Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ByB


ByB
addikt

Jól érzem, hogy annyira Ti se ájultatok el a telefontól? Szinte mindent tud, amit ma lehet, de valahogy mégis... :F Magam sem értem, pedig nagyon vártam! :R

(#2) evR


evR
aktív tag

csatlakozom az előttem szólóhoz! mintha a számból vette volna ki a szót... :U :F

''...trend a lelke mindennek...''

(#3) Digital


Digital
addikt

Szerintem jó kis készülék,külön tetszett a 3mp-es kamera (bár a képei valahogy már nem...). Ha viszont az akku hamar lehervad az tönkreteszi az egész remekművet:(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Az első bekezdésben a 7610 helyett nem 7650-en akartatok írni?

Feel Good Inc.

(#5) Thom!


Thom!
veterán

autofocussal sokkal jóbb képek lennének, de így se rossz..
RDS hiánya...

(#6) Bibby


Bibby
addikt

Tényleg kicsit fura a hangvétel, főleg a rajongós n91 teszt után.

Ελευθερια η θανατος

(#7) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

a nokia nem finn?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) jani0625


jani0625
aktív tag

hát nem túl meggyőző, főleg nem 155ért.
nem értem miért nem lehet ennyiért egy minden technikai finomsággal rendelkező, tökélesetesen összerakott, tartós szerkezetű telefont építeni? pl miért csak egy ébresztést lehet beállítani rajta? erre már a N3210 is képes volt. Ennyi pénzért többet várnék el.

(#9) Digital válasza jani0625 (#8) üzenetére


Digital
addikt

Ha egy készülékben minden földi jót belepakolnának akkor ki venné meg a többi típust:F A naptárban úgy tudom lehet beállítani több emlékeztető időpontot,azt lehet ébresztőnek használni.
A 155k az induló ár (gondolom azért ilyen magas mert új cucc),később lesz olcsóbb is.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Egy Symbianos okostelefonnál szvsz kár azon fennakadni, hogy mit nem tud alapból a szoftver.

Egy kis kamera összehasonlítás: N80 vs. K800 vs K750 [link]


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#11) rankesz


rankesz
veterán

Engem ez a 352*288as vagy mekkora gyenge zúmos videofelvétel sem győzött meg...
Nagyon vártam ezt a telefont, de tényleg csalódtam.
2004 decemberében ennyiről indult a 6630 ára is...
Ha másfél év múlva lehet annyiért kapni mint amennyiért én vettem nyáron 6630at (60k) akkor talán beruházok, de most tuti nem kezdek miatta szorgos gyűjtögetésbe. :(
N jó a wifi talán megér 1 misét...

(#12) Goose-T


Goose-T
veterán

Nagyon hülyén hangzik a bevezetőben, hogy ''elegánsságot sugall''. Nem inkább ''eleganciát sugall'' kéne helyette?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

nagyon jó telefon,de én maradon az n73nál:D

(#14) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

''megtépázott rombuszra hajazó billentyű'' - elforgatott megtépázott négyzet... ;] :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#15) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Nem nyűközött le...drága,rohadtul vastag (28 mm hát azért....tul tömzsi), sok benne a felesleges cucc és emiatt kimaradt sok alap cucc. uPnP-ben látja a jövöt nokia...csak egyet felejtett el...mindenki a jelenben él ;] RDS hiánya, SMTP alaphiánya, óra gyengesége...mindent progikkal kéne feltuningolni de hát erre még várni kell.
Ja egy kérdés: SBH-t támogatja zenehallgatásnál?
Fényképezőről annyit hogy k800i fényképezőjéhez azért nem érdemes ezt hasónlítani :)

You are not prepared.

(#16) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Többen is írtátok és komolyan érdekelne N80-tól függetlenül is, hogy az RDS hiánya miben nyilvánul meg nálatok?!
Nem igazán hallgatok telefonon rádiót max autóban, ott is kb. annyi hasznát veszem az RDS-nek, hogy kiirja a rádióállomás nevét, egy zsebbe dugott telefonnál ez se nagyon érdekelne azt hiszem. Lehet én vagyok elmaradott, de mire jó még itthon az RDS?! Sorry a tudatlanságomért.

Feel Good Inc.

(#17) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Persze mindentől függetlenül elég alap dolog ma már az RDS, szóval szerintem is benne lehetne akár.

Feel Good Inc.

(#18) PEPE85


PEPE85
senior tag

Azt szeretném megtudni, hogy a TV-vel való vezetéknélküli összeköttetés hogy volt megvalosítva azon kívül, hogy Wifi-n keresztül? Minek kell tudnia a wireless jelet fogadnia?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#19) #53246592


#53246592
törölt tag

05-02 A svéd gyártó második N triójának leginkább okostelefon tagjával ismerkedtünk néhány napig.

Svéd??? :Y Ettöl nagyobb sértés nem nagyon létezik a finnek számára. :D

[Szerkesztve]

(#20) Polacheck válasza #53246592 (#19) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Már javítottam, köszi az észrevételt :)

less qq more pewpew!

(#21) DaveNo1 válasza PEPE85 (#18) üzenetére


DaveNo1
veterán

uPnP nem wifi (tudomásom szerint)...legújabb tv-kben már megtalálható ez a funkció...

You are not prepared.

(#22) geckowize


geckowize
őstag

A forgatás sebessége is megfelelőnek tűnt, holott láthatóan minden új kép előbukkanásakor a 3 megapixeles felvételből kell a rendszernek real-time kicsinyített másolatot készítenie.

Ez így ebben a formában nem igaz (javítsatok ki, ha de ;] ), mivel csak egyszer csinál miniatűrt, amikor először nézzük. Aztán azt használja a következendő alkalmakkor. :B

(#23) Pompi válasza geckowize (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát nem tudom az biztos, hogy N70-nél amikor belépek a galériába akkor először kis szürke ikonokat látok a képek helyett és csak szép lassan (legalábbis sok file esetén) jelennek meg a minatűrök.
Ebből én azt gondolom, hogy minden galériába való belépéskor újra generálja a minatűröket.

Eddig sehol nem találtam meg pedig kiváncsi lennék rá, hogy hány MHz-s proci került ebbe az N80-ba?

Feel Good Inc.

(#24) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

''A készülék akkumulátoráról érdemes néhány szót ejteni elsőként, ugyanis a felhasználási ideje a teszt alatt ritkán haladta meg az egy napot!'' - számomra ez a telefon legsiralmasabb része....
Egyszerűen vicces, h. egy hiperszupergigamegabrutál telefon itt bukik el... :F
A másik meg az autófókusz hiánya... Nevetséges képeket készít a 3 megapixeles csodaoptika... A K750i simán lekőrözi... :(

Samsung Galaxy A54

(#25) bolondember válasza Pompi (#16) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

például keresel egy adót, vagy csak szörfölgetsz köztük - csak, h tudd, melyikre tekertél...

Okés, én is csak a DeeJay-t hallgatom BP-n (R.I.P. Szerda 23:59), így ott nincs rá szükségem, de ha megyek haza, akkor ott nincs - legalább tudjam, honnan kell eltekerni...
:)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#26) Pompi válasza Viktor0610 (#24) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én ezzel az akku témával már jóide úgy vagyok, hogy legalább egy napot bírjon ki egy telefon. Otthon töltő, munkahelyen töltő, autóban töltő, a telefonban li-ion azaz bármikor rátölthető akksi. Persze nyilván én is örülnék ha többet bírna, de _számomra_ ez nem akkora probléma.

A kamerából viszont tényleg nagyon hiányzik az AF :O

Feel Good Inc.

(#27) Viktor0610 válasza Pompi (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Okés, h. bármikor rátölthetek az akkura, de nem mindegy, h. az 1000 (csak példa) lemerít-feltölt ciklus mennyi idő alatt fut le, nem?

Samsung Galaxy A54

(#28) #53246592 válasza Pompi (#23) üzenetére


#53246592
törölt tag

Igy van, ha megnezed File Explorerrel, minden olyan könyvvtarban, ahol vannak kepek illetve videok, megjelenik egy könyvtar tele kulönbözö meretu thumbnail kepekkel, a galeria ezeket hasznalja. Nem szokta minden belepesnel ujrageneralni az összeset, akkor hasznalhatatlanul lassu lenne.

(#29) #53246592 válasza Pompi (#26) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ha eröteljes hasznalat mellett _mindig_ kibir egy napot az N80, akkor kerek egyet :)
Amikor eppen unatkozok - mondjuk utazas közben - 3-4 ora alatt hazavagom az N70 aksijat :(

(#30) Pompi válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jelenleg pl. N70-hez 3 ezer forint egy akksi. Ilyen árak mellett nekem mind1, hogy ha akár évente kell is cserélni, de azért lássuk be ennél azért többet bír egy akksi még akkor is ha naponta töltögetem.

Feel Good Inc.

(#31) Viktor0610 válasza Pompi (#30) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem az baj, h. mennyibe kerül az akku, hanem az, ami zavart a V525-ömben is, h. minden este fenn volt a töltőn...
Amennyiben kiadnának egy mai tudású készüléket, jobb készenléttel, az már igen...
De ez... :F

Samsung Galaxy A54

(#32) joshua7 válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


joshua7
veterán

Én most is v525-öt használok és sima készenléttel elvan 4-5 napig, ha sokat nyomkodom, akkor is 2-ig. Persze éjszaka nem megy.

A telóhoz: hááát..., január óta vártam mint a Messiást, de most, amikor itt van, olvasom a teszteket, nos valahogy nem az igazi. :(
Még megvárom a Samsung z710-et, ha az sem tetszik, veszek valami 'olcsó' Autofocus-os csodát oszt annyi.

[Szerkesztve]

Semper Fi

(#33) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok, én vagy ezt vagy az E60-t nenném, a kamera engem nem izgat, a rádió esetleg ami az N80 mellett szól, van még vmi lényeges eltérés?

(#34) Athos07


Athos07
senior tag

Jobban lehúztátok a telót, mint vártam, de elfogadom, hisz én még egyáltalán nem foghattam.

A kamera képei szerintem csodálatosak az előzetes prototípus képeihez viszonyítva. Ha az N73-at LEGALÁBB ilyen szofttal áldják meg (de még azért finomíthatnának ezen a tömörítésen) akkor reszkethetne a CyberShot!

Amúgy jó teszt, csak kevéssé volt ''sztereó''. Miért nem játszottátok meg úgy, mint eddig, főleg, hogy két telót egyszerre nyúzhattatok?

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#35) Viktor0610 válasza Athos07 (#34) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Athos07:
Bog ''beszólásait'' én is hiányoltam...
Ez azt is jelentheti, h. egyezett a véleményük... ;]

joshua7:
Gondolom, egy adótorony mellett laksz... :F
Nekem két nap volt a max. a V525-tel... :O

Samsung Galaxy A54

(#36) joshua7 válasza Viktor0610 (#35) üzenetére


joshua7
veterán

Számít az? :F
Vidéken igen, de itt Pesten nem, de nem is változtat semmit.
Már 2.5 éves lassan, eredeti az aksija és még mindig tökéletes. Ha lenne egy tetsző Moto, biztos h arra cserélném. Csakhát nincs. :(

Semper Fi

(#37) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Megy a verseny ezerrel a gyártók között. A kár az, hogy sok olyan innovatív dolog kerül a mobilokba amit jóformán alig, vagy egyáltalán nem használunk ki, esetleg nem is tudunk kihasználni, amíg az alap és jól használható felszerelések pedig kimaradnak, vagy alapszinten vergődnek.
Csalódás volt az N80, bár álláspontom, tapasztalatom már leírtam ezen site más fórumában...

Azért a svéd, őőőő akarom mondani finn ( :DD ) gyártó megerőltethette volna magát egy picit jobban.
Akkor sem lett volna a teló tökéletes, csak jobban használható, mindenki által jobban megkedvelhető és a sok SE-ista - mint én ;] - által kevésbé ízesen támadható...

Ez van. :o

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#38) AS


AS
félisten

Egy Nokia ami tetszik! Igaz a Én már beszéltem N80 tulajal igy nem volt nagy ujdonság a teszt.

Kamerábol hiányzik az AF...

Kijelzöt a Samsung Szálitota a Nokiának.. Sajnos ez kijelzö 3* többet fogyaszt mint QVGA teso.. igy nem is nagyon lesz eröltetve. ála N73 N93 QVGA.

Szép feketében.
Bár kicsit vastag.
Tv-kimenenet megnéztem volna , mert a N93 ba az fanasztikus. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#39) Bog válasza Viktor0610 (#35) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Múltkor megkaptam, hogy minek szólogatok be...

Azért nem lett dual a teszt, mert Polacheck mester szinte teljesen kivesézte a telefont. Amit esetleg kihagyott, azt beleírtam, de nem láttam szükségesnek jelezni, hogy hol, mert kevéssé tért el a véleményünk. Kárpótlásul itt a mai teszt egy nem mindennapi készülékről...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) TM^2107


TM^2107
csendes tag

Ritkán írok fórumokba, de itt a cikkben elképzelhető, hogy tévesen szerepelt az SMTP-re vonatkozó adat.

Információim szerint az N80 (és az összes új generációs Symbiant futtató telefon) támogatja a hitelesített smtp-ket. N80-nál konkrétan lásd a hozzá adott kézikönyv 63. oldalát.

Ha mégsincs igazam, sorry. :U

[Szerkesztve]

(#41) Athos07 válasza mrlujoak (#37) üzenetére


Athos07
senior tag

Csak egy dologban tudok ebbe belekötni: a SE-isták még jobban támadták volna, ha jobban sikerült volna. És valóban látom - más fórumokon is -, hogy minél jobb egy Nokia, a SE-fanok annál kétségbeesettebben keresik a hibáit. Ugyanez fordítva is igaz, persze. :DDD

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#42) Bog válasza TM^2107 (#40) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szia,

az online használati útmutatóban ezek szerepelnek:

Outgoing mail serv. - Enter the IP address or host name of the mail server that sends your e-mail. You may only be able to use the outgoing server of your network operator. Contact your service provider for more information.

Access point in use - Select an Internet access point (IAP). See Connection.

The settings for User name, Password, Security (ports), and Port are similar to the ones in Incoming e-mail.


Magyarán nem tudsz külön jelszót megadni az SMTP-hez...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#43) TM^2107 válasza Bog (#42) üzenetére


TM^2107
csendes tag

Ezért is mondtam, hogy jelenleg még hiányosak az infóim, még nem érkezett meg a N80-asom, hogy első kézből lássam. :)

Ezt az általad is idézett részt én úgy értelmeztem, hogy hasonlóan a bejövő postához, itt is meg lehet adni user nevet és passwordöt. A magyar kézikönyv így fogalmaz:

A Felhasználónév, Jelszó, Biztonság (portok) és Port beállítása hasonló a Bejövõ e-mail lehetõség beállításaihoz.

Node ti láttátok a telefont, biztos ott lett volna az opció, ha létezik. :)

(#44) Bog válasza TM^2107 (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Valóban jelentheti ezt, sőt, ezt is jelenti.
A nálam járt N80-ban nem találtam az opciót, de majd szerválok egy másik, hogy megnézzem. Thx.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) S e t h


S e t h
nagyúr

Sajnálom , hogy kimaradt a tesztből az , hogy gyér fényviszonyok között milyen képet lehet vele készíteni ugyanis ez elég gyenge pontja a nokiáknak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46) orbano válasza S e t h (#45) üzenetére


orbano
félisten

Az minden telós kameránál gyér ;) (persze kérdés, hogy mihez viszonyítjuk)

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) mrlujoak válasza orbano (#46) üzenetére


mrlujoak
veterán

Bocs a offért, de a mobilok között is van már olyan - ami hamarosan piacon van - modell, ami teljesértékű Xenon fényforrással büszkélkedhet. A típust tudatosan nem írom. :D

mrlujoak

[Szerkesztve]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#48) Athos07 válasza mrlujoak (#47) üzenetére


Athos07
senior tag

Ugyanakkor a telók között mindeddig egyedülálló xenon cuccos is kevés, ha az érzékelő zajosodik. :U De majd meglátjuk a végleges változatnál..

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#49) orbano válasza Athos07 (#48) üzenetére


orbano
félisten

köszi, én is erre gondoltam az eredeti hsz-nál, nem a vaku hiányára. és különben sem lehet minden, kicsit is nem tökéletesen megvilágított dolgot megvakuzni. Pl. egy fekete autót lefotózni elég macera ilyen géppel (kiállításon most elég sokat szívtam ezzel, ráadásul az autofókusz is meghal a sötét fényes felületen).

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) DaveNo1


DaveNo1
veterán

A TIPA a Nokia N80-at választotta 2006 legjobb képkezelő készülékének...
''A Nokia N80 egy sor nagyszerű funkcióval felszerelt multimédiás készülék. Három megapixeles kamerát, beépített vakut, hússzoros digitális zoomot, videót, és MP3 lejátszót zár egyetlen stílusos csomagba.''

Szerintem nevetséges na de mind1...ezek sem fogtak még a kezükben még SE k790i Cybershotot...na abban tényleg vaku van (xenon) és nem mobilfény mint n80-ban...ráadásul még 2006nak messze nincs vége

Nokiának ismét mélyre kellett nyulnia... :(((

You are not prepared.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.