Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fiery válasza Pompi (#100) üzenetére


Fiery
veterán

Mi is hianyzik az iPhone-bol? :F Videohivas talan? (ki a frasz videotelefonal?) Memoria bovithetoseg? (8 giga nem eleg?) Aksi cserelhetoseg? (najo, ez talan problema lehet nehany embernek)

(Zarojelben jegyzem meg, szerintem kezdetben 200K vagy me'g dragabb lesz nalunk az iPhone is)

(#102) Polacheck válasza Fiery (#101) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

[link]

Utólag hsz-t módosítani meg nem ér. Sőt.

less qq more pewpew!

(#103) Pompi válasza Fiery (#101) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Javaslom ezt a hírt és leginkább a hozzá tartozó topicot: [link]

Feel Good Inc.

(#104) Bog válasza Fiery (#99) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Es vajon melyik autobol fogy a legkevesebb?

Ühümm. Pont az USA-ban nem véletlen a Lexus vezeti a presztízsmárkák eladási listáját? De ez itt OFF.


Ki mondta, hogy a 8600 tulajok az arral fognak villogni?

Azzal, hogy egy funkcióit tekintve 30-40K-s telefont vettél 200K-ért, nagyzolsz. Ez van. És kvázi dicsekszel is vele, már magával a ténnyel is, hogy a kezedben van. Ezen full felesleges vitázni.

Nem mindenki igenyli vagy szereti az exkluzivitast minden teruleten.

Akkor miért csodálkozol, hogy szerintem (és a hozzászólások alapján még sokak szerint) ez a telefon egy lehúzás?

iPhone: az biztos, hogy az árának 50% az, hogy Apple, és az kurvára trendi. De ha emellett olyan funkcionális okosságokat vonultat fel tényleg használható formában, mint a multitouch, akkor ezt hajlandó vagyok megbocsátani, mert egyedi és előremutató. És ebben szöges ellentéte a 8600-nak.

Ezzel egyébként a kérdést lezártnak tekintem. Legyen neked 8600-ád. Nekem is lehetne. De miután én már kipróbáltam, ezért tudom, hogy ennyi pénzt nem ér meg. És egyébként is itt a P310-em, amellyel egyelőre bárhol tudok bazira exkluzív lenni, ha akarok. Bár ezt sem vettem, hanem felgyűlt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#105) Fiery válasza Polacheck (#102) üzenetére


Fiery
veterán

''Adobe Flash nem támogatott''
''Word és Excel fájlok nem szerkeszthetőek''
''Video felvétel hiánya''

Ez mar tenyleg nevetseges :D

''Játékok''

Ezt tutira potolni fogjak a kesobbi szoftver reviziokban.

De tenyleg pattanjunk le az iPhone-rol, ez nem az a topic :)

(#106) Fiery válasza Bog (#104) üzenetére


Fiery
veterán

Azzal, hogy egy funkcióit tekintve 30-40K-s telefont vettél 200K-ért, nagyzolsz. Ez van. És kvázi dicsekszel is vele, már magával a ténnyel is, hogy a kezedben van. Ezen full felesleges vitázni.

Ennyi erovel az Audi/BMW/Lexus/Mercedes/Volvo is mind-mind nagyzolas, hiszen ficsorben ugyanazt kapod egy Mazdatol/Fordtol/Opeltol is... Tenyleg felesleges vitazni errol a temarol veled, ugyanis keptelen vagy megerteni, hogy van egy olyan piaci szegmens, ahol nem az ar/ertek arany szamit (sot, az szamit legkevesbe).

Akkor miért csodálkozol, hogy szerintem (és a hozzászólások alapján még sokak szerint) ez a telefon egy lehúzás?

Azok szamara lehuzas, akik nem ertekelik/igenylik az exkluzivitast. Az ilyen emberek szamara pl. a Tag Heuer is erthetetlenul draga, hiszen tizedaron kapni ''ugyanolyan'' Casiot meg Citizent, ami ugyanugy meri az idot...

(#107) Pompi válasza Fiery (#105) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Erre csak azt tudnám válaszolni amit a iPhone aktuális topikjában már megtettem: [link]

Ahogy látom itt a témát már úgyis lezártátok Boggal a 8600-ról, lehet egy kicsit témázni az iPhoneról is, gyere át abba a topicba ;)

Feel Good Inc.

(#108) cucka válasza Bog (#92) üzenetére


cucka
addikt

Első, második és harmadik ránézésre sem mondod meg, hogy ez füstüveg.
első összecsukásra megmondod, hogy füstüveg. és igen, nagyon-nagyon jól néz ki, ahogy átsejlik rajta a billentyűzet világítása. az ilyen apró és finom dizájn-gegeket sokkal jobban tudom értékelni, mint az agyatlanul rongyrázós luxustermékeket. (a leggagyibb egyértelműen amikor gyémánttal/nemesfémmel rakják tele egy full kommersz telefon borítását.)


[Szerkesztve]

(#109) Fiery válasza Pompi (#107) üzenetére


Fiery
veterán

En meg azt tudnam erre mondani, hogy a ''hibak'' (lof***t, ezek hianyossagok, es nem hibak) tobbsege szoftver frissitessel orvosolhato (potolhato), a tobbi meg a kutyat nem fogja erdekelni (lasd luxusautok). Semmi sem tokeletes, es elso mobiltelefonjaval az Apple igy is le fogja nyomni a felsobb kategoriaban a konkurenciat -- ahogy azt tette az iPoddal is. Alternativa mindig lesz, de az sosem lesz olyan exkluziv, olyan minosegi es olyan intuitiv/egyszeruen kezelheto, mint az Apple termekek. Mondom ezt en, akinek semmilyen Apple termek nincs a tulajdonaban :) (mielott ramsutitek, hogy Apple-b*zi vagyok)

A topicba inkabb nem megyek at, nincs sok ertelme, ugyis AMD vs Intel flame jellege lesz a dolognak, amint bejonnek az orszagba az elso darabok.

(#110) Bog válasza Fiery (#106) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ennyi erovel az Audi/BMW/Lexus/Mercedes/Volvo is mind-mind nagyzolas, hiszen ficsorben ugyanazt kapod egy Mazdatol/Fordtol/Opeltol is...

Igen. Ez így van. Csak annyi a különség, hogy nem kerülnek négyszer annyiba. Tudnék még ide érveket, de felesleges, mert elmegyünk autós topic irányába.


Azok szamara lehuzas, akik nem ertekelik/igenylik az exkluzivitast.

A minőséget, az átgondoltságot, a kezelhetőséget, a funkcionalitást, a racionalitást és az ár/érték arányt többre tartom.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#111) Bog válasza cucka (#108) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Csak ha figyelsz:) Mert van rá 30 sec, hogy megállapítsd :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#112) Bog válasza Fiery (#109) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az egyszerű kezelhetőség kapcsán azért várjuk meg, hogy hogyan lehet vele szöveget bevinni, mert a a Prada-nak sem volt erőssége...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#113) Fiery válasza Bog (#110) üzenetére


Fiery
veterán

Igen. Ez így van. Csak annyi a különség, hogy nem kerülnek négyszer annyiba. Tudnék még ide érveket, de felesleges, mert elmegyünk autós topic irányába.

5-os BMW-bol van 20 (sot, 27) millio koruli peldany (alapar! tobb millio Ft-nyi extrat szoktak ezekbe rakni), mig a Mazda6 (najo, kicsit eroltetett a parhuzam :D ) 5-8 millio kozotti osszegbe kerul, es me'g a csucs-csucs MPS verzio is 9.5M Ft.

A minőséget, az átgondoltságot, a kezelhetőséget, a funkcionalitást, a racionalitást és az ár/érték arányt többre tartom.

Na ez az, megint magadrol beszelsz... A vilagon nem csak olyan emberek vannak, mint Te... Hagyjuk is inkabb ezt a temat :)

(#114) Pompi válasza Fiery (#109) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó ezzel a szoftver frissítéssel szöveggel takarózni, de miért van erre szükség egyáltalán? Ennyire önfejü az Apple, hogy nem néztek szét a mobil területen, hogy egy alap telefonnak manapság mit kell tudnia?
Attól én se félek, hogy nem fog fogyni, annyira jó Applééknál a tömegpszihózis (lásd pl. iPod), hogy venni fogja a tömeg szinte akármilyen.

Feel Good Inc.

(#115) Fiery válasza Bog (#112) üzenetére


Fiery
veterán

Nem hiszem, hogy kis tanulassal lassabban lehetne szoveget bevinni, mint egy atlagos, normal billentyuzetes (nem QWERTY) telefonnal. Termeszetesen a prediktiv bevitel meg az automatikus javitas velhetoen csak angol (esetleg spanyol, nemet, francia, olasz) nyelven fog mukodni, ergo mi magyarok nem igazan fogjuk erzekelni a dolog nagyszeruseget...

(#116) Bog válasza Fiery (#113) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Na ez az, megint magadrol beszelsz...

Figyu, ez egy mobilteszt. Asszem, hogy az általam felsorolt preferenciák jobban beleférnek a kritériumokba itt, mint az, hogy két külön tesztet írunk az exkluzív csávóknak, meg a racionálisoknak, nem?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#117) Bog válasza Fiery (#115) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Csak annyit tudok erre mondani, hogy én már próbáltam a Prada-t. Lehet (persze nem biztos), hogy több tapasztalatot szereztem ezen a téren. Iszonyat hátrány a normál gombokkal szemben, hogy nincs nyomáspont, az ujjaddal nem érzed, hogy mit csinálsz. Ezen a vibetonz fog segíteni, de az még sehol nincsen szériában.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#118) Fiery válasza Pompi (#114) üzenetére


Fiery
veterán

Ugyanamiatt van ra szukseg, amiert pl. egy Nokia N-szerias telefon is bughalmaz sok esetben, amikor megjelenik. Csak itt -- szerencsere -- nem a bugok miatt kell frissiteni :)

Megjegyzem, az N70-emet nem akkor vettem, amikor me'g nagy ujdonsag volt, megis bugos volt a szoftvere, a szoftver frissitessel pedig a 2 komoly hibaja kozul csak az egyik szunt meg... Sz'al mas gyartoknak se megy jobban, ami annak fenyeben plane szomoru, hogy a Nokianak mar volt vagy 500 modellje, az Apple-nek meg ez az elso.

Aztan ugye azt se felejtsuk el, hogy az amerikai vasarloknak mas az igenyuk, lehet hogy az USA-ban (es Kanadaban) a kutya nem MMS-ezik, tehat nem veletlenul maradt ki ez a szolgaltatas. Az europai modell pedig szinten nem veletlenul koveti honapokkal az USA-modellt, velhetoen jo nehany hibat javitanak, es jo nehany hianyossagot potolnak. Lasd iPod nano, ahol a masodik generacioban igyekeztek a hibakat javitani (ott ugye inkabb hardveres problemak voltak).

A tomegpszichozisnak meg azert van alapja az Apple-nel, nem is keves. Volt szerencsem jo nehany MP3 lejatszot kiprobalni, es epitesi minosegben, hangminosegben, kezelhetosegben az iPod siman vert mindent (egy 1st-gen nanot es egy ''nagy'' iPod videot is probaltam). Termeszetesen ar/ertek aranyban vannak jobbak is, csak nekem pl. a hangminoseg lenne a legfontosabb (ott az iPod nehezen verheto), utana az epitesi minoseg (ebben nem igazan van jobb mint az iPod), az ar meg legutoljara jonne.

(#119) Fiery válasza Bog (#116) üzenetére


Fiery
veterán

Egy teszt eleg lett volna, ha normalisan el van benne magyarazva, hogy ez es ez nincs a keszulekben, az meg az sz*rul mukodik (pl. USB), de mindez a celcsoportnak semmit sem szamit. Az ar/ertek aranyrol meg felesleges egy szot is ejteni a cikkben. Mindenki dontse el, hogy meger-e ez a cucc neki ennyi penzt (altalaban ugyse eri meg :) )

De mivel nem en irom a cikkeket, nem is pofaznek ennel melyebben bele a konkret koncepcioba. Inkabb csak a negativ prekoncepcio vagta ki nalam a biztositekot, amit a legtobb cikkednel eleddig nem tapasztaltam. A legtobb cikked nagyon informativ, olvasmanyos, hasznos es erdekes, csak ez sikerult (SZVSZ) nagyon rosszul.

(#120) Pompi válasza Fiery (#118) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Meglátjuk. Szerintem azért más egy meglévő, de bugos szolgáltatás meg egy egyáltalán nem létező - ezzel mondjuk nem a többi gyártót akarom védeni, mert ugyen te csak az N szériát emeled ki, de a többieknél is erősen jellemző, hogy a kezdeti szoft gyerekbetegségekkel küzd, de dettó ugyanez van az autógyártásban is, ha már eddig ezzel vontatok párhuzamot.

Feel Good Inc.

(#121) Fiery válasza Bog (#117) üzenetére


Fiery
veterán

Oszinten szolva en is nehezen tudom elkepzelni, hogy ez a dolog jol mukodhet, de ugyanigy sosem gondoltam volna, hogy meg tudom szokni a stylusszal potyogest a PDA-mon, vagy pl. a Nokia 6600 gombjait :) Mindketto jo par hetbe telt, es sajnos ez az, ami Neked (es mas magyar mobil teszteloknek) velhetoen nem lesz majd elerheto az iPhone tesztelesekor. Nem is fogok tehat csodalkozni, ha fikazas lesz az on-screen billentyuzet miatt a magyar tesztekben :)

(#122) Bog válasza Fiery (#119) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egy kérdést feltennék: ha a célcsoportnak semmi se számít, akkor minek írok tesztet? És ha a célcsoportnak nem számít, akkor minek izzasztja magát a Nokia pl a microUSB-vel?

Hopsz, ez két kérdés lett :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#123) Bog válasza Pompi (#120) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem abba kéne beletörődni, hogy úgyis bugos. Hanem ki kéne emelni azokat, ahol nem. Bugos HTC? Samsung sem sok van... Gyárilag szar Honda/Toyota sem jellemző nagyon...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#124) Fiery válasza Bog (#122) üzenetére


Fiery
veterán

Azert irsz tesztet, mert ez a munkad :) Egy autotesztelo (pl. Totalcar) sem utasithat vissza egy autot csak azert, mert az nem illik bele a koncepciojaba, vagy nem passzol bele az erdeklodesi korebe, vagy mar eleve tudja rola, hogy egy rakas sz*r (szubjektive).

A microUSB pedig velhetoen azert van ott, hogy a ''penzes'' emberek tudjak a notebookjukrol tolteni a keszuleket. Vendegeskedett nalam egy kanadai (nem csoro) baratom nemregiben, es o pl. tobbek kozott azert vett Motorolat (nemtom melyik modell, valamelyik RAZR gondolom), mert azt a notebookjarol tudja tolteni. Kinek mi a preferenciaja :)

(#125) Bog válasza Fiery (#124) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Érdekes, akkor ezekszerint mégiscsak számít az a nyavalyás microUSB? :DDD

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#126) Fiery válasza Bog (#123) üzenetére


Fiery
veterán

A parom tavalyi Yarisat most hivtak vissza :D Bocs, ez mar tenyleg ultra-off-topic.

A bugokba egyebkent en sem szivesen torodom bele, de csak azert nem fogok pl. Samsungot venni (amit mint mobiltelefon markat egyaltalan nem csipek), mert a ''bug-free'' igeretevel csabit. Ugyanigy nem veszek tobbet japan autot sem, mert hiaba hibatlanul megy a motor-futomu, ha tobb mas helyen meg sz*r ugy ahogy van... Inkabb veszek egy kiegyensulyozott europai autot, ami kenyelmesebb, jobban extrazhato, exkluzivabb (ha futja ra a keret :D ), nem sz*r anyagokbol rakjak ossze a belteret, de neha visszahivjak aprobb hibakkal.

(#127) Bodz válasza Fiery (#118) üzenetére


Bodz
nagyúr

''es epitesi minosegben, hangminosegben, kezelhetosegben az iPod siman vert mindent''. ''a hangminoseg lenne a legfontosabb (ott az iPod nehezen verheto)''
Elnézést kérek mindenkitől, de nem bírom ki. :B Próbáltál már Cowon (iAudio) lejátszót? A hang és összeszerelési minőség valahol ott kezdődik. :)


[Szerkesztve]

(#128) Fiery válasza Bog (#125) üzenetére


Fiery
veterán

Hadd ne mondjam, hogy a csavo (hangsulyozom, nem csoro, sot...) nehany hettel ezelott me'g Yarisszal jarkalt (Kanadaban!!), tehat nem teljesen gombolyu. Amugy a telefonoknal nem nezi a markat meg az exkluzivitast, tehat o inkabb az a celcsoport, mint az atlag mobiltelefon vasarlo.

Nekem egyebkent szemely szerint tetszene az USB-rol tolthetoseg, de nem ez alapjan fogok telefont valasztani. Mint ahogy a fustuveg sem donto szempont, az csak tetszik :DDD

(#129) Fiery válasza Bodz (#127) üzenetére


Fiery
veterán

iAudio-kat nezegettem anno (amikor a nanot vettuk), de amiket neztem, azok nem voltak _erzesre_ jobb minoseguek, mint a nano. Hangminoseg meg passz, mar nem emlekszem, hogy milyen volt, de biztos nem volt (szamomra) egetvero vagy ugy altalaban jobb, mint az iPodok.

Azota persze lehet, hogy kijott valami uberbrutal iAudio modell, de mar vagy 1 eve leszalltunk az iPod temarol :)

(#130) m@xsys


m@xsys
senior tag

Kár vitatkozni... Nem mindenki érdemli meg, hogy beleszületett a gazdagságba!

Lehetsz ismert (akár a Nokia 8600-al), de nem elismert.

Fiery és hasonlók: Mikor adakoztál bármilyen nemes célért? (akár gyerekek étkeztetéséhez)
Mutass példát és inkább ezzel vágjál fel és nem azzal, hogy meg tudnál venni egy sz@ar ocsaka hasznavehetetlen telefont. Vagy csak egyszerüen adozz, hogy jussunk egyről a kettőre Magyarországon.

(#131) Fiery válasza m@xsys (#130) üzenetére


Fiery
veterán

... beleszületett a gazdagságba!

Bocs, de az en szuleim magyar viszonylatban kozeposztaly alatt eldegelnek, egyetlen 386SX alapu PC-t vettek nekem es egy biciklit, nagyjabol ennyi. Minden mast a sajat keresetembol vettem magamnak (beleertve az autot, mobiltelefont, tv-t, hifit, szamtalan ujabb PC-t, stb).

Mikor adakoztál bármilyen nemes célért? (akár gyerekek étkeztetéséhez)

En inkabb a szuleimnek probalok segiteni ott, ahol tudok; es sajat lakasra sporolok (mert en me'g ha orokolnek, akkor sem lenne 1/4 lakasnal tobbem). De egyebkent mi kozod hozza, hogy en kinek adom a penzemet? :W

Mutass példát és inkább ezzel vágjál fel és nem azzal, hogy meg tudnál venni egy sz@ar ocsaka hasznavehetetlen telefont.

Ki mondta, hogy en felvagok barmivel is?

Vagy csak egyszerüen adozz, hogy jussunk egyről a kettőre Magyarországon.

Egeszen biztos vagyok abban, hogy tobb adot fizetek, mint Te. Plane ha beleszamoljuk az afat es a jovedeki adot, pl. eleg sokat tankolok havonta -- abbol nem lehet elcsalni az adokat...

Egyebkent peace. Hidd el, nem velem kene ilyenekrol acsarkodni, en a ''jofiu'' vagyok, nem a gengszter-adocsalo tipus...

(#132) Fiery válasza m@xsys (#130) üzenetére


Fiery
veterán

---

(#133) m@xsys válasza Fiery (#132) üzenetére


m@xsys
senior tag

Miért törölted?

(#134) Fiery válasza m@xsys (#133) üzenetére


Fiery
veterán

Rajottem, hogy az a megjegyzesed, amire azt irtam, az nem nekem lett celozva, hanem olyanoknak, akik epp nem olyanok, mint en :)

(#135) m@xsys válasza Fiery (#131) üzenetére


m@xsys
senior tag

Nem ismerjük egymást, hiszem hogy jófiú vagy és tisztelem az alábbi törekvéseidet.
Hozzászolásaidat szerintem finomithatnád, de tudom, hogy ez egy fórum és a te véleményed.

PeAcE

megj. Ha nagyon akarnám akkor meg tudnám venni ezt a telefont, de nekem nincs szükségem státusz szimbolumnak :) Én telefonálni szoktam és ráadásul elég sokat. Az igazi gazdagság nem itt és ennyivel kezdödik!

(#136) evR válasza m@xsys (#135) üzenetére


evR
aktív tag

Fiery hsz-ei nekem is azt a benyomást keltették, amit kb Te is érezhetttél...

''...trend a lelke mindennek...''

(#137) borg315


borg315
aktív tag

jo a cikk. imo.

(#138) EQMontoya válasza Fiery (#132) üzenetére


EQMontoya
veterán

direkt hsz mentes postodra, csak úgy általában Neked cimezve: szerinted azokban a körökben, ahol pl a Lexus menő, 8800-val járnak az emberek? nem éppen. A 8800 és a 8600, csürheted-csavarhatod, újgazdag parasztok divatmobilja. Ezek nem lexussal járnak, max régi bálnamercivel. És nem is olyan gazdag a legtöbb, 8800-t vesz hitelből, vagy egy 10 éves emrcije, discoba jár, de saját lakása soha nem lesz. Annak az osztálynak, amelyiknek tényleg pénze van, és az elegancia a fontos, nem az, h kibaszott menő legyen, (gy.k.: öltönyben jár, lexussal) nem fogsz siroccot látni a kezében. Egy komoly E szériás nokiát, régebben communicatort, de mindenképpen elegáns telefont. Akár egy d900-at, vagy egy komolyabb penge motorollát is. És valszeg Ők se a 3g-t használják belőle. Csak egy E szeriás nokia elegáns, és nem menő... egy üzleti tárgyaláson siroccoval megjelenni sztem max az ukránok szoktak :D Abból is az alja.

Same rules apply!

(#139) Inarus


Inarus
addikt

Na elöször is üdv Mindenkinek!

Látom, ez a topic aztán tényleg érzelemdús lett... :D

Vélemény (Figyelem! Elfogult leszek!!!): Értem én Bog problémáját: a 8ezres az exkluzív széria,de ha már kifizet az ember ennyit,akkor az legyen is telefon. Ha a megjelenés számít,akkor az ilyen anyagi helyzetben állók jelentős része olyat akar,amit csak ezért a pénzért kaphat. A márka nem kerül ennyibe. A tudás sem. Csak a külső,ami valljuk be, nem ér ennyit. Ahogy már előttem szólók is leírták, ez a készülék attól lesz exkluzív,mert 200kilót kell kipengetni érte. Öltönyös emberkék szerintem is inkáb más irányba keresgélnének. Tudom,mert van pár ismerős, aki abba a kereseti kategóriába esik,ahol 200ezer nem nagy összeg. Ott előbb bejön pl egy E65 eleganciája.

A szinglis szövegen röhögtem, mert szánalmas. Még az hogy egy csaj a kocsira bukik hagyján,de hogy telefonra??? Biztos az én szingli csaj ismerőseim vannak rosszul kalibrálva (ők is főleg a telefon külsejére buknak, és az árcímke megnézése nélkül, ösztönösen a legdrágábbakat nézik ki), de egy jó kinézetű telóval azt érné el valaki,hogy gyönyörködnek benne egy kicsit,de azt biztos nem,hogy rákattanjanak... Szerintem ez egyszerűen szánalmas. Ahogy az is ha egy csajt ennyivel fel lehet szedni... Akinek inge,nyugodtan vegye magára...! Nem mellesleg felháborító is egy ilyen megjegyzés... (szerintem).

Ha már exkluzivitás,akkor inkább tényleg iPhone. Ott is üveg van és tényleg tud is valami újat(a bénaságait most hagyjuk). Az ára is megvan, több is mint amit ér,szóval akkor már inkább az. (A ''telefonra bukok'' csaj típus is jobban rákattan... :-P )

(#140) Pompi válasza Inarus (#139) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Csak a külső,ami valljuk be, nem ér ennyit.''

Ez eléggé szubjektív szerintem, hogy kinek mi mennyit ér meg. Főleg ha külsőségről van szó. Ott a Vertu akár többmillióba kerülő modelljei amik csak a külsőről szólnak.
Mindenki Magyarországról indul ki, a magyar vizsonylatkohoz képest nézi a telefont (kopaszok, managerek, médiamenők, discofenegyerekek stb.), nincs rálátásunk - legalábbis keveseknek - hogy ez máshol hogyan megy és valljuk be azért nem kishazánkhoz alakítják a kínálatot seholse.

Feel Good Inc.

(#141) bolondember válasza Pompi (#140) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

de most komolyan: miből induljunk ki? még a német viszonyokból úgy-ahogy ippeghogy ki tudnék indulni...
A furcsa az, h kinn se láttam ilyen nyolcvanikszakárhányas Nokiát amerre jártam...
na ja.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#142) adalbert1 válasza Pompi (#140) üzenetére


adalbert1
veterán

A második bekezdéssel én is egyetértek. Ismerek olyan 8800 tulajt, aki az egyik fentebb említett kategóriába se sorolható be, viszont pénze van bőven egy ilyen telóra, tetszik is neki, a szolgáltatások nagyrészét így sem használja ki... Akkor meg miért fáj valakinek hogy megveszi?

(#143) joey04


joey04
titán

Szerintem mind a 2 oldalnak igaza van valahol.Én is úgy gondolom h van nem egy nem két olyan teló ami anyagminőségben hozza a Luna szintjét de akkor is, itt azt fizeted meg h 8xxx Nokiád van!Ha valakinek ez megér ennyi pénzt akkor nyugodtan vegye meg, én pl nem ítélem el ezért.Ha olyan rohadt gazdag lennék második telónak én is beszereznék egyet mert nekem is tetszik. :U
Az a szánalmas ha valaki nagy nehezen kiizadja az árát és utána ezzel villog.

És mégegyszer mondom egyáltalán nem lényeges ebben a kategóriában h mit tud a teló vagy mi benne az újdonság.Én ezt nem veszem hibának ennél a készüléknél h az elődhöz képest alig van fejlődés.Én tényleg csak azt sajnálom h nincs 2x ennyiért egy olyan teló ami szintén 8000es családba tartozik és tudásban is toppon van.Szerintem sok olyan gazdag van akiknek tetszik ez a teló de azért ''alapjáraton'' is oda vannak a telókért, és használnák is az extra funkciókat(5mp kamera GPS mp3 stb...)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#144) Inarus


Inarus
addikt

Ok. Igaz. Kissé elragadtattam magam. Mindenkinek szívd joga arra költeni a pénzét,amire akarja. Van akinek az én technika mániám hülyeség. Én is gyakran cseréltem a telefonom azért mert van ami nekem elérhető áron többet tud.

A teszttel viszont egyet értek. Ez egy mobilos oldal, ahol mobilokat összkép alapján tesztelnek (és ebben benne van a tudás, az ár/érték arány és egy némileg szubjektív vélemény), nem pedig egy stílus, design és életmód magazin...

A csajozós szöveg viszont még mindig szánalmas és felháborító...

(#145) Takashi válasza Bog (#86) üzenetére


Takashi
aktív tag

Többször is említed a füstüveget, mint előnyt, de mint arra a cikkben is rámutattam, az égvilágon semmi funkcionális, vagy szépészeti értéke nincsen, akár egy fadarab is lehetne.

Na akkor ezt hadd cáfoljam meg. Szóval, van a telefonban egy olyan beállítás, hogy ''jelzőfény''. Ha ezt bekapcsolod, akkor (a kiválasztott értéktől függően) miután a háttérvilágítás lekapcsol a telefonon, a billentyűzet elkezd nagyon lassan, lüktetően pulzálni, és iszonyat jól néz ki. Úgy lehet nagyjából elképzelni, mint a 8800 esetében a töltőállványnál. :)

[Szerkesztve]

七転八起

(#146) AMD Power


AMD Power
titán

Itt van kis drága. Nem rossz telefon de nem ennyiért. Bár szerintem biztossokan megfogják venni. Egy picivel jobban tetszik mint a 8800 S.

(#147) advebted


advebted
csendes tag

Hello! Június közepe óta vagyok tulajdonosa egy Lunának, tehát kb. 1 hónap tapasztalattal rendelkezem. Elmondhatom magamról, hogy Magyarországon talán az elsők között voltam, akiknek ilyen telefonjuk volt. Először is, amint látom, a tesztre ázsiai gyártmányú Lunát kaptatok, semmi gond ezzel, nekem is ilyenem van. Az érdekesség viszont az, hogy nekem külön volt csomagolva az akkumulátor, valamint kijelzőfóliám is volt... Tudtommal ugyanez volt a helyzet azzal a másik 9 8600-val is, amik az enyémmel együtt jöttek. Másodszor: a Luna eleje nem véletlenül van üvegből! Ha nálatok nem világított a billentyűzet híváskor, illetve nem 'pulzált' (készenléti állapotban kb. fél percenként felvillan a billentyűzet), akkor esetleg be kellett volna állitani...
Elismerem, tudásban nem a legjobb a 8600, de valószínűleg, aki ilyet vesz, az nem ezért veszi (ha a tudás a fontos, vegyen egy E90-et, szuper kis teló az is)! Lunát szimplán azért vesz az ember, mert szép... és igen, azért, mert megteheti.
Elnézését kérek, ha kicsit durva lett a komment, de én részemről nagyon elégedett vagyok a 8600-mal, ugyanúgy, ahogy egykor elégedett voltam az LG Prada-jával is...
További szép napot!

(#148) Viktor0610 válasza advebted (#147) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''... ahogy egykor elégedett voltam az LG Prada-jával is...''

Hát igen, jó rég volt az is... ;]

Samsung Galaxy A54

(#149) erdoke válasza Fiery (#80) üzenetére


erdoke
titán

A gond a logikáddal nálam ott van, hogy ha fogsz egy új 6233-ast, és elviszed egy egyedi teleon külsők építésével foglalkozó manufaktúrába, akkor az árkülönbözetből (150e Ft?) olyan exkluzív telefont kapsz, ami gyakorlatilag senkinek sincs. Ilyen meg lesz minden Kelet-európai menő csávónak, ráadásul még a 3G is kimaradt a donorhoz képest. Szóval a sorozatgyártású exkluzivitás az igazán igényeseknek (szerintem) nem pálya, főleg egy ilyen szintű és árú készülékkel nem.
Ugyanis aki valóban tudja, mi a különbség, és figyel az igényes részletekre, az nem fogja díjazni, ha Önjelölt-Biznicmen Jankó kicsapja a kávéház asztalára. Aki fogja, az talán csak a másik Kimitlop Kft. ügyvezető fővezére...

A legjobb aláírás a héten

(#150) advebted válasza Viktor0610 (#148) üzenetére


advebted
csendes tag

''Hát igen, jó rég volt az is... ''

Ja, május eleje igen csak régen volt... :DDD
Itt jegyezném meg halkan, hogy tök jó telcsi volt az is, ám a tokja megkarcolta a kijelzőt kb. 3 hét után!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.