Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) peterszky


peterszky
őstag

Kiváló teszt :R

Azt nem értem, hogy a nyitogatást hogyan tudták így elrontani :U
9300i-n bármelyik pozícióban teljesen stabil a cucc.
Ami még nem jön be:
- a funkció gombok átrendezése, nekem jobban tetszett/tetszik az egy oldalon a 4 gomb
- az egér, azaz joy fenti elhelyezése
- az ára :DDD
A többi tökéletes.

What else you gonna do on a Saturday?

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Köszönjük a tesztet!
Ez igen, mért nem lehetett az N95-t is ilyen minőségire megcsinálni?

Semmi kárlcájsz, mégis jó képeket csinál, pedig business class teló.

Ami pedig vicces, hogy még ez a monstrun is véknyabb majdnem 1 centivel az N80-asomnál. :)

(#3) AS


AS
félisten

Na igen érdekes ha nincs CZ aoptika jobb képet készit a telefon. :C

Nagyon über készülék. különben. Nem tudok konkurenciát mondnani vagyis igen Sharp készit egyet de az csak japánban lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

szar ez a széthúzott s60-s... :O
nagyon kiábrándító... :(
nem használja ki a szélesvásznat egyáltalán... :(((
meg aztán erről a kijelzőről sűl, hogy tapizni kellene, de hát s60-as alatt sose lesz érintő képernyő... :W
szerintem egy nagy rakás szart láthatunk megint a nokiától egy zsák pénzért, persze biztos lesz akinek pont ez a trágyadomb kell majd... ;]

(#5) Pompi válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azért ne túlózzunk, jó lesz az fél centinek is, egész pontosan 6 mm ;]

Feel Good Inc.

(#6) Bocha válasza AS (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Valamelyik Zaurusra gondolsz? Egy olyat láttam élőben (meg nem mondom melyik volt), Linux futott rajta, korrekt kis gép volt. :)

Egyébként tényleg nehéz közvetlen konkurenst lelni neki. A Nokia sztem a kijelzőt találta el nagyon, az az a pont, amivel egyértelműen lekörözi a Pocket PC-ket. Egyedül a HTC Universal (QTek 9000) az, ami közvetlen konkurens lehetne, viszont már nincs újonnan (bár az egyik barátom pár napja vett egyet használtan kemény 55e-ért... 3G, QWERTY, VGA, 624-es proci).

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) AS válasza Bocha (#6) üzenetére


AS
félisten

Nem, azon winmobile 6.0 fut.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) AS


AS
félisten

Megvan:
[kép]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) Pompi válasza Dr.Anonymus (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''nem használja ki a szélesvásznat egyáltalán...''

A cikket elolvasva azért ez így nem jelenthető ki. Ahogy Bocha is írta a beépített dolgok közül jópár alkalmazás kihasználja, jópár nem. Ahogy én látom, hogy ott ahol kell ott jó, pl: naptár, üzenetek, táblázat és dokumentum kezelés és legfőképpen a webbrowser. Az nem nagyon érdekelne, hogy a beállításokban sok az üres hely, ahogy az sem, hogy ilyen az óra, mert valószínüleg lesz majd rá külső app ami szebben fog kinézni. És itt el is jutottunk a második részhez, a telepíthető alkalmazásokhoz. Ez az első ilyen képernyőarányokkal rendelkező telefon, tehát biztos idő lesz mire az erre optimalizált programok megjelennek, de hasonló volt a helyzet a 9-es Symbian megjelnésekor is, és egész gyorsan kinőtte magát a rendszer.

''szerintem egy nagy rakás szart láthatunk megint a nokiától egy zsák pénzért, persze biztos lesz akinek pont ez a trágyadomb kell majd...''

Örülnék ha a jövében árnyaltabban adnál hangot a véleményednek, főleg ha különösebb indoklás és érvek nélkül teszed ezt. Köszönöm.

Feel Good Inc.

(#10) dragonfx


dragonfx
veterán

nagyon zsír ez a telefon, de mennyibe fog kerülni? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11) Jadro válasza dragonfx (#10) üzenetére


Jadro
veterán

Ott van a cikk végén. 235000 körül. Ez a végszó elég mellbevágó, de jogos a gondolatmenet.

Mindemellett jó kis készülék ez, végre nem spóroltak.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12) AS


AS
félisten

PL videot teljes képernyön játsza le. Tehát máris kihasználja a kijelzöt. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#13) Dr.Anonymus válasza Pompi (#9) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

''Örülnék ha a jövében árnyaltabban adnál hangot a véleményednek, főleg ha különösebb indoklás és érvek nélkül teszed ezt. Köszönöm''
:C
ok, visszafogom magam, egyszerűen csak egy jobban összeszedett szoftvert vártam egy ilyen árú telefontól... :(((

(#14) Pompi válasza Dr.Anonymus (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mi az amit vártál és nem valósult meg így a teszt alapján?

Feel Good Inc.

(#15) DarkByte


DarkByte
addikt

''Az OpenOffice 3.8-as verziószámú'' Lehet hogy én vagyok tudatlan, de a menüképen QuickOffice szerepel. Most akkor hogyan is van ez? :)

Érdekes egy telefon, főleg annak ismeretében hogy ilyen tudással már klasszikus formájú telefonok is megjelentek tudomásom szerint Nokia-n innen, Nokia-n túl, nem is beszélve a PDA/MDA-król. Nem igazán látom magam előtt azt a réteget aki ilyet használ majd. Számomra pozitívumok: óriási felbontású kijelző; QWERTY billentyűzet; jó hardveres körítés (kamera, adatátvitel, GPS); tetszetős külső kialakítás. Hátrányok: hatalmas és nehéz; gyakran kihasználatlan kijelző; kényelmetlen kinyitott használat; nincs érintőkijelző; nincs normális videólejátszó (bár ezt úgyis lehet rá telepíteni sejtésem szerint); nagyon drága.

Egyébként ha valaki megdobna vele persze nem adnám vissza ;] de tudatosan nem választanám. A teszt jó mint mindig, mondjuk mostanság kezd divattá lenni nálatok az hogy bizonyos funkciókat nem teszteltek valami kifogással :P :D Nem szívre venni, ennek ellenére ti vagytok az egyetlen mobilos sajtó amit olvasok, szóval csak így tovább. :R

(#16) Dr.Anonymus válasza Pompi (#14) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát lehet hogy pszichológushoz kellen fordulnom, de ezen a nyújtott bénázos s60-on nem tudom túl tenni magam...
ez mi???
[link]
komolyan, mintha valamilyen kínai összecsapott műremeket látnék???
kétszeresen kiírt óra???
áhhh
nem lehetett volna kitenni bármilyen más funkciót erre a batárnagy alapképernyőre??
csak az új sms és névjegyzék???
hát gratulálok a nokiának

de ez se semmi...
[link]
esetleg valahogy másképp struktúrálni??
ez meg??
[link]
erre az egész képernyőre kifért volna az összes hívás lista (nem fogadott, fogadott, stb)
egymás mellett,
erre kiteszi az egyiket szétnyújtva
behalok
egyszerűen egy 200 ezer fölötti telefonra nem bírnak optimalizálni egy szoftvert???

specif alapján persze jó a készülék, de nekem a súlya miatt nem lesz megfelelő
egyedül a minimap böngésző jó széles vásznon, meg a táblázat kezelő

(#17) (Kolombusz) válasza Dr.Anonymus (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Beszarás, hogy valaki a beállitások menüponton akad fent.

(#18) Ricardo válasza Dr.Anonymus (#16) üzenetére


Ricardo
félisten

''egyedül a minimap böngésző jó széles vásznon, meg a táblázat kezelő''

Meg a naptár, az üzenetek, a böngésző, a videó lejátszás.... :U

(#19) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

helo!

Szvsz nagyon jó kis gép :)
Ami nekem sem tetszik, az a szétnyithatósága és az ár/érték aránya :) Különben minden ami egy jó kommunikátorhoz kell megvan benne :) még az sem zavar, hogy széthúzódnak menük meg ilyenek.

Üdv :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20) Pompi válasza Dr.Anonymus (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy dolgot felejtesz el szerintem. Ezeket a screeneket amiket belinkeltél és ki vagy rá akadva a mindennapi használat mellett leginkább a külső kijelzőn fogod látni. Mert nemhinném, hogy a telefont kinyitva akarnál telefonálni, illetve ha már kinyitod a telefont akkor nem a főképernyőt fogod bámulni, hanem elindítasz egy alkalmazást és onnantól jó.

De arra még nem sikerült válaszolnod, hogy mit vártál és mit nem kaptál meg. Továbbra is a semmi alapján becsmérled a készüléket...

Feel Good Inc.

(#21) koxkids


koxkids
őstag

Hát igen! Nagyon jóó teszt gratulaa :)
De ez a ''kinyitásnál nem megállós dolog'' tényleg bosszantóó..Akkor miért nem úgy csinálták meg, hogy mindenhol ugyanugy szorul és az user oda állítja ahol kényelmes neki.. :U
A képek teccenek..ahhoz képest,hogy kommunkitátor
De az ára már nem ennyire kecsegtető. :( :DDD

(#22) fateless


fateless
veterán

Nagyon jó ''kis'' telefon. Persze soha meg nem venném, hanem féláron egy pda telefon combo-t, de sztem van nagy piaca és sok hasznos aprósága.

...és vegre valaki (számomra) normális zenét hallgat a telefonon. :))

Találó a cikk címe is: mérete alapján is lehet mérföldkő :DD

[Szerkesztve]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

nekem a szoftver tűnt bénának ezen a felületen
jó-jó lehet hogy igazatok van, az nem jutott eszembe hogy főként a külső kijelzőn nézem majd ezeket a funkciókat,...
csak úgy érzem ahogy Bog kolléga is írta a log outon, fejlesztenek-fejlesztenek de zéró innováció pl a szoftver kezelhetősége területén
[link]
remélem az iPhone sikere rákényszeríti a nokiát a váltásra...
érintőképernyő minimum ;)
(persze szövegbevitelre nem muszály azt használni)

(#24) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

persze tudom hogy az iphonenak köze nincs ehhez,
hisz az e90 4er annyi technológiát vonultat fel
csak bosszankodtam ezzen az s60-on, s80-asnak jobban örültem volna
ha a nokián múlik akkor 10 év múlva is az s60-as itt ott toldozgatott foltozgatot verzióját használjuk majd... :(

(#25) Pompi válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''csak bosszankodtam ezzen az s60-on, s80-asnak jobban örültem volna''

Az S80-nal az lett volna a bajod, hogy nincs rá szoftver. Az utóbbi időben nagyon hanyagolva van az a platform.

''ha a nokián múlik akkor 10 év múlva is az s60-as itt ott toldozgatott foltozgatot verzióját használjuk majd...''

Hát ezek aztán az ész érvek. A mobil Windowst (sőt akár az asztalit is) nem ''toldozgatják-foltozgatják'' ? Az UIQ-t nem ''toldozgatják-foltozgatják'' ?

Szerk: persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy azért mert a többit is toldozgatják-foltozgatják, akkor ennél is megengedhető, hanem arra próbálok rávilágítani, hogy mi is a toldozgatás-foltozgatás pontosan? A fejlesztés?

Feel Good Inc.

(#26) Alexios


Alexios
veterán

szerintem meg az iphone-ról nevegyenek példát ahol még mp3-at se tudsz berakni csengőhangnak, meg mms-t se tudsz küldeni.
Nekem ezzel a telefonnal az egyetlen bajom az ára meg talán a kinyitása de azt még kibírnám.
A beállításoknál meg nemhasználja ki a szélesképernyőt, hajaj itt a világvéve, ezt a tragédiát

(#27) TM^2107


TM^2107
csendes tag

Amit talán még nem ártana kétszeresen is hangsúlyozni az E90-nel kapcsolatban, az a rengeteg RAM, valamint az egész erős CPU. Gyakorlatilag ezzel térhet vissza igazán a valódi multitask az S60 platformra, ami a 3rd Edition bevezetése óta örök probléma volt.

A másik pedig az akksi, ami végre nem egy vérszegény, alulméretezett darab - bár igaz, hogy itt volt hely bőven az 1500mAh-nak. :)

(#28) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Hát ez nem volt semmi, köszi a tesztet! Azt tényleg nem értem én sem, hogy az N95-ben miért nem tudtak hasonló minőséget produkálni, dehát ez van... A GPS-es cikkre még kíváncsi leszek, tud e vmi újat mutatni esetleg.

(#29) Stiky válasza Alexios (#26) üzenetére


Stiky
senior tag

Hát jah, de iPhone-ék most kezdték a telefon szakmát... fogjuk erre a hiányosságokat (amik nevetségesek persze :DDD )

Egyébként várom már a tesztet az almáék agyonhypeolt csodamasinájáról :))

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#30) dragonfx válasza Jadro (#11) üzenetére


dragonfx
veterán

a szent píbe meg Q életbe...... :Y
hova mennek még a telefonok???
ennyiért már plazma tv-t avgy akár egy kezdő kocsit lehet venni, netán megvan egy szükösebb kölfödi nyaralás.....nagyon durva.Azt hittem az n95nél megáll a világ árban.....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31) Ricardo válasza dragonfx (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

Kis naiv :))

(#32) Integra válasza AS (#8) üzenetére


Integra
titán

ez htc mi a túró típus???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) Emosz


Emosz
tag

Mindig,már az elején vissza akarják nyerni a gyártók a fejlesztési költségeket,bár szvsz most is túlárazással állunk szemben.....De akinek az ár/érték számít az régóta nem Nokiában gondolkodik :DD
Amúgy köszönjük a tesztet,réges rég még gondolkodtam egy 9210esen,de elriasztott a nagysága....No ez sem egy pici teló de sokat javultak az előzőekhez képest...Ami egyedül megfogott ebben a telefonban is a hatalmas belső kijelző.....

(#34) joey04


joey04
titán

Ez igen!Bravó Nokia!Ez tetszik, nagyon eltalálták, szívesen elfogadnék egy ilyet, de az ára az horror, túllépi a lélektani határt, ennyit nem adnék érte.De nagyon jó kis kütyü lett.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Pompi válasza Emosz (#33) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hanem miben?
A Qtek 9000 2005 év végén bruttó 250 ezer forintért debütált...

Feel Good Inc.

(#36) TM^2107


TM^2107
csendes tag

Gondolom a magyar változaton magyar kiosztású QWERTZ billentyűzet lesz. Nem tudom, vajon lesz-e olyan opció, hogy magyar szoftverrel, de ''rendes'' QWERTY billentyűzettel rendelni a telefont...

(#37) Dr.Anonymus válasza Pompi (#25) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

''Az S80-nal az lett volna a bajod, hogy nincs rá szoftver. Az utóbbi időben nagyon hanyagolva van az a platform.''
- ez a fejlesztőkön, pl. a nokián is múlik

''Hát ezek aztán az ész érvek. A mobil Windowst (sőt akár az asztalit is) nem ''toldozgatják-foltozgatják'' ? Az UIQ-t nem ''toldozgatják-foltozgatják'' ?''
-- utálom is a mikrofost... :C
uiq-val nincs személyes tapasztalatom...

''mi is a toldozgatás-foltozgatás pontosan? A fejlesztés?''

hülye példa, de megteszi
tegyük fel, akarunk egy 21századi csúcs technológiával felszerelt házat építeni
hogy minimális fölös pénzt kelljen a fűtésre, hűtésre költeni, kényelmes napos, de ne fülledt legyen, nyáron sem..
emlett legyen a legmodernebb technológiákkal felvértezve, a upnp, stb..

nyílván jobb ha veszünk egy telket és elkezdünk építeni,
mint mondjuk ha veszünk egy 100-50 éves házat (a budapesti házak jó része ugyebár ilyen)
és azt próbáljuk átalakítani, hiszen a régi típusú ablakok pl. nagyon nem jó hőszigetelők...
a régi fütőrendszerről nem is beszélve... nincs igazán a falban hely a drótoknak stb..

1szó mint100 az iphone-t minden hibájával/hiányosságával együtt is azért tartom jobbnak bármilyen s60-as készüléknél, mert nem egy sok éves oprendszeren fejlesztgetnek, hanem amikor leűltek tervezni akkor mertek álmodni egy könnyű kezelhetőségű mobilt, míg egy s60-as foltozgatásánál, mindig van egy alap, egy keret amit nem lehet túllépni, kinőni

egyébként a mobil oprendszerek közül jelenleg tényleg az s60 a legjobb, windows mobile szóba se jön, uiq meg nem igazán kiforrott még, reméljük most ráfekszik az SE és akkor lesz belőle valami...
kicsit offos lett, meg hosszú bocsi ;)

[Szerkesztve]

(#38) macikos


macikos
addikt

A Flash támogatás itt pontosan mit takar? Azt, hogy csak megjelennek a flash-ek az oldalon, de állnak vagy behozva egy index.hu-t mozog minden?

(#39) Bocha válasza macikos (#38) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hát nem vagyok valami flash guru: szóval a reklámok megjelentek, youtubeon a videók nem, pedig az is flash azt hiszem (pontosabban .flv fájlok, na mindegy, valaki majd elmondja, aki tudja :) ).

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#40) macikos válasza Bocha (#39) üzenetére


macikos
addikt

De rendesen, mintha csak gépen nézném, mozognak a flash-ek, ahogy kell?

(#41) atuci


atuci
senior tag

''az E90-ben végre van vibramotor''

Köszönjük Neked, ó Nokia Tervező Isten, hogy végre, 7 év után meghallgattad imáimat és képes a telefon rezegni is. Gondolom nagyon sokat kellett fáradoznod ezért, de kivártam!

Végre nem 65 db nem fogadott hívásom lesz, ha néma üzemmódra teszem a telefont :) Nekem csak ennyi bajom volt a 9300-al.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#42) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Hello mindenki!

Tudja vki hogy a Tomtom 6 for Symbian működik az E90en? Mert nagoyn gondolkodom ezen a készüleken! Korábban is voltak már Comunikátoraim, csak akkor még nem tudtam kihasználni és ma ez talán másképp lenne! De fontos lenne tudnom hogy milyen NAVI futtatható rajta!

(#43) Zoli329 válasza Dr.Anonymus (#37) üzenetére


Zoli329
addikt

Az SE? Csak azt ne..

(#44) Zoli329


Zoli329
addikt

A hibái ellenére sztem nagyon jó készülék. Kicsit ugyan drága de azért lényegesen kisebb egy mobil számítógépnél. Mondjuk ha ennyi pénzem lenne nyilván vmi nagy tv-t vennék inkább de ettől függetlenül bejön.

(#45) Jégkokó válasza Dr.Anonymus (#37) üzenetére


Jégkokó
veterán

nem értem, hogy miért baj, hogy nem eröltetik már az s80 t,hiszen az s60 már számtalanszor bizonyított, és mára a nagyon sokadik változata van jelen.Sokkal jobb egy kiforrot oprendszert használni, mint egy még hibásat, lássd a vistát, mert ott is van elég hiba a rendszerben.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#46) Athos07 válasza koxkids (#21) üzenetére


Athos07
senior tag

Nos lehet h én olvastam rosszul, de a tesztelő kolléga - számomra úgy tűnt - nem jött rá arra, hogy így kéne megállítani a kijelzőt. Eddig a neten mindenhol így láttam rögzülve:

[kép]

A tesztelő kolléga minden áron így akarta volna rögzíteni a fedlapot:

[kép]

(Lehet, hogy ezen múlt az, hogy ne ''csak tetsszen'' a teló.)

szerk: izé, persze nem állítom, hogy így nem kéne megtámasztani a kijelzős részt a két funkcióbillentyű (''softkey'') használatakor, de így valószínőleg legalább nem akarna levágódni.

[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#47) Viktor0610 válasza Athos07 (#46) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem jön be az első kép...

Samsung Galaxy A54

(#48) Athos07 válasza Viktor0610 (#47) üzenetére


Athos07
senior tag

Hát akkor inkább így - erre a pozícióra gondoltam.

[link]
[link]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#49) Bocha válasza Athos07 (#46) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Még mindig nem jön be, de tudom, hogy miről beszélsz (csak te nem, mert gondolom nem volt még a kezedben a készülék, de azért megint hülyének nézel). Úgy is levágódik. Mellesleg írom is a tesztben, csak el kéne olvasni.

A gyengébbek (vagy inkább a te) kedvedért azért idézem is:
Meg lehet próbálni fejlebb húzni az ezüst színű részek távolabbi végét, ez kétkezes mutatvány, a folyamat végén az alant látható, elméletileg használható, gyakorlatilag ugyanúgy instabil pozíciót érhetjük el.

Szerintem mindenki másnak egyértelmű volt.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#50) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

#44 ???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.