Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Emberek,

belemegy a microSD is, és kezeli hibátlanul. Át is írtam a tesztben is, illetve hatalmas pirospont.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#102) maru válasza Bog (#101) üzenetére


maru
aktív tag

Tudtuk. :D

(#103) AMD Power válasza Bog (#101) üzenetére


AMD Power
titán

Ez azért elég szimpatikus. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#104) blueMerle válasza Bog (#101) üzenetére


blueMerle
veterán

És ha még azt is mondod, hogy két karit is kezel egyszerre :U
Amint megjelenik, és normális áron hozzá tudok jutni, veszek egyet. Kék-fekete combót :P

(#105) Enjoy válasza Bog (#101) üzenetére


Enjoy
addikt

Sötétben milyen a gombok megvilágítása?(számo-betük mindegyike látszódik?)
Esetleg egy képecske ;]

► més que un club ◄

(#106) macikos válasza mrlujoak (#99) üzenetére


macikos
addikt

Ez most komoly? :D

Ez mind rendben van, nem azt mondtam, hogy nincs benne lencse, persze, hogy van, de úgy kezeled, mint egy fényképezőgép esetében.

''Ami a készülék erőssége az az optika.''

Hogy lenne az erőssége? Akkor lenne az, ha a minősége befolyásolná a képminőséget, de jelen esetben (zaj, színtelítettség, beégés) szinte semmi köze nincs hozzá.

(#107) HERR Z válasza Dr.Anonymus (#100) üzenetére


HERR Z
veterán

:Y :W :Y :W :Y :W :Y :W
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan
nem play lesz ráírva a gombra hanem bal funkciógomb
nem pause hanem jobb funkciógomb

istenem mennyi nevetséges probléma bazdmeg, az univerzum problémája h nincs play-pause, végülis ezen múlik h egy telefon fasza-e zenére vagy sem(megabasz?mineek)nem is értem minek használ a sok gyíkarc w800/k750-et azon sincs ez a 2 alapvető gomb

jah, a ménem fotóz úgy mint egy kompakt, ménem veri ki, ménem vesz fel 1080-as videó problémákat meg se említettem
az már csak hab a tortán......... :W
Komolyan pár embert hibernálni kéne 5-10 évre és ami akkor lenne TALÁN az elég lenne nekik

[Szerkesztve]

(#108) macikos válasza HERR Z (#107) üzenetére


macikos
addikt

Te láttál már K750-et? :D :C :W

(#109) HERR Z válasza macikos (#108) üzenetére


HERR Z
veterán

az van és nem azt a gombot használom;) meg lehet lenni nélküle

Amúgy aki emiatt wókment vesz hát...nos...
mert ugye az egész plé/pause megoldható headsettel is, ami gyári kiegészítő
csak akarni kell

[Szerkesztve]

(#110) macikos válasza HERR Z (#109) üzenetére


macikos
addikt

De sokan igen, ez pedig elég nagy hiba, hogy kihagyták belőle. Sokkal gyorsabb módszer, mint a billentyűzár kikapcsolása, utána pedig a pause megnyomása.

A gyári fülessel éppen nem oldható meg.

Ezzel az erővel le lehetne venni az exponáló gombot is plusz amelyek mellette vannak és menüből állítani mindent.

(#111) HERR Z válasza macikos (#110) üzenetére


HERR Z
veterán

1:a gyári headset egy zenebuzinak tré, agybadugós kell nekije
akkor meg már nem egy nagy dolog nem 70/75-öt venni hanem 82-t szerintem

ahogy a k750 mellé hpm-70 volt a kb kötelező kellék emellé a hpm-82 vagy lényegében bármely sztereó blútú headset ajánlott majd

(#112) macikos válasza HERR Z (#111) üzenetére


macikos
addikt

Én az egész kirohanásodat nem értem. Te azért kezdted el ezt az egészet, mert azt hitted, hogy nekünk a telefonról két gomb, egy Play és egy Pause hiányzik, de mi a többek közt a K750i-n megtalálható kombinált Play/Pause-ról beszéltünk. Ezután azt mondtad, hogy Te amúgy sem használod a Play/Pause gombot. Utána írod, hogy az egész megoldható a fülessel, ami nem igaz, mert ez csak a HPM-82-vel lehetséges, ami még mindig 10 ezer forint.

Na mindegy, hagyjuk...

(#113) bolondember válasza macikos (#112) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Play/Pause gomb, született ''ZENE'' gomb... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#114) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

árban kb hova lehet majd tenni?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#115) hool válasza HERR Z (#107) üzenetére


hool
aktív tag

Ez, illetve az ezt követő pár hsz. alapján inkább Téged kellene hibernálni, de örökre.

(#116) gere1 válasza HERR Z (#107) üzenetére


gere1
csendes tag

Sztem meg a tagnak teljesen igaza van! (Akkor is ha kicsit indulatosan fogalmazott)
Ha meg nem tetszik, tessék vazze fogj egy készülékházat rendes méretekkel, aztán pakold bele ami tetszik. Én ezt azért nem értem, mert a gyártó mindig kiad vmi újat, de semmi soha nem elég, mindig csak a túlzott elvárások vannak. Mert az hogy fejlődünk vannak elvárásaink oké, mivel akkor senki nem cserélné le telefonját, de azért sztem ez ebben a formában már túlzás.

(#117) Dr.Anonymus válasza gere1 (#116) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

túlzott elvárások??
szerintem ez vicc, az SE már két éve nem csinál semmit, csak a megapixelszámot növeli,
de még a walkman telefonoknál ennyit se fejlődött, sőt ott még vissza is vettek pl. AF
ajánlanám figyelmedbe a fönti hszemet:
[link],
ebből tisztán látszik, hogy zéró fejlesztés van ma... nézd meg mennyibe kerül ma egy 5mpx-es AF-es, 3Xoptikai zoomos digifotogép 1gigás SD kártyával, és ehhez képest ezt mennyiért fogják árulni... ;]





(#118) HaKo válasza macikos (#112) üzenetére


HaKo
aktív tag

HPM-82-t lehet már kapni 5-6 ezer forintért is. :D Egyébként nem rossz ez a K850 de a külsejét még szokni kell. Fekete-szürkében tényleg szebb.

(#119) HERR Z válasza Dr.Anonymus (#117) üzenetére


HERR Z
veterán

egyszerűen nem éri meg a gyártónak többet belerakni a telóba, ha ebből is van pénz bőven
k750-ig SE is fejlesztett azóta csomagol újra bőven
ha megnézzük addig mennyi telefont adtak el és most akkor kimondható h bejött
és Motorola/Nokia se nagyon a fejlesztéseiből él.....

[Szerkesztve]

(#120) Enjoy válasza Dr.Anonymus (#117) üzenetére


Enjoy
addikt

Ha így állunk hozzá:
Vegyél egy említett 5MP-s digigépet
Meg egy Ilyen tudású telefont!

Nem fogsz olcsóbban kijönni..

Amúgy meg felesleges a vitatkozás, aki szereti és megtudja venni, az megveszi!
Akinek nem tetszik az, h milyen képet készít Bétás állapotban, vegyen egy még drágább telót, pl egy N95-t, vagy Szeptember végén egy G600-at 10-20k-val kevesebbért, aminek az ára 3hónap múlva már a felese lesz a kezdőéhez képest!
Legalább az SE-k jobban tartják az árukat...

Kompromisszumot kell kötni a mai világban, ha tetszik, ha nem...

Peace

► més que un club ◄

(#121) Dr.Anonymus válasza Enjoy (#120) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

''Kompromisszumot kell kötni a mai világban, ha tetszik, ha nem...''
nekem pont ez nem tetszik :W
mivel úgy érzem ennél többre képesek ezek a gyártók pl. ha ebbe beteszik az I-Mobile902-es kameráját (amit ők gyártottak le tavaly!!), akkor teljesen elégedett lennék a k850-essel,
amely így se rossz telefon de valahogy nem az igazi... :(

(#122) legiaap válasza Enjoy (#120) üzenetére


legiaap
nagyúr

Könyörgöm a mobilokat ne hasonlítgassuk már a digi fényképezőkhöz!
Egyelőre még ne!
Ha örökösen a fényképezőkhöz hasonlítgatjuk állandóan hibákat fogunk találni és csalódni fogunk.A célnak ez is megfelel és ráadásul mindíg kéznél van.
Annyire nem vészes a helyzet.
És a vakuja is megfelelően teljesít,ami a mobiloknál még egyelőre mindíg ritka.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#123) HERR Z válasza Dr.Anonymus (#121) üzenetére


HERR Z
veterán

majd beleteszik a k880-ba
de előtte eladnak ebből pár milliót

(#124) Dr.Anonymus válasza HERR Z (#123) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

jah, ez az üzlet... szomorú :(

(#125) AS


AS
félisten

Itt a konkurencia kamárja minden elfogultség nélkül mondom hogy Samsung nona kamja jobb mint a k850 ben lévö VGA vieorol már nem is beszélek.
Néztek meg:

http://mobilarena.hu/p.php?mod=40&id=589226&start=103&len=1

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#126) joshua7 válasza AS (#125) üzenetére


joshua7
veterán

Te meg az elfogultságtól mentesség. :)) :)

[Szerkesztve]

Semper Fi

(#127) AS válasza joshua7 (#126) üzenetére


AS
félisten

Az is vagyok, pusztán mindig teknikát nézem .
Inkább az elfogult aki ismeri be jobb hogy elözö képek jobbak.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#128) szab.tam válasza legiaap (#122) üzenetére


szab.tam
nagyúr

''Könyörgöm a mobilokat ne hasonlítgassuk már a digi fényképezőkhöz!
''


nekem spéci pont egy fényképező kéne, amiben mellékesen van egy telefon is.... :)

''És a vakuja is megfelelően teljesít,ami a mobiloknál még egyelőre mindíg ritka.
''


a tesztből pont ez nem derül ki. ráadásul az egyik k800-at tulajdonló fórumtárs írta, hogy a vaku félhomályban nem mindig villan, mert nincs még neki ''túl sötét''. nekem itt szakadt le az arcom, mert pont most akartam venni egy k800-at. ingatlanos vagyok, és jól jönne végre egy olyan teló, ami mindíg a zsebenben van fényképezésre készen. (640x480-as képeket csinálok, minőség másodlagos, de nem lehet a kép sötét és zavaros, mint a sötétben készültek.) a lakásokban álltalában a belső részek, (pl. fürdő), sokszor félhomályban úsznak. meg vagyok lőve, ha nem kapcsol a vaku.... ilyen apróságok egy tesztből kiderülhetnének. ebből is, meg a k790-éből is. (800-ast külön ugye nem csináltak, mert fölösleges volt anno...)

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#129) AMD Power válasza szab.tam (#128) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem meg az a problémám ,hogy néha akkor is be kapcsol a vaku mikor nem szeretném.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#130) szab.tam válasza AMD Power (#129) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, akkor ezt tegyem össze! :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#131) joey04 válasza AMD Power (#129) üzenetére


joey04
titán

Én is pont ezt akartam mondani hogy sokszor muszáj kikapcsolnom a vakut mert akkor is villantani akar amikor semmi szükség rá!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#132) mrlujoak válasza szab.tam (#128) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egyszerű a vakuproblémád megoldása. Nem is kell messzire menni, elég a fotómenüben a neked legoptimálisabb beállítást megkeresned.
Tesztelni is tudod, mennyire jól működik, ha van fényerőszabályzós kapcsolóval ellátott próbaszobád. Ott ki tudod kísérletezni, hogy milyen beállítások kellenek neked.
Ne mindig csak az auto módra hagyatkozzunk.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#133) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Én nem is értem igazán ezt az egész vitát amit itt csináltok :D

Ez a telefon egy jó telefon, kategóriájában szinte mindent tud amit telefonként tudnia kell, és pluszban van benne normális kamera meg zenelejátszó. Az hogy rá van írva hogy Cyber Shot nem azt jelenti hogy azonnal überelni fogja a hasonló kategóriás fényképezőgépeket, bármennyire is azt állítja a marketing. Csupán csak annyit jelent, hogy van benne egy használható optika, a feltétlenül szükséges funkciókkal, de ezen kívül még jópár dolog kell ahhoz hogy használható képeket kapjon az ember, például normális szenzor vagy korrekt digitális jelfeldolgozó processzor. Namost igazán ebben a Sony még a fényképezőgépek terén sem tud nagyot alkotni, egy mobiltelefon esetében ahol sokkal kötöttebbek a lehetőségek, a dolog eleve halott ügy. A másik dolog, hogy a tesztben egyértelműen le volt írva hogy a telefon bétás verzió, ergo a végleges változatig sokat berhelnek még a szoftveren, ami a kamera javulását fogja hozni. Addig pedig ítéletet alkotni a telefonról botorság volna. Akinek a kamera fontos, válasszon egy konkurens gyártó másik telefonját, azt hiszem bőven van választék a piacon, vagy vegyen egy kis zsebrevágható kompakt fényképezőgépet, most már az sem foglal el nagyobb helyet mint egy telefon, és az átlag user igényeire tökéletes lesz. A play-pause gombos témáról meg annyit, hogy minden telefon úgy szól, amilyen fülhallgatót kap, a gyári füles pedig nem zenehallgatásra való, aki walkmanként akarja használni a telefont, annak úgyis be kell ruháznia egy komolyabb fülesbe, és azokon már ott a távirányító. Akinek meg fontos annyira a zene, úgyis walkman mobilt vesz, a gyári csomagban walkman fülessel, nagyobb memóriakártyával, használható play/pause gombokkal. Mindenkinek el kell dönteni mi a fontos és mire van szüksége, és az alapján telefont venni, nem az épp megjelenő modellt fikázni hogy ez nincs benne, az nemjó benne.

(#134) szab.tam válasza mrlujoak (#132) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem tudtam, hogy van erre mód! thx, hasznos infó! :R én a hsz-okból azt vettem ki, hogy csak auto funkció van, nem tudtam, hogy be lehet lőni. így má' tecccik! :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#135) mrlujoak válasza macikos (#106) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hát az a helyzet, hogy a gyűjtőszavakról sokat lehetne vitatkozni. Mindenkinek megvan a maga álláspontja.
A tiéd az, hogy az ''optika'' az csakis (profi/félprofi/amatőr) fényképezőgép esetében helytálló kifejezés. Ez nem baj, csak tágítsd a szemléleted.
A helyzet viszont az, hogy még a legkisebb, leg elhanyagolhatóbb lencsére is rá lehet mondani hogy optika.
Mellesleg az optika legelterjedtebb megfogalmazása: Olyan eszköz, vagy eszökök halmaza, amely kép felfogására alkalmas.
Ez lehet álló, vagy mozgókép, valóságos(felfogható), vagy látszólagos...

Na de részemről itt a vége, bár olvass el pár cikket, és rájössz nem én vagyok az egyetlen, aki a telefon fényképező részére az optika szót használja.


A készülék erőssége a fényképező(gép)

Miért szerinted mi, ha nem ez?

Az, hogy ez a bétáska szoftver nem úgy alkot képet, ahogy azt egy normál 5 MP-es fotóapparáttól elvárnád, nem a gép hibája.
Előttem is, utánam is leírták sokan, hogy ne is várj el olyan minőséget!
Ráadásul mindezt a nem végleges verziótól...

Még mindig csak az N95-öt tudom remek példának hozni.
Amikor a Nokia kiadta a modellt, annak piacra érett verziója is ramaty képeket csinált, és az már a piacra dobott verzió volt, nem úgy mint ez!
Emellett hányadik SW frissítésen is van túl a modell?!

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#136) AMD Power válasza Jeannie (#133) üzenetére


AMD Power
titán

Én 99% , hogy ilyet fogok venni. Persze nem ebben az évben. Majd talán tavasszal.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#137) Dare2Live válasza Jeannie (#133) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amikor az SE k750 megjelent a kamerája forradalmi volt. És maga a készülék is az egyik legjobb volt.

K800i ban katunk jobb kijelzöt, 3Gt...

Erre most majd decemberben/2008 eleén meglehet venni a k850t ami viszont az egy HDSPAn kivül gyak semmi lényeges elörelépést nem hoz a K800hoz képest, semmiben se veri a konkurenciát ráadásul SE irdadtlan ''N95'' áron akarja árulni. Éshát N95 pöppet odébb van tudásban.

Hát ezért a sirás énis vártam mint messiást de ha majd telot cserélek sokkal inkább lesz N98/N81 vagy vmi hasonlo mint K850.

szerk: A sony fgépek terén nagyon ott van. A canon után a legnagyobb kompakt gyárto aki saját DSLR vázzal objektivekkel rendelkezik és ő gyártja többek közt a Nikonnak is az érzékelöt. Ráadásként pedig jellemzően Sony gépekre rakja egy német cég a világ legjobb optikáit.
szoval azért a sony tud egysmást a fényképezésröl.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#138) mrlujoak válasza Dare2Live (#137) üzenetére


mrlujoak
veterán

Tökéletesen érthető a verziód, felismerted - mint sokan mások is - hogy a SE lassabb ütemben fejleszt mint mondjuk a Nokia.
Ennek több oka is van.

- Az egyik, hogy sokkal kellemesebb a modellpalettája a SE-nak, korrektül követhető a törzsfejlődés, mint mondjuk a Nokiánál. Ez a vásárlók döntését is megkönnyíti, mert nagyjából be tudja lőni leendő telefonját tudásban a modellpalettán helyet foglaló modellekhez képest. Ez nagyban segíti az értékesítést.

- Másodsorban a SE termék és marketingpolitikája azt irányozza elő, hogy mindig a többség igényeinek megfelelőt alkotni. A nagyon csúcsmodellnek a SE azért áll annyira ellent, mert akkor addig nem vesz új csúcsmodellt a júzer, amíg össze nem kaparta a pénzt arra a csúcsmodellre.
Ekkor elkezdődik az ördögi kör:
Palika 20 éves tanuló. Pénze annyi, mint amit zsebpénzként kap, netán diákhitel, vagy diákmunka...
2007 elején megjelenik egy hiperszuper SE, 200E forintért. Mivel neki csak a legjobb kell, mert ugye egyszerre zenét hallgat, profi fotót és videót készít, mindemellett a HSDPA-n, a WiMax-on tölt le DVD-t a mobiljára, miközben GPS-szel navigál a villamoson :))
Elhatározza, hogy megveszi a SE XY 5000-et. Elkezd gyűjtögetni, egy hónapig. Kettőig. Észre sem veszi, eltelt egy fél év. Örül, mert leesett az ára 150-re. Eközben jön a bejelentés a SE-tól, készül a XY 9000. De ő erre még ügyet sem vet, mert gyűjt.
Aztán kezd vacakolni a régi T300-asa, de nem vesz egy másik újabb pár ezres lowend telefont, mert gyűjt.
Majd nem egészen egy év múlva, 2007 végén bejelentik, hogy megjött az XY 9000, aminek hatására a számára csúcsmodell eléri azt az árat, hogy 2008 húsvétjára megvette álmai telefonját.
De ekkor jön a 9000-es tesztje, ami felszarvazza, és őrült gyűjtésbe kezd. A 9000-esért. :))


Ebben a másfél évben pedig nem vett más, számára elérhetőbb modellt, vagy modelleket.
Igaz, hogy vett a végén egy nagyobbacska értékűt, de csak egy-gyel növelte az eladási statisztikát. A profitot pedig még minimálisabban.

- Harmadsorban a SE többi modellje úgymond meg lesz pecsételve a vevők előtt, mert ez csak ennyit tud, ezt se tudja, majd valamikor nekem olyan lesz, de eddig ez nem kell.
Pedig kellene, mert az ember mindig változik, nem mindig ugyan azok az igényeink évről évre, hónapról hónapra.
Sokkal jobb az nekünk - a gyártónak meg még jobb - ha kísérletezünk.
Év elején ránk jön a fotózhatnék telefonnal, így veszünk egy K-s modellt.
Negyed év múlva rájövök, hogy nem is inkább fotózok, hanem zenét hallgatok.
Máris a fotófunkció háttérbe szorul a zenéhez képest. Tessék, itt egy W szériás modell, ami profi zenét ad, de AF nincs benne, mert inkább zenét hallgatsz, a K-st meg add el nekem.
Aztán fél-háromnegyed év múlva megkomolyodsz és veszel egy P-szériást, mert már sem a zene, sem a fotó nem hoz lázba, annál inkább az irodai funkciók. :)


Elnézést, hogy ilyen hosszan írtam, de ez talán jobban áttekinthetőbbé teszi a termékpolitikát.
Az N95 sem tökéletes, és jópár Nokiástól hallottam, hogy azért nem vesz egy olcsóbb, neki jobban az ízléséhez alkalmasabb alsóbb kategóriás Nokiát, mert az áhított N95-re fáj a foguk. Ez sem nekik, sem a Nokiának nem annyira jó.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#139) joey04 válasza Jeannie (#133) üzenetére


joey04
titán

play-pause gomb, walkman stb: én pont azért nem vettem W-telót hanem K800i-t mert egy HPM-70 fülessel nekem pont eleget nyújt zeneileg és nagyon jó hogy nem kell előkapni minden leállításnál csak benyúlok a zsebembe megnyomom a gombot és már el is hallgatott a cucc és egy gombnyomásra indul is újra.És csak azért nem vennék x ezer ft-tal drágább fülest hogy az azon lévő távirányítóval vezéreljem a zenét. Szóval az én szememeben igenis nagy hiányosság ezen gomb hiánya.
kamera:kinek a kamera fontos, válasszon egy konkurens gyártó másik telefonját
Én most nem látok olyan telefont amiben jobb kamera lenne.hasonló vagy ugyanilyen van, de jobb nem szvsz.

Namost igazán ebben a Sony még a fényképezőgépek terén sem tud nagyot alkotni

ahogy már leírták:ez azért nem így van...

Cyber Shot nem azt jelenti hogy azonnal überelni fogja a hasonló kategóriás fényképezőgépeket, bármennyire is azt állítja a marketing

ezzel viszont teljesen egyetértek.aki fényképezőgéphez hasonlítja a mobilok képminőségét az nem teljesen normális. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#140) joey04 válasza mrlujoak (#138) üzenetére


joey04
titán

Sokkal jobb az nekünk - a gyártónak meg még jobb - ha kísérletezünk.
Év elején ránk jön a fotózhatnék telefonnal, így veszünk egy K-s modellt.
Negyed év múlva rájövök, hogy nem is inkább fotózok, hanem zenét hallgatok.
Máris a fotófunkció háttérbe szorul a zenéhez képest. Tessék, itt egy W szériás modell, ami profi zenét ad, de AF nincs benne, mert inkább zenét hallgatsz, a K-st meg add el nekem.


Ez rendben csak az a probléma hogy nincs egy olyan széria ami mindenben a toppon van gyártón belül. nem tudom hogy az SE-nek miért nem éri meg ha a Nokiának igen.Tudom a Nokia sem az N95 és hasonló tudású telókból tartja fent magát de azért azt sem hiszem hogy veszteséges lenne egy ilyen all in one teló.Én vevő lennék egy ilyen SE-re! :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#141) mrlujoak válasza joey04 (#140) üzenetére


mrlujoak
veterán

Te magad válaszoltad meg a feltett kérdésed.

''Tudom a Nokia sem az N95 és hasonló tudású telókból tartja fent magát de azért azt sem hiszem hogy veszteséges lenne egy ilyen all in one teló.''

Veszteséges semmiképp - ha csak nem bukik meg - de nem is fő nyereségük forrása lenne.

Persze lesz olyan réteg aki meg tudja venni, de nem ez a többség.
A Nokia is és a SE is az alsóbb kategóriás telefonjaival ér el növekedést.
A SE még próbálgatja mi kell a népnek. Nézd meg a mostani ''csúcs'' Walkman-t. 3,2-es felbontás, AF-szal mindez egy Walkman-ben. Puhatol a SE tervezőgárdája, mi kell a népnek.

2005-ben a SE robbantott a K750i/W800i szériával, és azóta ''csak'' fejlesztget.
A Nokia meg 2007-ben robbantott az N95-tel. De ezek után ő is ''csak'' fejlesztgetni fog...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#142) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Én kérek elnézést, sarkítottam és szubjektivizáltam is a Sony digit fényképezőkben betöltött pozícióját, meaculpa :B elfogadom hogy tudnak jót is alkotni, de azért ezt a telefóniába átültetni :F Itt meg többen felhozták hogy de bezzeg ennek meg annak milyen jó a kamerája, akkor van mégis a piacon ellenfél, jobb alternatíva.

A Walkman-player futása idején tuti hogy minden gomb le van zárva? Nem lehet hogy a kijelző alatti érintőgombokkal lehet irányítani a gépet? Egyébként meg elhiszem akár a SE azon hozzáállását is hogy ezt kiszedték, és ha ilyen funkciókra vágyik valaki akkor vegyen +10k-ért Walkman telót ;] ...Vagy ugye marad az a verzió hogy akkor nem zárod le a gombokat :DDD

(#143) Dare2Live válasza Jeannie (#142) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

elfogadom hogy tudnak jót is alkotni, de azért ezt a telefóniába átültetni

pont, hogy a SE az egyik uttörö ezen a téren. kamerárában k750et évig/évekig semmi nemtudta leverni.

szvsz nem az átültetés technikai részével van SE nek gondja.... Egyszerüen csak ha megint kiad egy sokkal jobbat azonnal levágta az egyik aranytojást tojo tyukját máshogy mondva: Megfolytja a kompakt/ultrakompakt kategoriát. (Ahol ugye Canonnal karöltve piacvezető.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#144) Dare2Live válasza mrlujoak (#141) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát N95 után nekem sincs már más érzésem, hogy azon márcsak csiszolni kell és készvan a tökéletes ''telefon'' és Nokianal tényleg érzem a fejlödést a hibák nagyját máris orvosolták egy N98al söt egy lapáttal még ráis tettek.. kész tv az a kijelzö.

Nembántam volna ha SE is robbantott volna K850el.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#145) macikos válasza mrlujoak (#135) üzenetére


macikos
addikt

Én értem, hogy a telefonban lévő lencséket is lehet optikának nevezni, de ha azt mondjátok, hogy a telefon erőssége az optika, akkor ez egy teljesen értelmetlen kijelentés. A telefon erőssége a fényképezőgép rész, ez áll a képérzékelőből, az elektronikából és a lencséből.

Ha pedig más is az optika szót, mint egy gyűjtőszót használja a telefon fényképezőgép részére, az nagyon rosszul teszi.

(#146) macikos válasza Jeannie (#133) üzenetére


macikos
addikt

Akkor szedjék le a Walkman mobilokról az exponáló gombot, mert azok meg nem Cyber-Shot mobilok, nem?

A gyári fülessel is nagyon jól el lehet boldogulni. De ha valaki mégis Walkman mobilt vesz, akkor sem teljes minden, mert hiába a gyári füles (HPM-70/HPM-75), azzal sem lehet vezérelni a zenét, csak a HPM-82-vel és a HPM-90-nel, ezek pedig nem nagyon szoktak gyári tartozékok lenni, szóval majdnem ugyanott vannak.

(#147) Jeannie válasza macikos (#146) üzenetére


Jeannie
aktív tag

De a Walkman mobilokon van olyan gomb amivel tudod vezérelni a zenét, akkor oda nem is kell a távirányítás, csak a K-szériában gond. Azt meg én nem is értem minek egy Walkman telóba fényképezőgép, dehát ha ez kell a népnek :DDD

(#148) macikos válasza Jeannie (#147) üzenetére


macikos
addikt

Ezen az egészen nem is lehet eligazodni. W960i például megkapta a 3.2MPixeles kamerát, de vaku nélkül. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz akkor, amikor megjelennek a Handycam modellek :)

Mindegy, nem fogunk összeveszni.

(#149) HERR Z válasza macikos (#148) üzenetére


HERR Z
veterán

''Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz akkor, amikor megjelennek a Handycam modellek ''
2-3MP fotó, VGA vagy DVD videó, no megabass, AF viszont kell a videónak is ha értelmeset akarnak, bár biztos lesz AF nélküli low-end HandyCam is mint K550/W200

(#150) badacsony válasza HERR Z (#149) üzenetére


badacsony
őstag

Kikérem a K550 nevében :D , hogy low-end lenne.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.