Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Niquis


Niquis
aktív tag

Húú, ez már döfi! Ez a kedvenc xpc-m egy ideje - igaz, mire oda jutok hogy vegyek egyet, már ez is biztosan túlhaladott lesz. Nagyon alapos munkát végzett a Shuttle, egyszerűen szuper. Azt is tegyük hozzá, hogy az a 2x17A a 12V-os ágon erősebbé teszi ezt a tápot, mint sok 400-as!

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2) Reinhardt


Reinhardt
őstag

MENNYI?

(#3) Petek


Petek
tag

Nade ennyi pénzt csak egy egy ház+táp+alaplap kombinációért :F

In vino veritas

(#4) kevin.1


kevin.1
csendes tag

185 ezer forint egy alaplapért, és egy félbevágott midi házért ?
Ez nem a Magyar pénztárcához van igazítva.

A terméknek rendkívül rossz, az ár / érték mutatója. :(
Ennyi pénzért egy közép-felső kategóriás komplett pc-t lehet venni..


(#5) lenox


lenox
veterán

Nem tudom, miert van ertelme ennyi futotestet egy kis helyre beszoritani... Szerintem a Shuttle-nal az ST62K es a SD11G5 a ket kiraly gep, mindketto ultra halk. A masodik Pentium M processzorokat tud fogadni, dual channel memmel es pci express-szel, szal jatekra is kiraly, megsincs szinte semmi hangja. XPC-bol ennek van ertelme szerintem, mivel azt ugyis sokkal kozelebb rakja az ember a fulehez, mint egy mezei pc-t, szal ha ugyanakkora hangja van, akkor az eleg nagy bukta...

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Gondoltam eloszor azt irom le, hogy kurva draga, de inkabb azt irom, hogy iszonyatosan draga ez a gep.

(#7) jeges


jeges
senior tag

nekem nem mutat részrehajlás-mentességet az, h egy ''tetszett''-et sem kapott... sztem... igaz, b@szott drága, de ezt nem említette az író negatívumként, másrészt a ''majdnem minden tetszett''-nél sokkal gyengébbek is kaptak már ''ajánlott''-at.

(#8) twollah válasza jeges (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Tudod a szponzornak a vackat meg sem illik lehuzni...

Barna nyelv effektus.

(#9) _cirmos_


_cirmos_
őstag

bravo, tényleg tud mindent! az ára meg annyi amennyi, pusztán e miatt nem kell leírni a gépet. nem nekünk készült és kész. az x2 és a 7800gtx is drága, a nagy többség nem engedheti meg magának, mégsem mondjuk hogy szar.

(#10) til válasza _cirmos_ (#9) üzenetére


til
csendes tag

Na ne már. A 7800GTX azért annyi, mert új és megy mint az állat. Ebben a barebone-ban mi az innováció? Az hogy össze van rakva? Gyártott a Shuttle egy alaplapot hozzá, kicsit áttervezte az egyik előző termékét és ennyi. 185000 forintért kapsz egy alaplapot és egy házat. Jó, hozzádvágnak egy hűtőt is, amit legfeljebb tízezret érhet. Tehát mondjuk ha ezt külön akarnák eladni, akkor vásárolhatnál egy házat 87500-ért, és egy alaplapot szintén ennyiért. Ugye hogy így nézve már nem is reális a dolog?

És az a vicc az egészben, hogy veszel egy ennél kicsit nagyobb, de sokkal jobban megtervezett Aspire X-Qpackot (30k), beleraksz egy alaplapot (tokomtudja mennyi, mondjuk legyen az is 30k) és ugyan ott vagy. Ráadásul abba azt raksz amit akarsz, nem kényszerülsz rá hogy bővítéskor eladd egyben az egészet 50000 forintért. És nem teszed a gépedet a Shuttle monopóliumává. Mert ugye csak tőlük lehet bele tápot venni, csak náluk kapható a hűtés, stb. Ja, és mi van ha lejár a gar és az alaplap elszáll? Dobhatod ki az egészet a kukába, a 87500 forintos házzal együtt, mert persze ilyen méretű alaplapot max. kifaragni tudsz egy matxesből. (Persze, elvileg lehet kapni más gyártótól is flexatx-et, de drága, kicsi a választék és magyarországon vagyunk.) Pont ezek miatt nem is nagyon lehet eladni senkinek használtan, max. odaadod a hugodnak és felrakod rá a Barbi Hairstyle-t.

Szóval nem lehet a 7800GTX-hez hasonlítani.

Na.

[Szerkesztve]

(#11) lenox válasza til (#10) üzenetére


lenox
veterán

Aspire X-Qpackom meg nem volt, de mar a harmadik shuttle xpc-met veszem, lehet mondani, hogy draga, meg gecok, hogy minden egyedi benne, de hogy rosszul lenne megtervezve, azt nem lehet. Igy a weben gyorsan raneztem erre a x-qpackra, nem rossz, de hogy lehet ezt egy shuttlehoz hasonlitani? Nem egy kategoria. Persze, egy IBM x346 is jobb - szervernek. Amugy 60k-bol lehet shuttle xpc-t venni, es akkor meg mindig fele akkora, mint ez a qpack. Na mind1, szerintem jok a shuttle-ok, bar lehet, hogy dragak. Amugy jo, hogy megneztem ezt az x-qpackot, igy rajottem, hogy mire jo egy ilyen zajos gep - lehet vinni lanpartyra. De mondjuk akkor meg minel kisebb, annal jobb, szal en akkor se ezt az x-qpackot valasztanam, fele akkorabol is lehet ugyanolyan teljesitmenyut csinalni.

(#12) macilaci78 válasza lenox (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bővítsed legjobb tudásod szerint! Nálam elfér egy torony is, még alacsony is, vagy az asztal magas. :DDD

Van egy srácnak kis-Polskija egy 260 lovas Porsche motorral: megy mint állat és kicsi is, na de majd szétröhögtem rajta magam, hogy néz már ki?! :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) lenox válasza macilaci78 (#12) üzenetére


lenox
veterán

Hat ja, de pl. az sd11g5 pentium M-mel inkabb lotus elise, mint kispolak...

(#14) rudi válasza lenox (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Most végeztem a X-QPACK-kal. Hangban (és asszem szellőzésben is) halálra veri a barbonekat (bármelyiket) és a passzív FSP Zen tápot is lazán bele lehetett tenni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Doviziozo válasza rudi (#14) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Képet! :)

Forza Rossoneri!

(#16) lenox válasza rudi (#14) üzenetére


lenox
veterán

Hat erre kivancsi vagyok, ugyanis amit abban megcsinalhatsz, azt egy bareboneban is meg lehet altalaban, szal akkor hogy veri halalra oket??? A passziv Zen tap (illetve az SD11G5 tapja, csak az nagyobb) kulso, ugyhogy miert kene beletenni? Amugy nyilvan ha kicsereled a tapot egy sokkal kisebb passzivra, es hasonlo hotermelesu cuccokat pakolsz bele, akkor lehet olyan halk, mint ezek a Shuttle-k (illetve talan kicsit halkabb is - 120 mm venti vs 92 mm), de ennyi erovel vehetsz egy akarmilyen hazat is, es abban is lecserelhetsz mindent. Mindenesetre defaultbol, szal sajat tappal nem hinnem, hogy igy lenne, de lassunk egy osszehasonlito cikket. En az x-qpackrol nem talaltam igy hirtelen csondessegre kihegyezett reviewt (talan mert nem arra valo), az SD11G5-rol viszont igen:
[link]
Sajna en magam nem tudom oket osszehasonlitani, mert x-qpackom nincs, es egyelore nem is tervezem - magam reszerol abban hiszek, hogy egy venti halkabb, mint ket venti, de mondon, lassunk egy cikket.

(#17) lenox válasza rudi (#14) üzenetére


lenox
veterán

Na nezegettem, mit irnak a reviewk. En azt mondanam, hogy eleg elhamarkodott kijelentes ez a halalra veri barmelyik barebonet. Szal szellozese jo, de a tapot es a ventit lecserelik, illetve specko processzorhutest alkalmaznak, akik halk gepet akarnak. Szal nekem itt ez elgondolkoztato - ha halk gepet akarok, akkor vennem kell egy x-qpackot, egy uj passziv tapot, egy jo kis procihutot, es egy pentium-m alaplapot (es meg megemlitenem, hogy az sd11g5-ban van egy fasza SB Live! 24 bit HD cucc, ami nyilvan veri az atlag alaplapi kutyuket, bar ez nem feltetlenul kell mindenkinek, mindenesetre erteket novel), szal siman meg kell vennem ugyanazokat a komponenseket, ami a shuttle-ben eleve benne van. Akkor meg mire jo az egesz? Nyilvan ha tobb vinyot, kartyat akarnek beletenni, akkor kicsi lenne egy shuttle haz, erre jo lehet. De ha nem ez a cel, akkor szerintem jobb egyben venni az egeszet, pl. 915-os alaplapot en meg nem lattam kulon, csak 855-ot, az meg lassabb ugye, bar lehet, hogy lassan lehet majd kapni. Sima intel/amd procikkal meg nem versenyeztetnem, mert rogton haromszor annyi hot termelnek, akkor meg vagy nagyobb venti fordulatszam kell, vagy jo draga hutes (mondjuk ez nyilvan megoldhato, csak mi ertelme van ugyanazt a csendesseget dragabban kihozni).


Amugy eleg abszurdnak tartok egy ilyen kijelentest, hogy az x-qpack (nyilvan tapot lecserelve) halalra veri a barbone-okat hangban, leven igy ez csak egy szines/ledes haz, semmi tobb.

(#18) rudi válasza lenox (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Szép (vagy inkább abszurd?) az, ahogyan próbálod a sajátodat védeni valamivel szemben, amit még nem is láttál/próbáltál. Sejtem, hogy azt is nagyon jó értetted, miért mondtam a halálra verést. Gondolom láttad az X-QPACK árát, összehasonlítottad egy Shuttle SFF-ével. Ha nem, akkor képzeld hozzá a passzív tápot és egy tetszőleges mATX alaplapot, egy halk 12-es ventit és egy CPU coolert, aztán mérd össze.

SFF-ből ki tudod venni a hangkártyát? Bele tudsz rakni egy AC ATI/NV Silnecert (mellé még egy tunert és hankártyát is)? Frissíteni tudod benne az alaplapot? Van már SFF gép nForce 430 alapon? Meg tud hajtani a külső tápja egy csúcskategóriás VGA-t? Mért ez a nagy mobil P4 őrület? Közepes hűtők nagyon halkan hűteni tudják akár a nagyobb A64-eket is (legalábbis az X-QPACK esetében).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) lenox válasza rudi (#18) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, hat ez az, hogy most is pont azt mondod, hogy az x-qpack pont annyira csendes, mint akarmelyik 5000 Ft-os haz, amit megvehetsz barmelyik boltban, hiszen a vazon kivul mindent kidobunk belole, es veszunk ujat. Tehat ennyi erovel szerinted akarmelyik 5000 Ft-os haz halalra veri a bareboneokat csendessegben. Nyilvan minden hazba lehet csendes gepet epiteni, hiszen a haz csak aluminium (jobb esetben acel), annak semmi hangja nincs, de ez lenne a halalra veres???

Felreertesek elkerulese vegett en nem altalaban a shuttle-okat dicserem, hanem konkretan csak az sd11g5-ot. Ha ehhez hasonlo halk gepet szeretnel epiteni, szerintem igencsak meg kene izzadjal. Szal x-qpack - 30k, passziv tap - 30k, alaplap - 50k, hopp ennyi az sd11g5 ara, es a passziv cpu hutore nem maradt semmi, pedig mivel minimal zajt akarunk, oda se jo akarmelyik, hiszen alig lenne legmozgas a hazban, es akkor meg a hangcuccrol nem beszeltunk, illetve hogy ez csak egy lassabb 855-os alaplap lenne.

En megprobalok a feltett kerdeseidre legjobb tudasom szerint valaszolni, bar legtobbjuknek semmi koze a hangossaghoz, ugy latom, te siman nem szimpatizalsz a sff gepekkel, amihez nyilvan van jogod, csak nem kell olyanokat mondani, hogy egy darab aluminium halalra veri az osszes barebonet hangossagban...

- ha a hangkartya valoban hangkartya, akkor nyilvan ki lehet venni, legtobb shuttle-ban 2 bovitohely van, egyikben lehet hangkartya, azt kiveheted. Az sd11g5-ben integralt a hangkartya, nyilvan nem lehet kivenni, de miert is kene kivenni? Ha nem kell, siman nem hasznalod, ettol meg erteknovelo tenyezo, ha egy sokkal faszabb hangcuccod van a gepben, mintha egy atlagos alaplapi gagyi.
- nem ismerem ezt a hutot, az en gepemben 6600 gt van thermaltake giant-tel, venti nelkul, szal ez is passziv, ez belefer. Amugy is max 2 kartya ferne bele, ha a videokartya atlog a masik slotra is, akkor nyilvan oda nem tehetsz semmit. Persze 5 vinyot se tehetsz bele. Ha ilyen celjai vannak valakinek, en is lebeszelnem shuttle vasarlasrol. Atlagembernek szerintem egy shuttle-ba pont hogy csak videokartya kell, semmi tobb. Ha egy slotos videokartyat teszel be, akkor egy tunerkartya bemegy melle. Az sd11g5-ben ugye eleg jo hangkartya van, csodalkoznek, ha kene melle megegy. Mondjuk ebben a masodik hely minipci, nem vagyok tul jartas a tunerkartyak vilagaban, igy siman rakeresve googleval ugy tunik van ilyen.
- frissiteni (marmint biost) nyilvan lehet az alaplapon, cserelni gondolom, altalaban nem, bar megint a szokasos sd11g5-nel maradva, ez ugye a g5 haz, amiben tobb kulonbozo alaplap is lehet, igy lesz belole sd11g5, sb87g5, sb83g5, sb77g5, sn95g5,st20g5, szal talan meg cserelni is lehet, engem ez eddig nem erdekelt.
- Nem tudok nforce 430-on alapulo sff geprol, de mitol is lenne egy ilyen jobb, mint pl. az enyem? Gondolom abban, hogy ezzel olcsobb gepet lehet majd epiteni, mert nem kell grafkartyat venni, hiszen mar az alaplapi is eleg jo. Ez jo irany szerintem, biztos, hogy lesz ilyen sff gep.
- Meg, el kell menni a shuttle oldalara, es megnezni a compatibiliy listet. Nyilvan ehhez kepest tobb kartyaval is elmegy a gep, de ezekkel teszteltek, 7800gt es x1800 xl szerepel a listan (sd11g5 ugye). De pl. az sn26p-be 2 db 7800 gtx is elmegy (csak gondolom az nem halk).
- Sztem ezt te is nagyon jol tudod, a mobil p4 alig melegedik, es kozben qrva gyors. Szal ha beraksz egy a64-et, akkor hiaba van 120 mm-es ventid, mar el is vesztetted a hangossagi versenyt, mert a mobil p4-hez a 92 mm-es ventit is lassabban kell hajtani, hogy ugyanolyan homersekletu legyen.


(#20) rudi válasza lenox (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem tök fölösleges a cikk megjelenése előtt az X-QPACK-ról vitatkozni. Éppen azokat a részleteket nagyoltad el (pl. éppen a CPU cooler árával magasabbra tippelted a passzív FSP Zen árát, nem vagy tisztában azzal, mi tudja lehűteni az A64-eket, milyen hangokat kelt egy acél/alu váz, mekkora az AC NV/VGA silencer, mit tud az nF 430 stb.), amik miatt ez a ház (és a belé épített rendszer) sokkal érdekesebb alternatíva, mint egy jelentősen kisebb mozgásteret biztosító SFF-ek, amelyek iránt egyáltalán nem érzek ellenszenvet, csak vizsgáltam őlet is, meg az említett házat és tapasztalatból beszéltem/beszélek. Még egy kérdés, milyen meleg a merevlemezed 20-30 GB kisebb-nagyobb file átmásolása után?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) lenox válasza rudi (#20) üzenetére


lenox
veterán

Lehet, hogy az FSP egy tok olcso passziv tap, oke, akkor mar csak egy fasza hangkartyaval es a lasabb memoriasebesseggel van lemaradva az ezzel szerelt rendszer. Illetve kivancsi lennek, milyen homersekletet sikerul majd elerni a gepben, az enyemben 40-45 fok a CPU homerseklete. A64-et meg nem probaltam passzivan huteni, hagytam ahogy volt gyarilag, de Prescott-ot viszont igen. Nagysagrendi kulonbseg nemigen lehet, legalabbis a mobil p4-hez viszonyitva ezek egy kategoria. Tokre tudom, milyen hangokat kelt az acel es az alu vaz, honnan vetted, hogy nem tudom? Pont azt irtam, hogy jobb esetben acel vaz, rosszabb esetben (illetve munkasabb esetben) alu vaz. VGA silencer nem erdekel, egy a hutesi lehetosegek kozul, van meg egy csomo, engem ez addig erdekelt, hogy passzivan hutse a vga-mat. Ti szoktatok errol is cikket irni, az alapjan kerestem, de nekem egy eleg egy gepbe, kulonosen, hogy mindet nem is lehet egyszerre egy helyen kapni. NF 430-am nincs, de megneztem neten, szal tudom mit tud, irtam is. Ha elolvastad amit irtam, akkor lathatod, hogy nem azon vitatkozom, hogy az xqpack-kal nagyobb-e a variacios lehetosegek szama, hanem hogy ha otthonra egy halk rendszert szeretnek, akkor szerinted az xqpack 'halalra ver mindent' (pedig ilyen szempontbol nem jobb, mint egy akarmilyen noname haz), szerintem meg tok jo alternativa az sd11g5, es raadasul fele akkora (ezt ugye te nem ismered kozelrol?). Szal ha lattal egy shuttle-t (es ez meg csak egy a gyartok kozul), az nem jelenti, hogy ismered mindet. Pl. ha megnezed az egyik legolcsobbat - sb61g2v4, elhiszem, hogy nem jott be, tok hangos. Ez nem jelenti azt, hogy mind az...
Vinyot kezzel neztem, nem volt tul meleg. Amugy pont a PH cikk alapjan a wd caviar RE-t raktam bele.

Erdeklodessel varom a cikket, de tovabbra sem hiszem, hogy az xpack lenyegesen halkabb birna lenni, mint egy noname haz, es hogy ehhez kepest az sd11g5 eszement hangos lenne... Ezt is targyalni fogja a cikk?

(#22) rudi válasza lenox (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Hidd el, nem csak egy, és nem csak Shuttle barbonet láttam közelről. Továbbra sem világos nekem, hogy miért hasonlítgatod látatlanban az X-QPACK-ot noname házakhoz, melyek sokkal latymatagabbak, rezonanciára hajlamosabbak, gyengébb a szellőzési kialakításuk. Gondoltam azért, mert nem látod a különbséget. Ilyen megközelítésben az sd11g5 váza sem jobb semmivel egy noname háznál.

Itt egy A64 vs Pentium M összevetés fogyasztásban [link] (a hűtések összehasonlítása itt nem áll meg, más lehetőségek voltak). 25 W az eltérés, ez egy közepes coolernek meg sem kottyan, átlagos szellőzésű házban 5-6 fokos CPU hőmérsékleti többletet okoz. A 0,09-es. C'n'Q-s, és olcsó A64-ek megjelenése óta, nem olyan kiugróan extra hőtermelés szempontjából a drága Pentium M.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) lenox válasza rudi (#22) üzenetére


lenox
veterán

Azert hasonlitom noname hazakhoz, hiszen ez csak egy haz, logikus, hogy hazakhoz kell hasonlitani, nem? Pont ez a lenyeg, hogy nem egy sff gephez hasonlitom (mint te), ami nem csak egy haz hanem alaplap es hutesi megoldas is. Amugy igen, akarmelyik shuttle haz is csak pont ezt tudja, az a kulonbseg, hogy ha veszel egy ilyen gepet, akkor ahhoz a hutesi megoldas is jar - van amelyikben rosszabb (sot van egeszen botranyosan szar is), van amelyikben jobb. Szerintem az sd11g5 az ebben a tekintetben igen jo.

Ok, szal a Pentium M meg mindig jobb...

(#24) Doviziozo válasza rudi (#18) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

[link]

Nekem antec aria-m van, amiről u.ez elmondható, hogy bármely mATX-es lap belemegy, van hely tunernak, sőt pl. az én gépemben zalman cpu hűtő, és ati silencer is megfér együtt. A szellőzése nem a legprofibb, de egy kis mod segítségével frankó.
Nézegettem én is ez ta X-Qpack-et, szerintem ebben minden apró hiba meg van oldva, amiben az én antecemben még nem.

Épp most tervezek váltani 939-es lapra, csak lapot és procit kell cserélni, ráadásul a régit egész könnyű lesz elpasszolni. Ellenben,ha lenne most akármilyen ''gyári'' barebonom, akkor cserélhetném az egészet, ami valljuk be elég nagy hátrány anyagilag.

Forza Rossoneri!

(#25) lenox válasza rudi (#22) üzenetére


lenox
veterán

Amugy itt egy masik A64 vs Pentium M osszevetes :

[link]
[link]

Ok joval nagyobb fogyasztaskulonbseget mertek, de igaz, hogy naluk se csak a processzorban kulonbozik a ket rendszer (de ilyet nem is lehetne csinalni).

Akkor vegul is sd11g5-ot lattal mar kozelrol? Mert ok, hogy tobbfele barebonet lattal, nem csak egy gyartotol, de ebben van pentium m kiraly halk hutessel, szal igazabol hiaba lattal mas, hangos, gagyi hutesu barebonet, annak sok jelentosege nincs ebben a temaban.

Azt lehet tudni, mikor lehet olvasni a cikket?

(#26) rudi válasza lenox (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Nálunk fogyasztás szempontjából elég jól összehasonlítható a két rendszer, tekintve hogy a két konfig csak CPU-ban és alaplapban tért el.

G5 házat láttam a hűtésével, bár abban egy 939-es A64 volt belső táppal. No, azt ütötte az X-QPACK és minden bizonnyal passzív Zen-nel és Pentium M kiszereléssel hasonlóan ütné az sd11g5-öt is, bár az önálló Pentium M lapok eléggé szerencsétlenek. Alapvetően jobb az X-QPACK huzatja mint a Shuttle G5-é, és nagyobb benne a tér, így simán megbirkózik a sokkal kommerszebb S939-es A64-ekkel is. Amit beleraktunk, az egészen brutális lett :)

A cikk nem tudom pontosan mikor megy ki.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Doviziozo válasza rudi (#26) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Remélem még ebben az évben kijön a cikk, már nagyon kíváncsi vagyok.

Forza Rossoneri!

(#28) lenox válasza rudi (#26) üzenetére


lenox
veterán

Na, hat szerintem meg nem, megpedig 2 okbol: egyreszt akkor maradjunk a 25 w-ban, amivel kevesebb hot termel egy pentium M, masreszt ez a passziv zen ha jol sejtem belso tap, szal a meleget meg mindig a hazon belulre adja, amit onnan ki kell hajtani, ellenben az sd11g5-nel kulso a tap. Amugy termeszetesen az xqpack nagyobb, tehat jobb huzatot lehet benne csinalni. Kivancsi vagyok a procihutes megoldasra, amit csinaltatok.
A belso tapos shuttle-ok nagyon hangosak szerintem, szal abbol ne vonj le messzemeno kovetkeztetest. Eleve altalaban 4 cm-es venti vannak bennuk, az meg a csendesseg halala. Van ilyenem is, ugyhogy tudom, mirol beszelek. Amikor azt mondom, hogy az sd11g5-nel csak a vinyot hallani, akkor nem a levegobe beszelek, de ha megnezed a silentpcreview oldalas teszteket, es meghallgatod a hangfelveteleket, akkor jo kepet lehet kapni errol. Amugy ami linket beraktam, azon pont ilyen g5-os haz, 939-es A64-gyel van. 29-30 db-t mertek rajta, ezzel szemben az sd11g5 20 db. Ez brutalisan nagy kulonbseg. Azon nem csodalkozom, hogy a 12 es 8 cm-es ventik megvertek a 4 cm-eseket, ugyhogy meg egyszer mondom, ebbol nem erdemes semmilyen kovetkeztetest levonni mas rendszerre, aminek ehhez semmi koze (csak ugyanaz a gyarto). Amugy ha gondolod majd tarthatunk versenyt, az legalabb eldonti az elmeleti vitat :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.