Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ansell


ansell
tag

Azért megjelent már a MacBook is. Már a legkisebb is impozáns teljesítményű 241+áfáért.
Tegnap kipróbáltam. Vigyázat!!! Most el akarom adni a PC-m, de a bf miatt még tartom magam...

ITX konfig eladó!

(#2) Adi válasza ansell (#1) üzenetére


Adi
senior tag

A Macekkel itthon van két gáz, jobb, ha tudod:

1) az OS X nincsen rendesen lemagyarítva. Ami jelenleg létezik patch, az PPC-s architektúrához jó igazán és egy régebbi verzióhoz. Inteles Macre szenvedve lehet csak fölrakni és mindkét platformon letiltja az oprendszer frissítéseit. :(

2) Az Apple cuccok szervizelése itthon finoman szólva is hagy maga után kívánnivalókat. Gyakorlatilag a disztribútor nem igazán veszi komolyan ezt a terepet, a kereskedők jóindulatának van az ember kiszolgáltatva. Ami nem baj, mert pl. iJoe vagy Handrás korrekt fazonok, de egy több százezer forintos terméknél mégis az ember normális supportot vár el. Akkor már inkább IBM/Lenov laptop: az is drága, viszont a szervíz és a support kiugróan jó. :)

A föntieknek iJoe és Handrás blogjában nézhettek utána, illetve a Beszéljükmac fórumain, nem az ujjamból szoptam. Én is akartam Mac Minit venni kb. 1-2 hónapja, de letettem róla a leírt okok miatt.

ldm start-reconf primary

(#3) _cirmos_


_cirmos_
őstag

csak tudnám hogy hozzák össze ezeket az üzemidőket az applenél. ha az 5.5 órából csak 4 igaz, már az is nagyon sok egy ekkora kijelzős és ilyen felszereltségű notitól, méghozzá ilyen súly mellett.

(#4) ansell válasza Adi (#2) üzenetére


ansell
tag

Mindkét észrevételeddel maximálisan egyetértek:

1) ezzel én is tisztában vagyok, angol oprendszer számomra nem gond.

2) mindkettejüket személyesen ismerem, náluk vásárlok, mert a gariztatás nélülük tényleg rémálom.

+1) Volt már pár Apple cucc a kezeim között, de a MacBook ténylegesen az első valós alternatíva a PC/Notebook ellenében. Ár/érték aránny találkozik az Apple-s ügerigényességgel.

ITX konfig eladó!

(#5) rudi válasza Adi (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Mostoha gyerek a magyar még almáéknál is... Bízzunk benne, hogy a support fejlődik majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Kicsit gaz, hogy a 180ezer local credites MacMinibe csak CDRW/DVD olvaso kerul(t).

(#7) twollah válasza rudi (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Amig nincsen ra eleg jatek (amit meg is tornek) addig nem lesz nagy sikere itthon.

Ez most szakmai hozzaszolasnak szamit vagy csak ugy ''just for the fun''?

Mert akkor ide tobbet nem irok.

[Szerkesztve]

(#8) rudi válasza twollah (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Bármilyen hihetetlen, notebookot nem kimondottan játékra vesznek, és az asztali gépeknek is csak töredékét használják játékra még akkor is, ha a PH olvasói összetétele nem ezt tükrözi. Ha a Mac szebb, kényelmesebb és használhatóbb lesz mint a sima PC, no meg jól megtolják a PR szekeret, akkor az átlagos emberek (nek kocka, nem gépbuzi, nem tuningos, nem gémer) eszköze lehet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) geoff válasza twollah (#7) üzenetére


geoff
tag

Miota installalhatsz ra windowst is amennyiben jatszani akarsz es azt bootolni ez mar nem lehet szempont.

(#10) karib válasza Adi (#2) üzenetére


karib
addikt

Már van két csilivili Apple márkabolt, és még tré a szerviz? Ezt hogy képzelik? :F

Department of Redundancy Department

(#11) twollah válasza rudi (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem kell egybol osztani az eszt, mert masnak mas a velemenye a dolgokrol...

(#12) twollah válasza geoff (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Na ebbe a ''rakjunk ra XPt, es akkor milyen jo lesz nekunk'' temaba ne menjunk bele, mert csak felesleges flame lesz belole.

(#13) norbiphu válasza twollah (#7) üzenetére


norbiphu
senior tag

''Ez most szakmai hozzaszolasnak szamit vagy csak ugy ''just for the fun''?

Mert akkor ide tobbet nem irok.''

Nem lesz nagy kár érte. :U

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#14) fasyrt válasza norbiphu (#13) üzenetére


fasyrt
őstag

Ehh... :o

Sz.: off

[Szerkesztve]

(#15) twollah válasza norbiphu (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

''Nem lesz nagy kár érte.''

Ezt akar magadban is tarthattad volna.

Az Index oldalan volt teszt arrol, hogy felraktak egy Macra kindozt, de egyszeruen sehol sem talalom a cikket rola az oldalon...

(#16) MLaca válasza twollah (#15) üzenetére


MLaca
őstag

mert annyira foshtalcsika szar volt a cikk, hogy le is törölték. igénytelen, hozzá nem értő pancserek.

http://mlzphoto.hu/

(#17) norbiphu válasza twollah (#15) üzenetére


norbiphu
senior tag

bocs hogy beszóltam, de azért az hogy ide nem írsz többet mert csak negyed annyi ér esetleg khmm

IT.News-os nem jó? [link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#18) twollah válasza MLaca (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezt nem tudtam.

Csak arra emlekeztem, hogy elolvastam, es gondoltam most belinkelem.

(#19) twollah válasza norbiphu (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Feleslegesen nem parazlom a karaktereim, es nem koptatom a billentyuzetem.

Sajna az ITNews-os nem az igazi...

(#20) xedos válasza ansell (#1) üzenetére


xedos
addikt

Ha a BF alatt a Battlefield 1942-öt érted, az van rá!
Sajna PPC-re nem az intelesre...
Ugyanakkor Bootcampel telepített XP-vel 1680x1050-es felbontásban sem akad!
Egyéb esetre meg ott a Paralell Workstation.

Ja igen... csak az Applenél láttam, hogy Lithium Polimer akksit használ!

[Szerkesztve]

(#21) atosz válasza xedos (#20) üzenetére


atosz
őstag

Tudtommal nem igazan van jelentos kulonbseg a Li-Pol es a Li-Ion aksik kozott...

(#22) KrAt


KrAt
veterán

Egy olyan mac minit elfogadnék :) De a noti nemtetszik :U

(#23) karib válasza atosz (#21) üzenetére


karib
addikt

LiPo könnyebb. Nem ezen múlik - mások Li-Ion akkuval jóval könnyebb és ellenállóbb notit csinálnak, mint az Apple. Szépek és jók ezek az Apple notebookok, de azért a notebookok élvonala technikailag előrébb jár. Lásd: IBM Thinkpad.

Department of Redundancy Department

(#24) M@trixfan válasza Adi (#2) üzenetére


M@trixfan
addikt

Meg-ve-heted a Mi-nit! Meg ve-heted a Mi-nit! A Mini jó! A Mini stabil! A Mini különleges! :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#25) xedos válasza karib (#23) üzenetére


xedos
addikt

Hát nem tudom...
Szerintem egy picivel nagyobb lehet az energia sűrűsége! Mobil telefonoknál is az bírja a legtovább amelikben LiPo akksi van. Vagy csak azonos súlyra vetítve?
Mindenesetre átlag felett bírják a MAC notik! Még a 17''-os is legalább 2-2,5órát elmegy!

(#26) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Hamarosan - heteken belül - kapok egy ibm t43p laptop-ot. Van egy 17''-es core duo-s imac-om és össz fogom őket hasonlítani. Szerintem a mac minőség van olyan, mint az ibm. Eddig nem volt ibm notim, viszont cégnél 8ból 2 van, amely még nem volt szervízben. Alaplap-vinyó cserések voltak. Nekem ez a 4. apple gépem - és eddig egyikkel sem kellett meglátogatnom az intercas-t...
Tudom, én csak 1 vagyok a sok 10/ sok 100 ezerből, de ez van...
Én már letettem a szavazatom az apple termékek mellett. Árukat tekintve megfizethetőek. Igény kérdése, hogy barkácsolni szeretnél, vagy a géppel szórakozni/dolgozni. Én az utóbbi fajta vagyok, holott az előbbiből éltem egy ideig...

(#27) Mijo


Mijo
tag

A 3. oldal végén:
''A 392 x 265 x 2,59 milliméteres méretnek köszönhetően....''
Valamit tudnak ezek az almások! :DDD
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#28) Tyberius válasza BRinyo (#26) üzenetére


Tyberius
aktív tag

'' Igény kérdése, hogy barkácsolni szeretnél, vagy a géppel szórakozni...'' - miért, a kettő nem egy és ugyanaz? :DDD

(#29) karib válasza BRinyo (#26) üzenetére


karib
addikt

Kíváncsi leszek a tapasztalataidra.

A Thinkpad hívőnek igazából pár apróság az, ami miatt beleszeret a gépbe, és utána nem tud ugyanúgy tekinteni más notebookra. Leginkább az egronómia a kiemelkedő a Thinkpadeken (bár lehetne még rajta reszelni, de jobb nem nagyon akad). Utána pedig nagyon strapabíróak, és a dizájnjuk bár sokaknak nem tetszik, mégis karakteres és időtálló.

A múltkor szétszedtem a T23-asomat. Érdekes, szétszedve ugyanúgy hajladoznak a műanyag elemek (display fedlap made in Mexico... tudod, az IT ipar fellegvára :D), összerakva mégis olyan, mint egy tégla... tehát nem is annyira az anyagfelhasználás, sokkal inkább a technológia, a know-how az, ami miatt egy Thinkpad kiemelkedően jó.

Az Apple noteszekkel csak pár gondom van: pl. túlságosan terjengősek, nehezek. Ez nálam már majdhogynem kizáró ok. Emellett szépek, de szerintem sérülékenyek - ha nem is mechanikailag, de kopnak, karcólódnak, fakulnak. Nem egy jó dolog. Egy Thinkpad évek durva használata után is meglepően korrektül tud kinézni. Továbbá nekem az Apple billentyűzete nem tetszik annyira, bár tény, hogy még a jobbak közül való.

Félreértés ne essék - nem csak a Thinkpad jó notebook. Azonban nagyon sok szempontból kevesen tudják megszorongatni. A Macek nagy előnye, hogy fut rajta az OS X :)

Kinek mi a fontos - nem lehet egyértelmű ítéletet mondani.

Department of Redundancy Department

(#30) Adi válasza karib (#29) üzenetére


Adi
senior tag

A Thinkpadek ergonómiájához annyit, hogy szerintem a Lenovo most b*szta el az új modelleket azzal, hogy a billentyűzetre még bezsúfolta a Windows gombokat is. :(

Egyébként nem lettem függő a T42-esemtől, ááá. Csak kispárnának használom. :DDD


Az Apple új notijaival mostanság meg két problémáról lehet olvasni: a billentyűzet, összecsukva a gépet nyomot hagy a képernyőn, valamint borzasztóan melegednek.

Ez utóbbiról kiderült, hogy összeszerelési hiba, túlságosan sok hővezető pasztát raknak gyárilag a hőcsövek chipekkel érintkező lapjára. Ráadásul az Apple honlapjáról letölthető szervízkézikönyvben is fotón ezt demonstrálják, tehát ha az ember beviszi a szervízbe a gépét (mármint nem Magyarországon :DDD) azzal, hogy túlságosan melegszik, akkor valószínűleg ugyanannyi szilikonzsírral kapja vissza, mint amennyi benne volt. :(

Egy amerikai maces fórumon nemrég megjelent útmutató egy Mac usertől, hogy hogyan kell a laptop szétszedése után a zsírt letisztítani, kevesebbet fölkenni és összeszerelni a gépet. Emlékeim szerint neki több, mint 10 Celsius fokkal csökkent több szenzoron is a mért hőmérséklet a beavatkozástól. Ami viszont igazán visszataszító az egészben, hogy az Apple ''a szokásos'' módon befenyítette a fórumot, hogy vegyék le a képeket és a leírást, ahelyett, hogy elismerték volna a hibát és ígeretet tettek volna a javításra. :(((

[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#31) Raymond válasza Adi (#30) üzenetére


Raymond
félisten

''Egy amerikai maces fórumon nemrég megjelent útmutató egy Mac usertől...''

Az eredeti thread hogy kell javitani. Ha jol emlekszem az Apple a somethingawful-al is megprobalta eljatszani ''szedd le a kepeket es a cikket mert eltaposlak'' jatekot. Sok szerencset hozza, de nem ok lennenek az elsok akik ilyenbe belebuktak :)

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) take.a.ride válasza twollah (#7) üzenetére


take.a.ride
tag

''Amig nincsen ra eleg jatek (amit meg is tornek) addig nem lesz nagy sikere itthon.''

MINDEN Mac-es jatekhoz letezik crack es noCD patch.
jatekokban sincs hiany:
http://www.apple.com/games/

jo reggelt kivanok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.