Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X2N


X2N
senior tag

Bukás lesz. :DD

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#2) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Úgy tudtam, hogy el lesz a vége. Mint az audio-video világban, mindenki szolgáltatást indít, te meg fizetheted.

#1 majd térjünk erre vissza mikor először (vagy kizárólag) ide jönnek ki a sportjátékaik.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3) Vesa


Vesa
veterán

EA...Nincs több kérdésem.
Aki felmerészkedik ezekhez, az ne csodálkozzon, ha majd kifosztják 5 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#4) Shing


Shing
őstag

A keresőóriás ugyanis eddig az első olyan cég a nevezők között, amely rendelkezik világszinten is kiépített infrastruktúrával
elegendően nagy reklámkampányt tudott indítani.

(#5) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Alig várom a plusz 8 GB RAM dlc-t, mostmár kajak fogunk tudni RAM-ot letölteni.

(#6) Carlos Padre válasza -Faceless- (#5) üzenetére


Carlos Padre
veterán

:C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) Jesus_Shaves válasza -Faceless- (#5) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Valahogy nem érzem azt az átütő erőt amiért szükségünk lenne egy ilyesmire. A cégnek biztos, hiszen több lóvét kaszálhat, mintha csak 1x szedné be az összeget, de hogy ez nekünk miért is lenne jó... Ne aggódjon senki, az hogy nem az otthoni gépébe vesz videokártyát, az nem jelenti azt hogy nem is fogja kifizetni, csak részletekben, többszörösen, és mégcsak nem is lesz az övé, csak bérli, mint egy közös lovat aminek túros a háta.

(#9) Create.


Create.
addikt

Én se vagyok emellett a felhős dolog mellett. Szét fogja darabolni még jobban a piacot az exkluzívok miatt fizethetsz több fele ugyanúgy, főleg ha mindenki csinál felhőset és csak a sajátján adja ki. Viszont ritkán játszóknak, akinek kb mind1 mivel játszik jó lehet. Egyedül azért jó, mert így nem tudnának csalni multikban.

Egyébként steamen is csak bérled a játékot, mert gyakorlatilag nem a tied, hiába fizetted ki egyben. Ha a steam nem újítja meg a jogot le kell szednie. Volt már erre példa nem is egy. Ilyen szempontból a gog lenne a nyerő, csak ott meg új játék nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#10) zzola válasza X2N (#1) üzenetére


zzola
félisten

Miből gondolod?

(#11) n00n


n00n
őstag

Kicsit soványnak érzem ehhez az AWS infrastruktúráját hálózati oldalról. A Google-nek ebben nagyon nagy előnye van, de még neki is széllel szemben kell brunyálnia. Meglátjuk mi lesz a vége...

(#12) #72042496 válasza Create. (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ha a steam nem újítja meg a jogot le kell szednie. Volt már erre példa nem is egy."

A kifizetett játékot akkor is játszhatod, ha már nem érhető el az áruházban. Sőt, még ajándékozni is lehet ilyen játékot. (Technikailag természetesen nem a tied, de pl. egy lemezes játék sem.)

[ Szerkesztve ]

(#13) Create. válasza #72042496 (#12) üzenetére


Create.
addikt

Ès azt hogy töltöd le steamen, ha már nincsen ott? Annyira nem vágom ezt, tényleg érdekel. Mert pl a crysis 2-nél eltünt a könyvtárból is.

[ Szerkesztve ]

(#14) -Faceless- válasza Create. (#13) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az hogy nincs ott csak annyit jelent hogy nincs feltüntetve az áruházban. Attól még kötelesek kiszolgálni azt aki megvette, és szervereken ugyan úgy fönt marad.

(#15) Create. válasza -Faceless- (#14) üzenetére


Create.
addikt

Akkor ezek szerint tévedek, de én úgy emlékszem a könyvtárból is eltünt, nem csak az áruházból. ès csak késöbb került vissza.

[ Szerkesztve ]

(#16) CzG001


CzG001
tag

EA üzletpolitika. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, AMD Ryzen 2700X, Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red KIT, Inno3D GeForce GTX 1660 Super Compact, FSP Hyper M 600W, Samsung 860 Evo 500GB

(#17) craftsman01


craftsman01
senior tag

Én multi játékoknál azért örülnék ha működne ez a felhős szolgáltatás, végre nem lennének csalók.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#21) #72042496 válasza Create. (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Első kézből nincs vele tapasztalatom, de mindenhol úgy olvasom, hogy a könyvtárban megmaradnak a játékok.

A Crysis 2-re keresve tényleg volt kavar, azt talán Originen lehetett utána játszani?

[ Szerkesztve ]

(#25) Create. válasza #72042496 (#21) üzenetére


Create.
addikt

Azt hiszem valahogy tán összefüzték, hogy steamen indítottad, de origin szerverre ment fel. Akkor ezek szerint ez már régi történet és most már nem így van az üzletpolitika. Tudom el kellene olvasni a felhasználási feltételeket, de hát ez van. A lényeg, hogy akkor már nem úgy van, ahogy én gondoltam.

(#27) Ragnar_ válasza craftsman01 (#17) üzenetére


Ragnar_
addikt

Fura én még soha nem találkoztam csalókkal PC multi lövöldében. És szerintem az is csak valami félreértés lehet, hogy a PUBG accountok 25%-át bannolták egyértelmű csalás miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#28) woker válasza Create. (#9) üzenetére


woker
aktív tag

Amiről te beszélsz ahhoz semmi köze annak, hogy a Valve nem újítja meg a jogot, leginkább mert csak a saját játékaik jogait birtokolják, mindenki más a bevétel x százalékáért cserébe publikálhatja a cuccait a platformon.
Azok a címek azért tűntek el mert a kiadó -aki nem a Valve hanem az EA- úgy döntött mivel így akarta a saját boltjukra terelni a usereket mivel ott nem kell sarcot fizetniük a Valve-nak.

(#29) Create. válasza woker (#28) üzenetére


Create.
addikt

Hibásan fogalmaztam, de a lényegen nem változtat, eltünt egy idöre a játék a steamröl. De most egyre több és több saját boltos kiadó van, ha mind úgy dönt, hogy megy az epicre, mert ott olcsóbb vagy a sajátján lesz exkluzív és levetetik a steamröl, akkor volt játék nincs játék steamen? Ezt megtehetik?

(#38) Dr. X válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Pedig nagyon egyszerű a matek! Havi x dollárért kapsz egy csúcshardvert, amin játszhatsz. Ha most 4K max beállítások mellett akarsz játszani, ahhoz minimum RTX 2080 kell plusz egy erős processzor, 16GB RAM és a többi alkatrészről nem is beszéltünk még! Egy 2080 minimum 400 ezer, egy erős processzor 100+ ezer és az apró. Ez nagyjából bő 700 ezres belépési költség, ha maxon akarsz játszani! Hol van ehhez képest, ha havi 10-20, évi 120-240 dollárt kifizetsz felhőre, ha pc-re kell vagy 2500 dollár? Havi 20 dollárral számolva is TÍZ év játéka fér bele egy high end pc árába, ami persze 3 év múlva már nagyon nem fog maxon elvinni semmilyen új játékot! A fanyalgó emberek 99%a vesz egy belépőszintű kártyát, játszik low fokozaton és rohadt elégedett a nagy nullával. Egy játék maximum élvezetéhez a fél milliós gép is kevés, azt meg nem sokan tudják megvenni vagy akarják, ha csak alkalmanként játszanának. A havi 10-20 dollár meg nevetséges, ha nem kell sok százezret belépési korlátnak kifizetni és nem avul a hardvered, amit cserélni kell, ha maximumot akarsz!

(#41) Create. válasza Dr. X (#38) üzenetére


Create.
addikt

Azt a rommá tömörített 4k-t ne hasonlítsuk már a natív 4k-hoz, inkább a natív fhd-hoz van közelebb minöségben. Az input lag rosszabb, mint egy konzolon. A játékot meg meg kell venned, ha olyan lesz mint a stadia, ha meg nem akkor több cégnek is kell fizetned azt a 10-20dollárt.

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza Create. (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, eleve nem is lesz itt 4K, a Stadia például maximum 1080p@60-at tud. Ez téves, tud 4K@60-at is.

Nekem a koncepció nagyon tetszene - hogy PC és konzolok helyett benyomom a megfelelő tévés appot, aztán jön a játék. Csak hát igen, képminőség, játszhatóság, ár... nekem nem alternatíva. (Illetve tudom, hogy a mostaniak nem tévés appok, de szerintem úgy lenne az igazi.)

[ Szerkesztve ]

(#48) Create. válasza #72042496 (#47) üzenetére


Create.
addikt

Prémiumban a stadia 4k 60fps, de ugye az fizetős. Az ea-t én se tudom, hogy mennyin megy. Szerintem jelenleg ez a streamelősdi túl korai. Rengeteg helyen hulladék a net, nálam pl 100mbit a max csomag, ami már jónak mondható. De világban netügyileg elég jól állunk, szóval ha itt ilyen, akkor sok helyen még rosszabb.

De biztos lesz egy réteg, akinek ez tökéletes lesz, de kiváltani a konzolt vagy pc-t szerintem nem fogja. Legalábbis 10éven belül szerintem esélye sincs.

[ Szerkesztve ]

(#49) #72042496 válasza Create. (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Agreed. :)

(#50) Dr. Akula válasza Dr. X (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"havi 10-20, évi 120-240 dollárt kifizetsz felhőre, ha pc-re kell vagy 2500 dollár"

:DDD Aha, persze, ők a Máltai Szerettszolgálat, olcsóbban adják a hardvert mint a boltban... :D Max 3 év alatt 0-ra leírják minden cégnél a hardver értékét, és akkor még 1 fillért se kerestek. 2500 dodót megkapsz 3 évre 360-720-ért? Max a mesében. Ez úgy fog kinézni hogy 1.5-2 év alatt kifizeted a hardver árát + a munkadíjukat + a luxusprofitot amit a tulajok zsebrevágnak. Mint az állami autóbérlés, ahol a 10 millás vezetői autóra 3 év alatt kifizetnek 20 millát bérlés címszóval. Feltéve hogy becsületesek, és nincs mutyi a dologban, mert akkor 40.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.