Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Szépnek szép, de a többi jellemzője elég harmatos. Pedig, amikor megláttam, akkor nagyon megtetszett...:(

(#2) Noncsi válasza csudri (#1) üzenetére


Noncsi
tag

Vannak még szép és okos samsung kagylók. Tessék válogatni! ;)

(#3) marcee


marcee
addikt

''(szándékosan nem kártyásat írtam, mert szerintem ez egy baromság. Az előfizetésesben is ugyanaz a típusú kártya van, csak a szolgáltató tesz mögé más típusú díjcsomagot)''

A kártyás elnevezés szerintem nem a sim~, hanem a feltöltöltőkártyáról kapta a nevét, más kérdés, hogy ennek a jelentősége napjainkban visszaszorul az automatás, benzinkutas stb feltöltés javára. (igaz, ahhoz meg bankkártya kell! :D)

\m/

(#4) blueMerle válasza marcee (#3) üzenetére


blueMerle
veterán

Így igaz.
Kedves tesztelö, a pre-paid szónak a magyar megfelelöje: feltöltő-kártyás

Azt a kifejezést hogy szimplán ''kártyás'', a fiatalabb nemzedék használja leginkább.
Kéretik kijavítani a tesztben, mert böki a csörömet, ugyanis VAN a pre-paidnak magyar megfelelöje, right? :)

(#5) Montanus


Montanus
csendes tag

Üdv!

Csak egy apróság: a „képzeld el, hogy megérint a hibátlan szépség” valójában az E900 szlogenje (volt), csak nem sütik el kétszer... (Na meg az E900-hoz valamelyest illik is ez a fellengzős duma. ;)] Maximum a link lehetett rossz (most nem is találom a magyar oldalon az X510-et).

[Szerkesztve]

(#6) bob011


bob011
tag

OFF:
Kedves Bog (szerkesztőség)!

A mobilarena oldalain mindig színvonalas teszteket olvasok, ezért is látogatom az oldalt. :C Viszont elgondolkodtató, hogy mobiltelefonokkal foglalkozó, tesztelő embereknek nincs infraportjuk... Nyilván ez érthető otthoni ''felhasználónál'', de itt?
A tesztelt telfonokról azonban így is színvonalas cikkek látnak napvilágot. Tehát továbbra is töretlen lelkesedéssel olvasom az oldalt. :DD

ON:
Eme X510 jószág valóban küllemre igen csinos. De személy szerint megszoktam bizonyos funkciókat a mobiltelefonjaimmal kapcsolatban, amik bizony hiányoznának.

Amennyiben azonban válogatni támad kedve az embernek, sajnos a hazai szolgáltatók nem nagyon kényeztetnek minket prepaid csomagban vásárolható samsung csodákkal.

megj.: A piros szolgáltató számomra nem alternatíva, a telefonok szoftveres lehetőségei( inkább korlátai) miatt. Nem beszélve az egyen ''pizsamáról''(Live! menü), amit megjelenésben mutatnak.

(#7) Khaal


Khaal
őstag

Szép-szép, de kb. mint egy időutazás. Az idegesítő Samsung dolgok szinte kivétel nélkül benne vannak, a menü se hoz semmi újat. Ugyanaz a házsártos menyecske, csak szép új ruhában.

(#8) - iSO -


- iSO -
tag

Nekem egyáltalán nem tetszik a külső... Plázacica= nő, aki igyekszik jól kinézni (jó esetben sikerül).
Szerinetm ez az éles határ a két szín között egyáltalán nem nőies...
De ez cak a magán véleményem...
Szerintem a Samsung E530 inkább a plázacicás :)


:R
iSO

(#9) Bog válasza bob011 (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szia,

az OFF részre reagálnék:
az asztali PC-mhez nem vagyok hajlandó infrát venni. A notebook-on van, de az egyrészt épp nem volt nálam, másrészt akkor sem mentem volna vele semmire, ha történetesen ott van, mert az X510-ben nem lehet infrán képet küldeni.
Egyébként eddig ez nem jelentett gondot: a képeket MMS-ben továbbítottam, vagy átnyomtam másik telefonra, ahonnan BT-n keresztül felmászhatott a gépre. Miután az infra egyre inkább kiszorul, ezért továbbra sem tervezem, hogy erre külön költök, ha enélkül is minden megoldható.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

mert szerintem ez egy baromság. Az előfizetésesben is ugyanaz a típusú kártya van, csak a szolgáltató tesz mögé más típusú díjcsomagot - hát, nem tudom, akkor ha migrálsz miért kell SIM-et cserélni?! (mind oda, mind vissza)... Nekem azt mondták, nem lehet megoldani kártyacsere nélkül...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) Bog válasza bolondember (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mert a szolgáltató másik HLR-be pakolja a pre és post ügyfeleket.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szörnyű a kijelzője ennek,nem is beszélve a vga kameráról, tisztára ugy tüntetik fel, mintha valami csúcs szuper digitális kamera lenne benne 6x os zoommal

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) Gubro válasza Montanus (#5) üzenetére


Gubro
senior tag

A teszt írásának az idején ez a szlogen szerepelt a készülék mellett, és amint leírtam, bővebb info valóban nem volt megjeleníthető.

(#14) Goose-T válasza Bog (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem feltétlenül, inkább másik IMSI-t rak a változatlan MSISDN mögé. :D

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) Bog válasza Goose-T (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oké, ez így enyhén szólva pontosabb:)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) bolondember válasza Bog (#11) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

HLmibe?!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17) Bog válasza bolondember (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

HLR = Home Location Register. Röviden és nagyon bézik szinten egy dögnagy adatbázis, amiben az összes ügyfél benne van, sok-sok infóval, de leginkább azzal az infóval, hogy melyik torony melyik celláján volt utoljára forgalma... Ez nagyon pongyola így, de lényeget talán érted.
Itt van a wikipedia leírás: [link]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

Most vettem egy hete egy ilyen telcsit.
Hát egy kalap szar,asszem adom is el...

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#19) evR


evR
aktív tag

elég ratyi ez a telo! minden tekintetben.. én nem vennék ilyet! fgőleg, hogy 1-2ezer plusz zsetonért cserébe jobbat lehet vételezni... érdemes szétnézni pl alsó kategóriás SE-ok között..
egynek jó ez is, de szerintem nem éri meg.. sőt!

''...trend a lelke mindennek...''

(#20) Jégkokó válasza Quentin Ruby (#18) üzenetére


Jégkokó
veterán

Fel merül bennem a kérdés: elötte miért nem próbáltad ki a telefont működés közbe?
Igy könnyen elkerülhető, hogy olyan telefont vegyünk amit 1 hét után megbánunk és szabadulnánk meg tőle

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#21) Ricardo válasza Jégkokó (#20) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem mindenki megfontolt vásárló :D

(#22) m@xsys válasza Jégkokó (#20) üzenetére


m@xsys
senior tag

Nem mindig probálható ki a készülék. Ha nincs függetlenbe, amit esetleg kiprobálj, akkor így jártál. Pre-paid csomagot elvileg nem bonthatsz ki, szolgáltató ehez ragaszkodik (P és T is) Bemutató terembe esetleg feláldoznak 1et.

Ez a telo amennyibe kerül, annyit is ér, de gondolni kell a kispénzű emberekre is. :R
Van aki egy ilyennek is nagyon örül és több évig kihuzza egy ilyen alap készülékkel
Még mindig a NOKIA 1112 a legmenőbb 1seknél

[Szerkesztve]

(#23) razsa


razsa
aktív tag

Akkor már inkább x650 ami olcsóbb és okosabb,többet is tud..tehát jobb!

(#24) AS


AS
félisten

Nagyon szép és az ára is nagyon jó.
SZofver a régi 2 éves multat idézi azért jobb lett volna egy balac ui. na majd az jövöre.

Van pirosban és feketében is is meg ezüstben is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#25) Gubro válasza AS (#24) üzenetére


Gubro
senior tag

Valóban, ahogy azt írtam is...

(#26) Jégkokó válasza m@xsys (#22) üzenetére


Jégkokó
veterán

Régebben ugy rémlik, hogy a szolgáltatók bemutató termeiben csak műtelefonok voltak kitéve ,amiket nem lehetett használni, csak kívülről ugy nézett ki mint az eredeti.
De lehet hogy most már azért van egy pár igazi telefon is kitéve mutatóba

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#27) Noncsi válasza Quentin Ruby (#18) üzenetére


Noncsi
tag

Miért adod el? Mi nem tetszik benne? Illetve mivel vagy elégedetlen?

(#28) Viktor0610 válasza Noncsi (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak a cikkből veszem az infókat, de sz.tem lesz az átfedés:
- korlátozott infra,
- max. 50 kB-os MMS-méret,
- nem csörög-rezeg egyszerre.

Ezeket nem tudhatta vásárlás előtt és az eladó sem ismerhette az infót, h. felhívhaítná ezekre a figyelmét.

Samsung Galaxy A54

(#29) Noncsi válasza Viktor0610 (#28) üzenetére


Noncsi
tag

Azért kérdeztem, mert a 12 éves unokaöcsémnek telefont szeretnénk venni karácsonyra és az esélyesek között van ez is. Mondjuk elég gáz az 50 kb-os MMS méret. :(
Na meg az infra...

[Szerkesztve]

(#30) blueMerle válasza Noncsi (#29) üzenetére


blueMerle
veterán

Jótanács: ne ezt vedd :) Inkáb SE K510i :)

(#31) Noncsi válasza blueMerle (#30) üzenetére


Noncsi
tag

Nem is rossz ötlet :D

(#32) tildy


tildy
nagyúr

Csak egy kis kiegészítés: a kártyás telefon nem azért kártyás, aminek gondolod, hanem amiatt, mert a feltöltéshez szükséges kódot kártyán vásárolod meg. Feltöltőkártyán.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Viktor0610 válasza tildy (#32) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

tildy:
Fel tetszett találni a spanyolviaszt... ;]
Tessék visszaolvasni... :D

Bog:
Akkor a Pannon miért tudja megoldani a migrációkat kártyacsere nélkül? ;]

Samsung Galaxy A54

(#34) burgatshow


burgatshow
veterán

Én egyszerűen azt nem értem, hogy a Samsung (akire még csak azt sem mondhatjuk, hogy tegnap alapították valami zsebpénzből és még újak a piacon), hogy majd hogy nem kivétel nélkül állandóan gyakorlatilag ugyanazt a telefont adja el, csak más ruhában. Már pedig a alsó-közép és alsó kategóriában gyakorlatilag ez van.

Amúgy a cikk az állat, volt benne egy-két beszólás ami miatt leestem a székről! :D

(#35) S.J.M. válasza Bog (#9) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Ha ugyanolyan infra van, mint a régi Samsungokban akkor a Samsung PC Studio PIM & File Manager-el lehet hozzáférni a telefonhoz infrán keresztül és azzal már lehet az SMS-bek, fájlokban, telefonszámokban turkálni.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#36) m@xsys válasza Jégkokó (#26) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ez így is volt, de változik a világ :))
Ma már sok helyen kirakják az élő telefonokat (MM kezdte, ma már EW is), mert szükül a piac és nem akar senki sem zsákbamacskát venni. Persze utánna meg el szeretnék adni, de nem hittem volna, hogy van olyan b@rom aki meg is veszi :)
Most is van bemutató termekben kirakva egy pár élő telefon, ami buzzzizható!
De ha nincs, akkor menj be MM v. EW és probáld ki, majd vedd meg szolgáltatósan.

(#37) AS


AS
félisten

Mégis mit vártok???
Nézétek már mi van alsoban az LG nél Alcatelnél sagemnél, nokiánal. hát egyik sem tud többet söt kevesebet föleg a kijelzö ben. Minöségröl meg ne is beszéljünk samsumg alsokategoriában is kiváloan teljseit ez a többi gyártora nem modható ell. szoval enyit eröl..

Ez nem d900 és csak nem is d830 és még inkább nem e900 remélem értitek mire godoltam..

Anyi igazság van hogy nem 2 éves d500 ellöti szoftvert kelet volna belarakni hanem valami jobbat de ez majd 2007 ben..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#38) AMD Power válasza AS (#37) üzenetére


AMD Power
titán

Igazad van! Az alsókategóriában ugyan olyan jó minőségű a Samsung mint a komolyabb régiókban! Ezt kevés márka tudja elmondani magáról!

(#39) Viktor0610 válasza AS (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem a minőséggel van baj, kolléga!
Az 50 kB-os MMS-határral, ami már a VGA-kamera végett is vicces, meg a korlátozott infrával...
(Már előre hallom azon vásárlók hőbörgését, akiket nem tájékoztattunk megfelelően... :U Persze, én voltam a hülye, miért nem néztem utána. Ne válaszoljatok. :D )

Samsung Galaxy A54

(#40) AS


AS
félisten

Azért van az infrra meg az mms korlát mert régi 2004 es szoft van rajta. a gyakorlatabak azt is látják hogy a csatlakozoja is régi idöket idézi és headset bemenet is.

Sajnos ez van. olyan mintha kiveték volna spájzbol ezt a telot.

Viszont pl a Fateromat nagyon nem érdekli hogy mms vagy egyébb ilyen dolgok ö csak telefonál telojával de fontos neki hogy kijelzö olvasható legyen. és szép legyen a készülék.
Szoval iilyen embereknek készült ez telo inkább.

Azonban X520i ban elvilegmár az uj samsung szoft lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#41) Viktor0610 válasza AS (#40) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, érthető a dolog, így viszont az 50 kB-os MMS-méret/kamera páros valamelyike feleslegesen került a telefonba...
Várjuk a frissített változatot.

Samsung Galaxy A54

(#42) _seth_


_seth_
veterán

Ócsó teló, nem kell sokat várni tőle :)

Anyámnak pl az X160 van kiszemelve mert MINDENT tud amit egy telefonnak tudnia kell: lehet vele telefonálni + még telefonkönyv is van benne és ezzel végi is azon funkciók sorának melyek használva lesznek a telefonban :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43) AS válasza _seth_ (#42) üzenetére


AS
félisten

Na eröl beszéltem.. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#44) Cirme


Cirme
csendes tag

Sziasztok, engem össz az érdekelne, hogy a kijelzőn a számok mennyire nagyok? Fontos lenne, ezen múlik, hogy megveszem-e muteromnak ajándékba. :)

Cirme

(#45) Viktor0610 válasza Cirme (#44) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Samsungok olvashatóságával soha nem volt baj. A többi márkával összevetve ennek lesz a legjobb az olvashatósága.

Samsung Galaxy A54

(#46) barbarabalog


barbarabalog
csendes tag

Az egyik barátnőmnek ilyen van!Sokat nyomkodom meg minden!:D
De szerintem elég jó kis telefon mégis az a lényeg,hogy telefonálni lehessen vele!Nálam a multimédiás képességek valahogy nem kerülnek előtérbe!De természetesen valakinek ez is nagyon fontos!:)
Csak arra célzok,hogy aki telefonálni akar nem pedig fényképezni ez a készülék nagyon is megfelelő:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.