Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gtxtt


Gtxtt
tag

Ha új gépet vennék,akkor az X3600+-t választanám.Erre még lenne pénzem.Ha a pénz nem lenne akadály,akkor csak és kizárólag Core 2. :R

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#2) beencee


beencee
senior tag

Egy gyöngyszem-gyanús mondat: ''Az egész NetBurst architektúráról, amely a Pentium 4 sorozat alapja volt, annyit kell tudni, hogy az Intel teljesen letett róla.'' :C

(#3) LSL1337 válasza Gtxtt (#1) üzenetére


LSL1337
őstag

én 3800x2-t vagy 4200x2-t azokat alapfeszen lehet húzni 2,5-ig mellé kis fesz és akor 2,7 ami már majdnem 4800+, azzal meg kihúznám am3-ig

amúgy ebbe az x2 vs c2d-be belevehettétek volna hogy akinek most ag64 x1-e van az eladja a x1-et kb 15ért vesz helyette 45ért faxa tuningos x2-t és örül :):D game-k nagy része úgyis VGA limit, csak már kezdenek felmenni az árak asszemmár csak februárban veszek x2-t :)

(#4) gorlin


gorlin
őstag

''de szerintünk egy kétmagos, több mint 50 000 forintos processzor meglehetősen furán hat a kevesebb mint harmadannyiba kerülő alaplapban.''
Szerintem ez hülyeség.Nekem most pont ilyen konfigurációm vann,de nem hat rám furán.Egyszerűen megnyugtat az érzés hogy belemegy a régi 2*1 giga corsair memóriám,esetleg a Matrox 550--es Agp-s videó kártyám.Semmivel sem roszabb mint az 50.000forintos alaplap(persze a szolgáltatásokat,tuningot kivéve amit az emberek 10%-a használ ki)
És még teljesítmény csökkenést sem érzek,egyszerűen nagyon jó kis alaplap ez az Asrock 775 VSTA.

(#5) Kraptor válasza gorlin (#4) üzenetére


Kraptor
őstag

.

[Szerkesztve]

(#6) fLeSs válasza gorlin (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezen 8x-os AGP van vagy csak egy egyszerű PCI átalakítva?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) rudi válasza gorlin (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

szerintem meg mások véleményét lehülyeségezni hülyeség...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Elég érdekesen hasonlítgatták össze a procikat... Szerintem elég alma volt aki ezt írta, de mind1.

(#9) gorlin válasza fLeSs (#6) üzenetére


gorlin
őstag

Azt írják 8XAgp Slot.De ha megmondod hogy milyen programmal tudom megnézni pontosan akkor megnézem.

(#10) Yushchenko válasza gorlin (#4) üzenetére


Yushchenko
őstag

:D
Emberek 10%-a használ ki? lol Na szerintem meg ez a hülyeség. Vegyen asrockot az aki rászorul.

(#11) Yushchenko válasza LSL1337 (#3) üzenetére


Yushchenko
őstag

am3... Jó várakozást. :D

(#12) gorlin válasza rudi (#7) üzenetére


gorlin
őstag

Rudi!
Milyen szakmai alapon mondod azt hogy ''furán hat''?
Ez nem a Nők lapja,ez a prohardware!!
Ha valakinek DDR1,és sima AGP-s kártyája van ,de akar egy kétmagos rendszert elkezdeni építeni akkor neki tökéletes választás lehet.
Nem kell rögöt +120e forintot beleölnie.Tehát ebben az esetben nem hat furán.

De ha építesz egy Htpc-t ,és ezt az alaplapot teszed bele ,majd egy komolyabb VGA-val akkor is tökéletesen elegendő még a DDR1.Amúgy Egy U8 1600-assal passzívan 59-65 fok között dolgozik a processzor tehát megfontolandó egy ilyen gépnél.

Ha valami szakmai kifogásod van a lappal akkor azt írd le ,mert mindenki szívesen veszi,de azért mert valami olcsó nem biztos hogy olyan rossz.

Üdvözlettel:Gorlin


MOD:Amúgy értettem mit akartál írni azzal hogy furán hat,de nagyon sokan idegenkednek Pl az Asrocktól ,pedig lehet hogy amire ők használnák arra tökéletesen elegendő lenne.


[Szerkesztve]

(#13) rudi válasza fLeSs (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

A weboldaluk szerint 8-szoros az AGP, de a PCI Express szerintem trükközve van rajta, mert nem az északi híd kezeli [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) rudi válasza Yushchenko (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Miért is? Ha megfigyelted, volt már nem is egy részletes sebességösszevető tesztünk (ebben a cikkben is többször említve és linkelve vannak), itt most csak nagy vonalakban írtuk le, és az árakra koncentráltunk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) hubesz1


hubesz1
csendes tag

Hi!

Én csak arra szeretném felhívni a szerkesztők figyelmét,hogy az AsRock alaplap képaláírásnál az alaplap neve nem Asrock 775Dual-VSATA,hanem Asrock 775Dual-VSTA,ti. a Vista-ra vonatkozik,nem pedig a SATA-ra :))
Ha gondolja,javítsa az illetékes elvtárs :D

(#16) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Jó cikk. Kicsit helyre tette az agyamban kavargó proci és alaplap fajtákat.
Köszi.

Romani ite domum.

(#17) Gtxtt válasza Yushchenko (#10) üzenetére


Gtxtt
tag

Szerintem is pontatlan az a 10%.Jó az 5%-nak is (vagy még kevesebbnek).Itt a PH!-n se mindenki tuningol.Ne becsüld le az Asrockot!Adtak ki nagyon jó ár/érték arányu lapokat.

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#18) Palika71


Palika71
őstag

''A 7900 GTO-t nagyon kedvező áron, 73 000 forintért kínálja az MSI, ami lényegesen kevesebb a hasonló sebességű GeForce 7950 GT áránál.''

Galaxy 7900GT (ref.NYÁK) Br. 68.000.-

Ennek fényében rám az hat furán, ha valaki 7900 GTO -t vesz! :))

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#19) rudi válasza gorlin (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerinted a 15-20 000 forintos alaplapokon ugyanazok a miőségkategóriájú alkatrészek vannak mint a 30-50 000 forintosokon? Nem lehet, hogy a kiegészítő szolgáltatások mellett a drágább alaplaoknak a minősége is jobb?

Szerintem igenis komoly különbség van minőségben és szolgáltatásban az egyes árkategóriák között, mindemellett egyetlen szóval sem mondtam, hogy nem lehet másnak más a véleménye (nem hülyeségezem le), hogy nem lehet kvázi filléres és kvázi elavult lapba (kéretik ezekért a kvázis kijelentésekért nem a nyakamnak ugorni, hanem elgondolkodni rajta, miért írtam) kétmagos processzort rakni. Egyszerűen csak arról van szó, hogy szerintem ez furán hat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) venember83


venember83
nagyúr

''A Pentium D processzoroknál a 2,8 GHz-es 915-ös 36 000 foritos ára'' :U javitas?

(#21) Tithian


Tithian
őstag

''Igaz, ez az apróság csupán 2,66 GHz-en jár, tehát egy 1700 MHz-es Athlon 64 X2-vel vagy 1500 MHz-s Core 2 Duóval tudná csak felvenni a versenyt,''?
Nem veszi fel velük a versenyt, hanem mindkettő sokkal gyorsabb a Pentium D-nél.
Más kérdés, hogy az E6300 csak a legdrágább helyeken 55K, jobb helyen 47-48K körül is kapható (Redtower, VTcomp, Spéci, stb.), de 50K fölött csak a nagyon nyerészkedő kiskerek árulják. Ha az áraknál tartunk, az AB9 nem nagyjából 37K, hanem jó esetben 32-33K, illetve a P965 Neo 30K alatt is beszerezhető (27K-ért is láttam már).

Azt továbbra sem értem, miért kellene Allendale alá feltétlen DDR800, rengeteg jól húzható DDR667-es memória létezik, aki tuningol, csak tudja, hogy lehet húzni is a memóriát, ~400-as FSB-hez pedig elég sok memória elégséges, gondolom, nem 500-as magasságokat céloznak a felhasználók.


[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#22) Yushchenko válasza rudi (#14) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nekem kicsit úgy jött le, hogy az x2 és a core 2-nél az azonos órajel azonos teljesítményt takar. Meg volt egy ilyen, hogy a 805-ös egy 1.5Ghz-es core 2-vel vehetné fel a versenyt. Én szívesen visszatolom 1.5Ghz-re a core 2-met, de nem hiszem hogy 2.66Ghz-en lenne esélye a 805-nek.

(#23) rudi válasza Palika71 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

A 7900 GTO nem a 7900 GT hanem a 7900 GTX nyomtatott áramkörére épül, és nem az a játékhűtő van rajta mint ami a GT-ken, hanem a GTX hűtője, ami még az extra tuninghűtőkkel is felveszi a versenyt hangban és teljsítményben is. Még így is furán hat, amit a GTO-ról írtam?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Yushchenko válasza Gtxtt (#17) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jah, egyszer haverom asrockjába tettük bele a VGA-t és kettétört a lap. Na mind1.

(#25) venember83 válasza Tithian (#21) üzenetére


venember83
nagyúr

S te garantalod, h menni fog a 667-es memo 800on menni? Mert ha leirjak a tesztben, h eleg a 667-es memo, mert huzzuk s eselteg megy 800-on, akkor azt sok ember keszpenznek veszi!

(#26) Arhel


Arhel
senior tag

Ha valakinek felketette az érdeklődését az ASUS Chilly Vent Lux az itt megveheti: [link]

(#27) Yushchenko válasza Tithian (#21) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nekem 800-as a RAMom,de még ez is kevés. Ki elégszik meg 400FSB-vel? :DDD Nálam a RAM szab határt a tuningnak.

(#28) Palika71 válasza rudi (#23) üzenetére


Palika71
őstag

:R
Most már az az ember hat rám furán, aki GT -t, illetve GTX -et vesz!
Itt a Ph! -n csak okosodnilehet.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#29) Palika71


Palika71
őstag

Szegény ATI...

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#30) gorlin válasza rudi (#19) üzenetére


gorlin
őstag

Ha ezt az előbb így irtad volna le akkor az másképp hatott volna.A minőségről meg annyit hogy ahány szervízzel beszéltem eddig mindenki azt mondta hogy nagyobb számú Asrock lap eladás mellet nagyságrendel több ASUS lap-ot hoztak vissza garanciába(mindamellet hogy az Asrock az Asus leányvállalata)
Nekem is szált már el csak úgy magától 50e forintos Asus-om. :U
Ezzel nem azt akarom mondani hogy egy drágább alaplap nem jobb mint egy Asrock,mert értelemszerűen jobb ,de azért az Asrockot sem kell leírni minőségileg.
De szolgáltatásokban tényleg nem veszi fel a versenyt a drágább konkurenciával,sem pedig tuningban.
A másik dolog a hőfok.Ezek a processzorok már nagyon nem melegednek,tehát mégegyszer mondom jelenleg nem egy rossz megoldás ilyen gépből HTPC-t építeni,főleg ha egy régi fejlesztésből akad otthon DDR1,mivel ehhez a feladathoz bőven elegendő.


Azt hogy tükköztek a PCI-E-el hogy értetted?


Üdv.

(#31) _seth_ válasza Tithian (#21) üzenetére


_seth_
veterán

Én már azt sem értem, hogy a 805 hogyan kapcsolódik a core és x2 procik csatájához na de mind1.... nem egy kategória és az áruk sem.... (túlhajthatóságban lazán lehagyja a cikkben szereplő procit és ár/teljesítmény aránya is jobb ezeknél főleg ha vki kifog egy jól húzható példányt bár a legtöbb megy 3,6-on alapfeszen).
(Nekem pl 805 van és 4,2 Ghz-en már egészen kellemes kis proci :) )

Alaplap: fura, hogy olcsó alaplap van drága proci alatt? Akkor legyen a floppy olvasó is 50K ha már a proci annyi csak mert olyan fura, hogy csak 1,5K.... Nincs semmi érdekes ezen... és, hogy jobb lenne a drágább? Egyáltalán nem jellemző....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) Kraptor


Kraptor
őstag

Heh, kezdem nem irigyelni Rudikát...szegények lassan többet kell ide írni, hogy megvédje azt amit írt mint a cikkbe. Különben szerintem jó volt a cikk, mondjuk én csak a proci és alaplapokat olvastam el.

(#33) rudi válasza gorlin (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

tudtommal ez az északi híd nem tud PCI-Expresst és a délinek van 2-4 PCIe lane-je, amire hosszú slotot szereltek. Valószínű, hogy nem 16-szoros, mert sehol nem írják konkrétan. Nézd meg Everesttel, szerintem az megmondja a tutit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Tithian válasza _seth_ (#31) üzenetére


Tithian
őstag

Bizony, a D805@4GHz és az E6300@3GHz kis szerencsével kiváló vétel, de a kettő egészen más kategória, árban és teljesítményben is.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#35) Yushchenko válasza _seth_ (#31) üzenetére


Yushchenko
őstag

és, hogy jobb lenne a drágább? Egyáltalán nem jellemző....

Ez már nagyon vicces :))

(#36) Gtxtt válasza rudi (#33) üzenetére


Gtxtt
tag

Valójában csak 4X a PCI-E sebessége.Itt egy teszt,hogy ez mennyit számít:[link]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#37) rudi válasza _seth_ (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, ez nem core 2 vs X2 csatáról szóló írás, hanem a kétmagos platformokról szóló, amibe a Pentium D is beletartozik. Nekem kicsit nagyon outnak tűnik a hozzászólásod processzorokkal kapcsolatos része. Mondta bárki is hogy a Pentium D és pl. a core 2 egy kategória árban vagy teljesítményban? A tuningot Te úgy képzeled el, hogy csak a Pentium D-t lehet húzni. Szerinted a Te 4,2 GHz-es 805-öd megáll egy 3,4 GHz-es Core 2 Duoval szemben is (ott a számok a korábbi CPU-s cikkben, lehet versenyezni velük)?

Alaplapos résszel kapcsolatban már kifejtettem a véleményemet előbb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) 3P


3P
tag

Tényleg jó látni így egyben az árakat, de azért van olcsó AM2-es dual procis alternatíva is. Persze teljesítményben alapon illetve tuning mellett sem versenyezhet a C2D-vel, de a kisebb pénzüeknek ez egész jó páros lehet:
Proci:
AMD sAM2 Athlon 64 X2 3600+ Box Bruttó: 32 300 Ft
Hozzá igazi tunigng barát lap:
sAM2 Abit KN9 /nForce4 ultra/ Bruttó: 19 700 Ft

A kettő együtt kerül annyiba, mint a legolcsóbb C2D proci, s ha ahhoz is akarunk venni egy tuning lapot, pl a tesztben szereplő Gigabyte-ot, akkot már egész komoly árkülönbség alakul ki.
RAM területén mondjuk picit nagy a mizéria, mert ha jól tudom a C2D-hez érdemes 800-as Ramokat venni, addig az AM2-höz elég a 667-es, de abból viszont jobb valami márkást venni, tehát a RAM nem igazán számít ár szempontjából.

Ezt a procit alap feszen (fórum tanusága szerint) lehet húzni simán 2500 MHz-ig, s némi fesz emeléssel talán tovább is. Mindegy nem saját tapasztalat, így nem tenném rá a nyakam...
Ezt nézve szerintem árban bőven versenyképes az az X2-es rendszer még a P4-ekkel is, s teljesítményben sem kell szégyenkeznie.

[Szerkesztve]

(#39) Yushchenko válasza 3P (#38) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ezt nézve szerintem árban bőven versenyképes az az X2-es rendszer még a P4-ekkel is, s teljesítményben sem kell szégyenkeznie.

Hol van már a p4 lol

(#40) Tithian válasza venember83 (#25) üzenetére


Tithian
őstag

A tuning sosem garantált, de E6300-at sem azért vesznek az emberek, mert hébe-hóba megy magasabb órajelen, hanem mert nagyon nagy valószínűséggel.
''X'' chipes 667-es memória sem biztos, hogy fog menni mondjuk 800-on, csak nagyon valószínű, amire netes tesztek és felhasználói tapasztalatok segítségével lehet következtetni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#41) orbano válasza rudi (#37) üzenetére


orbano
félisten

tényleg nem akarok én sem lovagolni a témán, de ez a megjegyzésed a cikkben nekem is kinyitotta a bicskát a zsebemben. elég sok irodai gépet rakunk össze asrock alaplapokkal és semmi, de semmi baj nincsen a minőségükkel. meglep, hogy ti is azt szajkózzátok, amit az alaplapgyártók is el akarnak velünk hitetni: a drágát kell megvenni... :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) ynsane


ynsane
csendes tag

a teszt eleje jó, de aztán néztem amikor átfordult más irányba :Y :DDD

(#43) orbano válasza ynsane (#42) üzenetére


orbano
félisten

mivel ez egy ''hazai pálya'' :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) _seth_ válasza rudi (#37) üzenetére


_seth_
veterán

Én is kifejtettem a véleményemet ha nem tetszik az a te dolgod.

Próbáld meg értelmezni amit írok: áranyaiban jobb, gondolom tudod mit jelent (vagyis mégsem...).
Egy szóval sem írtam, hogy jobb a 805 mint ezek a procik és képzeld tudom milyen teljesítményre képes a core és az x2...
Azt sztem csak én tudom, hogy mit és hogyan képzelek el...
''Szerinted a Te 4,2 GHz-es 805-öd megáll egy 3,4 GHz-es Core 2 Duoval szemben is (ott a számok a korábbi CPU-s cikkben, lehet versenyezni velük)?'' Mit is írtam én? ''nem egy kategória és az áruk sem'' szövegértés... Azt pedig, hogy tuningban arányaiban legalább olyan jól húzható vagy akár jobban a 805 mint a másik két fajta proci tartom.

Lap: érdekes: munkahelyeken, irodákban a legolcsóbb alaplapok is évekig üzemelnek gond nélkül és itt tényleg olcsóra kell gondolni... Aki pedig azt hiszi, hogy ami drága az minden esetben jobb is az vegye meg nyugodtan a drága cuccokat...

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#45) _seth_ válasza Yushchenko (#35) üzenetére


_seth_
veterán

Biztosan sok gépet láttál már, sokat szerelgettél, hogy ilyen megfontolt, részletes választ adjál... bár a másik hszed is nagyon értelmes meg kell hagyni: ''Hol van már a p4 lol'' vszeg pentium d-re gondolt az illető...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#46) Yushchenko válasza _seth_ (#45) üzenetére


Yushchenko
őstag

Én kérek elnézést. Amúgy valószínűleg irodai gépekbe nem core 2-t fognak tenni, tehát nincs értelme belekeverni a dologba.

(#47) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Jó a teszt! Pont haonló cserén agyalok, és az intel d805 illetve a tesztben említett kisebbbik x2 proci a versenyző. Nálam a hőtermelés lesz a döntő ok, mivel passzív cpu hűtőt akarok a gépembe.

(#48) tkesy


tkesy
őstag

Ennek az 5.1-es fülesnek, milyen hosszú a kábele? És a vezérlőpanelje milyen távolságra helyezkedik el kb. a fülestől, és mekkora a tömege?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#49) desolator válasza orbano (#41) üzenetére


desolator
senior tag

Gondolom az irodai gépekben széttuningolt C2D-k vannak, és keményen nyomják rajta a titkárnők az Obliviont...

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#50) orbano válasza desolator (#49) üzenetére


orbano
félisten

az irodai használat csak egy példa volt arra, hogy egyáltalán incsen gond az olcsó alaplapokkal.
de a kedvedért elmagyarázom a nézőpontomat:

vegyünk egy olyan embert, aki nem igazán van eleresztve pénzzel, de szüksége van egy erősebb gépre a lehető legjobb áron. mondjuk szüksége van a két magra, ajánlok neki egy x2 3600+-t kb 30k nettóért. ezzel jó darabig el fog tudni játszani, CAD-elni, akármi. sokáig egy erős középkategória marad.
ajánlok neki mellé teszem azt egy galaxy 7300GT-t is, legyen mondjuk 30e Forint, egy 256os verzió.
Ez alá mondjuk, mivel a legolcsóbban akarom neki a legjobbat, ajánlok egy ilyet: [link], kb 13 nettó.
A konfig alapja így kijött 30 + 25 + 13, kerekítve mondjuk 70 ezer forintból. Ezért kap egy olyan gépet, amin sok modern és majdani játék is élvezhető lesz és szükség esetén könnyen bővíthető, ráadásul relatíve tartós.

Mondjuk jöjjön az ellentábor, és győzze meg, miért lesz jobb egy ilyen hétköznapi felhasználónak, ha e helyett az Asrock helyett mondjuk egy nettó 30-35 ezer forintos nf570-590-es alaplapot kap és ráfizet az egészre még egy 20-ast?. Meggyőzöd, hogy húdejobb minőségűek benne a kondenzátorok? Vagy meggyőzöd, hogy milyen jó az SLI/FireWire/gigabit ethernet, amiket életében nem fog használni?

A minőséggel, megbízhatóssággal meg kár jönni, statisztika bizonyítja, hogy egyáltalán nem megbízhatatlanok az olcsóbb alaplapok sem. Nem fognak lefagyni, elfüstölni, vagy akármi... ugyanúgy van rájuk garancia és kicserélik ha gyári hibás. Legfeljebb nem adnak hozzá egy bazi nag ydoboz műaynag kacatot, amit az átlag júzer életében ki sem csomagol...

ja egyébként fain az aláírásod :C

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.