Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bumbi


Bumbi
tag

Jó kis cikk,
Teccik.:DDD

Egyébként 20 fokos szobában hogy lehet egy vinyo 17 fokos??? :F

42

(#2) erdey_a válasza Bumbi (#1) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem 17 fokos...

A tálázatban a delta T értékek vannak feltüntetve. Amit 17-nek látsz, az 37fok egy 20 fokos szobában...

Vérboci

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Remek teszt, köszönjük.

De: azért birizgál, hogy lehet RAID0-ban lassabb valami, mint egyedül. Ennek nem lehetne utánajárni? A sebességmérések hihetősége a tét. A PCMark2005-nél még elintézitek egy megjegyzéssel: ''A víruskeresési teszt már előzőleg sem tűnt túl hitelesnek, ezúttal ismét rátett egy lapáttal: ezek szerint a Caviar RE RAID 0-ban a leglassabb, és NCQ-val lassabb, mint NCQ nélkül – nem túl hihető eredmény.'', de ahogy lapozunk előre, sok más teszt is ugyanezt az eredményt hozza.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) rup1u5


rup1u5
nagyúr

őőőőő.....mi az a RAID?

[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5) fLeSs válasza joghurt (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a víruskereső teszt egy k@ki, az legközelebb kimarad.
a többinél észre lehet venni, hogy ott lassabb a RAID 0 tömb, ahol a teszt nem használja ki a stripe nyújtotta előnyöket, viszont mivel szoftveres a RAID, ezért maga a tömb egy kis prociidőt eleszik.
legalábbis ezt gondolom én.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) fLeSs válasza erdey_a (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

éljen, vki olvas is és gondolkodik is. :Y :C :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) zsiga667


zsiga667
addikt

Több helyen említitek a cikkben, hogy a RAID0 nem hoz igazán jelentős gyorsulást, alig gyorsabb egy Maxtornál. Esetleg le kellene mérni hogy az a Maxtor mit tud RAID0-ban, aztán százalékosan összehasonlítani hogy mennyit gyorsult a WD és a Maxtor a RAID-től, mert így ez a következtetés szerintem sántít egy kicsit. ;)

Egyébként tetszik a cikk, pont olyan amit megszoktunk, korrekt és alapos. :R

(#8) zsiga667 válasza rup1u5 (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

srácok, az 1.000.000 üzemóra nem 114 év?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) fLeSs válasza zsiga667 (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

RAID elnevezésü vinyókról szól, de amúgy nem RAID tesztelő a cikk, úgyhogy ezért teszteltük le a Caviart RAID-ben és a Maxtort illetve a többit meg nem.
de az azért sejthető, hogy ha a két Caviar RAID 0-ban alig gyorsabb az egymagában álló Maxtornál, akkor a Maxtor RAID 0 sokkal gyorsabb lenne. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) zsiga667 válasza fLeSs (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

Azt hiszem félreérted.
Én azt mondom hogy nem igazán függ a winyótól hogy mennyit gyorsul hogyha RAID-ben használjuk. Tegyük fel hogy egymagában 50MB/s az olvasási sebessége, RAID0-val meg 90. Ez 80%-os növekedés. Ha ugyanezt megcsinálod a 70MB/s-t tudó Maxtorral (nem táblázatból mondom, a számok csak példák), az ~125MB/s-t fog hozni RAID-ben, százalékosan kb. ugyanannyit, 80%-ot.

(#12) fLeSs válasza zsiga667 (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én értem. szal a lényeg, hogy a vinyó önmagában elég lassú, ezért RAID 0-ban is lassú. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Flashcash válasza Sanya (#9) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mean Time Between Failures ez egy meghibásodási valószínűséget jelöl.

Az 1millió óra itt azt jelenti hogy 3 év (26280 üzemóra) folyamatos használatot feltételezve:
Meghibásodási valószínűség [%] = exp(-26280/1000000)
Azaz a mintában szereplő vinyók 97,4%-a meghibásodás nélkül teljesíti a 3 évet.

[Szerkesztve]

(#14) zsiga667 válasza fLeSs (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor jó. :)

Néha szoktam látni autók hátuljára kiírva hogy ''Menj csak, már úgyis várják a vesédet!'' (vagy valami hasonlót, nem emléxem pontosan, túl gyorsan szoktam elmenni mellettük ;]), na valami hasonlót kéne írni a WD-kre is. ;)

(#15) fLeSs válasza zsiga667 (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A seagate-nek és a maxtornak is van ilyen speckó belépőszintü szerverekbe szánt vinyója, az NL35 és a Maxline III.
1ébként nekem ez a Caviar RE a hangja miatt nagyon megteccett, de nekem kell egy kis sebesség is, úgyhogy nem veszek ilyet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Racecam válasza fLeSs (#15) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ja, csak azt a MaXLine III-at nem lehet kapni, sajnos! :(
Legalább is én nem találtam! :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#17) fLeSs válasza Racecam (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

pedig már van hivatalos Magyar forgalmazó is. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Racecam válasza fLeSs (#17) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na ja, mondjuk ott nem vettem semmit! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#19) strike-force


strike-force
őstag

szamomra a konkluzio: veszek a 250-es t7k250-esem melle egy masikat. az a biztos. :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#20) joghurt válasza fLeSs (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy rosszul gondolom (még nem ebédeltem, kevés vér jut az agyamba), de a stripe előnyei a kisebb hozzáférési idő, de főleg a nagyobb átviteli sebesség. Milyen vinyó-tesztek azok, amikben ezek közül egyik sem érezteti hatását? Ha meg azt sikerült kimérni, hogy a teszt mennyire függ a prociidőtől, az nem vinyó-teszt, hanem CPU-teszt. Másrészt meg szerintem még a szoftveres RAID is messze volt a proci-limittől; nem csúcs videokártya adatmennyiségéről van szó.

''Szerintem ezen az ötleten dolgozz még egy kicsit!'' ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#21) fLeSs válasza joghurt (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha megfigyeled, akkor a RAID a játékpályák betöltésében és a tömörítőkben nem gyorsít semmit. Utóbbiakban még egy vinyó sem szük keresztmetszet, és úgy tünik, hogy a játékoknál is ez a helyzet. (valszeg nem létezik olyan gyors proci, aminél már tömörítés közben a vinyó lenne a hátráltató tényező)
Viszont az IPEAK-ben (kivéve a játékost), másolásban és PCMarkban gyorsít a RAID, vagyis csak ezekben számít.
konklúzió: a tesztek teljesen jól bemutatják, hogy hol ér vmit és hol nem ér semmit a RAID 0.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Racecam válasza fLeSs (#17) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Úgyhogy most két Samsung 250-es dolgozik RAID-0-ban nálam. ;)
A Disk Array pont így néz ki nálam is. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23) Kraptor


Kraptor
őstag

Fless,

Nem lenne kedvetek egy Raid 0ás tesztet csinálni a már ebben szerepelt vinyokkal? Kíváncsi lennék egy olyan kis teszte, hogy mi mennyit hoz.

(#24) atus33


atus33
tag

''leteszteltünk két Caviar RE-t RAID 0-ban is, RAID 1-ben nem lett volna értelme''

Sajnálom, hogy ez kimaradt! RAID 1-ben is változik a winyók teljesítménye -- jobb hardveres RAID vezérlőknél fölfele, olcsóbb megoldásokkal lefele. Engem érdekelt volna! Sok bosszúságot előz meg a tükrözött RAID, mégis gyakran elintézik azzal a tesztekben, hogy ''ilyen is van''.

. o O o .

(#25) fLeSs válasza Kraptor (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egyelőre nincs tervbevéve. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) joshua7


joshua7
veterán

Nem győzött meg a teszt. Nálam Hitachi vagy Samsung lesz.

Semper Fi

(#27) fLeSs válasza joshua7 (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

magánügy. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) joshua7 válasza fLeSs (#27) üzenetére


joshua7
veterán

Tudom.
De leírhatom. :)

Semper Fi

(#29) fLeSs válasza joshua7 (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Most készül egy 300-400 GB-os vinyóteszt (ha esetleg 250 GB fölöttit akarsz vásárolni). ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Jester01


Jester01
veterán

tányérok méretét és számát illetően nem tudunk 100 százalékig biztosat mondani

Épp most szándékozok WD vinyót venni, és mivel én sem láttam tisztán, ezért megkérdeztem a supportot. Ezt a választ kaptam:

Response (James W.) 12/05/2005 02:08 AM
All new drives above 200 gig have 100 gig per platter. Look for a manufacturing date after October 2005.

James W.
Western Digital Customer Service and Support


Szóval a tesztelt drive is minden bizonnyal 3db 100 gigás tányért tartalmaz.
De mondjuk igazán ráírhatták volna legalább a címkére...

Time Limited Error Recovery (TLER) funkciót, ami javítja a merevlemez és a RAID-vezérlők közötti kompatibilitást, illetve megakadályozza, hogy a merevlemez hibajavítással töltött idejét esetleg végleges meghibásodásnak értékelve a RAID-vezérlő kidobja a tárolóegységet a RAID kötetből.

Ez ugye valódi redundanciát feltételez (RAID1, 5, stb.), RAID0 esetén ez kifejezetten káros!

Ha már ''RAID Edition'' merevlemezről van szó, leteszteltünk két Caviar RE-t RAID 0-ban is, RAID 1-ben nem lett volna értelme.

Miért is? Ha nem egy olvasás zajlik egyszerre, akkor az átlagos seek time és az eredő átviteli sebesség is javul. Kíváncsi vagyok, hogy a hdtach véletlen elérés mérésében ez látszott volna-e.

Jester

(#31) fLeSs válasza Jester01 (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

All new drives above 200 gig have 100 gig per platter. Look for a manufacturing date after October 2005.

Ezt csak az RE-re értik, vagy mindenre?
Mert a 250 GB-os SE az 83 GB-os tányérokból áll. :D

szerk: szal október 5 után mind.
A nálunk járt RE-k novemberiek voltak, az SE-k viszont szeptemberiek.

köszi az infót.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Loha válasza joghurt (#3) üzenetére


Loha
veterán

Még anno én is használtam RAID0-ás tömböt akkor 2db 40GB-os IBM vinyóval.
Akkor már levontam a következtetéseket:

A szoftveres RAID0 (akár teljesen szoftveres, vagy proci nélküli vezérlő csinálja), csak olyan esetekben hoz közel 80%-os sebességnövekedést, ahol csak vinyósebességre van szükség. Összetettebb feladatoknál, ahol a proci is terhelve van, ott semmi értelme, mert maga a RAID0 tömb is igényel prociidőt, és vhogy olyan érzésem volt mintha a RAID vezérlő kisebb prioritáson lenne mindig, mint az aktuálisan futtatott progi, tehát mindig belassult a tömb, mert nemkap elég prociidőt.
Egy hardveres vezérlővel (procival, rammal szerelt komoly kártya) biztos, hogy egészen más lenne a helyzet.
Nekem most egy ''otthoni'' alkalmazás jutna csak eszembe, ahol sokat gyorsít a RAID0, ez pedig a hangok vágása. Ezt ugye wav formátumban szokták csinálni, és itt általában a proci csak lazsál a vinyók meg dolgoznak, itt nagyon jól tud jönni. Videóvágásnál már megint nem jó, mert ott a proci is nagyon dolgozik...

Mostanában akarok vinyókat cserélni, és erősen gondolkodtam eddig is az RE szérián, mert nekem főleg tárolásra kellene megbízható halk vinyó, és erre szerintem tökéletes.


[Szerkesztve]

(#33) fLeSs válasza Loha (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lehet, hogy jó lenne a következő vinyótesztekbe bevonni egy ilyen hangvágó progit, de én nem értek ehhez sajna...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) Chieftec


Chieftec
őstag

RAID0 akkor dob valamit ha mondjuk több dolgot csinálok egyszerre,(játék, dc, zene, néznek rólam filmet stb). Kétmagos procinál, ugye nem egy magon osztozik a futtatott alkalmazás meg a RAID tömb ''procija''? :)

(#35) joshua7 válasza fLeSs (#29) üzenetére


joshua7
veterán

Megvárom. Nem sürgős. :R

Semper Fi

(#36) Loha válasza fLeSs (#33) üzenetére


Loha
veterán

Pedig semmi bonyolult incsem ám benne :)
GoldWave-et szerintem mindenki ismeri. Át lehet állítani, hogy ne ramba hanem vinyóra cacheeljen, de mondjuk egy 100perces mixnél, úgy sem tud máhova :)
Tehát be kell rakni egy vmi jó hosszú mp3-at, akkor azt átnyomatja wavba, aztán mondjuk mehet rá egy resample 44kHz-ról 96kHz-re, ezzel jól el tud tökölni, és közben csak 10-15% a prociterhelés.

(#37) Loha válasza Loha (#36) üzenetére


Loha
veterán

Meg lehet, hogy hülye ötlet, de egy töredezettségmentesítés tesz nem lenne ötletes? :)
Fogtok egy jól lehasznált rendszert, átmásoljátok az image-t, aztán nyomtok rá egy töredezettségmentesítést. Szerintme ott elég jelentős különbségek lennének.
Persze nem a windows beépített progijával gondolta, de akár azzal is lehet, de vannak jobb progik is.

(#38) fLeSs válasza Loha (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

köszi.
mondjuk vmi ''értelmesebb'' munkát kéne csináltatni a progival, ez a resample dolog kicsit primkónak tűnik egy vinyóteszthez. :D
ha reggelig kitaláltok vmit, akkor a következő tesztben ez is szerepelni fog. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) fLeSs válasza Loha (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az rohadt sokáig tartana.
amúgy milyen progira gondoltál?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Loha válasza fLeSs (#38) üzenetére


Loha
veterán

Ez csak egy ötlet volt, lehet össze vissza vágogatni, vagy effectezni, ki kéne kisérletezni, hogy mi az ami nagy eltéréseket csinál... :U

(#41) Loha válasza fLeSs (#39) üzenetére


Loha
veterán

Én ezt a progit használom: [link]
De állítólag ez a legjobb: [link]

Perfect disk nagyon gyors, meg ugye ha sokáig tart akkor nem kell annyira töredezett vinyó... :)

Szerintem ez azért lenne jó ötlet, mert töredezettségmnetesítés közben, ír/olvas a vinyó, nagy és kis fájlokat/fájltöredékeket is, és általában nem is jár nagy prociterheléssel, vagy legalábbis választható olyan mód ami nem jár azzal.

(#42) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Hi !

A vinyók állapotának és hőmérsékletének folyamatos ellenőrzésére én ezt használom: http://hdsentinel.fw.hu [link]

A honlap ugyan angol, de a program természetesen tud magyarul (saját fejlesztés).

Még nincs teljesen kész, de folyamatosan készülnek az újabb verziók.

Bármilyen építő kritikát, javaslatot szívesen fogadok mailben: hdsentinel kukac fw pont hu

[Szerkesztve]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#43) Chieftec válasza hdsentinel (#42) üzenetére


Chieftec
őstag

A kondíciót miből számolja?

(#44) hdsentinel válasza Chieftec (#43) üzenetére


hdsentinel
őstag

A S.M.A.R.T. paraméterek egyik része a merevlemez egészségi állapotáért felelős, ezeket ellenőrizve mutatja a program a kondíciót. Az értékek más része pedig a teljesítményért felelős, ez látható a másik csíkon.

A vinyón valaha mért legrosszabb eredmények kerülnek kijelzésre.

Sajnos erre igazán egzakt módszer nincs mivel a gyártók szabadon választják meg, hogy milyen értékekkel jelzik a jó/rossz eredményt. Általánosságban pl. a Maxtor vinyókon nagyobb kondíció értékek kerülnek kijelzésre, mint a Seagate vinyókon, de ez persze nem feltétlen jelenti azt, hogy a Maxtor jobb lenne ilyen szempontból :)

Dolgozom egy jobb összesítő módszer kidolgozásán. A következő verziótól bárki elküldheti e-mailben a vinyók adatait és ezek a tesztadatok elősegítik egy jobb számítási módszer kidolgozását.

Az igazán lényeges, hogy a S.M.A.R.T. státusz oldalon ne legyenek piros X-ek, melyek valószínűsítik a (nagyon) korai meghibásodást. Persze nem kell ezt folyamatosan figyelni, ha gond van, a program jelez illetve beállítható, hogy e-mailben is küldjön figyelmeztetést.
Természetesen csak az egészségi állapotért felelős attribútumok kerülnek meghibásodás elkerülése érdekében ellenőrzésre, ezért nincs minden sor előtt ''pipa''.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#45) Chieftec válasza hdsentinel (#44) üzenetére


Chieftec
őstag

Értem köszi a választ, és hajrá fejleszd tovább a progit :R

(#46) hdsentinel válasza Chieftec (#45) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szívesen :)

Ha bármi ötlet, kérdés, probléma merül fel, várom, főként mailben.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#47) Loha válasza hdsentinel (#46) üzenetére


Loha
veterán

Nekem első látásra tetszik a progi, jó úton haladsz szerintem :)
Már most jobb, mint a többi hasonló progi amit ismerek! ;)

(#48) orbano


orbano
félisten

Grat a teszthez, szimpi nekem is ez a vinyó. A játékbetöltésnéli lassúságot én is csak a prioritás csökkenésének tudom tulajodnítani. Bár anno a 2x120gb DM9-es raid0-ám mindig gyorsabban töltötte be a counter-strikeot, mint bárki másnak (ezt onnan tudom, hogy mindig én érkeztem elsőnek a szerverekre mapváltáskor, és 5-10mp után kezdtek a többiek is bepotyogni). Azt viszont én is tapasztaltam, hogy erősebb prociterhelés mellett egy másik szálon való elemezműveletek belassulnak. De ez sw, vagy alaplapi radinél csak felerősödik a szóló vinyókhoz képest (magának az IO műveletnek is kell ugye prociidő, még ha minimális is).

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) hdsentinel válasza Loha (#47) üzenetére


hdsentinel
őstag

köszi :)
:R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#50) Loha válasza orbano (#48) üzenetére


Loha
veterán

Nekem is mindig az elsők között tölti be a COD-ot a gép, alázva az összes A64-est, mert az egész elfér RAM-ban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.