Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdey_a


erdey_a
őstag

Kezdhetem árulni a gépemet...
Nem fogom szeretni az új foglalatot :(

Most először érzem (bár már az AGP /PCIE esetén is) hogy teljesen a marketing áldozata vagyok :O

Vérboci

(#2) gorlin válasza erdey_a (#1) üzenetére


gorlin
őstag

Ha így tartja az árait az AMD akkor nyugodtan lecserélheted egy Intel rendszerre a géped.
Nevetséges ez az ár.Reméljük változik.

(#3) erdey_a válasza gorlin (#2) üzenetére


erdey_a
őstag

Sajnálnám... túlságosan is AMD hívő vagyok :)

De a gond nem csak az új procival van. Oké, legyen új proci, de az már bicskanyitogató számomra, hogy ha a jelenlegit egy picit is bővíteni akarom, mindent cserélnem kell.
Eddig csak a procit kellett, aztán a videokártyák miatt alaplapot is, de a memória maradhatott.
Most már memóriát is, sőt, az IDE leépítése miatt vinyót is kell cserélni.
Aztán majd jön valami f@sz, aki kitalálja hogy USB helyett legyen XSB és dobhatom ki a nyomtatót meg a digitális fényképezőt, mert más a dugasza.
Vagy vehetek átalakítót horror áron.

Szerintem amit a számtech ipar cégei csinálnak, az köztörvényes bűnözés.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#4) Loretto


Loretto
veterán

Nehogy aztán valaki az asszony körömlakkjával kencézzen :DDD

Soirée...

(#5) kozmate


kozmate
tag

Több mint egy éve vettem a 2800+ XP-met, barton maggal, 27e körül. Most 3000+ ugyanolyan frekvencián 30e, régebben nem estek jobban az árak? :F

(#6) erdey_a válasza kozmate (#5) üzenetére


erdey_a
őstag

Azért ez a 3000+ kicsit más...
Azt állítják róla hogy sokkal hiper szuperebb.
Legfeljebb én/mi nem hiszem/hisszük el.

Vérboci

(#7) fasyrt


fasyrt
őstag

Most akkor az AM2-es Sempronok is DC-sek lettek? :U

Egyébként meg érdekes az Msi K9N Platinum...
''Az MSI K9N Platinumon az előbbi van, tehát nem tud két NVIDIA videokártyát együtt hajtani.''
Akkor minek van rajta 2 16-os csati? Eléglenne 1 8-as is... Ez nem olyan Pistike megtévesztősdi? :P

(#8) radírfej válasza kozmate (#5) üzenetére


radírfej
senior tag

és most mennyibe kerül a 2800+ xp-d? szerintem nem 27e-be, ezzel meg is találtuk az áresést. persze a 3000+ sempi egy tök új dolog, ne hasonlítsuk egy 3 (4?) éves technológiához...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#9) radírfej válasza fasyrt (#7) üzenetére


radírfej
senior tag

ja, DC DDR2 beköszöntött az alsó kategóriába is, már memetesztekben is lehet majd velük villogni, nagyon nem éreztetik hatásukat lásd s754/s939.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Aki Sempront vesz az max NF550-es chipsetet használlhat...én kivárom inkább az Ati chipsetes lapok érkezését...

(#11) Radnix


Radnix
senior tag

Oh pont az X2 4400+nak az árát nem tüntették fel amikor sztem az X2-esek közül az a legjobb.Legjobb=teljesítmény,ár,húzhatóság szempontjából. Nincs igazam?

(#12) ftc válasza Radnix (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

134K

Amugy sztem a 3800+ -t éri megvenni X2-ből...

(#13) Dare2Live válasza Radnix (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nincs

megamig 805 35K addig az x2-3800+ is méregdrága a 70Kjával.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Efbialy válasza ftc (#10) üzenetére


Efbialy
tag

Én is azt hittem, és az Nvidia közleményében is az szerepelt de a gyártok honlapján már azt irják hogy mindegyik chip szoba áll a Sempronnal is :))

(#15) ftc válasza Efbialy (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor most mi is az igaz?

(#16) Savage5


Savage5
senior tag

Érdekesen alakítja az AMD az árait. Ebben a ''mindent lassan le kell cserélni'' dologban is van valami. Hiába, ez az informatika... Én mindenesetre maradok a jó kis Bartonomnál meg az nForce2-mnél (egyenlőre), az új gammák úgyse tetszenek annyira, hogy teljes konfigot váltsak.

...

(#17) parandroid válasza erdey_a (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én most vettem kedvező áron egy ósdi és kifutó AGP-s alaplapot egy még ósdibb és még kifutóbb Dothan processzorral. Mondj egy olyan területet, ahol ez a teljesítmény nem lesz elég. Nem vagyok hardcore gamer, így 30e-nél többet semmiképpen nem fogok VGA-ra öklteni, annyiért meg kb ugyanazt a teljesítményt kapom AGP-n, mint PCIe-n.

Egy barátom épp most aakar 64 bites AMD rendszert venni Linuxhoz, erősen gondolkozott, hogy nem lenne-e érdemes megvárni az AM2-t.

A cikk után én is azt mondom, hogy lehet, hogy igen, de csak azért, mert a DDR2 memóriák azért gyorsabbak is, és már olcsóbbak is. És pont a memória az a terület, amit a Vista érkezésével érdemes lesz bővíteni (jó, az illető Linuxos). De hogy a gigahertz körüli Duron után, amivel eddig kihúzta, nincs jelentősége az új foglalatnak, az is biztos.

Összefoglalva: valójában a saját magad áldozata vagy, ha bedőlsz annak a tévhitnek, hogy mindig mindenből a legújabb kell. :)

Más: ez a SilentBox HDD hűtő szimpatikus szerkezet, és 13e már annyira nem is sok érte. Hm. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) gorlin válasza parandroid (#17) üzenetére


gorlin
őstag

Más: ez a SilentBox HDD hűtő szimpatikus szerkezet, és 13e már annyira nem is sok érte. Hm.
Én nagyon sokáig azt hittem ha veszek egy hiper szuper halk 3.5-ös Sata hdd-t és beleteszem egy ilyen dobozba megkapom a tökéletes csendet.De a valóság az hogy ezek a hdd amúgy is rettenetesen melegednek pláne hogyha be vannak zárva valahova,hiába van nagy hőelvezető felület,mert ahova elvezeti azt is hűteni kell.
Viszont rájöttem hogy egy 2.5-ös hdd csodákra képes.Összehasonlíthatatlanul halkabb és nem melegszik annyira.Ezért aki ilyenekbe gondolkozik annak javaslom egy 2.5 ös SATA csatolós modell megfontolását.
Persze aki nagyobb képekkel,videókkal ,foglalkozik esetleg hard core gamer annak talán jobb a 3.5ös.
Mindezt azután mondom hogy nemrég vettem egy Western digital 250RE HDD-t.
Nem ájultam el tőle :O :(

(#19) parandroid válasza gorlin (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nos igen, de azért a 2,5''-es HDD-k kapacitása egy asztali gépben már nem feltétlenül elég, ráadásul egy 120GB-os, SATA-s, 7200RPM-es modell áráért tudsz építeni egy 2X250-es SATA RAID tömböt, ami azért nem mindegy...

Gondolkoztam azon is amúgy, hogy rendszerlemeznek szerzek egy 40-60GB-os 7200-as 2,5''-es HDD-t, végülis ha nem használom a háttértárnak szánt 250-es 3,5-öst, akkor csendben van...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) Lord Zero


Lord Zero
addikt

ez mitől ph-interaktív téma? :F

nem, mindegy

(#21) LordX válasza ftc (#10) üzenetére


LordX
veterán

Ez hülyeség, miért ne használhatna? Azért mert az nVidia nem ajánlja alá?

(#22) Sipi válasza parandroid (#17) üzenetére


Sipi
addikt

Jé, én is AMD64-et akarok venni Linuxhoz! :D

A péhás AM2/DDR2-es teszt alapján az új ''technológia'' semmit sem gyorsult. Komoly gondjai vannak még a DDR2-nek, ha ilyen magasak a késletetési idejei. Ezt pedig nem olyan egyszerű lejjebb venni, mint a működési frekvenciát. Véleményem szerint igen sok idő kell még, amíg ebből valami használható platform lesz, nem csak a szokásos marketing-duma.
Amire kijönnek a tényleg gyors DDR2 modulok, elmúlnak a gyerekbetegségek, addig megfelel a rég939-es, DDR-el.

Persze, szívom a fogam annak tudatában, hogy kb. 1 év múlva egy halott platformom lesz. De hozzá kell szokni.

Egyébként Athlon, és 700MHz. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#23) Dawee


Dawee
tag

Én szerintem egyébként nem olyan nagy szám a ddr2, legalábbis még most, jó persze gyorsabb, de én személy szerint nem fogok azért váltani, hogy ddr2-m legyen. Sokan mondják, hogy olcsó a ddr2, hát igen, de ha én ddr2-t akarok, akkor most lap+proci csere kéne, ami megint egy 80k körüli beruházás lenne és abba még a ddr2 benne sincs... akkor már inkább veszek a 3200+-om helyett egy vmi izmos X2-t meg egy normális PCI-X videokarit, esetleg még 1 giga ddr-t, hogy legyen 2 duálban és simán el lennék vele jövőre, meg még utána is, sztem. A videokarikon is gyorsan kipurcant a ddr2, nem olyan nagy szám a ddr-hez képest...

Szerk: Ja meg szerintem ha valaki gépfejlesztésen gondolkozik, én sokkal jobb ötletnek tartanám kivárni az év végét és egy directx 10-es videokariba befektetni, többet érnénk vele mint ha ddr2 ramok lennének.

[Szerkesztve]

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#24) aer válasza Sipi (#22) üzenetére


aer
tag

Hát rendesen leizzadtam, mire belőttem jól a mandrake-et egy X2/nforce430-ra.

(#25) X Factor


X Factor
addikt

Az AMD maga is megmondta h. nem lesz gyorsabb az am2-es rendszer a mostaniaknál, de hát ilyen a számok törvénye. :)

[Szerkesztve]

Make things work

(#26) _bala_


_bala_
csendes tag

Engem inkább az érdekelne, hogy a s939 -es procik meddig lesznek elérhetők, mert ha nemsokára leállnak ezen termékek gyártásával, mondván h a nép vegye csak meg az am2- rendszert, akkor igen hamar ki fog futni a készlet ... sztem.
Azért érdekel ennyire mert most ajánlottam egy konfigot 2 hete kb és érdekelne, hogy 2-3 év múlva lehet-e még bővíteni pl. egy X2 3800+-szal, vagy esetleg addigra eltűnnek a 939es procik és akkor megint lehet komplett gépet cserélni :F

(#27) Efbialy válasza _bala_ (#26) üzenetére


Efbialy
tag

Jó kérdés ugyanakkor, hogy az egyes processzorfoglalatokat az AMD meddig fogja újabb CPU-kal ellátni. Az AM2 egyes források szerint 2008-ig biztosan ki fogja húzni, amikor is megjelennek a négymagos CPU-k, bizonytalan viszont, hogy ezek még AM2-esek lesznek-e. A Socket 939 állítólag addig fog élni, amíg a felhasználók érdeklődése megmarad a sima DDR400-as memóriát támogató platform iránt, a Socket 754 pedig 2007 végéig.

[link]

Ezt irták itt a nagy tesztben.

(#28) rudi válasza parandroid (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Én most vettem családi használatra egy ThinkPad T23-at (P3, 512 MB RAM, ilyenek). PH-s munkámhoz is tökéletes (kép+web+szöveg+táblázat szerkesztő, 3-4 webrowser ablak + apróságok), szal nem minden esetben kell a csúcsvas (persze játékhoz igen).

Véleményem szerint, most éppen nem érdemes új gépet venni, mert az Intel úgy tolja lefelé az árakat mint az őrült és olyan processzorzuhataggal készül az év végére, hogy arra az AMD-nek is lépnie kell valani. Az AM2 még új, ősz elejére 20%-ot eshet az ára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Azért megnyugtató, hogy nem drágábbak az új procik :) bár egyelőre tuti nem veszek, mert nem akarok 2GB RAMot is cserélni meg VGA-t is...

All Black...

(#30) parandroid válasza rudi (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Számítógépet sosem érdemes venni. :) Ezzel együtt teljesen egyetértek azzal, amit mondasz.

Munkára nekem is ott van az adataimnál szereplő nc4200, ha az asztali gép összeáll (majd egyszer), akkor talán játszom megint egy kicsit. Vagy másfél évig jól megvoltam játékok nélkül (illetve azok minimum részletességével), most kicsit ki akarom próbálni a Heroes 5-öt és az Obliviont, amihez viszont a notebookom már tényleg kevés. Lecserélni viszont nem fogom, mert arra, amire való, arra tökéletes.

Sipi: so sorry, de a nagyságrend stimmelt. ;)

A trend egyéként jó, így hogy a régivel azonos áron jönnek ki az új procik, aztán csak esik az ár, ez teljesen elfogadható a nagyközönség számára. Érdemes megfigyelni egyébként, hogy most objektíve mennyire drága egy jó processzor (Pentium D 820 pl), és 3 éve mennyibe került egy akkori felső-közép 2,8-as Pentium 4, ami ugyanaz a kategória volt, mint most ez.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) gorlin válasza parandroid (#19) üzenetére


gorlin
őstag

32.000 Forintért van sima ATA Toshiba 16M 5400RPM-es .A SATA-t 36.000körül láttam.
(100Gigás)
(én a 40gigásat használom .Write 40,7MB/s
Read time 20MB/s
Az rendben van hogy tudok venni 2*250-es tömböt de minek?:)
Valakinek kell a hely ezt írtam
Aki meg játékra-munkára-internetre használja bőven elegendő a 40-is.De ha a képeidet akarok tárolni az a 100Giga sokáig jó lehet.
De rendszerlemeznek mindenképpen egy ilyet érdemes választani.

Nem akarok jövendölésbe bocsátkozni de lassan itt lesz mondjuk a Blu-ray egy lemezre akár 50Giga adat,és a legfontosabb!! jön a samsung 32 gigás memória alapu HDD-je,ami hozza jelenlegi leggyorsabb 7200-es 3.5 ös hdd sebességét sőt valamennyire túl is szárnyalja.''Apró'' jó tulajdonsága hogy teljesen hangtalan nincs benne mozgó alkatrész és nem melegszik annyira.

Egyszóval össze lehet barátkoztatni a két eszközt:)

Mindezt azért írtam mert szerintem ezeknek a hdd halkító dobozoknak nincs nagy jövőjük.





[Szerkesztve]

(#32) Dawee válasza _bala_ (#26) üzenetére


Dawee
tag

sztem jövőre még simán lehet majd kapni őket, utána legfeljebb úgy tudsz venni, ahogy most egy bartont pl., leginkább használtan.

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#33) azbest


azbest
félisten

hmm én jól elvagyok a gépemen... celi 1100ra húzva, 512mb ram, 8 megás matrox g200 :D
Majd ha kijön a Vista akkor váltani fogok.... linuxra :))

(#34) raszputyin válasza Sipi (#22) üzenetére


raszputyin
senior tag

a 64 bit miatt ne vegyél, ha csak nem tudod előre pontosan, hogy mit fogsz futtatni.
rengeteget szívtam többféle disztribbel, egészen alap programok voltak instabilok amd64-ben.

(#35) rudi válasza parandroid (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Húbazz, bele ne kezdj az Oblivionba (én botorul megtettem pár hónapja, de egy hónapja már tiszta vagyok) és a Heroes 5-be, mert nem lehet letenni őket :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) ftc válasza rudi (#35) üzenetére


ftc
nagyúr

Dehogynem lehet ababhagyni,csak elég rendessen szaggatni kell és már le is tetted....

(#37) rudi válasza Lord Zero (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

jobb híján

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Savage5 válasza Dawee (#23) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem olyan nagy szám hát... És nem is gyorsabb, ha végigolvastad a tesztet láthatod, hogy a nagy késleltetési értékek miatt bizony egy jól időzített DDR400-as megszorongatta, csak pár tesztben tudta maga alatt tartani.
Mint minden új technika, elsőre sosem jön össze tökéletesen, kell egy kis idő, míg kiforr, ugyanígy a DX10-nek is. Az meg a másik, amire kíváncsi vagyok, hogy hogyan dolgoztatják együtt a 2 kártyát, meg hogy mennyit fog emiatt lassulni ;].

...

(#39) Savage5 válasza rudi (#37) üzenetére


Savage5
senior tag

Hát, ha már ennyien írjátok ezt az Obliviont, akkor én is kipróbálom, nemsokára beruházok egy 7800 GS-re, talán azon elballag majd :). Heroes V is elég jó, azt tegnap láttam havernál, bár a Heroes 3 fílingját nem adja vissza :)).

...

(#40) lorcsi válasza azbest (#33) üzenetére


lorcsi
veterán

ez nagyo jó :)) Majd ha kijön a Vista akkor váltani fogok.... linuxra
Pláne mert én is így vagyok (a vid kártyát kivéve) :)

[Szerkesztve]

(#41) parandroid válasza rudi (#35) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne félj, nem jutok Esmein sorsára. :D
Engem van aki kirángasson a virtuális világból. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) kozmate válasza radírfej (#8) üzenetére


kozmate
tag

Nem azt mondtam, hogy most nem esnek az árak, hanem hogy ugyannannyi pénzért ma sem kapsz sokkal többet.

(#43) Sipi válasza raszputyin (#34) üzenetére


Sipi
addikt

Teljesen forráskód alapú rendszert használok, tutira menni fog minden. :)
(Főleg, hogy a topikban többen is áttértek 64 bitre, s pár apróság kivételével (pl. 32 bites Windows-kodekek) minden fut.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#44) Petya25


Petya25
addikt

AMD bácsi megint lehúz egy bőrt a fanokról, ideje lesz megtérnetek, mondhatná az Intel. AMD-nél ez a fokozatos átmenet, hogy egyszer csak egy-két összetevőt cserél, addig jutott, hogy többször vehettek új cuccokat. Én a P4-nél ezt megoldottam egyszerre (478/775 + DDR/DDR2 + AGP/PCI-e + IDE/SATA), és sokkal olcsóbb volt. Csak sajnálni tudom azokat, akik most építenek régi foglalatos gépet. Aki ráadásul most új procit vesz, annak fél év múlva jön a ráadás. ;] Nehéz dönteni mi?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#45) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Nem is olyan régen még hú de nagyon vártam az AM2-t, mer az lesz a megváltó meg minden.

Aztán így, hogy itt van, belegondolok, és totál nem éri meg váltani.

Ugye meg kéne válni a jó öreg 2500+-os barcitól, de akkor az vinne jóformán mindent, alaplap, memók, vidkatyó, meg (az IDE-csatornák megtizedelésének köszönhetően) még a vinyóim egy részét vagy a DVD-írót is cserélni kéne (jelenleg 4 db aktívan használt IDE eszközöm van).
Persze ezzel jelentős teljesítménynövekedést érnék el, de ez lényegében a processzornak meg a videokártyának lenne köszönhető. Tényleg dühítő, hogy különösebb teljesítménynövekedés ígérete nélkül cseréljem le a ramjaimat vagy a vinyóimat.

És igazából addig, amíg ki nem jön a Conroe, addig anyagi okokból sem érdemes váltani, mert lehet, hogy az jobb vétel lenne, vagy leszorítaná az AMD árait is, úgyhogy inkább nem frissítek ilyen bizonytalan időkben. :)

Ami azt illeti, 3200+-on már bőven elégséges ez a Barton, a 6600GT helyett meg vehetek valami jobb AGP-s kareszt is, ha nagyon muszáj. De szerintem egy darabig nem leszek úgy igazán rászorulva.

Ami meg a vinyóhűtőt illeti, arra van házi megoldásom :) Kartonból, szivacsból, 5V-on járatott 8 centis ventiből meg egy régi CD-ROM burkolatából készült, 2 vinyót fogad be, teljesen zajtalan és hűvös :C

(#46) Efbialy


Efbialy
tag

Én az emberek többségénél azt nem értem hogy mért érzik kötelezönek a váltást. Senki nem mondta azt hogy most rohanni kell a boltba és meg kell vanni a uj alapot procit meg mindent.

Ha valaki meg még is váltani szeretne akkor az eddig is ugy volt hogy komolyabb váltásnál cserélni kellet mindent, ez most sincs másképp.

És az hogy most ezek a procik nem jelentenek sebbeség növekedést az sem meglepő, ezt már az elözetesek is megmondták, anno az intel socket váltásánál is az történt hogy ugyan azok a procik jöttek ki az új foglalathoz és csak utánna lettek valóban újabbak és gyorsabbak.

(#47) Savage5 válasza Tyberius (#45) üzenetére


Savage5
senior tag

Nyugi, én sem váltok most, mert vinne mindent az új proci: alaplap, VGA, winyók, RAM-ok, és már ott is vagyunk a 100.000 forint felett (ajjaj, bőven...).
És még úgy 3-4 akár 5 évig nem is tervezek váltani, játszani úgyse fogok annyira oltári sokat, amivel meg játszok (CoD 1, NFSU 1-2, Jedi Academy, Diablo II, Q3A), ahhoz meg nem is kell ilyen csúcsszuper AM2, elmegy a 2400+ T-Bredemen vagy 2500+ Bartonomon.

...

(#48) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

HIR: Megérkezett az AMD AM2-es foglalata
RE: Hogy dogojjenk meg:- ((((
hogy miert??? mert eltuntek a s754-ek:- ((( /kicsit bovebebn off totyikban.../

udv

neduddki

mod: bocsant kisse morcos vagyok, az elmut het oroemi utan most voltisom szetnezni:- (((

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49) Savage5 válasza Efbialy (#46) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem kötelező, csak vannak megszállottak, akik mindig mindenből újat akarnak :). Meg persze van, aki már ''régóta'' tervez gépreformot, és most hogy jött egy új foglalat, új pocikkal, jó ürügyre szolgál. Aki tényleg ilyen Duronról vagy Athlon 2000+ -ról vált most AM2-re, az elég nagyot lépett egyszerre, és tényleg megéri, még ha Sempront is vesz bele (mert ugye a legkisebbtől a legnagyobbig belemegy a cucc), később max kibővíti :). Ennek ellenére én csak azt tudom mondani, ha már eddig várt, akkor várjon még egy kicsit (pár hónap), hogy picit jobban kiforrjon a technika, mint mindennek, először vannak gyermekbetegségei (nem beszélve arról, hogy jön az Intel is új dologgal, ami lejjebbszoríthatja az árakat, vagy azért várni, mert idővel az árak mindig csökkennek :U).

...

(#50) Savage5 válasza neduddki (#48) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem tűntek el, csak max használtan lehet beszerezni :).

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.