Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rolko


rolko
őstag

Végre első hozzászóló én vagyok :DDD

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Jó teszt, végre ilyen is van, nem csak asztali.
Két év múlva, mikorra kinövöm a mostani xeonokat, már kellemes áron lesznek ezek is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) rolko válasza pilóta (#2) üzenetére


rolko
őstag

ezis asztali csak server, amúgy gratula a teszthez :R

(#4) BobChemistry


BobChemistry
őstag

szegény opteront jól elpáholták
és ráadásul még egy vagyonba is kerül :F
bár ez persze relatív...

kegyetlen jól néznek ezek a szerverházak
kár hogy nem megy bele ATX alaplap

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5) pilóta válasza rolko (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Melyik az asztali? Az U1 az U2 vagy az U4? :D LOL

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) csibra


csibra
tag

Szerintem nem illik a core alapú intel procit az opteron 200-as sorozatához hasonítani. Persze csak olyan proci volt, de az amd opteron sorozatának is van új, a core-hoz hasonlítható procija (2000-es sorozat), bár az még mindig inkább csak ráncfelvarrás, és nem új architektúka, mint a core.

(#7) csibra válasza pilóta (#5) üzenetére


csibra
tag

Az U20, meg az U40:
[link]
[link]

(#8) daveed


daveed
tag

Fless legkozelebb tobb server-like tesztet csinalj sztem, meg leirhatnad miert is nagy a FB-DIMM latency-je.

[Szerkesztve]

(#9) pilóta válasza csibra (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

És ezek szerinted asztali gépek?
Végül is rá lehet tenni egy asztalra ez tény, de akkor egy laptop is asztali gép, hiszen azt is rá lehet tenni egy asztalra...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) gliskard


gliskard
senior tag

...a MacPro tesztekböl már sejteni lehetett, hogy jól sikerült az új Xenon.

Kiváncsi leszek mit fog szolni ehhez a SUN, hiszen ök b*szogatták a DELL, hogy milyen lúzer mert nem gyárt Opteronos blade servereket. A cikkben leirtak szerint a blade server szekció is átrendezödik egy cseppet és a sun bajban lehet, hiszen komoly bevételei voltak az amd partnerségnek köszönhetöen. Persze kérdés, hogy ha már meglesz a HT3.0 támogatás az amd-nél az mennyit segit a több proceszoros rendszereken, illetve a külsö memória vezérlö mennyire hátráltatja a xenon-t a 4 és több proceszoros rendszerekben?

(#11) guestavfl


guestavfl
csendes tag

Ha helyesen vonom le a lövetkeztetést az Everest tesztekből akkor kiderül, hogy igazából az új Core2 architekturában az FPU ami jelentősen erősebb egy K8 as proceszorénál. Vagyis ha én sakkprogrammal való elemzésre használom a gépemet akkor nem is jobb a C2 mint egy X2 (ami majdnem egy Opteron) lásd Everest Queen eredmény (10x10 es sakktábla teszt)? Kiváncsi lennék egy sakkprogramm alapvetően egyész számos számítási teljesítményt igényel, ugyanugy mint a Everest Queen benchmark? Az egész számokkal foglalkozó végrehajtási egységek teljesítményébe nem számít, hogy a C2 elvileg egy órajel alatt 4 microutasítást hajt végre a K8 3-ával szemben, vagy ezzel együtt is kisebb ennek az egységnek a teljesítménye a C2-ben?

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Ize, valami rendes szervertesztet nem lehetett volna futtatni? :)

while (!sleep) sheep++;

(#13) daveed válasza emvy (#12) üzenetére


daveed
tag

Vegulis a opteron meg a xeon is belefer a PRO Workstation kategoriaba (lsd Mac PRO).

(#14) adm


adm
őstag

udv

jo hogy megis csak befert a teszt a ph-ra. :R a cikk is jo lett. viszont...

alaplapok es procik tesztelesenel es foleg ezen a szinten / felso (kozep) - munkaallomas / mar valami komolyabb feladatot is lehetne talalni az alanyoknak.
pl tobb kulonbozo program ( esetleg mas eroforrasokat hasznalo ) egyuttes hasznalatara gondolok. render + filmes utomunka + kodolas vagy akar cad + render + 2ds utomunka, de szerintem szoba johetne tvtunerrel rogzitetes is.

adm

16core - 32thread - 64gb

(#15) csibra válasza pilóta (#9) üzenetére


csibra
tag

Miért nem asztali gépek? Desktop&Workstation kategóriába sorolja a Sun, éppen akkorák mint bármelyik toronyház.

(#16) Fiery


Fiery
veterán

Nemtom honnan szedte a cikk iroja, hogy a WinRAR csak 2 szalat hasznal a tomoritesnel. Nalam a WinRAR 3.60 Beta4 egy 4 magos rendszerben mind a 4 magot dolgoztatta szepen, es igy a rendszer osszeterhelese 75-80% kornyeken mozgott.

(#17) Fiery


Fiery
veterán

Megneztem a 7-Zip 4.42-t is, es ez valoban eleg gagyin mukodik, erdemben csak 2 magot dolgoztat meg. Mindazonaltal a 4 magnak igy is van ertelme, hiszen az egyeb teendok (pl. lemezmuveletek) a kihasznalatlan magokon folynak, es igy a 4 magos konfigom osszesitett terhelese 37-38% korul mozog 7-Zip tomorites kozben. A konfig egyebkent egy dual Woodcrest 2.33 GHz FB-DIMM-mel.

(#18) BobChemistry


BobChemistry
őstag

egy komplexebb programot (szerves molekulák izomerjeinek keresése, energiák meghatátozása, stb.) és is hiányolok a tesztből
esetleg ténylegesen valami szerveralkalmazás
egy ilyen gépet - illetve gépeket - nem hiszem hogy everest és Zip alkalmazásokkal használnak

de ennek ellenére szép munka

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#19) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jó cikk, a lehetőségekhez képest. Akkor si almát hasonlítunk körtével, maradéktalanul nem összemérhető a két rendszer, de szerencsére ezt a piac is tudja. Majd a kedves vevő eldönti, hogy mire akarja használni és például ez a tezst is hozzávetőlegesen megmondja, hogy melyik megoldás az optimális rá...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

épp most készítek egy olyan prociteszt-rendszert, amivel szervereket is lehet tesztelni (jön a kencfíld), ezek a cuccok alig pár napot voltak nálunk, nem tudtunk hirtelenjében mindenféle szervernek való alkalmazást összeszedni.
a winraros kérdéshez: tömörítés közben néztem a terhelést. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) joghurt


joghurt
addikt

Alapos teszt, megminden. De semmit sem tudok meg belőle, hogy szerver feladatokra (SQL, web, terminálszerver, akármi) melyik mennyire jó. Ennyi erővel az Earth Simulatort is a WinRAR alapján kellene megítélni.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Asszem megvan mit kérek a Jézuskától karácsonyra :DD

(#23) KrAt


KrAt
veterán

Áááá egy ilyen kell nekem :O

Amúgy jó kis teszt, és komoly erő :R

(#24) moma


moma
őstag

Durva cikk. Nem is cikk, inkább már egy tanulmány :DDD :C

we all deserve a bit of luck.

(#25) Fiery válasza fLeSs (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor valamit elneztel :) Vagy a WinRAR 3.60 Beta3 me'g 2 szalra volt korlatozva? :F

(#26) Fiery válasza Fiery (#25) üzenetére


Fiery
veterán

A 3.60 Beta 3-at is megneztem, szepen dolgozik mind a 4 mag... :))

Screen shot --> [link]

(#27) wierra válasza joghurt (#21) üzenetére


wierra
senior tag

Így van, így van! Szinte mindegyik (kivételek talán a 3D-s alkalmazások) ''tesztszoftver'' kliensoldali applikációk...Hogy ítélhetünk ebből objektíven?
Ennyi erővel f*ngathatnánk a noteszeket is Win2k3 serverrel, vagy Linux alapú szerveralkalmazásokkal, sok értelme nem lenne....(apropó Linux alapú alkalmazás emlékeim szerint nem is szerepelt a tesztsw.-ek között...) :(

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#28) fLeSs válasza wierra (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

bocs, de erre tellett most. nem szoktunk szervereket tesztelni, úgyhogy nem voltunk rájuk felkészülve.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) strike-force


strike-force
őstag

bakker és a bf2142, oblivion, f.e.a.r. benchmarkokkal mi a tököm lesz? :)))

viccet félretéve, reszkepta!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#30) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Kicsit ''kilógnak'' az alkalmazások amin teszteltétek de megbocsájtunk :R majd érdemes lesz megnézni igazi szerveralkalmazásokkal de vélhetőleg a konklúzió nem fog érdemben változni.
Köszönjük a nem mindennapi tesztet!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#31) REDeath


REDeath
őstag

Core architektúrától ez várható is volt. (De valójában a külömség sokkalta kisebb, a már említett ok miatt hogy mind kliensoldali progikal lett tesztelve. nem azt mondom hogy Opteron gyorsabb, mert ez így nem igaz, de nagyon kicsi a külömség)

így órajelekhöz viszonyított teljesítményük nem éppen kimagasló

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#32) dokar


dokar
addikt

szerintem minél több utas egy szerver, annál többet farag le az opti a woodcrest előnyéből

én is egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy igazi szerver tesztel lenne az igazi kimérni az erősségüket

extra - SEXRay

(#33) orbano


orbano
félisten

gratula, épp szerverépítés előtt vagyok, most dilemmázhatok hogy xeon 51xx vagy opti :) mondjuk a xeonnak még annyi előnye lehet, hogy jó eséllyel jön majd egy 4 magos változat, így egy ilyen alaplappal még lazán összehozható a 8 mag, ami elég kellemes :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) fLeSs válasza dokar (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tucc mondani ''igazi szerver teszt''-eket?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) #65675776 válasza fLeSs (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl: [link] Innentől kb a lap aljáig.

(#36) nyc válasza fLeSs (#34) üzenetére


nyc
csendes tag

Engem mondjuk egy nagy oracle 10.2-es adatbazis komplett import/export ideje, es
esetleg egy 0-as szintu rman mentes erdekelne.
Imho, aki ilyet vesz talan zomenben adatbazisszerverkent hasznalja.

-

(#37) fLeSs válasza #65675776 (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

kösz...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) orbano válasza fLeSs (#37) üzenetére


orbano
félisten

na most megfogtak mi ;)

egyébként engem is érdekelne, hogy melyiket fogja meg jobban egy adatbázis+web+játék szerver :U (természetesen üzleti adatbázis, gigástáblákkal)

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) dokar válasza orbano (#38) üzenetére


dokar
addikt

egyébként engem is érdekelne, hogy melyiket fogja meg jobban egy adatbázis+web+játék szerver (természetesen üzleti adatbázis, gigástáblákkal)

szintén jó ötletnek tartom :C

sőt arra is kíváncsi lennék,hogy hol jön ki a szűk keresztmetszet az Intel gyengécske (ha a közhiedelemmel egyetértően tényleg az) rendszerbuszából adódóan és melyek azok a területek, ahol a HyperTransport jótékony hatásai látványosan érvényesülnek

ezeknél a prociknál van már magonkénti energiamenedzsment (pl két különböző órajel) ?

extra - SEXRay

(#40) MegalodonS válasza guestavfl (#11) üzenetére


MegalodonS
őstag

Kuldjek neked Fritz Chess Benchmark progit ? Komolyan kerdezem !

Szivesen kuldok a PH teszt csapatanak is! ;)

(#41) REDeath válasza REDeath (#31) üzenetére


REDeath
őstag

''így órajelekhöz viszonyított teljesítményük nem éppen kimagasló''

bezzeg ha lenne magyar helyesírásjavítás FF-hez :DDD (nem kötekedés, csak segítőkész észrevétel ;) )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#42) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Csak egy apró de fontos megjegyzés. Az új Woodcrest-ek kétprocesszoros környezetben valóban gyorsabbak azonos órajelen az Opteronoknál a legtöbb ''real-life'' alkalmazásban. (4 v. 8 CPUs rendszereknél már kicsit más a történet elsősorban a HTnek köszönhetően.) Ugyanakkor a platfrom kiválasztásánál az ár/érték arány az egyik legfontosabb tényező. Az AMD néhány nap múlva esedékes Opteron árcsökkentésével ezek a dolgok is kiegyenlítődnek, tehát a platform választás inkább csak szimpátia kérdése lesz.

És még egy dolgot fontos tudni az új Intel chipsetekkel kapcsolatban, mivel új termékekről van szó, nem árt telepítés előtt rögtön a BIOS frissítést is megejteni. ;)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#43) lenox válasza Satan-Claus (#42) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, van mar 4 vagy 8 procis woodcrest gep? Tudtommal nincs, de lehet, lemaradtam valamirol...

En meg annyit tudnek hozzatenni, hogy az opteronoknal a memoria savszelesseg prefetch hasznalataval kb. 5.3 Gb/sec-ig felnyomhato, mig woodcrestnel 4.3 a max (a woodcrestek magugtol is probalnak prefetchelni, ezert kicsi a novekedes).

(#44) bambano válasza fLeSs (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miután a linuxot használók tábora egyre nő, néha érdemes lenne nekik is modani valamit.
Linuxos tesztek: bonnie++, kernelfordítás, adatbázisbetöltés, apache benchmark, samba filesharing,
Ezek közül a web szerver terheléses teszt, a file megosztás teszt és az adatbáziskotorászás jól tesztelhető szerintem windowson is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Mice_007 válasza fLeSs (#34) üzenetére


Mice_007
tag

Ugyes teszt, de tenyleg jo lett volna latni par server alkalmazast.

pl MySQL 5-osben van egy bekeszitett benchmark resz, nem foglalkoztam ezzel meg, csak a readme-ig jutottam... ha jol lattam csak Perl kell melle es mar mehet is, szepen le van irva a dolog

udv

AIDA64.com

(#46) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Miért nem olyan programokkal teszteltetek, amik szervereken futnak?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) nyaralasptt


nyaralasptt
csendes tag

Alltalaban csak olvasgatom a teszteket es a forumot, de a cikktol most ugy felkaptam a vizet, hogy ugy ereztem muszaj hozzaszolnom.

A bevezetes teljesen korrekt, de amikor a tesztekhez ertem aszittem, hogy leesek a szekrol: ahogyan azt mar elottem tobben szovatettek, ezek az alkalmazasok rohadtul nem jellemzik a tipikus felhasznalasat az ilyen hw-eknek( legalabbis azon a rengeteg (3 db :) ) opteron/xeon kategorias kiszolgalon amit eddig lattam tok mas jellegu progik futottak). A rendereles meg oke, de pl a tomorites mar nagyon necces. Ami nekem hianyzik: SQL+JAVA/.NET+Webserver

Persze azt meg kell hagyni, hogy szervereket tesztelni legalabbis korulmenyesebb (nekem elkepzelesem nincs hogyan fognek hozza), remelem a kovetkezo mar jobban sikerul.

Egyebent meg hol vannak a jatekok? :DD

GITS

(#48) mr_ricsi válasza fLeSs (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szia!
A Konklúzióban az alábbit írod:
''hiszen elődeiknél és a riválisnál is kevesebbet fogyasztanak (azonos órajelet feltételezve)''

Itt azonos teljesítményt kellene írnod szerintem, hiszen a C2 és az AMD órajele majdnem azonos, de az AMD-s rendszer 24-25W-tal kevesebbet fogyaszt.

(Miközben a DDR elvileg többet eszik a DDR2-nél -fejletlenebb gyártástechnológia és a magasabb tápfesz miatt-, a külön VGA is többet fogyaszt pár wattal -még ha nem is 3D-s progikat futtattál a szervereken-. A C2-es tápját nem írtad a cikkben, de a lapos 560-as lehet, ami szintén nem rossz hatásfokú -> egy 5cm-es venti elég a szellőztetéséhez.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) siriq


siriq
őstag

Hello

Nem is tudom mit mondjak. Amit elottem is hianyoltak az , hogy semmmi szerver teszt nincs. Everestel tesztelni szervereket??? Nem eppen valos kepet mutat. A Mayas es tarsai teszt mar inkabb a figyelmembe kerul mint a masik. Rendes szerver tesztet pls!

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#50) guestavfl válasza MegalodonS (#40) üzenetére


guestavfl
csendes tag

Üdv!
Nagyon nagyon megköszönném ha tényleg küldenél nekem ilyen progit! Valamint ha tudsz olyan linket ahol ezzel a benchmarkal kapott eredményeket közölnek, én ilyen jellegű tesztet nem találtam a neten! Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.