Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Bocha válasza Kalandor (#6) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem mondom, hogy az S40v3 a világ legbénább, teljesen használhatlan oprendszere, de idejétmúlt, egy ilyen kijelzőn meg főleg.

Nővérkémnek pont 7373-a van, az ugye QVGA, de szvsz nem sokkal jobb a helyzet. A főmenü elég szép (ahogy a belinkelt képeken is) de mi van, ha belemegyünk egy almenübe? 3 soros elrendezés egy 240 x 320 pixel felbontású kijelzőn. Szerintem az S40 felépítéséből adódóan nem képes kihasználni a mai kijelzők adottságait, pedig ki kéne, mert nem csak azért veszel nagy kijelzős telót, hogy netezz rajta - a vacak kijelzőkön (mint a 3110c-é) pedig igazán ''retro'' benyomást kelt, olyan érzés, mintha vmi CSTN gépet használnék, szerintem ez gáz. A sok foltozgatás tényleg legalább használható szintre emelte, viszont itt csere kéne, nem javítgatás, legalábbis ami a grafikus felületet illeti. És akkor a kezelhetőségről még nem is beszéltünk... nagy dolog lenne, hogy a képnézegetőben a hangerőszabályzó gombokkal tudjak zoomolni?

Azt nem sorolnám a pozitívumok közé, hogy nem fagy, manapság gyakorlatilag egyik rendszer sem fagy, még a WM és a Symbian sem nagyon (jó, azokat a felhasználó mondjuk el tudja rontani). Gyors? Maradjunk annyiban, hogy nem lassú, jó, egy Motorolánál gyorsabb, de messze nem sebességbajnok.

Ennyi a baj vele, persze ez részben szubjektív. Viszont a Nokia fanok is észrevehetnék, hogy kedvenc gyártójuk most az oprendszereknél ragadtak meg. Az S60 jól használható, viszont kb. minden jobb cuccukba azt teszik, holott egy csomó felhasználónak túl összetett (én egyébként nagyon szeretem). Alul/középen meg figyelget az S40, amiről most írtam, hogy mit gondolok.. a Samsung régi rendszeréről is kb. az volt a véleményem, mint az S40-ről, de ők végre rájöttek, hogy itt cserélni kell.. remélem a Nokia is rá fog, bár nem sok esélyt látok rá.

Ja és písz! ;)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.