mert akkor inkább vegyen annyiért egy 65"-os TV-t (mondjuk LG 65UK6400PLF), vagy ha nem a méret, hanem a képminőség számít, akkor kicsivel drágábban vegyen 55"-os OLED-et, jobban jár vele...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) #94529552 válasza VidaLaci (#13) üzenetére


#94529552
törölt tag

Feltételezés volt, de értsd meg legalább, amit olvasol. :N Az ez előtti olcsó teszkós Sharpokat is lengyelben szerelték, ez semmit nem jelent, akár ugyanolyan belseje is lehet, mint azoknak volt, ami lehet kínai vagy bármilyen más legolcsóbban elérhető elektronika és panel is.
A Foxconn név itt lényegtelen, minden a termékektől függ, amit a legnagyobb profit érdekében gyártanak, és ettől a belépő ár/kategóriától sokat nem lehet várni amúgy se.

(#34) Chaser válasza Cifu (#32) üzenetére


Chaser
titán

Ugy is lehet szamolni, 220 v 230e ez a sharp, 270e volt mm-ben nemreg 55" 4k qled samsung, most 290 ertelmes helyeken az a modell, hat nagyon nem szazezres kulonbseg, 60e ft-tal tobb jelenleg, nem az a qled draga, hanem ez a sharp, nem neztem meg, de megpelne ha nem lenne egy tucat alternativaja 180-200e kozt, max egy elonye lehet, h 60" az 55-osokkel szemben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Graphics válasza #94529552 (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már alapból a rendszer sem egyezik az olcsó Tescos Sharpokkal.

Az egy másik termékvonal volt. Azok javarésze török Vestel volt. Azok az alkatrészek már más termékekben más névvel futnak.. Blaupunkt, Grundig, Telefunken és társai.

Ez pedig a Foxconn-hoz tartozó termékvonal. És azért a Foxconn az alkatrészpiacon elég jó helyzetből indul...

Persze tévedhetek is, erre is tudok mondani valamit, mert pl a távirányító ugyanaz, mint a Tescos Blaupunkt esetében.. Habár ez is csak egy alkatrész...

Szóval lehet igazad van, és még kifut egy széria esetleg, vagy még a megrendelt termékeket eladják.

Tehát a rejtély adott :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) #94529552 válasza Graphics (#35) üzenetére


#94529552
törölt tag

Majd a vallatásnál kiderül, hogy milyen minőség van beépítve ebbe is például. A mögöttes név itt lényegtelen, ezt már mondtam előbb is, az ne vakítson el, csak a profit a lényeg.

Szerk.
Na, ugye. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) Chaser válasza #94529552 (#36) üzenetére


Chaser
titán

Igy van, itt mar csak egy nev van, csak nem a regi minoseget hozza, ennyiert akkor sokkal kevesebb kompromisszum lenne, ok eltuntek, kozben sok gyarto meg komoly szintet lepett elore

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Cifu válasza Chaser (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ugy is lehet szamolni, 220 v 230e ez a sharp, 270e volt mm-ben nemreg 55" 4k qled samsung, most 290 ertelmes helyeken az a modell, hat nagyon nem szazezres kulonbseg...

Hogy 270e Ft volt nem tudom miért mérvadó. Időutazóknak ajánlott? :DDD
A százezres különbséget az általad emlegetett 55"-os QLED és az 55"-os OLED között írtam, nem a Sharp és a Samu QLED között. Ott harmadát írtam, ami cirka 70e Ft. Olvasd el figyelmesen mit írok, és ne költsd át légy szíves...

60e ft-tal tobb jelenleg,

Árúkereső a Sharpra, a legolcsóbb 214 900, az első nem annyira noname boltnál (Ipon) még mindig csak 216 590 Ft.

Árúkereső Samu QE55, legolcsóbb 289 374 Ft, az eDigitalban ugye 289 990 Ft.

Most ne a legolcsóbbat, csak a komolyabb webshopokat nézzük.

289 990 - 216 590 = 73 400 Ft.

Ha a legolcsóbbat nézzük, akkor még egy ezres árkülönbség van a kettő között.

nem az a qled draga, hanem ez a sharp, nem neztem meg, de megpelne ha nem lenne egy tucat alternativaja 180-200e kozt, max egy elonye lehet, h 60" az 55-osokkel szemben

Már a #23-asban leírtam, hogy a Sharp "ügyesen" a komolyabb brandből származó 55"-os és 65"-os belépő kategóriás TV árai közé lőtte be ezt a TV-t. Szóval hogy miért "drága" szerinted, azt így megint nem igazán lehet alátámasztani. Egy azonos árú 55"-os TV-től nyilván elvárom, hogy jobb legyen képminőség és/vagy szolgáltatások terén, mint ez a 60"-os, különben túlárazott lenne. A belépő szintű 55-65"-os TV-k nagyjából ugyanazoktól szenvednek, mint ez a Sharp. Szóval azok sem jobb döntések. Az LG esetében a menü és a magic remote mondjuk üt, tehát ha felhasználói szempontból nézzük, akkor én inkább javasolnék LG-t, mint Samut.

Emiatt mondom, hogy szvsz ezt a TV-t nagyjából jól árazták be. Nyilván nem ér fel a drágább TV-kkel, de képátlóban nyújt annyi pluszt, hogy az olcsóbb 55"-osok mellé állítva legyen érv mellette...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) Cifu válasza Chaser (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel az a baj, hogy ahogy te is említetted korábban a Samsung panellottó esetével a "neves" gyártók is erős oroszruletett gyakorolnak. Szóval most merjél ajánlani olcsó Samsungot? Én pont a panellottó miatt nem nagyon merek.

Nagyon nem szeretnék átélni még egyszer olyat, hogy megnézzük a TV-t a kiállítóteremben, tök jó meg minden, megvesszük a bontatlant, hazavisszük, majd beüzelemve két szinttel gyengébb a képminősége bármit csinálok vele. Majd kiderül, hogy a kiállíott példányban Samsung gyártmányú panel volt, az általam elhozottban meg CMO gyártmányú...

Nagyjából a felső árkategória az, amiben még lehet bízni. Többé-kevésbé... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Graphics válasza #94529552 (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én egyelőre azért kivárnék a kijelentésekkel kapcsolatosan.

Várjuk meg, hogy mivel jönnek még.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Chaser válasza Cifu (#38) üzenetére


Chaser
titán

Huha, + 20e-rel tobb lett
Tudom mire irtad a 100e-t, az ettol a sharptol mar 160e, a samu qled meg 60e, ott mar azert van kulonbseg ha 4k-s is azaz oled
En a ph-n irt arat neztem, de ha azt vesszuk alapul meg akkor is 100e alatti kulonbseg van
A lenyeg: 220e-ert es alatta is van alternativaja, csak a +5" az elonye, akinek attol lesz meg a boldogsag biztos jo vetel, egyebkent meg nem
Reszemrol ha van 220e ft-om egy tv-re es egy ft-tal sem tobb, ez athuzva, annyiert kicsit mast kellett volna kihoznia a tesztet - es nem csak marketingbol:) -, az meg h sharp hat egeszsegukre, hivhatnam mar ingyombi gyomtalibenek is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) #94529552 válasza Chaser (#41) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, és a méret se annyira lényeges szempont. 5" ide vagy oda, mert például egy panelban bőven jó az 55-ös méret.

(#43) Chaser válasza #94529552 (#42) üzenetére


Chaser
titán

Akinek szempont vegye, nekem attol nem lesz rosszabb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Zoló1981


Zoló1981
tag

Szerintem a minőségi paneleket a Samsung, az LG és a Japan Display fejleszti, a többi márka is ezeket építi be, max. az összeszerelés máshol történik, ezért az (ár)kategóriákon belül nincs nagy panelminőségbeli különbség.
A különbség inkább az egyedi képjavító technológiákban, a szoftverben, a formátumtámogatásban, a felhasználói élményben lehet (nem volt lehetőségem a tévéket a különböző szempontok szerint összehasonlítani, csak a bolti képbeállítások közepette).

Óriási akció Eu-nics-nél: Samsung 8k Q900 mellé 4k Q6-okat adnak ráadásnak :))

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#45) X Factor


X Factor
addikt

Ma már nincs olyan tévé, amiből minden sallangot kihagynak, de a panel jó? Van egy régi sima fhd 50" Pana-m, buta, minden smart cucc nélkül, egész jól megvagyunk vele, de nyilván szemezek a 4k-s OLED megoldásokkal, mert vélhetőleg szignifikáns előrelépsé lenne.

Azonban van soundbar, igy a hangzás nem érdekel, és PS-ről fut a netflix,hbogo,plex Így a smart featurekre se fizetnék.

Make things work

(#46) Chaser válasza X Factor (#45) üzenetére


Chaser
titán

oledből biztos nem találsz olyat, prémium szegmens, ott nem lehet ezt kihagyni - akkor sem ha épp kalap k_ki amit beleraknak:) -
de sztem semmilyen értelmes tv-t nem fogsz így találni, tv-s zopikban rákérdezhetsz, hátha

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Cifu válasza X Factor (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajna nem nagyon. Egyes olcsó noname TV-ken találkoztam abszolut minimális okosTV képességgel, de ott a panel is gáz volt. Ha meg normális panelt akarsz, ott már alapból elkezdenek tömni a szolgáltatásokkal is...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) próbakocka válasza Graphics (#35) üzenetére


próbakocka
senior tag

*hogy lehet ennyire hányadék a menü és a távirányító egy 230 ezeres tv-nél?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#49) Graphics válasza próbakocka (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdezd a gyártót. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) KikiGames


KikiGames
csendes tag

Becsatlakozva a témába... A Samsung QLED elnevezése csak marketing maszlag ahogy felettem is írták.
A "Q" nagyon hasonlít az "O" betűre, ezért az átlag vásárló még észre sem veszi, vagy ha igen azt hiszi jobb is mint az OLED, holott egyáltalán nem egy kutya a kettő.
Jelenleg még mindig az LG OLED a legjobb a piacon. Utánna SZVSZ a Sony OLED-ek aztán talán a Samsung QLED és a többi LED TV...

Üdv: KikiGames

(#51) Chaser válasza KikiGames (#50) üzenetére


Chaser
titán

"Jelenleg még mindig az LG OLED a legjobb a piacon. Utánna SZVSZ a Sony OLED-ek aztán talán a Samsung QLED és a többi LED TV..."
ha marketing maszlag - ami részben igaz -, mért közvetlen az oledek után sorolod?:)
én már láttam, és elég ütős volt, persze ez nem otthoni körülmény
az oled sem tökéletes, a qled sem, viszont árban azért bőven van különbség köztük, a qled pl biztos nem ég be, az a maszlag, h egy tv-t nemhasználhatok arra amire akarok, holott prémium termék:) és persze nem urban legend a beégés, nem is feltétlen történik meg, de létező jelenség
utánaolvastam, azért ezesetben tényleg van innováció mögötte, a maszlag a "led tv" megnevezés, mert semmi köze semmilyen ledhez, azoknak csak a háttérvilágítása az, érdekes, amíg ccfl cső volt helyette, nem ccfl tv-ket árultak ( :
azt meg azért nem hinném, h ilyen kategóriában mint az oled v qled, egy átlag vásárló se tenne meg annyit, h bepötyögi a kugliba', mit is akar venni, persze valamennyi %-ban biztos van olyan is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) rothfb válasza KikiGames (#50) üzenetére


rothfb
veterán

"Jelenleg még mindig az LG OLED a legjobb a piacon. Utánna SZVSZ a Sony OLED-ek aztán talán a Samsung QLED és a többi LED TV..."

Én úgy fogalmaznék, hogy még mindig az oledek a legjobbak (azon belül képminőségre a Panák, aztán a Sonyk, végül LG és Philips, hiába ugyanaz a panel, az elektronika képminőségbe belejátszik és a Panák visznek mindent, az LG-k még a második helyen sincsenek, csak a legtöbben még nem láttak, csak LG oledet), aztán a Qledek (szerintem is parasztvakítás), aztán a plazmák (még ha már nem is gyártják őket) és végül a többi ledtv, amiket inkább hagyjunk is. Mikor tv-t vásároltam legutoljára, mindent láttam, különböző oledeket, qledet, sima 4k hdr ledet és ez alapján a fenti sorrend az érvényes szerintem.
Az oledek sorrendjét teszt is igazolja.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53) Zoló1981 válasza rothfb (#52) üzenetére


Zoló1981
tag

Köszi, hasznos cikk volt!
Árnyalatnyi a különbség a gyártók között, mindegyik nyert 2-2 kategóriát, nem is csoda, hisz ugyanaz az LG panel, és mindegyik más tartalomra van optimalizálva.
De ahogy a tesztfeltételeknél is leírják, nem lehet teljesen objektíven megítélni.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#54) duke


duke
aktív tag

Az arak szepen csokkenek, egyre nagyobb teveket adnak ugyan annyiert. Kivancsi vagyok meddig tud noni a meret. Par ev mulva lehet hogy mar a 85-os tevek is a 200-300 ezres arszinten lesznek ? Durva lesz :DD :DD

(#55) Graphics válasza duke (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont a szoba nem lesz nagyobb

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) Cifu válasza Graphics (#55) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mivel már az összetekerhető / összecsukható kijelzők korszaka jön állítólag, ez sem probléma, az egész falat elfedő kijelzőig is el lehet menni (a'la Total Recall)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#57) Chaser válasza Cifu (#56) üzenetére


Chaser
titán

Akkor is kell hozza egy szabad falfelulet, a nagy magyar valosagban az nem mindenkinek adatik meg, persze mashol jo lehet:)

Szerk:
Az meg meg odebb van, mikor 100-150"-os tekerheto oledek fel millio alatt mennek, ha jol tudom csak abbol lehet ilyet, lcd-bol nem, ha lehet is ertelme se lenne, mai.meretekben is torzulnak a szinek meg gagyi a hatter vilagitas

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) rothfb válasza duke (#54) üzenetére


rothfb
veterán

A méret egy dolog. Most is lehet kapni 75 colos tv-t 300000 ft környékén. De az Isten mentsen meg tőle, abban nem lesz sok köszönet. Persze aki még nem látott szép képpel tv-t, annak nagy durranás lesz egy ekkora képernyő, de aki már látott pl oledet, azt a 75 col nem fogja meggyőzni még akkor sem, ha 300000 körüli az ára. Láttam nagy képernyőt ocsmány képpel és mondhatom, hogy ha valaki ki akar dobni több százezer forintot, hajrá.

(#59) Cifu válasza rothfb (#58) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pro és kontra vannak érvek, de especiel 300 000 Ft körüli a legolcsóbb OLED opció, ami az FHD felbontású 55"-os A7-es az LG-től. Ennél olcsóbban lehet 70"-os, 4K felbontású UK6500-as LED LCD-t venni szintén az LG-től, ami mondjuk ha jól tudom VA paneles, 120Hz-es képfrissítéssel, magic remote-al, stb.

Megértem, ha valaki ebből az OLED-et választja, de especiel én is inkább a 70"-os képátló felé hajlanék...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) Chaser válasza Cifu (#59) üzenetére


Chaser
titán

Nincs led lcd, soha nem volt, ledes hattervilagitasa van az lcd-nek, led tv az oled jelenleg
Sokra megy a nagy merettel, ha hitvany a kep, speciel azt nem lattam, lehet elfogadhato is eppen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Graphics válasza Cifu (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh, én megvárom még azt :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) rothfb válasza Chaser (#60) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, szerintem sem megy sokra a nagy képpel, ha ocsmány a képe. Láttam milyen 70 colon a pocsék kép. Nem kellene, főleg nem annyiért.
A ledes részre annyit azért reagálnék, hogy a led tv elnevezés tökéletesen helyes. Az már más kérdés, hogy edge led (tehát a képernyő szélén vannak a ledek és oldalról világítanak), vagy direct led (ami közvetlenül, bár szegmensekre osztva, de direkt világítanak hátulról a teljes képernyő esetében). Azóta nevezik led tvnek a ledes háttérvilágítású tvket, mióta nem ccfl megvilágítást alkalmaznak.
Az oled is led, csak szerves ledekről beszélünk. Organic led=oled.
A direct ledes tvknél a szegmenseket tudják szabályozni, az olednél minden egyes ledet tudnak szabályozni. Ezért nincs átvilágítás köztük, míg a szegmenseknél van, ezért olednél tökéletes feketét tudnak megjeleníteni, míg a sima direct led megvilágítás esetében sem tudnak. Az edge ledről ne is beszéljünk.
Cifu helyesen használta a ledtv kifejezést.

Ha viszont egymás mellé rak egy bármilyen oled 55 colost egy 300000 körüli 70 colos sima ledes tvvel, akkor én legalábbis kizártnak tartom, hogy a 70-est választja bárki is. Ocsmány a képe.

[ Szerkesztve ]

(#63) Piftuka válasza #94529552 (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

:N

Pedig tévedsz!.

Leírtam, hogy miért.

"Aquila non captat muscas."

(#64) Graphics válasza Piftuka (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont ez feltehetőleg ez még egy átmeneti termék, mert pl a távirányító is azonos a Blaupunkt TV-k távirányítójához, ami viszont elvileg szintén UMC érdekeltség....

Nekem az UMC az, ami nagyon ködös...

Ez a Sharp modell egy kipofozott Blaupunkt inkább, amin átgrafikázták a menüt, és kiadták.

Picit jobb itt-ott, de még régi alapokra épül, szóval én inkább az új palettára leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65) Piftuka válasza Cifu (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyetértek veled.

Azzal a kiegészítéssel, hogy én aztán nagyon nyitottan állok a "milyen tévét vegyek?" problémakörhöz...

De biztos, hogy Samsung QLED TV-t a 8-as sorozat alatt nem vásárolnék. Ott kezdődnek az igazán jó modellek, de az már árban is szignifikánsan drágább.

Én a korábbi hírek során is mindig bíztam a SHARP-ban, és örülök, hogy előrukkoltak egy - a teszt alapján - ennyire korrekt készülékkel! (Egyébként "annyira" nem új ez a modell...)

Mert hamarosan ennek az ára bekúszik majd 200.000 forint alá... És azért 60 colos, ~4000:1 kontraszt arányú VA paneles készülék, jó mozgásmegjelenítéssel.... meglehetősen versenyképes választási lehetőség azok számára, akiknek ezek a tulajdonságok fontosak. :K

"Aquila non captat muscas."

(#66) Piftuka válasza Graphics (#64) üzenetére


Piftuka
veterán

"Picit jobb itt-ott, de még régi alapokra épül, szóval én inkább az új palettára leszek kíváncsi."

Igen, éppen erre utaltam az előbb. :K

Mindenesetre jó kezdet.

Ha a maga kategóriájában az új készülékek is legalább ennyire korrektek lesznek, azzal csak a vásárlók járnak jól! ;)

Remélem, a PH! csapata fog tudni kérni tesztre a "felső-közép" kategóriás, és a "csúcsmodellből" is!

"Aquila non captat muscas."

(#67) #94529552 válasza Piftuka (#63) üzenetére


#94529552
törölt tag

:K Te is tévedhetsz, aztán hogy mi lesz a vége a felvásárlásnak jónéhány év múlva majd, azt nem tudhatod, bármit is írtál. Jó kezdet a közelmúltbéli gyenge alapokra építeni? Hát nem tudom, bízni lehet, de majd meglátjuk. A Toshibának se jó vége lett, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#68) Chaser válasza rothfb (#62) üzenetére


Chaser
titán

nono
az olednek _nem kell_ háttárvilágítás, az valódi led tv, minden egyes pixel egy led
a "led tv" egy lcd panel, led háttérvilágítással, semmi köze nem volt soha ledhez ezen kívül,amint mondtam, érdekes müd, míg ccfl volt a világítás, addig nem ccfl tv néven futtatták őket, aztán jött a ledes őrület, és nagyon jól mutatott a tv-k dobozán
tudatos pH@rasztvakítás, mai napig legtöbb ember nem tudja, h uo. tv-t vesz mint 10 éve, nem "ledet", csak a világítása lett led
maga az egész elnevezés helytelen, félrevezető, marketing bullshit, csak néha már a falra mászok, ismerős is jött, vett új led tv-t..aha, és hol van benne led? azt nem tudja, de rá van írva..húb+ :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) rothfb válasza Chaser (#68) üzenetére


rothfb
veterán

A led világító dióda. Nem? Ha ledekkel világítasz meg valamit, nem nevezhetik jogosan ledesnek? Led tv, led lámpa, ledfényszóró (autóknál). Persze, hogy az olednek nem kell háttérvilágítás, van kettő is a közvetlen családban, tudom mi az oled, eleget olvastam róla.
Van a régi fajta és a led lcd tv. Mi ezzel a baj? Jobb lenne a ledes lcd megnevezés?
Szerintem túltolod a dolgot.

(#70) Chaser válasza rothfb (#69) üzenetére


Chaser
titán

de pontosan, ezen az alapon a led tv előtt mért nem volt ccfl tv? mert az sz_rul hangzott, és nem volt felkapott
a lámpát, fényszórót nem megvilágítod, az adja a világítást, még jó h annak hívják, csak az közvetlen, nem közvetett mint az lcd mögötti led _megvilágítás_
érdekes, egy tv dobozán se láttam ezt:
lcd display with led backlight
a LED tv-t azt viszont igen - amit lehet ragozni, mert helytelen, a tv paneljének semmi köze a ledhez, aminek igen, az még mindig az oled -
nem én "tolom túl", a marketingesek
le merném fogadni, ha holnap 100 random emberkét leszólítanék és megkérdeznék, tudja-e mi a led tv, sé mesélje el, 70-80%-ának fogalma sem lenne, h lcd-ről van szó ugyanúgy, mint 10 éve

szerk:
a "led tv" előtt nemes egyszerűséggel lcd tv-ket árultak, aztán hirtelen led lett belőlük, lcd meg eltűnt a dobozokról, tényleg, teljesen helytálló..vagy inkább a lóPh@szt helytálló:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) Zoló1981 válasza Chaser (#70) üzenetére


Zoló1981
tag

Az átlagfelhasználókat úgysem érdekli a működési elv, csak hogy meg lehessen különböztetni, és egyszerűség kedvéért adták neki a LED elnevezést - bár eleinte zavaró volt az LCD után.
CRT
TFT
LCD
LED
OLED
QLED
Akit érdekel, úgyis tudja, hogy mi a különbség, a többieket pedig csak az, hogy mit látnak.
Ha pedig nem tudják, hogy mit látnak, akkor az, hogy az ismerős mit ajánl.

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#72) Chaser válasza Zoló1981 (#71) üzenetére


Chaser
titán

egyik szomszéd srác - aki egyébként nem hülye -, is vett "led tvt", kérdeztem tőle mitől led? ledek vannak benne..hol? hát a kép, aztán felhomályosíottam h nem egészen, rendesen ledöbbent, ez kamu, megtévesztés, különben nem LED tv-nek promózták volna
crt néven sztem soha nem ment ki tv...tv volt a neve ( :
nekem nem volt zavaró, csak röhejes, h átlagember még oké, de itt lednek hívni egy szimpla lcd-t pfffffffffffffff, meg led lcd-nek, esetleg, jóindulattal, led_es_ lcd

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) Celtis válasza Zoló1981 (#71) üzenetére


Celtis
veterán

A telefonokat is LED kijelzősnek hívjuk, ugye?

(#74) Chaser válasza Celtis (#73) üzenetére


Chaser
titán

végszónak tökéletes volt :R
egyébként legfőképp az engedélyező hatóságok sara, mert egyértelműen megtévesztő, egyenesen hazugság az lcd-t tv-t lednek nevezni, csak mert ccfl helyett ledre váltott a világítása
megfelelő helyekre a megfelelő pénz..elqrvult a világ sajnos:)
no de én befeLYeztem, aki akar vegyen lcd paneles "LED tvt"..egészségére ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) rothfb válasza Celtis (#73) üzenetére


rothfb
veterán

Nem hívjuk led kijelzősnek. Legalábbis én még nem hallottam, hogy bárki azt mondta volna, hogy led kijelzős telefon. Van oled kijelzős, van ips-es, sima lcd-s. De led kijelzős... Én még ilyet nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#76) Celtis válasza rothfb (#75) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan erre próbáltam utalni az irónia eszközével.

(#77) Zoló1981


Zoló1981
tag

Nincs jelentősége.
Az egyiket a katódsugár csövekről nevezték el, a másikat folyadékkristályokról, a harmadikat a szerves diódákról, a LED-et speciel a háttérvilágításról.
Valaki büszke lehet az ötletére, most már ez van.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#78) Chaser válasza Cifu (#38) üzenetére


Chaser
titán

most 260e a samsung, az már mérvadó? ( :
mm-ben tv-ket jó áron ki lehet fogni

szerk:
Zoló1981
úgy látszik a lényeg nincs meg, nem a nevezéktan a lényeges
crt tv dobozán láttál olyat, h crt television? meglepne ( : nincs marketing értéke
ccfl-es lcd-nél láttál ccfl lcd-t tv dobozon? hát nem valószínű az sem
a led csupán mocskos marketing, tegnap utcán láttam valami böhöm tv dobozát, már a led sincs rajta, hanem uhd smart (((( : mert a led is lecsengett
oled egyértelmű, az nem marketing, oledekből álló tv panel, keresve sem találhattak volna neki jobb nevet, nem kellett marketingelni', mint ahogy előtte volt crt tv panel, meg van lcd tv panel, de led lcd tv panel az nincs
a samsung qled is izé, de ott legalább tényleg van valami tartalom is mögötte

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Zoló1981 válasza Chaser (#78) üzenetére


Zoló1981
tag

Régen CRT volt a TV, csak ez volt, ezért nem kellett megkülönböztetni.
Aztán ellőtték az LCD-t, és hogy meg tudják különböztetni a régiektől, a LED-re esett a választás.

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#80) Pe-pe


Pe-pe
tag

Én óvatosan fogadom az ilyen bejelentéseket a Sharptól. Nekem egy SAHRP LC-42CFE6352E Smart TV-m van (Red dot designed awards 2016). Igaz ez még a lengyel gyártmány, de egy határ sz@r az egész.
Amikor bekapcsolom a TV-t jobb, ha kb 2 percig nem nyomkodom a távirányítót, mert kikapcsol. Gondolom a bootolási folyamatba talál ilyenkor valami extrát és ezért leállítja magát.
Ez is Harmanos, de azért ettől nem kell hanyatt esni, az audiós cég csak a technikai feltételeket adta hozzá, ami nem párosul minőségi hangzásban. Magyarul a dts, és a dolby licenceket így szépen megkapja a TV, valamint hangszín szabályzási lehetőségeket.
Smart része lassú, használhatatlan. Youtubos része szintén fos, ez is kikapcsol, ha elsőre nem kapja el a fonalat. Ezen nem érdemes netezgetni, habár szerintem egyik okos TV sem erre való. Szoftvertámogatás nulla.
:W
Én kimondottan a sok csatlakozási lehetőség miatt vettem: Optikai kimenet, 4db HDMI, 2 db USB, rádiós távirányító, DLNA, WIFI, LAN.
A képe szép, kivéve, ha focit néznél rajta mert akkor ott az LCD-k betegsége a foltosság enyhén látszik, habár ezt később mikor már megszokja az ember nem fog feltűnni.
Azt javaslom, hogy aki SHARP-ot vesz alaposan járjon utána, hogy az új gyártó termékei elindultak e egy pozitív megújulásban szoftveresen és hardveresen, mert egyébként kerülendő ez a márka.

Megjegyzem régen még az LCD-k elterjedésekor nagyon is jó márka volt, remélem sikerül neki visszakapaszkodni oda.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#81) hw_8812 válasza Pe-pe (#80) üzenetére


hw_8812
csendes tag

Ez kb. olyan mint a Hyundai TV-m (Vestel), ha sok neki a 720p újraindul a film közben, de olyan k.rva szép a kijelzője hogy inkább vettem egy Mi Box S-t, és perfect innentől. :)

(#82) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

"A legfontosabb területen viszont igen jól teljesít a készülék: a kép minősége normális beállítások mellett remek, kellően kontrasztos, a színek szépek, a mozgásmegjelenítés pedig hibátlan."

A mozgásmegjelenítés hogy lehet hibátlan egy 50Hz-es panelen? ;] Mindig az volt a mondás, h aki sok sportot néz, az inkább invesztáljon valós 100Hz-es panelbe. Igaz, ezek kezdenek kikopni a középkategóriából. Az én Samsung D6500-asom még 100 Hz-es, néhány éve már csak a 7-es sorozat bizonyos típusaiba, mostanra meg asszem már csak minimum a 8-asokba tesz ilyen panelt a Samsung.
Szóval az 50Hz-esekhez képest hibátlan a mozgásmegjelenítése? Vagy tényleg pöpec? :DDD

Jó lenne vmi 55 coll körüli alternatíva a 40 collos D6500-asra, de lehetőleg max 200 körül. Azonban túl nagy kompromisszumot nem szeretnék kötni, tehát ha a mozgásmegjelenítés miatt maradnom kell a 100 Hz-nél, akkor inkább zsebbe nyúlok.

[ Szerkesztve ]

(#83) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Bocs, még vmi. Ezzel a Sharp tv-vel együtt megjelent egy másik típus is a gyártótól: LC-60UI7652E, ami már most 200 ezer alatt van, pedig direct led-es, ami elvileg jobb megvilágítást jelent nem? :O :) :F

Szerk:
Na most látom, hogy az interpolációs értéke jobb a LC-60UI9362E (800Hz kontra 400 Hz). Bár a panele egyiknek sem valós 100Hz-es. Egyébként midkét típust Direct LED-esnek írja..

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/93ef8ef78

[ Szerkesztve ]

(#84) talos86 válasza Chaser (#57) üzenetére


talos86
csendes tag

Én egy 43"-ost is alig tudok bepréselni a helyére, nemhogy egy 60"-os monstrumot.

(#85) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Accept - Fast as a shark :D

(#86) Pe-pe


Pe-pe
tag

Egy bolti teszthez vásárlás előtt érdemes vinni egy pendrájvot a következő tartalommal:
Több a tv képpontjainak megfelelő képet:
Full HD méret: 1920 x 1080
4k méret: 4096×3072
Ezekből legyen teljesen fehér, feket, kék, piros, sárga, zöld.
A foltokat így ki lehet szűrni, de valószínüleg nem lesz teljesen homogén kép.
Illetve pár olyan videót amihez felirat is van, hogy tesztelhető legyen a videó lejátszási képessége.
A Smart funkciónál hamar kiderül, hogy mennyire gyors a TV például egy youtube videónál.

[ Szerkesztve ]

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#87) Lacee83 válasza Pe-pe (#80) üzenetére


Lacee83
tag

Nekem Sharp LC-32CHE6132 . van (szintén red dot díjas). Sok jót nem tudok mondani róla. Egy héten egyszer garantáltan befagy, a táv ilyenkor nem használható majd pár mp után újraindul. Ha nem indul akkor ki kell húznom a konnektorból és újra áram alá helyezni. A smart része egy vicc kb semmi app nincs hozzá. Ami van pedig nem frissíthető vagy nem támogatott. Talán 3x próbáltam Weblapot megnyitni de elment a kedvem mire beírtam a címet. Nem tudom mennyi ram milyen cpu van benne de szerintem bőven alul van méretezve.
Legalább tudom miért volt olcsó :U

Én is azért vettem mert úgy emlékeztem a SHARP az régen jó névnek számított.

[ Szerkesztve ]

(#89) Joe63 válasza dave_gahan (#88) üzenetére


Joe63
tag

Euronicsban most 162.

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#90) Szabjonatan


Szabjonatan
újonc

HBO GO alkalmazást lehet rá telepíteni?
Kérem aki tudja válaszoljon.
Köszi :)

(#91) Archos2014 válasza #94529552 (#11) üzenetére


Archos2014
tag

A Foxconn forgalma tavaly 47 946 797 000 000 forint volt .
https://markets.ft.com/data/equities/tearsheet/profile?s=2317:TAI
Nagyságrendileg annyi , mint a magyar GDP. 1,29 millió alkalmazott. Kb, mint a magyar ipar, csak mindenki rendesen bejelentve.
Egy kínai cég. Hát persze.

(#92) sweepy


sweepy
csendes tag

Csak kis kérdések.
Mi van a sharp Aquos elnevezéssel? Már csak a telefonjaik kapják ezt a nevet?
Az új sharp TVk már nem Quatron panelesek?
Mi van a sharp IGZO paneljével? Drága? Nincs értelme TVbe rakni? 🤔
Meghal az IGZO panel, vagy még várat magára? 🤔
Az én jelenlegi TVm Aquos LC32DH500E 15 éves. Még pixelhiba sincs benne, Quatron 4 alapszínes TV. Ha 50" lenne, még véletlenül se gondolkodnék a cserén.

[ Szerkesztve ]

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.