Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes trend, hogy mennyire feltörtek a notebookok. Régebben külön kérni kellett, most már minden hazai pályában gyakorlatilag automatikusan szó esik róluk. Mondjuk ehhez biztosan köze van annak is, hogy egyre több notebookos téma nyílik, és egyre jobba pörögnek a meglévők is. :)

Amúgy ez a mATX-es Core2 ready Gigabye lap ennyiért határozottan jó ajánlat. Most már csak az kell, hogy elérhető áron elterjedjenek a Core 2 procik, és jövőre a Vista megjelenése környékén lehet hogy érdemes lesz asztali gépet cserélnem.

És még egy szakmai kérdés a végére: a gigabites hálózati eszközök (switch pl) gyártása tényleg költségesebb, csak marketingről van szó, vagy a kisebb igény miatt csak kisebb tételekben gyártják és csak ezért drágább?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) Tithian


Tithian
őstag

Ez az olcsó Elite 330 ház egész jó vétel lehet, a Feel-V háznál például egy centicel alacsonyabb, ugyanennyivel szélesebb, s 12-es ventihelyek vannak benne... 9K alatti áron slágergyanús.
A Gigabyte i945-ös lap szerintem nem jó vétel, tuningra nem való (945-ös chipset...), amúgy pedig egyre több olcsó C2D kompatibilis lap kapható, 28K-t nem tudom, kinek érne meg egy ilyen. Irodába a jóval kedvezőbb árú Asrock is jó, tuningra egyik sem való, felszereltségben pedig nincsenek óriási különbségek.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#3) parandroid válasza Tithian (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A felszereltség terén az elvárásom csak a 2 IDE, esetleg ugyanennyi SATA, gigabites LAN, legalább 4 USB port, és hangkártya. Nekem ennyi elég lenne. Tuning különösebben nem érdekel, ameddig kényelmesen megy, addig ok, de ezek a gépek már alapból is bivalyerősek bármihez. Asrock lapom (illetve családtagoknak) volt, inkább veszek Asust vagy Gigabyteot, még ha alap is. Természetesen úgyis körülnéznék a piacon vásárlás előtt, de a mATX nekem követelmény lenne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Cooler Master ház 8300-FT-ért, igencsak jó vétel. Nem is néz ki rosszul, 12-es ventihelyek. Bravo.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#5) brownus válasza Tithian (#2) üzenetére


brownus
veterán

lehet, de nekem kicsinek tűnik ez a ház.

szerk: sőt, az is:)



[Szerkesztve]

(#6) rudi válasza parandroid (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Érdemes figyelni a nyugat-európai trendet. A HTPC-s közösség hívta fel a figyelmemet rá, hogy pl német, angol, francia körökben más sokan a notebook + HTPC párosra kezdenek ráállni, ami szerintem is egy követhető vonal lesz, ha az ember nem akar túl sokat játszani. Munkás ember ugye gyakran kap céges notebookot melóra, de kell neki valami haza is, mert a noti gyakran azonosul a nemszeretem melóval (meg lehet rajta telepítési gát. stb.). Mivel notin dolgozik, kis helyen lakik, íróasztala nincs, ezért a desktop gép nem fér neki sehova (múltkor számolgattam, nagyjából 4 négyzetméter kell egy kényelmes desktop környezethez), de a TV alatt van egy kis hely, ahova el lehetne tenni egy lapos PC-t. Közben a 20-21-es TFT-k ára is kezdett vészesen megindulni lefelé (21-es Samsungok hetente egy 10-essel olcsóbbak), a következő lépés meg a 30 colos móka lesz, szóval az LCD/Plazma TV is veszélyben érezheti magát, nem csak a hagyományos értelemben vett desktop PC.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) rudi válasza brownus (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Majdnem 50 cm mély. Egy-két optikai meghajtó, egy-két merevlemez, egy ATX-es alaplap és egy középkategóriás VGA kényelmesen elfér benne. Aki meg fileszervert akat meg csillió racket RAID-et meg hatalmas VGA-t az keressen nagyobbat, tuti találni fog.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Face8814


Face8814
őstag

Kicsit vegyes érzelmeim vannak ezután a Giga ház után. :U Nem rossz így külsőre, de ha ebben a kategóriában gondolkodnék akkor inkább egy Cooler Master Mystique 631-t vennék. Az picivel jobban tetszik + full alu.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#9) brownus válasza rudi (#6) üzenetére


brownus
veterán

a végén az lesz, hogy csak azok fognak asztali pc-ét venni akik maguk szeretik összerakni a saját gépüket, mint mi is.

mondjuk én a hifit és a mozit nem fogom pc-re vinni mert ilyen szempontból régimódi vagyok


haverom most vett egy intel core duo apple notit, hát azok tudják mi az a dizájn, és a legjobb az, hogy mágneses az áramkábel csatija, nemtudod rosszul csatlakoztatni a géphez.

[Szerkesztve]

(#10) shev7


shev7
veterán

12''-es ibm z van/lesz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11) parandroid válasza rudi (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, én is ezt tapasztalom, és ezt érzem. Azon gondolkoztam, hogy nekem mim van. Egy noti az asszonynak, egy nekem, meg egy amolyan szerverként, filmnézéshez, és könnyed játékhoz használt kicsi, halk, notebook alkatrészekből és egyéb kis fogyasztású, nem túl izmos hardverből apró fekvő házba épített asztali gép wide TFT-vel. :)

Valóban, a hagyományos értelemben vett asztali PC lassan csak a hardver-fanatikusok hobbija lesz, mindenki más veheti majd a multifunkciós célhardvereket, amire a HTPC egy jó példa.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) fLeSs válasza parandroid (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem azért, de a tescós gépeket vásárlók még életükben nem hallották azt a szót, hogy HTPC. És a nagy PC-gyártókra (akik a világ PC-eladásainak nagy részét kiteszik) sem az a jellemző, hogy HTPC-ket gyártanának.
Az asztali PC még sokáig élni fog, és nem csak a hwbuzzancsok körében, hanem azok számára is ez lesz a PC, akiknek egy gép kell office-ra meg a könyveléshez és még életükben nem hallottak az AMD-ről. Sztem a HTPC később sem fog különösebben elterjedni, mert én inkább veszek DVD-lejáccót a hozzávalóival mint egy számítógépet erre a célra (és azok is ezt teszik, akik még nem hallottak a HTPC-ről). A HTPC-k terjedésének ''fantasztikus'' mértékét sztem jól prezentálja a VIA procik piaci részesedése, ami hány % körül van? 4-5 talán évek óta...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) CriticalHit válasza brownus (#5) üzenetére


CriticalHit
őstag

486x202x413. Mélyebb mint az 534, bár alacsonyabb.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14) Raymond válasza fLeSs (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Ott a pont. Notik igen, HTPC nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) parandroid válasza fLeSs (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, nem mernék sok pénzt tenni egyik oldalra sem. Az az igazság, hogy az asztali PC-k részesedése évről évre csökken; nagyobb részben a notebookok javára persze, hiszen egy notebooknak nagyon sok előnye és kevés hátránya van az egyszeri user szempontjából (nem számításigényes alkalmazások és alig valamennyi játék, azok is vagy régebbiek, vagy kevésbé hardverigényesek): kicsi, könnyű, szép, divatos. Egyre többen döntenek úgy, hogy kell a fenének egy nagy szürke doboz az asztal alá, egy bazi nagy monitor, mellette a kötelező hangfalak, előtte a billentyűzet és az egér, vesz inkább egy notbeookot, egy belépőszintű modellel anyagilag is szinte ugyanott van.

Hosszú távon én úgy gondolom, hogy az asztali PC-nek marad a professzionális munkaállomás, a játékgép, és a hobbigép szerep. Aki nincs annyira oda érte, az munkára, internetezésre notebookot (UMPC-t, PDA-t, smartphone-t), mozizásra házimozit vagy HTPC-t (azért ezek is egyre inkább hasonlítanak egymásra, sok házimozi már HDD-vel és DVD-íróval rendelkezik, alkalmas fényképek nézegetésére és zenehallgatásra, ráadásul sok helyen még internetezni is lehet a TV-n), játékra pedig valamilyen harmadik generációs konzolt.

Persze nem a jövő évről, és nem az aktuális magyar piacról beszélek. Ha a jövőt akarjuk látni, akkor inkább nézzünk körül Japánban vagy Dél-Koreában. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) Male válasza brownus (#9) üzenetére


Male
nagyúr

''mágneses az áramkábel csatija, nemtudod rosszul csatlakoztatni a géphez''

A hagyományosat hogy lehet rosszul rádugni? :F

Amúgy azokról a mágneses ''csatlakozókról'' elég rosszakat hallani... itt a PH!-n is volt hír róluk, hogy megégtek, stb.

(#17) parandroid válasza Male (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Helyesbítenék:

Itt a Ph!-n is volt hír róla, hogy az interneten kering egy (azaz egy) megégett csatlakozó képe, amiről a mai napig nem derült ki, hogy pontosan hogyan is égett meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ez a Gigabyte 7600GT tetszik és az ára is igen baráti. :R
Merre lehet kapni?

[Szerkesztve]

(#19) franko


franko
csendes tag

''A 2 x 2 GB-os GoodRAM készlet ára 114 000, szóval a 8 GB valamivel több, mint negyedmillióba kerül majd.''

negyedmillió=250 000
2x114 000=228 000
:F

valamivel kevesebb szvsz

[Szerkesztve]

(#20) parandroid válasza franko (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Így mindjárt jobban megéri. :))

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.