Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó kis teszt. Gratula! :) Remélem a következő részben lesz egy pár Abit, esetleg DFI is.

Egy elírást viszont találtam. Az SB600 nem tud RAID 5-öt viszont tud RAID 10-et.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) fLeSs válasza Oliverda (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 0+1 és a 10 ugyanaz. És az sb600 eszerint tudja a raid 5-öt [link].

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Oliverda válasza fLeSs (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Én csak ebből gondoltam (SATA II AHCI Controller): [link]

Illetve tegnap láttam ezt a tesztet: [link]

''That controller's RAID capabilities have also been bolstered, with ATI adding support for four-drive RAID 10 arrays to complement RAID 0 and RAID 1. It's a little disappointing that RAID 5 didn't make the cut for the SB600, but given the poor write performance we've seen from several chipset-level RAID 5 implementations, it's not a huge blow to the SB600's appeal.

With the exception of RAID 5, the SB600 has everything else you'd expect from a modern south bridge chip, ''


A 0+1 és a 10 ugyanaz. - Ezt nem tudtam, pedig még a cikkben is utalnak rá. :B



[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) robyeger válasza fLeSs (#2) üzenetére


robyeger
addikt

Szia fLeSs! Nálatok van még a proci? Mert szeretnék kérni tőled egy teljes Everest screenshot-ot, ahol látszik a valós memória olvasás eredménye és a proci alapórajele, szorzója. Ha megoldható előre is köszönöm! :R :R

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5) Rover623 válasza robyeger (#4) üzenetére


Rover623
félisten

LOL
Folytatódik az adatgyűjtés egy újabb flame-hez...?:DD
Csak a Conroe topicokat kíméld, lécci...:R
;]

primus inter pares

(#6) fLeSs válasza robyeger (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ott van a grafikonban az eredmény, az a te bajod, ha nem hiszed el nekünk, hogy mit mértünk (felette van a tesztkonfig).
Előre szólok, ez a topik moderálva lesz, az eszmefuttatásod maradjon meg az AM2-es prociteszt topikjában!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) robyeger válasza Rover623 (#5) üzenetére


robyeger
addikt

Ha bolond is vagyok, azért nem kötelező hülyén is meghalnom :DDD

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#8) bnss


bnss
veterán

Én is csak gratulálni tudok, jó kis teszt lett, amennyire kell, annyira részletes és érthető! :C

Ez a teszt megerősített abban, h megéri megveni az MSI deszkát. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#9) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Jó kis teszt ez kell a népnek :R Továbbra is tetszenek az MSI deszkák de azért az a 90 fok iszonyúan sok! :Y Talán kijönnek egy rev.2 -vel majd :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Lesz majd int VGA-s alaplap teszt is? ;] JAh és honnét lehet ECS lapokat beszerezni?

(#11) Elrood


Elrood
őstag

Végre látom, hogy Asusnál, hogy oldották meg a Wifi cucc kezelését. Nagyon egyszerű.

ATi NB+SB jó hűvős, van tippetek, hogy NV cucca miért melegszik ennyire? Még Abitnak is vissza kellett hívnia pár lapot.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) klambi


klambi
addikt

megint nem toom eldönteni mit vegyek..a 3 közül ill 2, mert amd-nvidia-s vagyok!

szerintetek...? :F :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#13) TeeJay


TeeJay
félisten

az Asus lapon jól láttam hogy a procihűtő csatija már 4 tűs?
eddig 3 tű volt csak rajta mi az a 4. tű most már?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) Male


Male
nagyúr

Csak a melegtől nem látom, vagy a PATA/SATA tesztben tényleg nem szerepel az nForce590 és 570?

Meg valahogy a fogyasztásos diagrammon is elég érdekes az a ''Felső érték - üresjáratban'' és ''Alsó érték - terhelve'' felirat... Ebből az következne, hogy üresjáratban a maximális fogyasztást ábrázoltátok, míg terhelve a minimálisat... nade miért?

(#15) fLeSs válasza Male (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nforce5 IDE-sebessége = nForce4-ével.
A feliratot meg félreértetted, arra vonatkozik, hogy a felső csík a grafikonon az üresjáratos, az alsó pedig a terhelten mért.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Gismo válasza ftc (#10) üzenetére


Gismo
addikt

Ezt már énis kérdezni akartam!

(#17) #65675776 válasza TeeJay (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 4. tű a fordulatszámszabályzást szolgálja. A csatlakozó olyan, hogy a sima 3tűs csatlakozó is rámegy.

[Szerkesztve]

(#18) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Huhh demerész az a lila szín:Y
Nekem nem tetszik:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) Male válasza fLeSs (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Az OK, de a táblázatban akkor is fura, hogy csak NF4 szerepel, mikor nForce5-öt teszteltek... legalább írjátok át, vagy tegyetek alá egy mondatot erre vonatkozóan.


Hm, tényleg... viszont akkor meg szimplán felesleges (sőt inkább zavaró) ez a plusz meghatározás... legalábbis engem megkavart :B

(#20) eszterencs válasza ftc (#10) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Ez az ECS lap még nem kapható Mo.-on.

(#21) NorDezs


NorDezs
senior tag

Várható esetleg hasonló teszt Conroe Ready lapokkal? :B

(#22) ftc válasza eszterencs (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

Oks azt megértettük,de más ECS lapot honnét tudnánk beszerezni? mert valahogy se Magyarország,se Szlovákia,se Csehországban nem lehet kapni...

(#23) bnss válasza Hun'reeth (#9) üzenetére


bnss
veterán

Igaz, ez az egy szépséghibája van. :( Ahogy a tesztben is olvastam: ''ez egy egyedi méretű hűtőborda'' => ha jól tudom kapható ilyen méretű ''jobb'' hűtőborda. Vki tudna bővebb infót róla? :)

Köszi előre is!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#24) fLeSs válasza NorDezs (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

várható, de még odébb van. mo-on még alig lehet kapni ilyet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) robyeger válasza fLeSs (#6) üzenetére


robyeger
addikt

Már megvilágosították a sötét elmém :B , további jó munkát :R

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#26) robyeger válasza ftc (#22) üzenetére


robyeger
addikt

A forgalmazó nagykereket kell rúgdosni: [link]
Hidd el, ha minden reggel kiszúrod a Sales embernek a gépjárműje gumiját, hamar intézkedni fog :DDD

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#27) fasyrt


fasyrt
őstag

Ez a kép: [link]
Nincs elírva véletlenül? :F
Vagy csak nekem tök fura? :B

felső érték üresjáratban - alsó érték terhelve. Üresjáratban csak kevesebbet fogyaszt...

[Szerkesztve]

(#28) r9550


r9550
senior tag

az ecs k3a mvp extreme nagyon tuti de ha még x1900xtx-el tesztelték volna kicsit.......

(#29) fLeSs válasza fasyrt (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mivel te már a második vagy, aki félreértelmezte, ezért átírtam az értéket csíkra, nem gondoltam volna, hogy ezen a fórumon erre szükség lesz... :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) fasyrt válasza fLeSs (#29) üzenetére


fasyrt
őstag

Jól van na, hát ha egyszer nem értem, nem tudok mit csinálni... :B
Megkavart, mert szerintem semmi szükség rá, azért van előtte a színes négyzet: sötétebb - világosabb.

De no offense, nem az volt a szándékom. ;)

[Szerkesztve]

(#31) klambi


klambi
addikt

Még azóta sem tudok választani, nem tudom meik legyem...szerintetek..?? :U

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#32) daveed


daveed
tag

''Az alaplapokon található HDA minősítésű hangkodekek jó minőségéhez igen magas, 37–46 %-os processzorterhelés társul UT2004 alatt.''

Szerintem ez elfogadhatatlan, tekintve, hogy (ha jol emlexem) egy 8 eves Live! 5-10% ot ''zabal''. - Es most pont lesz**om, hogy HD vagy nem HD, amig behallatszik a HDD, meg az egermozgas.

[Szerkesztve]

(#33) Oliverda válasza daveed (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ezek az integrált megoldások pont arra jók, hogyha éppen nincs pénzed mondjuk egy Audigy-re, ne maradj hang nélkül. Én idáig egyetlen normálisnak nevethező integrált meholdással találkoztam, az pedig a Soundstorm volt egy nForce2-es lapon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) Male válasza fLeSs (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, én voltam a másik, akinek ez bonyolult volt :D

(azért kavart meg, mert eddig ilyen megjegyzés nem volt hozzá... szeritnem felesleges is, a különböző színek eddig is elég volt mindenkinek)

[Szerkesztve]

(#35) TheVeryGuest válasza Oliverda (#33) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azt nem tudod, hogy ezek az integrált kütyük tudnak annyit, mint az nf2 soundstormja? Konkrétan az érdekelne, hogy tudnak-e DD5.1-be enkódolni, és azt az SPDIF-en kinyomni jól az erősítőre?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#36) L3zl13 válasza TheVeryGuest (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Erősen kétlem.

Aki hülye, haljon meg!

(#37) kovsol válasza Oliverda (#33) üzenetére


kovsol
titán

nekem is van egy nf2 -es lapom de még soha nem próbáltam ki rajt a Soundstorm hangkarit
sb live 5.1 -hez képest milyen ? mert én azt használom abban a gépben, gondolom szarabb
és ugye egy hasonló karit elég olcsón megkapni már

nf3 ra rakott hang egyenesen iszonyat azt viszont tudom

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#38) Oliverda válasza TheVeryGuest (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem olyat a Soundstorm-on kívül semmi sem tud. Nem igazán értem hogy miért...pedig kénylemes lenne ha mondjuk az Audigy be tudná tömöríteni DTS-be az analóg 5.1-es jelfolyamát, nem kellene pluszban összekötni 6 csatornán az erősítővel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) Oliverda válasza kovsol (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem jobb. Például tud hw Dolby Digital dekódolást is. Fogalmam sincs hogy miért került kukába a Sondstorm. Bővebben:
[link]
[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) ftc válasza Oliverda (#39) üzenetére


ftc
nagyúr

miért került kukába? mert baro drága volt azzal hogy megkapott 1-2 engedélyt amit a többiek nem akarnak..

(#41) #65675776 válasza Oliverda (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy elférjen egy chipben az nF3 és 4. Gondolj bele hogy melegedne az utóbbi, ha még a SoundStorm is benne lenne.

(#42) kovsol válasza Oliverda (#39) üzenetére


kovsol
titán

lehet egyszer kipróbálom
bár kb 5 éve használok valamilyen SB karit

May the Force be with you!

(#43) Oliverda válasza #65675776 (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

ftc: Milyen engedélyt?

daa-raa: Igen, nyilván ezért. Viszont annak idején szó volt arról hogy majd kijön külön kártyán. Abból sem lett semmi, pedig szerintem nem egy elveszett megoldás ez a Soundstorm.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) #65675776 válasza Oliverda (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet rájött az nVidia, hogy a Creative mellett nem sok esélye lenne. Bár engem a Creative cuccai sem bírnak meggyőzni.

(#45) ftc válasza Oliverda (#43) üzenetére


ftc
nagyúr

Valami a Dolby-al volt a licencel csak már nem emlékszem mi...

(#46) D.Orion


D.Orion
veterán

Én most jutottam csak el odáig, hogy nekiálljak elolvasni a tesztet. Az eredményeknél még nem tartok, csak a leírásokat olvastam át. MSI-nél mi a fenét csináltak, hogy ilyen sikeressen elrontották a chip hűtését? :F Volna egy konkrét kérdésem is: Az ASUS deszkán jól látom, hogy a hűtőbordák alatt vannak a kondik? Sztem ez nem tesz jót nekik, igaz, hogy azt írtátok, hogy 60fokot mértetek maximum, de ez tatrtósan nem hiszem, hogy jót tenne a kondiknak ott alatta.

(#47) Savage5


Savage5
senior tag

Nekem eddig nagyon tetszett a teszt, gratula hozzá! Az ASUS-ban nem csalódtam, se így, se kellemesen, sztem hozta a megszokott formáját :). Az MSI 90 fokára pedig tényleg ráférne egy erősebb borda.
fLeSs: r9550 kolléga már felhozta, de azért én is megkérdezem, hogy nem-e lehetne ''kedvezni'' kicsit az ATI-nak egy x1900-as csodával a 2. tesztben?... Ha nem kivitelezhető az ötlet, akkor sry :U.
Üdv.:

Savage

...

(#48) D.Orion válasza D.Orion (#46) üzenetére


D.Orion
veterán

Nah végigrágtam magam a teszten. :B Jó kis első rész volt, én is várom a folytatást.

(#49) painkillerx


painkillerx
tag

sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen MSI K9N SLI Platinumot es nem bírom üzembe helyezni... :(
Lehet olyan tulajdonsága a lapnak hogy SATA HDD nélkül nem indul el? Mert nekem csak PATA van (2drb) a LED-ek azt jelzik, hogy: Decompressig BIOS image to RAM for fast booting ...és itt leáll. Nem megy tovább. Számomra érdekes. Mit tegyek?

(#50) fLeSs válasza painkillerx (#49) üzenetére


fLeSs
nagyúr

megy SATA nélkül.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.