Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Újabb 300W-os passzív táp!
Ha jól olvastam akkor csak egy 12v-os ága van,tehát gyengébb mint a ZEN.
Viszont Silverstone,ami nagyon jó márka.Meglátjuk majd hogy szerepel

Találtam egy tesztet[link]
Ha jól látom a belső bordán van egy heatpipe kivezetés a külső bordára!!!Kiváncsi vagyok mit tud.

[Szerkesztve]

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Mit lehet tudni a Benq pixel garanciáról?Ilyen monitorban gondolkodok de a pixel garanciáról nincs szó sehol

(#3) rudi válasza gorlin (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez nem teszt, csak egy gyér bemutató, semmit sem érő szoftveres feszmérésekkel. A teszt azt itt van [link]. Attól, hogy egy 12-es ága van még nem feltétlenül gyengébb, sőt. Több tápos cikkben is írtam már, hogy ez a kettő (vagy több) 12 voltos ág meglehetősen kamu duma, ugyanis közös a forrásuk, közös a vezérlésük, együtt ingadoznak. A Zen 8+14 amperes maximuma és a Silverstone 18 ampere valójában nagyon közel van egymáshoz, A64 3800+ és GF7800 GTX meg sem kottyan nekik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) rudi válasza ftc (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajna erről nekem sincs infóm, de szeretnék egy ilyen olcsó és talán jó TFT tesztet csinálni, van néhány igazán érdekes modell 60-65 000 Ft környékén.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Angie™ válasza ftc (#2) üzenetére


Angie™
addikt

A Benq TFT monitorok pixelgaranciája teljes mértékben az ISO 13402-2 CLASS II nemzetközi szabvány szerint érvényes

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) ftc válasza Angie™ (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor ezek szerint ez érvényes rá:

Első típusú: A maximum fényerő parancsra adott átlagos pixel válaszreakciónak nagyobb, mint 75%-ával való reagálása a minimum fényerő parancsra (mindig fényesen világít).

Második típusú: A minimum fényerő parancsra adott átlagos pixel válaszreakciónak kevesebb, mint 25%-ával való reagálása a maximum fényerő parancsra (mindig sötét marad).

Harmadik típusú: Egyéb nem első vagy második típusú hiba, például egy beragadt subpixel. Az aktív mátrix LCD kijelzőknél minden egyes pixel pozíción 3 folyadékkristály cella helyezkedik el. Ezeknek a vörös, zöld és kék subpixeleknek (al-pixel) az együttes működése teszi lehetővé a teljes színskála megjelenítését. Minden egyes cellát egy egyedi tranzisztor vezérel, mely közvetlenül a cella felett található. A tranzisztor meghibásodásakor az adott képpont mindig vörösen, zölden vagy kéken világít. (A tapasztalatok szerint ez a leggyakrabban előforduló hiba.)

Csoporthiba: Kettő vagy több hibás pixel egy 5x5 képpontos területen.

Ezen kívül a csoporthiba szabály kimondja, hogy nem lehet több mint kettő hibás fényes vagy sötét pixel egy 5 képpont sugarú területen. Szintén hibásnak számít az a kijelző, ahol egy 5x5 képpontos területen 2 vagy tövv vörös, zöld vagy kék pixel fordul elő.
ISO 13406-2 Class II szerint az elfogadott hibák száma típusonként 1 millió pixelre vonatkoztatva:
1. típus - 2 db
2. típus - 2 db
3. típus - 5 db
4. típus - 2 db

A maximum engedélyezett hibák száma 1024x768 felbontású kijelzőn (első + második + harmadik típusú): 5 képpont hiba, melyből maximum egy lehet fényes, egy sötét és három vörös, zöld vagy kék.

Ezen kívül a csoporthiba szabály kimondja, hogy nem lehet több mint kettő hibás fényes vagy sötét pixel egy 5 képpont sugarú területen. Szintén hibásnak számít az a kijelző, ahol egy 5x5 képpontos területen 2 vagy több vörös, zöld vagy kék pixel fordul elő.

(#7) _cirmos_


_cirmos_
őstag

''Mivel a 10-15 000 forint körüli, világító vagy kimondottan játékra tervezett gépzongorákat kicsit drágálltuk a közepes konfigurációhoz, maradtunk az olcsó BenQ mellett, melynek megvan az az előnye, hogy egy alaposabb idegroham levezetése után olcsón pótolható.''
:D milyen igaz! :C

(#8) SystemRoot


SystemRoot
őstag

''A 128 kB már meglehetősen kevésnek bizonyul, de a 256 kB játékokban nem hoz számottevő lassulást a nagyobb gyorsítótárakkal szemben.'' -ezzel nem értek egyet. Nézzétek meg ezt:[link]

''Ha mégsem lenne elég a kraft, akkor egy kis tuning is segíthet. Ezen processzorok többsége gond nélkül elszaladgál 2000-2200 MHz-en is'' - igen ezek a procik valóban elég jól bírják a nyúzást, én egy 2600+ os sempit 2450MHz en tökéletesen stabilan tudtam nyúzni (ezt a fentebb linkelt x-bit cikk is bizonyítja) viszont az NF4 es S754es lappal szemben erős fentartásaim vannak. Véleményem szerint az NF4 S939en is legtöbször gyengén húzható (ez Gigabyte lapoknál különösen igaz), S754en pedig terriblis. Volt szerencsém összerakni egy gépet Gigabyte K8NE lappal. Namost ez a lap 215MHz es ''fsb'' fölött nem postolt... Szal nem véletlenül vagyok szkeptikus egy kicsit az adott lappal. Nagyon megkeserítheti a tuningolni vágyókat. (akikből sztem sok van a játékosok körében).

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#9) gorlin válasza rudi (#3) üzenetére


gorlin
őstag

Ez nem teszt, csak egy gyér bemutató, semmit sem érő szoftveres feszmérésekkel
Oké hirtelen ezt találtam,azért nem kell nekem ugrani.Amúgy az ára korrektnek tűnik ,gondolom ha megjelent a hazai pályában akkor előbb utóbb tesztelni fogod,akkor majd meglátjuk mit tud.
De egyenlőre nagyon szimpatikus a táp.Bár ez árban már közel van az 500W-os Phantom árához.Ami igaz nem teljesen passzív,de a ventillátor csak egy adott hőfok után kapcsol be.
Ha meg az ember vadul játszik nem fogja zavarni az a halk vemtillátor.


Üdv.


(#10) rudi válasza SystemRoot (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Szóval a 128 kB is elég, még jobb :) Módosítom az oda vonatkozó részt. Anno volt nálunk egy Gigabyte GA-K8N51GMF-9 az Aspire X-QPACK tesztelésekor, az 250-es FSB-vel még teljesen rendben volt, és itt a fórumon is jelezték, hogy 250 MHz körül még megy. 8-9x250 MHz elég szokott lenni gémeléshez :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Matr x


Matr x
aktív tag

Érdekes az a noti-hűtő... nekem télen, böngészés, esetlegesen filmnézés közben se kapcsolt be a venti. Játék közben meg rákötve a hangcucc elnyomja a venti zaját. Jó, többi alkatrész, de akkoris... valaki biztos megveszi...

''Hasonló teljesítményű a Radon X800 GT-is'' - sztem Radeon :)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#12) gorlin


gorlin
őstag

A gigabyte -nak jelenleg nincs 430-as 754-es alaplapja.
GA-K8N51GMF
1. NVIDIA® GeForce™ 6100 and NVIDIA nForce™ 410
2. Super I/O: Winbond W83627 chip
3. Integrated peripherals
1. VIA VT 6307 IEEE1394 controller
2. Realtek 8201 10/100 LAN PHY chip
3. Realtek ALC850 Audio Codec

[link]

[Szerkesztve]

(#13) gorlin


gorlin
őstag

Ez utolsó hosszászólást kétszer hozta létre :F
Úgyhogy töröltem és beírtam ide ezt :)

[Szerkesztve]

(#14) rudi válasza gorlin (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Áh, tényleg nincs, javítok a szövegen. Mondjuk játékosok szempontjából nem sok eltérés van a 430 és 410 között. Az utóbbiban nincs (nemszeressük) Active armor és nem tud RAID 0+1, és 5-öt (0 és 1-et igen), és 10/100-as a hálózati vezérlője, nem gigabites.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) gorlin válasza rudi (#14) üzenetére


gorlin
őstag

És ami a legfontosabb hogy nincs +DVI ami azért érdekes lehet
(ha jól tudom)

(#16) maszat


maszat
senior tag

Jó a gazdaságos konfiguráció. Maga a gép elég hasonló nálam.
Gigabyte K8N51GMF
Sempron 3100+
2 x 512 MB ram
meg lesz egy 6600GT is nemsokára :)


Rudi!
Inno3D-t raktál az 200 k-s gép. Eléggé szidják az Inno hűtését, hogy hangos és gyengén hűt, meg alapvetően azért, mert Inno. Mennyivel drágább a többi 6600GT?

(#17) rudi válasza gorlin (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Aha, DVI csak a GF6150-hez jár, szóval nForce 430-nál sem biztos. Mindenesetre gémer oldalról ez nem olyan fontos. Jövő héten lesz mindenféle egyéb felhsználásra szánt konfig, ott kitérek majd ezekre a részletekre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza maszat (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Többi GT tudtommal 35-40 000 Ft között van szóval az Inno mellé még egy jobb cooler is belefér. A gyenge hűtés a gyenge pasztázás miatt van, kötelező újrakenni! Ezután már elfogadhatóan hűt, de hangja az biza van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) gorlin válasza rudi (#17) üzenetére


gorlin
őstag

IGAZ(most hogy így mondod) a 6150-es a +DVI-os.
(De ha jól tudom 6100 + 430 -as kombóbol csak egy alaplap van a többi vagy 6100 + 410 ,vagy 6150 +430)
De nem biztos!


Üdv.

(#20) Allien


Allien
veterán

Valamikor multkor is volt egy cikkben, amikor összeraktatok egy (max)konfigot, bár ott majdnem 2x-s áron. Már akkor sem voltam teljessen ''megelégedve'' a játékos max konfiggal, de kinek mi, ugye. Viszont a Logitech G15-s billentyűzet azért elég rossz választás. Illetve, abban az esetben lehet jó, ha éppenséggel stratégiai játékot játszik az ember, és semmiképpen sem multiban. FPS-re pedig szerintem nem is lehet megfelelő maradéktalanul, már, ha azt az lcd kijelzőt, és a világitó billentyűket nézzük. Ugyanis, ha FPS játéknál le tudsz nézni a monitorrol, az max pályaváltásnál lehetséges, és ha már keresni kell egy gombot, az rég rossz, mert az egyenlő az elhalálozással.:DDD Szerintem, de kinek mi, ugye. Ha már ennyi a keret, akkor már legyen tényleg játékos billentyűzet:
[link]
Zboard szerintem ''megteszi'', és már az alapkonfig is elégséges (mert alapban van egy gammer ''feltét'' is).;)
De, azért van fejlődés is a listában, pl. a fejhallgató 5.1-s. Kivéve, ha ez az USB-s verzió, mert akkor a hangkártya felesleges lenne, bár ezek minősége nem lehet bizalomgerjesztő.:B
Azért, a memória mérete is javult, bár, a Kingmax szerintem nem a legjobb választás, igaz, a márkásabbak, és gyorsabbak drágábbak is, ugye, de legalább mennek is, kiszolgálva a proci, és a játékok igényeit! Hiszen, ha a procira, és mindenre ennyit álldozunk, a memória sebessége is fontos! Igaz, akkor már bőven tulléphetünk azon az 500E hufon, sajnos (~50 körül 2x1 giga márkásabbat már kapni (és tutira megy is a DFI Ultra-D-ben, igaz, 110E pénzért is).:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) rudi válasza Allien (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

No, akkor legközelebb majd Zboard lesz :) Utóbbi időben tesztelgettünk egy kis memóriát, bár DDR2-t, de játék alatt minimális volt az előnye a gyorsabb és drágább cuccoknak, hiába húznk késleltetést és órajelet is. Persze nőtt a memsebesség valamicskét, de azzal a P4 nem tudott mint kezdeni és az A64 architektúra még annyira sem tud. Hasonló volt a helyzet az L2 cachevel is, ezt linkelték korábban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza gorlin (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Az NVIDIA ezeket a felállásokat ajánlja [link].

Alaplapok Socket 939-re :
nForce 430/GeForce 6150 - Asus A8N-VM CSN
nForce 430/GeForce 6100 - GB K8N51GMF-9
nForce 410/GeForce 6100 - Asrock 939NF4G-SATA2 és MSI K8NGM2-IL és Asus A8N-VM

Alaplapok Socket 754-re :
nForce 410/GeForce 6100 - Asrock K8NF4G-SATA2 és GB K8N51GMF és Asus K8N-VM

Ezek mind kaphatóak itthon, de tuti vannak mások is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Allien válasza rudi (#21) üzenetére


Allien
veterán

Részben egyet értek a ram ügyben. Kivétel ez alól a kompatibilitási problemo, mert a DFI (is) ''kicsit'' finnyás. Pl. a mezei 2x512 ramomat, mely Supertalent volt, egyáltalán nem csípte, majd a Kingmax HC 500-t sem tudta csak 470-n kezelni! A Samsung TCCD csipeket szereti, a drágassszzágom (meg még 1-2 félét). Erre figyelni kell lapvásárlásnál. De, a 2x1 gigánál is a Samsung UCCC-t csípi. Most nem tudok utánna nézni, hogy az álltalatok adott Kingmax gigás modulra mit raknak.
Vissza térve a lényegre, a ''SEBESSÉG''. Igaz, egy bizonyos határig kicsi a külömbség, főleg elméleti előnye van, gyakorlati szinte semmi, vagy nem érezhető. DE! Itt jön a svédcsavar! Ugyanis, az, hogy mit mutat egy tesztprogi, csak részben érdekes. Az igazi teszt maga a játék! Mit tapasztalsz, miben lesz jobb a game?
Nekem speciel a Battlefield 2 miatt volt ''szükséges'' váltani. Egyedül a pályák közti betöltésben lett JELENTŐS javulás, de ez eszmélettlenül fontos egy multis játékban, ahol nem egyszerre kezdünk ezen oknál fogva. Akiknek még ''csak'' 2x512 ramocskája van, azok rendre késöbb érkeznek be a pályára, addigra akiknek 2x1 gigájuk van, már felszálltak a repcsivel (esettleg le is zuhantak már:DDD), vagy elérték az első zászlót, stb... Ezen belül, akinek gyorsabb a ramja, kicsivel még hamarabb ér be. Igaz, itt ezek között is csak pár másodperc mérhető. Ennyit számít a drágább ram méreten belül, ez tény, az ár/érték-ben az olcsóbb jobb. Kivéve, ha nagyon fontos, hogy TE legyél az első a pályabelépésnél.:B
Viszont, akkor az árban már elmehetünk a csillagos égig, mert elvileg nem ártana 2 monitor is!;) Esettleg 3, mert kellene egy, 16:9-s arányu, ugye két VGA-val, meg egy külön letöltésre egy gép! ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#24) rudi válasza Allien (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell aggódni, mi is játékokkal (meg minden egyéb más valós alkalmazással) mértünk. Világos, hogy tovább tart a pályabetöltés BF2-ben mert az baromi nagy terepeket szuszakol be egyszerre a RAM-ba, és 1 GB esetén egy részét már merevlemezre kell swappolni. A pályabetöltés sebességét még megnézzük, abban reális lehet a magasabb órajel miatti gyorsulás, de én max pár százalékra számítok.

DDR finnyásság margójára. Hivatalos szabvány tudtommal csak DDR400-ig van, a fölötte lévők csak kvázi dolgok, nem feltétlenül kell menniük egy alaplapban. Persze azért illene nekik, különösen a DFI-nek :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Balinov válasza SystemRoot (#8) üzenetére


Balinov
félisten

Erre tudnék egy ellenpéldát is hozni. a 1-es konfigban szereplő nf410-es s754-es giga lapom van és lazán tudom 265-270-es htt-vel és 9x-val tolni a 2800+ CG-s Newcastle-mat.
Ugyanezt a procit egy rev 1.1-es GA-K8NS-sel 260x9-en tudtam stabilan járatni,vagy 8x300-on.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26) rudi válasza Allien (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Még valami a betöltéshez, ami fontos! A merevlemez is befolyásolja, szal ha komolyan gondolja valaki, akkor 150 GB-os Raptor is kell :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Allien válasza rudi (#24) üzenetére


Allien
veterán

Mint tudjuk, a szabványok igaziból azért vannak, hogy ne tartsák be. Erre 1000 és egy példa van! pl. Nforce 2-s alaplapi csipkészlet, és a HynixD43 csippel szerelt ramocskák esete, melyek nálam (is) az Abit AN7-ben még 333 alatt SEM ment normálissan, stabilan, hanem rendszeressen rebootolt, és a memtest is hibásnak hozta fel. Ergo, amikor megvettem a deszkámat, már akkor is csak reménykedtem benne, hogy ramot nem kell cserélnem, de sajna, hiu ábránd volt. Ugyanis (szvsz) a DFI-nél úgy gondolják, hogy ha ennyit kifizetsz egy alaplapra (akár 50-60E HUF-t is, bár az UT Ultra-D ''csak'' 37700), akkor NORMÁLIS ramra is tellik, és NEM alapjáraton fogod tekerni a rendszert. Hiszen erre felesleges DFI-t venni, arra tökéletessen elég pl. az Ashrock S939 Sata2(vagy mi a neve).:DDD Abba meg hiába vennél tuningramot, amikor nem, vagy csak alig tudnád kihajtani, de legalább olcsó.;)
Ami pedig a wincsit illeti, azért, AZ a raptor jelenleg irreális, legalábbis példálózni vele, mert nem annyira kapható még. Legalábbis, nem nagyon láttam sehol, árlistában sem. Nem is vennék jelenleg annyiért, mert nem tudok annyit (most még nem nyertem meg a lottyó 5-st) álldozni egy vincsire. A tesztetekben viszont a Hitachi elég jól szerepelt (a kisebbik is), az is elég lenne, kezdettnek. Ha jól láttam, az 20-30E körül mozog. Annyi még reális is lehetne, de egy raptorért 90 rugó, az még sok(k). Nekem tutira.:B Egyenlőre legalábbis!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#28) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Pénteki nap folyamán megérkezett a régen várt HP nw8240 notikám!
Nem tudaj valaki, h a Cooler Master NotePal W1 hol lehet kapni vagy ennek a 15'' változatát?

Nagyon hálás lennél, h ha valaki segítene!!!

Üdv

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#29) rudi válasza dokesz007 (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Van 15-ös notik alá való változat is. Belinkelném, de most éppen halott a Cooler Master oldala. A forrás nagyker az Expert Computer [link], szerintem a legtöbb kisker jár hozzájuk, kérdezz rá.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) dokesz007 válasza rudi (#29) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Thx!

Meglestem, írok is majd nekik.Amit bemutattál azt kitől szerváltátok?
Mennyire hangos és hasznos 1 ilyen cumó?

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#31) Newyorker


Newyorker
addikt

Ez igen, ha érdekel, akkor én is írok majd :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#32) dokesz007 válasza rudi (#29) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Csak 15 van én viszont 17 szeretnék mert a megadott paraméterek alapján a sima 15 ről dúrván lelógna az enyém, viszont sehol nem találtam 17 ben!Rohadt idegesítő h nálunk semmit nem lehet kapni, ha mégis duplája a külföldi áraknak......És egy 3 oldalas szitkozódást tudnék írni, de disztingválok :R

Pleeeeees heeeeelp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#33) S.Feri válasza rudi (#29) üzenetére


S.Feri
őstag

Most találtam rá erre a 17-es notihűtőre :D (notepal w1), jövőhéten ráuszítom a ''beszerzőmet'', szeretnék egy ilyet. Gondolom nem rossz vétel. Persze nem is kell, hogy állandóan pörögjön az a 3 venti.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.