Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) (Kolombusz) válasza titt (#46) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az az eggyel rosszab az konkrétan 640*480 vs. 320*240.
Azaz a képpontok száma negyede. Inkább ne legyen eggyel rosszabb.

És valóban, az helyesírásod, valamint a stílusod hagy némi kívánnivalót maga után, arról nem is beszélve, hogy privátban zargatod az illetőt, mert neked más a véleményed (gondolom nem csak én kaptam tőled privát üzenetet:U).

[Szerkesztve]

(#52) Sunyi Sanyi válasza titt (#34) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Valaki is mondta, hogy ez a végleges heee? :F :W
Én csak leírtam, hogy lehet még mit dolgozni a szofton ... Ennyi nem több.

(#53) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Érdekes telefon, de nekem annyira nem jön be a külseje. Azonban az 5MP-es kamera egész tűrhető!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#54) AMD Power válasza Nimda (#44) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos ,hogy fog ez még javulni. Sőt mire a kezünkben lesz a végfelhasználói darab talán már annak is jobb lesza kemrája.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55) bolondember válasza AMD Power (#54) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát igen - ha tényleg októberben kerül kereskedelmi forgalomba, akkor tuti nem keveset fognak csiszolni rajta...

@Bog: ha lesz végleges változa, letesztelitek újra? kíváncsi lennék rá, lesz-e, és ha igen, milyen mértékű fejlődés/fejlesztés...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#56) (Kolombusz) válasza bolondember (#55) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az eddig tesztelt bétás modellek közül hányat teszteltek újra?
Én egyről sem tudok, úgyhogy szerintem ezt sem fogják.

[Szerkesztve]

(#57) Bibby


Bibby
addikt

Az érdekes hogy azt írta Bog nincs előrelépés a kijelzőben. A mobile-review képei meg véleménye alapján is van. Meg persze méretben is nagyobb.
[link]
[link]


Sőt az ottani tesztképek is sokkal jobbak (van felhő is :P ), lehet hogy ez tényleg nagyon bétás készülék volt.

Ελευθερια η θανατος

(#58) PowerBuldog válasza Bibby (#57) üzenetére


PowerBuldog
veterán

szerintem Bog a 240x320-re gondolt, hogy nincs előrelépés

[Szerkesztve]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#59) bolondember válasza (Kolombusz) (#56) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

pedig ideje lenne elkezdeni... :U :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#60) tween


tween
őstag

Ha a gumi olyan gumi,akkor öregszik...
Ha a plexi olyan,akkor tejesedik stb.stb.stb...
A képek ratyik,ennél többet fog tudni!

(#61) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Ha kijön a Samu 5 megás cucca, akkor úgyis lesz összehasonlító teszt, úgyhogy lesz alkalom megnézni a végleges optikát, bár szerintem ez közel volt már hozzá.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#62) PowerBuldog válasza Bog (#61) üzenetére


PowerBuldog
veterán

MIkorra várható egy W960 teszt? :B

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#63) Dr.Anonymus válasza Bog (#61) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

lehet hogy én szaladtam át rajta, de erről az elforgatom és elfordul a kép dologról volt szó a tesztben??? :F

(#64) macikos válasza Dr.Anonymus (#63) üzenetére


macikos
addikt

Volt róla szó, de nem olyan részletesen, mint a W910i tesztjében.

[Szerkesztve]

(#65) Dr.Anonymus válasza macikos (#64) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

danke

(#66) craine12


craine12
tag

Jó kis telefon ez, de K800i tulajdonosként azért nem rohanok egyből lecserélni. A fényképezőt nem érzem akkora előrelépésnek, igaziból az előd is csinált hasonló képeket, persze nagyon sok függ a környezettől is. Amiben nem értettem teljesen egyet, az az ég, ugyanis nagyon jó felhős képeket csináltam, amiken egyáltalán nem volt gond az árnyalatokkal. A probléma ott viszont tényleg jelentkezik, ahol a kép nagy részén sötétebb objektum is található, ilyenkor a fénymérés miatt a záridőt (vagy mittudomén mit) nagyobbra állítja az automatika, így való igaz, beég az ég :) De azért nem ez a jellemző. A videó felvétel amúgy jó, hogy javult, de ezért nem dícsérem meg, illett volna ilyent tenni már a K800-ba is (K810-be meg pláne).

Bog: a két tájkép közül melyik áll közelebb a valósághoz? Az automata vagy a program alapján készített? Bocs, ha már kérdezték, csak a cikket volt időm végigolvasni. Ja, és még egy kérdés: én hiányoltam a K800-asból a vaku állandó bekapcsolásának lehetőségét, mivel többször előfordult, hogy a telefon helytelenül mérte fel a fényviszonyokat. Ilyenkor jól jött volna a vakuval fényképezés lehetősége, ami sajnos nem adatott meg (ahhoz mégsem volt szerinte elég sötét). Itt esetleg van ilyen opció? Mert azt látom, hogy az AF-et lehet állítani (meg úgy egyáltalán, másabb a beállító menüje a fényképezőnek)...

No woman. No cry. No kidding.

(#67) craine12 válasza craine12 (#66) üzenetére


craine12
tag

Hmm, lecsúsztam a módosításról.

Most értem a cikk végére, felmerült bennem egy kérdés: mivel a funkcióválasztás dedikált gombra került (kamera, fényképező, visszanézés), mit tud helyette a zöld keretes navigomb a 3 softkey-jel egyetemben? Eddig ugye fektetett állapotban a jobbra-balra az exp. komp. volt, a fel le pedig az üzemmód váltó, míg a joy benyomva fókuszált és exponált. A felső softkey pedig a visszanézésre funkcionált. És most? Ráadásul eltüntették a hangszóró mellől a két gombot (amik szintén hasznosak voltak, bár valamelyik szoftver verzióban kinyírták a szemből baloldalinak a visszanézés közbeni lapozó funkcióját (remélem csuklanak is az SE mérnökeinek felmenői)), esetleg azoké került a frissen felszabadultakéra?

Ja, és ha már a szidalmaknál tartok, akkor írjanak be maguknak egy hatalmas fekete pontot a 2.0-s BT sebességéért is, ami ELVBEN 3 Mbit/s lehetne, ha hagynák... Érdekes módon Samsungék meg tudták oldani. :W

No woman. No cry. No kidding.

(#68) maru


maru
aktív tag

Én hiányolom az embereket a képekről. Készülhetett volna mondjuk portré vagy csoportkép. Minden napi használatban szerintem több ilyen képet készítenek az emberek, mint művészi virágost.
Mindenképpen csalódás a kamera. :( Nem véletlenül nem jelenik még meg hivatalosan.

(#69) macikos válasza maru (#68) üzenetére


macikos
addikt

Hogy érted, hogy hivatalosan?

(#70) maru válasza macikos (#69) üzenetére


maru
aktív tag

Tudtommal az SE még az EU-ban nem forgalmazza. Vagy igen?

(#71) AS


AS
félisten

Nem
Oktobernél elöbb nem lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#72) fateless


fateless
veterán

Nekem így kép alapján nem jön be a telefon, de a t650 alapján élőben biztosan belezúgnék.

ÉS VÉGRE EDGE ÉS 3G EGYSZERRE!!! :C EL SEM HISZEM

Nekem teccccik. Ez szubjektív, ebbe nem lehet belekötni, de azt hiszem, nagy ''lángolások'' lesznek még itt...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#73) Bog válasza craine12 (#66) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hi,

szerintem a programmal készült verzió jobb, bár hozzátenném, hogy az ég kékje szempontjából a jelek szerint mindegy...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#74) joey04


joey04
titán

Nekem külsőre egyre jobban bejön nagyon jól néz ki főleg a kékes változat az sztem szebb mint a zöld.Nekem tuti kék lesz.Ami negatívum: ez az új ''lencsevédő'' nagyon nem jön be, Wi-Fi hiánya nagyon fájó,Play/Pause gomb és infra eltűnt.A többi dologgal elégedett vagyok még a 3 felső gomb az ami negatívum lenne amikor én próbálgattam nekem nagyon nem állt kézre nem tetszett de ezek szerint szokható. ezt még nem sorolom se a negatívumhoz sem a pozitívumhoz bár az nagyon jó hogy nincs joy.a zenelejátszó sokkal többet nyújt mint vártam nekem már a k800ban lévő is közel tökéletes volt csak a MegaBass hiányzott de azt is túl lehet élni szvsz, de itt már erről sem kell lemondani,valamint a többi része is hozza a Walkman szintet, ez nagyon fincsi!Fülesem meg van HPM-70 azzal sincs gond hogy a gyári a szokásos gagyi.A kamera:ha nem felejtjük el hogy ez egy mobil akkor igenis nagyon jó kéepeket készít bár tényleg vannak hibái de most az én izlésemnek ez felel meg a legjobban, és a képminőség igaz hogy csak éppen emelkedett a k800hoz képest de mivel a felbontás is nőtt ez egész szép eredmény, sztem megfelelő hát még ha egy kicsit csiszolnak rajta...A videó szokás szerint nem az igazi de az általam elvárt minimum szintet megüti, bár tényleg nem méltó a telóhoz.
Szóval engem meggyőzött ez lesz a k800 utódja habár közel sem hibátlan ez a teló nálam 90% fölött van!

Ami furcsa és nagyon nem tetszik az az hogy live menüs készülék lett tesztelve. ismét megdöbbentő mennyire ultragagyi hatást kelt az egész még ha nincs is funkcionális korlátozás.Furcsa volt hogy ilyen sokáig kellett várni erre a tesztre azt hittem pont az az oka ennek hogy rendes független magyar menüs készülékre vártok de sajnos csak a magyar nyelv az ami ebből megvan. én inkább még vártam volna mert a live menüs tesztek nálam csak tájékoztató jellegűek nem teljes értékű tesztek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) cousin333


cousin333
addikt

Nehéz belekötni? Csak rá kell nézni... Szerintem elég csúnya, K750i legalább egész jól nézett ki. A fényképezője sok-sok pixelt nyom ki magából, de minek? A többi része meg nem sok újat mutat. Egyedül az újszerű kezelőfelület tűnik jó ötletnek. Bár a fene tudja...

"We spared no expense"

(#76) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Éljen, új dilemma, megvárjam ezt vagy vegyem meg a W850-et :DDD Elég tökéletesnek tünik a teló, még hosszú távra is, szép is és végre nem joystick amitől a K800-ban hülyét kaptam :)) Nagyon bejött a SE-nek ez a zöld színvilág, már legalább a harmadik teló amiben használják és nekem is tetszik.

(#77) AMD Power válasza Jeannie (#76) üzenetére


AMD Power
titán

Engem a joy nem zavar a K800i-ben. De ettől az új navi résztől még picit félek. Nem volt olyan sokáig a kezemben a K850i ,hogy le tudjam tesztelni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#78) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Én majd a W960 tesztje után fogom magamban eldönteni, hogy ez vagy az lesz a telóm utódja. :B

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#79) Neck válasza Dr.Anonymus (#11) üzenetére


Neck
veterán

Nekem telefon kell nem tisztasági betét, amazt meghagyom a nőknek. Kell hogy érezzem a telefont a kezemben, ne attól féljek hogy mikor roppan ketté a zsebemben. Ez legyen a legkisebb baja. A képekről meg annyit, hogy szerintem lehet ezzel jól fotózni, csak kicsit több idő kell rájönni, minden gépnek megvan a maga trükkje...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#80) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Én kezdek elpártolni a ''feláras'' Walkman-szériától, tudásban semmivel sem több, zenében kicsit, és egy jó fülessel nekem a K800i is legalább olyan szépen szólt, mint a W810-em. Kinézetre nekem ez a teló nagyon tetszik, szerintem szebb mint a W960, és tudásban talán a felét sem használnám ki egyiknek sem.

(#81) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a tel, és a teszt is klassz. de van amiben megint nem csalódtam: vakus felvétel, most a 2. verzió. nem a fürdőszobai deo-s flakonok, hanem üvegek... mi lenne, ha egyszer, egy este, halványan megvilágított 12 nm-es szobában készülne egy vakus kép...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#82) szab.tam válasza szab.tam (#81) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ti. sokan azért veszik a k790-800-at és majd ezt is talán, mert xenon vakuja van, és szeretnénk pontosan tudni, mire képes. (és mire nem....)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#83) Zewa


Zewa
senior tag

Bárki bármit is mond sok ember elfogadná ezta telot! A kamera sztema javulnia fog WiFi hiánya elég gáz :((( Nekem személy szerint tetszik. Lesz szép számmal oylan ember aki a megjelenését követően ''ráveti'' magát. Az árára kiváncsi leszek :Y :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#84) Hebry


Hebry
senior tag

Hát nekem egyáltalán nem tetszik....

(#85) szab.tam válasza Zewa (#83) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem annyi lesz az ár, mint az induló 800-é volt: 90-100 körül... aztán szépesn megy lefelé.... én most állok k800i vásárlás előtt, de az lg k990-től kicsit megremegett kezem-lábam. de az nem 1-2 nap, mire ideér, és az ára is szép lesz....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#86) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Remek szerkezetet tervezett a SE csapata.
A sokak által rettenetesen idegennek vélt navigációs keret is használható - kíváncsi leszek melyik konkurens fogja legelőször lemásolni - a forma szép SE-os.
A külső burkolat milyensége a készülék hovatartozását hivatott mutatni, értelmetlen az ujjlenyomatgyűjtést olyan nagy hibának felróni, hisz a Samsung, LG, Apple ... is rendelkezik - némelyik több - ilyen tapis modellel.
Ami a készülék erőssége az az optika.
A neten nyugodtan lehet keresgélni ezen teló testvéreivel készített fotókat, és lehet is találni lényegesen jobbat is, bár rosszabb is akad.
Szerintem abban mindannyian egyetértünk, hogy a megfelelő beállítás a lelke mindennek.
Nem beszélve arról, hogy ez sem a végleges verzió.
Nézzük csak meg a nagy rivális modelljét.
Kijött, csúnya képeket csinált, mégis díjat zsebelt be az N95. Azóta több SW frissítéssel korrigálta a Nokia a képek minőségét (is), sőt magát a készüléket is módosította az amerikai piacnak.
Ezek fényében szerintem nem akkora nagy érvágás, hogy a SE megengedte magának, hogy tesztre szórjon ki pár készüléket ilyen, vagy ehhez hasonló képeket produkáló szoftverekkel. A SE legalább így kísérletez.
A fentebb említett gyártó pedig rajtunk - pontosabban a vevőkön - kísérletezett egy finomított verzió elkészítéséhez, ráadásul nem is nekünk európaiaknak... :((

Visszatérve a telefonhoz, végre megtört a jég, a 3G mellett EDGE is van, kicsivel emelkedett a videórögzítés mérete, sőt lepipáltuk az eddigi érintőbillentyűs ketyeréket is.

Nekem bejön. A T650i-vel együtt...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#87) macikos válasza mrlujoak (#86) üzenetére


macikos
addikt

Azért azt a szót, hogy ''optika'' finoman kezeljük már a mobiltelefonoknál, mivel itt nincs kimondottan optika, mint a fényképezőgépeknél. :) Maradjunk a fényképező résznél.

(#88) rauschie


rauschie
senior tag

Szerintetek várható még a mobiltelefonok fényképezőjét illető komolyabb minőségi javulás?
Mert ahogy elnézem nagyjából a k750 óta csak több megapixelt kaptunk meg jobb vakut de előbbiben sok öröm nincsen...Azért érdekes ugye mert fényképezőgéphez először is kell egy jó optika, mögé valami zárszerkezet, amögé valami értelmesebb szenzor+az egészet nemárt megtámogatni szoftveres oldalról sem, szóval lehet hogy a telefonoknak itt a vége?Nyilván ekkora helyen az optika és a képérzékelő is szűk keresztmetszet lesz egy idő után, a zárral nemtommivan :F

(#89) Atombalu válasza rauschie (#88) üzenetére


Atombalu
senior tag

Egyetertek.

K750/D750/W800/W810 testverek csinaljak a legszebb kepeket automata uzemmodban es ezeket monitoron is kenyelmes nezni meretuknel fogva.

iPhone 5

(#90) hool válasza Atombalu (#89) üzenetére


hool
aktív tag

Azért ha megnézel samsung g600al készült képeket, azok nagyon durvák.

(#91) nemma válasza hool (#90) üzenetére


nemma
addikt

De azt nem várták ennyire, pár hónapja jönnek csak róla a fotók és szeptemberben már lehet kapni. Tehát nem mérce :)

(#92) hool válasza nemma (#91) üzenetére


hool
aktív tag

Nemigazán értelek:) tehát ha hamarabb itt van és jobb, akkor az nem számít?:)

''Szerintetek várható még a mobiltelefonok fényképezőjét illető komolyabb minőségi javulás?
Mert ahogy elnézem nagyjából a k750 óta csak több megapixelt kaptunk meg jobb vakut de előbbiben sok öröm nincsen.''
Amúgy ez volt az előzmény.

(#93) Dr.Anonymus válasza hool (#92) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ebben az egész k850-es telefonban az a gáz, hogy nem csak hogy későn jön ki, de igaza van a hozzászólónak csak megapixelben ad többet...
az egészben az a leggázabb, hogy a tavaly kiadott I-mobile 902-es, amiben lévő kamerát a Sony szállította, 3or jobb képeket készít, mint az egy évre rá kiadott SE K850i
azaz a Sony a konkurencia telefonjába jobb kamerát tett mint a saját ''nagy ágyújába'' :C
ez a tesztelt k850 akár bétás akár nem, ez akkor is szánalmas... :F

[link]
''But what really grabs our attention and what is the core of this very review, is the fact that I-Mobile’s handset carries a camera module that we are to see in a number of upcoming Sony Ericsson-branded phones in 2007.''
--- és láss csodát nem ezt a kamera modult kapta meg a K850-es, hanem ennél még szarabbat.... :W
//nézzétek meg a I-Mobile tavalyi telefonjával készített képeket a link alján,... beszarás.... gyönyörűek.. élesek (igaz enyhe zaj van)

mod: ja és a videó felbontás alapból 640*480... ;]
míg a ''szájbesot'' csak 320*240 :(

[Szerkesztve]

(#94) hool válasza Dr.Anonymus (#93) üzenetére


hool
aktív tag

Én ezzel egyet is értek, nemfogok a k850 tulajok közé tartozni:)

(#95) Dr.Anonymus válasza hool (#94) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ha tényleg ez a végleges verzió, akkor én sem... :(
viszont tudnál nekem véletlenül egy-két g600 képet linkelni, igazából idáig csak a mobilmania.cz-n láttam belőle, de azok kb. a d900-ast idézték +2megapixel :U
(a g600 fórumban is csak ezeket tették)

(#96) hool válasza Dr.Anonymus (#95) üzenetére


hool
aktív tag

Érdekes nem találom csak ezt, lehet rosszul emlékeztem :U
[link]


[Szerkesztve]

(#97) Dr.Anonymus válasza hool (#96) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

jah, ez nem rossz kép (bár még nem teljes felbontású), kb. ez is a D900-asommal készített fotókra emlékezet
ha a g600 is olyan tű éles lesz mint azok amiket a D900-al készítettem, akkor nem lesz rossz vétel, bár az égbolt gyakran sajnos itt sincs...
idáig a neve sincs I-Mobile a nyerő.... :C
kár hogy valószínüleg nem is lehet kapni nálunk... :O

(#98) joshua7 válasza Jeannie (#80) üzenetére


joshua7
veterán

Én is ilyesmire gondoltam. W960-at nagyon várom, de ha a k850 tényleg jó zenében, akkor nem nagyon van érv a W-széria mellett. Meg gyaníthatóan olcsóbb is lesz jelentősen(?). Mondom ezt w810 majd w850 tulajként...

Semper Fi

(#99) mrlujoak válasza macikos (#87) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szerintem pedig nyugodtan használható még telefonra is.
Ha optikushoz méz, akkor lencsét keresel. A telefon fényképezőgépében is megtalálható az optika.
Sőt, az optikai zoom a lencsék távolságának változtatása. Tehát lencse van a telefonban, akkor nyugodtan használható rá az optika szó, mint gyűjőszó a telefon fényképező részére.
A látcső is optikai eszköz, a szemed is. Mégsem vagy fényképezőgép.
Ez olyan, mint ''Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar''
Pláne, ha gyűjtőszóként használod.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#100) Dr.Anonymus válasza joshua7 (#98) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

joshua7:
valaki az imént említette föntebb, hogy nincs play/pause gomb... ezzel el van vágva a zene hallgatás ... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.