Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Ezt a heatpipe dolgot nevetségesnek találom...
Gondolom meg fogják kérni azt a ''minimális'' (vagy 5000ft) pluszt, amiből a marketingest, (az ötletgazdát) ki lehet fizetni. :U
szvsz baromság, egy jól szellőző házban erre semmi szükség. De arra, h Pityuka rákontrázzon a szomszéd srác új gépére tökéletes...

Nade majd jönnek okosok és vagy kifejtik mennyire hülye vok vagy nem :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) DopeBob válasza opr (#1) üzenetére


DopeBob
addikt

betettek a légáram utjába egy jo nagy radiátort... szvsz elég jo megoldás :O

MZ/X

(#3) killahdrums


killahdrums
senior tag

Nekem egy ilyen 460-asom van és mindenkinek csak ajánlani tudom minden szempontból, nagyon elégedett vagyok vele! :)

Hangja nulla, nem melegszik, stabil fesz, tartizékok nagyon jók (tépőzáras kábelkötegelők, stb.), szép és még sorolhatnám.

Persze ha a pénztárca engedi, mert ezt a jót meg kell fizetni.

There is no God, just Technology...

(#4) Szten Márs válasza killahdrums (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 460-asnál még nem gondolták, hogy milyen jó is volna egy sűrűn lamellált légfogó heatpipeos izét odabiggyeszteni a tápba ;)

(#5) killahdrums válasza Szten Márs (#4) üzenetére


killahdrums
senior tag

Hja... :)

Amúgy itt egy átfogobb teszt a 600asról [link]. Asszem itt is megkérdőjelezik ezt a heatpipe dolgot, de lényegében azért egy jó táp ez.

There is no God, just Technology...

(#6) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Ha vkienk esetleg hangos a 600as Zalmi akkor helyette a Seasonic S12 Energy Plus 550 tökéletes...! Semmi Heatpipe mégis halkabb... Az egyetlen hogy nem moduláris..!

(#7) Versus válasza KriszBoy (#6) üzenetére


Versus
senior tag

Ha meg moduláris kell akkor ott van az M12-es sorozat.

Premium Vintage

(#8) DewiL


DewiL
senior tag

Jó kis cikk :C
Nekem személy szerint a 360as van és nagyon meg vagyok elégedve vele semmi hangja sincs és kifogástalanul működik csak ajánlani tudom mindenkinek!
Mondjuk megcsinálhatták volna ezeket is modlárisra nemhiszem hogy akkora többlet költség lett volna az a néhány műanyag csatlakozó :U

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Király ötlet:C:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Ősember


Ősember
őstag

szeretem az ilyen c.a. 400W magas hatásfoku tápokat, csak kár, hogy nem lehet benne pl ventit cserélni, mert matricát kell szaggatni stb stb :O bár mondjuk ezt sehol sem usszuk meg :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#11) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nagyon tetszetősek - inkább a kicsik - de a 600-ast tök feleslegesnek tartom. Kár, hogy ennyire drágák.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#12) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

26e egy 460W-os tápért, azért mert kicsit erősebb, meg kicsit halkabb :Y rablás :o

All Black...

(#13) Charlie


Charlie
tag

Hát igen a jót meg kell fizetni. Azért kiváncsi lennék rá, hogyha 50-60 fokos levegőt kell kiszívni a házból mennyire hangosodnak fel. Az FSP-k elég hangossá tudnak válni 50 fok felett.

Gratula a cikkhez. :R

[Szerkesztve]

(#14) rudi válasza Charlie (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Én is vártam, hogy majd a Pentium D aláfűt, és akkor megjön a hangja, de nem :) Ha majd lesz rá idő, megnézzük a Béuestorm II-t és a Green PS-t mert azokban elvileg ugyanez a bél van, csak más ventilátorral (és talán ventilátor-szabályzással).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Fori23


Fori23
őstag

Szép írás :C
Érdekes a max. fogyasztás. Eddig arról volt szó, hogy a terhelhetőség nagyobb kihasználásával javul a tápok hatásfoka. A három Zalminál meg mintha fordítva lenne.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#16) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

''akár egy GeForce 8800 GTX SLI-t is rá mernénk bízni, bár ahhoz már nincs elég PCI Express csatlakozója''

Azt nem a videokártyákhoz szokták mellékelni?

(#17) LSL1337 válasza Johnny Cage (#16) üzenetére


LSL1337
őstag

ezeken gyárilag 2 van

nos akkor jól döntöttem hogy zalmi 360B-s tápot választottam:), vagyis néztem ki magamnak előre, januárban újítok is...:)

(#18) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Az a hp tényleg eléggé értelmetlen,legalábbis ilyen formában.Max az lenne szerintem érdekes,ha minden bordára rátennének pasztával (!) egy-egy hp-t és hátul kivezetnék a tápból egy ritka lamellázású passzív bordára,a venti pesze bennemarad a tápban,mert pl a tekercseknek is kell hűtés.

(#19) LSL1337 válasza Madárpók (#18) üzenetére


LSL1337
őstag

asszem TTnek vannak ilyen stílusu tápjai

(#20) Winner_hun válasza Johnny Cage (#16) üzenetére


Winner_hun
félisten

a vga hajtaná a tápot?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) Szten Márs válasza Winner_hun (#20) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezt neked hogy sikerült leszűrni ebből? :D

Amúgy a VGA-hoz PCIe tápcsati-átalakítókábelt adnak.

(#22) Veriakilis válasza Madárpók (#18) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Van ilyen tápja a Thermal Take-nek, ott kivezették a hőt a heatpipe-al egy külső réz bordára.
Viszont általában a hűtőbordák feszültség alatt vannak, úgyhogy simán nem lehet csak úgy kivezetni heatpipe-al, mivel a heatpipe leginkább rézből készül.
Szóval galvanikusan le kell választani,- érintésvédelmi előírásoknak megfelelően.

Jók ezek a zalman tápok, csak egy bajuk van: van bennük ventillátor.
Az pedig akármilyen halk is, hanga van...

Nem cserélném el az FSP-ZEN-emet rájuk.

[Szerkesztve]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#23) Winner_hun válasza Szten Márs (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

nemtom:F:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) izee


izee
senior tag

Mindenkinek, aki a ''Hát igen a jót meg kell fizetni'' utat ismeri csak, mondanám, hogy tökéletesen elégedett vagyok a 350-es Chieftech GPS tápommal, ugyanis számomra meggyőzően halk, sztem aludni is lehet mellette könnyedén (amúgy fülelni kell, hogy halljam)
+: Zalman 360W: 12V: 11A+15A, amire Rudiék kb bármit rá mernének kötni, ez a GPS meg 12V: 10A+15A, szóval ez is majdnem ott van.
Márcsak annyi van hátra, hogy a szakik szerint FSP jobb mint DELTA vmivel, de átlagfelhasználó hol érzékeli ezeket? Sztem sehol, sejtésem szerint élettartamban sem. Mind2 minőségnek számít... +: ugyan a venti számomra tökéletesen halk, csak az aláírásban szereplő konfigot hajtja, tehát, lehet nem ismerem a max hangját. De amint mondani szokás, aki kajálós(=jó drága) gépet vesz az már a tápon se spórol(jon). A GPS-ről viszont azok számára írok, akik olcsóbb rendszert tudnak magukénak, és természetesen sajnálják a fölöslegesen kidobott pénzt...

Megj: 1. Nemtom 400 vagy 450es GPS-nek hallottam hangját, ami viszont már tápokhoz képest talán hangosnak mondható. A gépben, amiben zalman volt a vga-hoz és alacsony fordulatszámon ment a D805 gyári hűtő, a táp volt a leghangosabb.
2. Nem vagyok chieftech fan a legkisebb mértékben sem, amit írtam, az az igazság, tény:). Persze garanciát senkinek nem adok, h ua-ilyen jót kap ;)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#25) izee


izee
senior tag

Ja és a lényeg kimaradt: 19000Ft kontra 8700Ft (én ennyiért vettem a magamét egy jó kiskerben) Bár én speciel erre is azt mondom, hogy hát igen a jót meg kell fizetni...

[Szerkesztve]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#26) rudi válasza izee (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyszer majd hallgass meg egy ilyen Zalman tápot, vagy inkább ne is, mert akkor már nem leszel tökéletesen megelégedve a sajátoddal :) Igen, ezek a Zalmanok rohadtul drágák, ez tény, de egyrészt nincs mi utolérje őket ezért megtehetik, hogy ennyiért adják, másfelől nem kötelező megvenni őket, harmadrészt a legmodernebb 85%-os belet mindenki ennyiért méri, akinek van. Lehet ezt a témát feszegetni, meg igen, a Chieftec is jó táp meg bla-bla-bla, de minek? El lehet olvasni a szöveget, meg lehet kérdezni a megfelelő topicban és utána döntse el ki-ki saját maga, hogy Chieftecet vagy olcsóbb FSP-t vesz-e, vagy kihagy néhány bulit és a megspórolt lét hozzácsapva, a Zalmanba nyúl bele. Én speciel Zent vettem, mert nekem a Chieftec ordít, a ventis Zalmant meg hallom. Nem, nem állítom be ténynek, hogy ez a legjobb megoldás, de ez is egy megoldás, az én szempontjaim szerint jelenleg legjobb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) izee válasza rudi (#26) üzenetére


izee
senior tag

ok, de 350es chieftechet hallgattál már? Csakmert sztem(de csak sztem) bőven halkabb, mint a 400 és nagyobb társai (mind GPS). Szóval, ha a 450es(asszem ilyet teszteltetek csak) alapján ítélkezel, lehet, hogy rosszul teszed.
A tökéletes megelégedésem részben az árképzésnek is szólt:), bár én örültem volna, ha codegen áron mérik :DDD Így nálam ez nem nagyon rúg labdába, meg különben is, seasonic akad olcsóbban is:)
Normál esetben esélyem sem lenne pl zalman tápot meghallgatni, ezért én egy kicsit mérges vagyok(szoktam lenni), amikor úgy beszélnek róla, mintha bárki bármikor megtehetné. Pl. bótban (kicsi/nagy, mind1) ha van is ilyen (ami ritka), a kedvemér kötve hiszem, hogy beüzemelik, csak esetleg ha nagyon úgy tűnne nekik, hogy meg is veszem azonnal...máshonnan meg honnan teszteljem, ha nincs semmilyen kapcsolatom, és mégcsak nem is pesti vagyok(mert azért a pestiek erős előnyben vannak ilyen téren)? Mifelénk nem terjednek a zalmanok meg egyéb drágaságok, ált-ban kizárólag rendelésre hozzák őket, és az is ritka eset, mert nemnagyon ''kell'' senkinek. (Visszakanyrodva) most viszont talán sikerül rábírnom egy ismerősömet, aki nem sajnálja a pénzt, úgyhogy megpróbálom megtapasztalni a különbséget...
És igen, megtehetik (a drágaságot) zalmanék, de mért tegyék, ha kevesebb haszonnal (és persze mások is követve majd ezt a példát) egyenesen egy jobb világot lehetne teremteni. :C Viszont azért az olyan ember aki ezt egyenesen díjazza (megtehetik és megteszik=kihasználnak), az egyrészt nincs magánál, másrészt fú de mérges vagyok rá :(((

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#28) Ősember válasza izee (#27) üzenetére


Ősember
őstag

valoszinü még sosem volt kikapcsolva a tápban a ventid és egyszerüen nem tudod mit nem kellene meghallanod. :)) a tápot ne is szedd szét, mert ugrik a gar, de minden más ventit kapcsolj le és ha akkor is tökéletesen halk a géped, akkor tényleg halk a táp, bár az lenne a legjobb, ha csak a táp ventijét ki-be kapcsolgatnád...
ez a halk téma nagyon kinos, mert amint kiprobálsz egy tényleg halk cuccot, máris hangosabbnak találoda többit. sajnos én is beleestem ebbe a ''hibába'' és azota s-flex ventik dolgoznak a gépemben :DDD nem vagyok csoro, saját pénzböl fizetem, megtehetem, miért ne?! amig nem volt s-flex addig a silentblade venti volt a király, már nem.
a te véleményed szubjektiv, de biztos vagyok benne, hogy nem olyan halk, mint amilyennek beállitod. ez nem kritika, megjegyzés :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#29) izee válasza Ősember (#28) üzenetére


izee
senior tag

Ja, sosem volt kikapcsolva...
Csupán nem volt teljesen tényszerű számomra Rudi válasza...szóval még mindig várom, tudja-e milyen a 350esnek a hangja, mert annyit meg én tudok, h a 450esnek hangosabb ennél jelentősen. A proci passzívan üzemel, csak 45fok felett kapcsol rá, az meg csak komolyabb procimunkánál fordul elő:) A VGA-t viszont nemtom leszabályozni a gyárit. Nemtom, hogy kell. Viszont sztem meg fogom nézni, úgy hogy kihúzom az áramforrásból:D, nemhiszem, hogy megfőne az x700asom olyan könnyen. Szted?
Jah, szubjektív a véleményem, ez egyértelmű, az is mindenképpen szubjektív, h mindenből a legjobbat, s legdrágábbat.
Én biztos vok benne, h olyan halk amilyennek beállítom:) (sztem világosan írtam le), de attól még a zalman valszeg halkabb és én készséggel el is hiszem, de mondom, Rudi vagy vki más még nem győzött meg efelől. Mert úgy értékelem, mintha még senki nem is látott volna rajtam kívűl az én fajta tápomat. Enélkül pedig nem biztos h szerencsés ítélkezni...

szerk: +ha halkabb is a zalman, az én mondanivalóm, hogy vajon elég nagy-e ennek a mértéke, hogy akár bárki számára is megérjen ennyi pluszt. (ok, azt kihagytam,h a zalman az csini fekete, FSP, stbstb...igen, valóban, mindenki maga döntse el, de nem kell mindenkit belerángatni ebbe a mókuskerékbe, a legeslegjobb keresésébe,mert sztem erősen kérdéses, h szüksége van-e rá :R )

[Szerkesztve]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#30) Ősember válasza izee (#29) üzenetére


Ősember
őstag

teljesitmény téren én sem vadászom a legjobbat, de engem zavarnak a zugo folytonos hangok, ezért elég sok pénzt hajlando vagyok némitásra költeni és ugy tünik megvan minden :)
a vga-d nem fog megsülni, annyira nem melegedhet, vagy ugyis lekapcsolna, bár nem hinném, hogy fél orán át akarod hallgatni :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#31) izee válasza Ősember (#30) üzenetére


izee
senior tag

Nembírtam kihúzni a kábelt, tán vmi 2 pöcköt kéne megnyomni hozzá 1xre, de képtelen vagyok rá:) Viszont a hűtőt sikerült leállítani akarata ellenére:D egy kicsit. Hát tény, hogy van hangja, de nem igazán tudtam felmérni, mert a szoba minimális alapzaja túl hangos volt ehhez...Várom a tüzetes vizsgálódást zalman vs chifi ügyben ha vki bizonyítékot akar letenni az asztalra, nem csak ígéretet :DDD (és sok szabadideje van:D)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#32) Ősember válasza izee (#31) üzenetére


Ősember
őstag

látod látod azért van annak böven hangja, csak hozzá vagy szokva :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#33) rudi válasza izee (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, hallottam már a 350-es Chieftecet, a 360-ast, a Macron cuccait 12-es ventivel, egy seregnyi Codegent, Mercuryt, Enermaxokból 5-6 fajtát az utóbbi pár év FSP-it (kivétel a Green PS és a Bluestorm II), meg még néhány tápot (pl. csikó PH-s koromban a nagy tápteszt legtöbb szereplőjét - azokat, amik túléltek), ezért merem állítani, hogy a Zalman a legjobbak között van, ha nem az abszolút legjobb. Ennek megítéléséhez meg kellene hallgatni újra az S12-ket, mert azok már régen voltak. Emellett szoktam hallgatgatni a Silent PC Review hangmintáit és jó sok ventit is.

Amit én nem szeretek, az amikor valaki meg van elégedve a sajátjával és annak alapján látatlanban véleményez valamit. Azt sem szeretem, ha valaki kiforgatja mások szavait. Hol is díjaztam én, hogy drága a Zalman? Max konstatáltam, hogy drága. Ha szerinted dárga, tiltakozz ellene úgy, hogy nem veszed meg.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) izee válasza rudi (#33) üzenetére


izee
senior tag

Hijj, elvéreztem ;) Ok, akkor csak annyit mondanék, hogy ez egy egész jó alternatíva legfőképp azoknak akik még nemigazán ásták bele magukat a témába. És ilyen ember elég sok van az országban, vallljuk be :D

1. Valóban látatlanban véleményeztem, de végig a zalmant állítottam be jobbnak, nemigaz? Vagy nem? Én csupán annak papoltam, h nem éri meg a felárat(bár kinek-kinek a pénztárcája szerint). Azért azt hadd tegyem hozzá gyorsba, h nem mindenkinek a buliköltségeit kell megszorítani, h kidobjon +10k-t, azér az nem csak úgy megy...
1/b:) A tesztjeitek és egyéb írásaitokat nemcsak keresettel rendelkezők olvassák, azoknak egy kicsit nehezebb dolguk van. :))
2. Á, féltem, hogy magadra veszed a díjazást, annak szántam csak, akinek inge. :R


[Szerkesztve]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#35) izee


izee
senior tag

Tudjátok mit? Visszaszívom az egészet (márha ezt lehetne csak így...), az egészet! Legközelebb még jobban meggondolom, mit írok és hova, ha észt akarok osztani. Próbáltam vmi jót csinálni, de csak szétbarmoltam egy forumot. Meg különben is, a ''célközönségem'' nem itt van, hanem a nagy magyar tanyasi parasztoknál, akik nem láttak még gépet belülről. Ők azt hiszem, hogy beérik az én segítségemmel is, mert nemhiszem, hogy óriásinagy hülyeségeket mondtam volna. ;) :R

[Szerkesztve]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#36) rudi válasza izee (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyan már! Csak a segítséget olyan formába kell önteni, hogy az ne hazabeszélésnek tűnjön, hanem tapasztalatmegosztásnak. A fórum pont arra való, hogy kifejtsd a véleményed, de ezt meg lehet tenni úgy is, hogy közben nem alkotsz véleményt valamiről, amivel élőben még nem is találkoztál.

Tény, hogy a 350-es Chieftec is egy jó kis táp, de más viszonylatban mint a Zalmanok. Majd a kedves olvasók kitalálják, melyik fekszik jobban az igényeiknek, és had tegye ezt komolyabb befolyásolás és sejtett vélemények nélkül.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) izee válasza rudi (#36) üzenetére


izee
senior tag

Rendben van. Túltárgyaltuk.

De mér zavar az téged, hogy az a táp az enyém? Ha cseréltünk volna az ismerősömmel és enyém lenne a halknak mondható gyári procchűtős, zalmanos vga-s, 400(vagy 450)W-os ellenben hangosnak mondható chieftech táp, és az övé az enyém, akkor is ezt és így mondtam volna róla.(gondolom...) Vagy ez is beleesik a hazabeszélésbe?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#38) Veriakilis válasza izee (#24) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Ha esetleg lecseréled a Chieftek tápodat, akkor én azt javaslom, hogy FSP-ZEN-re cseréld. Ez egy nagyon jó kis passzív táp, aminek nincsen hangja,- az enyém legalább is nem ciripel. Próbáltam lekötött vinyóval, és lekötött proc ventillátorral (a VGA passzív): egyszerűen nincs hangja, és 300W nem kevés. Ha kitelepíted a házból, akkor még csak nem is a gépházat fűti.
Én a Zent ajánlom,- ez is drága: 19 000-22 000 Ft

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#39) izee válasza Veriakilis (#38) üzenetére


izee
senior tag

Egyelőre nem cserélek, köszi. Amúgy úgy tervezem, h a következő szint nálam(tiszta RPG :DDD ) egy minél kompaktabb kis microatx-es ház+a belevalók. Bár ez az elgondolásom addig még 20x megváltozhat...:( (de mindenképpen szintet lépek :DDD LEVEL UP!)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40) R.Attila


R.Attila
tag

Szerintem drága... :(

(#41) troszka


troszka
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy a 360-as Zalman 12V-jai hogy vannak szétosztva 11 és 15 amperre ?
Méréseim szerint egy tőről fakad az összes, ellenállás 0 minden 12V-os pólus között (3.3V-5V-12V között kondi van) és a feszültségeik is hajszálra egyformák.
Vagy csak a kábelek terhelhetőségei lennének ezek az értékek külön-külön ?

(#42) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Most rendelem meg a 360W-os Zalman tápot az Use's-ből: [link]. Remélem halk lesz és nem csalódok benne.
Bár ezt a képet nézve 20 fokon írja a 17 dBA-t:

[kép]

Mikor megy egy táp 20 fokon? Nem marketing duma ez a 17 dBA hangerő?

(#43) LukE válasza VINIKOR (#42) üzenetére


LukE
veterán

360B, 460B a leghalkabb tapok kozott van.
Termeszetesen a hangereje fugg a terhelestol, meg a beszivott levego homersekletetol is. Mint minden ertelmes aktiv hutesu tapnal...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#44) VINIKOR válasza LukE (#43) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Nem tudod véletlen ehhez a 400W-os Chieftechez képest ([link]) halkabb vagy ugyan az a hangja? Élőben hallottátok?

Most ilyet vettem mert nem volt Zalman a boltban, de visszacserélik a Chieftecet, ha tudnak hozni. Remélem nem csinálok hülyeséget. Ez a Chieftec is elég halk és alapjáraton teljesen hűvös levegőt fúj ki.

A korábbi 360W 2x8 fan-os Chieftecemből alapjáraton is meleg levegő jött ki és piszok hangos volt.



[Szerkesztve]

(#45) LukE válasza VINIKOR (#44) üzenetére


LukE
veterán

nemtom...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#46) Pilács


Pilács
senior tag

Abban segítsetek nekem, hogy mi a különbség a Zalman ZM460-APS és a Zalman ZM460B-APS között?

Másként ossza el a 3.3V 5V és a 2x12V os teljesítmény leadást, és ugye a 12Von max 408W-t ad le a ''B'' Meg kicsit mások a csatlakozók...

FSP belseje van mind a 2-nek? Az eső 17000 ft, 7000-es olcsóbb mint a második ''B'' kiadás...

:F

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#47) LukE válasza Pilács (#46) üzenetére


LukE
veterán

vedd a 360B-t :) kevés olyan gép van, amit nem bír el...
egyébként igen, mind2 460-as zalmi FSP belű, csak a 460B újabb.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) Pilács válasza LukE (#47) üzenetére


Pilács
senior tag

Köszi, nagynehezen rátaláltam :) jó lesz nekem a sima 460 as asszem :))

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#49) szélerőmű


szélerőmű
tag

''A tápokat kinyitva azt láttuk, amire számítottunk, nevezetesen kis teljesítményű motorral szerelt NMB-Matsushita ventilátorokat, melyek általában nagyon halkak szoktak lenni. A szélgépeknek a szokásos héttel ellentétben kilenc lapátjuk van. Hogy mennyi a gyárilag specifikált fordulatszámuk, az most mellékes, hiszen a tápok mindig önállóan szabályozzák ventilátoruk sebességét, és gyakran még csúcsteljesítményük közelében sem járatják maximális fordulaton.''
A 4710KL-04W-B20 venti katalógus szerint max. 1900 rpm-et forog. Ennél a tesztnél [link] megmérték a terhelés függvényében a venti fordulatát [link] mely valóban messze a max. érték alatt marad (1350 rpm csúcsterhelésnél).

(#50) Achill3uS válasza R.Attila (#40) üzenetére


Achill3uS
veterán

2 hete vettem 11k-ért M*stral-ban egy 360B-t, mert behalt az 500-as csiftekem, ill azt hittem, mind1 ez most nem lényeg, szval összehasonlitva a 2 táp cetlijét, pár amper eltérés volt, meg h 500 helyett max 360 van ráirva.. iszonyat halk, és nagyon jó minőség tényleg, szval sztem ennyiért nem drága.. jobb vétel mint egy 400-as csiftek ''value'' 12 körül..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.