Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Az RS600 szinte verhetetlen. Abit Fatal1ty F-I90HD pedig nagyon jó alap egy htpc-hez.
Kicsi a bors... :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2) PirosHello válasza BITBOYS (#1) üzenetére


PirosHello
senior tag

Valóban jó kis lap....Nekem a FireWire hiányozna, mert most is használom.... :W

"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#3) Kriza


Kriza
őstag

Ez az ATI/AMG lap elég jóm muzsikált. :R

Vajon mi az az élcsatlakozó a SIS-es alaplap szélén???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) Gabesz84 válasza BITBOYS (#1) üzenetére


Gabesz84
őstag

felteve ha a TV-nek amire kotni szeretne az ember van DVI, vagy D-SUB bemenete, mert ha nincs akkor egyik lap se jó HTPC-nek...
Miért nem tesznek rájuk TV-outot (és/vagy HDTV-outot)??


Most latom, legalabb az Abiton van HDMI...

[Szerkesztve]

(#5) CYX válasza Kriza (#3) üzenetére


CYX
aktív tag

nekem vonalkódnak tűnik :)

Mod: bocsi, megnéztem nagyításon, tényleg csatlakozó :B

[Szerkesztve]

(#6) gyvi


gyvi
csendes tag

Vajon az Abit lap lekezel egyszerre két monitort is rendesen (VGA + HDMI)? Rudi, ezt nem néztétek véletlenül?

(#7) Telefunen


Telefunen
őstag

Szerintem meg a ''Fatal1ty'' cimke baromság egy int. VGA-s lapra -28K-ért már bőven kapok épkézláb i965P-s lapot (legalább ilyen, de inkább jobb tuninggal)+különálló VGA-t (ami akármilyen is, ezt a szintet hozza, egyébként ez a szint amúgy sem olyan nagy durr. csak ugye Intel-es fronton nincsen nV-s alternatíva, egy 6150 is kb. ez a színvonal)

(#8) kovy79 válasza Telefunen (#7) üzenetére


kovy79
őstag

Ja, a Fatal1ty-s termékvonalhoz (legalábbis amin ek indult) sztem sem ''méltó''.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#9) Crytek


Crytek
veterán

Az lenne a jó ha már legalább 6600GT szintű integrált VGa-k lennének az alaplapokon!

Next PC Upgrade: 2022

(#10) c41r0^


c41r0^
őstag

jó cikk nagyon, mint mindig

azonban hiba:
a chipset összefoglaló táblázatban az ICH8-hoz RAID támogatást írtatok, csak az ICH8R támogat RAID-et

gondolom itt mint ''család'' írtatok az ICH8ról, de akkoris félrevezető

[Szerkesztve]

(#11) próbakocka


próbakocka
senior tag

hiánypótló cikk!

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#12) Oliverda válasza Telefunen (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

28K-ért már bőven kapok épkézláb i965P - Viszont az egyrészt nem microATX-es, másrészt meg még venned kell bele egy külön VGA-t, ami nem 5K ha van rajta HDMI.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Telefunen válasza Oliverda (#12) üzenetére


Telefunen
őstag

rendben, a HDMI valóban helytálló érv a lap mellett :R

(#14) BITBOYS válasza Telefunen (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

Miért baromság? Ezekkel a paraméterekkel egy htpc-hez kiválló a lap. Kakkantok rá, hogy ''Fatal1ty'' nevével fémjelzett a cucc. Akkor már az egész ''Fatal1ty'' marketing egy baromság...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Na végre sikerült tesztelni az rs600at. Kb. már március közepén sikerült beszereznem az Abit Fatalityt, és már több fórumban is irtam, hogy az IGP rendesen agyonvert mindent, már akkor is. Sőt tuningolva még jobb volt a drága. Rá vonatkozó topikokban megtaláljátok az eredményeimet.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#16) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Apro elirashiba:
A memóriánál már DDR2-1067-et is megadhatunk, feszültsége pedig 1,80–1,95 V között adagolható 0,05 V-os lépésekkel. Emellett állíthatjuk a PCI Express frekvenciát (90 és 150 MHz között) és a processzor szorzóját is.

(#17) arn


arn
félisten

fless!

en most hasonlo cipoben vagyok - kicsi izmos gepet szeretnek, de am2es lapot lehetett csak normalisan tuningolni (brisbane van epp ezert jelenleg). viszont most jottek ki a g33as lapok, ahol az asust es a gigat allitolag 450 fole lehet rangatni.

viszont teszt meg nyista. nem tervezitek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Nemrossz, de milyen alapon nyomták rá a Fatal1ty plecsnit :F , Ő úgyse használ ilyet... minek?! :U

All Black...

(#19) fLeSs válasza arn (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

még nem volt szó róla. de elképzelhető.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs válasza Stalker-2572 (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

állítólag ő tervezi (legalábbis a tervezőknek tanácsot ad, hogy milyen legyen), és ezért fatality, nem azért, mert ő ezt használja.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) Male


Male
nagyúr

Eléggé hiányolom a videos képességek tesztelését... (meg persze a TV kimenetet a lapokról :) )

(#22) ddekany válasza fLeSs (#20) üzenetére


ddekany
veterán

''állítólag ő tervezi (legalábbis a tervezőknek tanácsot ad, hogy milyen legyen), és ezért fatality''

??? Úristen! Kösz hogy szoltál. Akkor nem veszek ilyen alaplapot... :DDD

(#23) rudi válasza arn (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal a Q33 nem a G965 hanem a 945G kiváltárása készült, szóval inkább irodába mint HTPC-be való. Az év végén debütáló Q35 viszont érdekes lesz,a kárcsak a GeForce 700-as széria. Szerintem akkor fogunk madj újra foglalkozi ezzel a témával, amikor az előbb említett két chipkészlet megérkezik. Addigra összeállítunk videolejátszási tesztet is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Dr. Romano válasza fLeSs (#20) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem semmi. Egy profi gamer és még alaplapot tervezni is van ideje. Én is szeretek játszani, szerintem holnap tervezek is egy cool deszkát. :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) Oliverda válasza Dr. Romano (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom ez a tervezés annyiból áll hogy aszondja legyen rajta firewire, 2 lan, 6 USB, 1 PCI, meg bazi nagy fekete borda, stb...

Szerintem nyissunk alaplaptervezős topikot, és védessük le az ötleteket PHatality! néven. Minden lapon lenne egy PATA port legalább, ez lenne a névjegy. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) rudi válasza Dr. Romano (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Rosszul fogod fel a dolgot. Itt elsősorban Fatal1ty nevét próbálják a termékhez kötni. Ehhez tartozik egy design (esetünkben a fekete-piros szín) és lehet, hogy egy-egy új termékvonalnál megkérdezik Fatal1ty-t, hogy szerinte mit lenne rédemes rátenni egy ilyen deszkára. Nem arról dönt a játékos, hogy hány rétegű legyen a NYÁK és melyik gyártó FET-jeit vagy IC-it használják, hanem olyanokban ad tippet, hogy mondjuk legyen az alaplapon reset vagy bekapcsoló gomb, hogy ne kelljen fémmel tűlet összeérintgetni vagy legyen dupla BIOS, legyen-e FW vagy eSATA vagy ezer USB a hátsó panelen és hasonlók. Szerintem, ha téged kérdeznének meg, neked is lenne pár ötleted.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) anaqer válasza Dr. Romano (#24) üzenetére


anaqer
veterán

tervez = összeállít egy fícsörlistát a mérnököknek... ''hát fiúk, a lapnak tudnia kellene ezt és ezt, menni fog, ugye?... na, nézzétek már, adok hozzá egy szép piros nyákot amin úgy nagyjából ide és ide kellene rakni a dolgokat... de aztán tuningos legyen ám frankón!''

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) KrAt


KrAt
veterán

Ez a Fatal1ty cuccos egész korrekt cucc :)

(#29) BITBOYS válasza Oliverda (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

Itt is lenne az alap koncepció[link]
De valami még hiányzik róla :P

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Igazn meglepdtem vagy 1honapja mikor kiderutl hogy a intel-intel dg965ss 16.9rugo ,azota osszerakodott egy 4300-assal felinstalalodtt es feletteb teccet a dog, azota a juzer s tejjes meglegdesseh hasznajja.
Hogy ez mirt lenyeg, ha belegondolok hogy nehay eve mennyije is vettuk az intel-intleket akkor egy szavunk sme lehet:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) arn válasza rudi (#23) üzenetére


arn
félisten

en sima pct epitek :) csak kicsiben.

[link]

de epp mintha azt olvastam volna, hogy a q33nak jonnek az olcsobb verzioi. de nem is ez a lenyeg.... szamomra csak annyi, hogy kicsi legyen es lehessen normalisan tuningolni. bar mintha azt irtak volna vhol, hogy nem lehet a 1333as fsb miatt 1:1ben hajtani. ami azert kar, mert a 400as fsb melle mar 1000en ketyego ram kell. pedig aztan alig szamit.

abiteknak sikerult ilyen szempontbol franko lapot alkotni am2 ala. ez meg 6150/430, de mar itt vannak a gf700asok is (an-m2). es olcsobb is raadasul (17k).

[Szerkesztve]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Nekem is fenemód tetszett a kis Fatality lap. Viszont gondolom ti is észrevettétek, hogy az északi hidon lévő nagy borda gyorsan atomforró lett.. Alapból meg se mertem piszkálni, majd egy kis ventit tettem rá, és akkor kb 575 MHZ ig elment a kis Xpress 1250G.

Anno egy 6600 assal nézegettem meg, nemsokára megpróbálgatom egy E2160 vagy 4300 assal is.

Amúgy ne az expertből szerezzétek be, van sokkalta olcsóbban is a kis drága. 17990+fa ba meg lehet venni a kis aranyoskát.

Arn, te merre láttad a lapot 17 be készleten?. Mert Emporiumtól rendeltem Asrock AliveNF7G HD-t és ilyen Abit AN-M2 őt is. Mind2 kb 12-12,5k+fa lesz, ha megjönnek.

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#33) arn válasza BlueAthlon (#32) üzenetére


arn
félisten

z0tynal... elvileg a max beallithato 300on elmennek. a hdmis verzio dragabb - egy dolog viszont aggaszto. az nf-m2 nviewn eleg jo hutes van, de itt a chipset csak egy kis bordat kapott. raadasul olyan helyen van, hogy pl egy 8800 mellett nem tudod lecserelni a bordat. ez forrobb kartya mellett nem elonyos.

gyakorlatban lehet meg mindig szerecsesebb lenne az nview elrendezese ha gyartanak.

[Szerkesztve]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) twollah


twollah
nagyúr

Not Found

The requested URL /html/lap/c2d_intvga/pic/abit_via_back_B.jpg was not found on this server.
Apache Server at prohardver.hu Port 80

(#35) BlueAthlon válasza arn (#33) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

MCP68 as nem olyan forrófejű hálistennek, mint a C51G az nview-on.

Z0tynál láttam énis, de az rendelgetősdi csak. Készletesdiben keresem idehaza.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#36) Efbialy


Efbialy
tag

Szevasztok!

Megtetszett ez a Fatal1ty lap és elkezdtem nézelödni árlistákon, és egy érdekes dolgot fedeztem fel.
Több helyen is láttam ezt a Fatal1ty-s deszkát meg ami érdekes, hogy szerepel egy ugyan ilyen nevü(F-I90HD) de Fatal1ty nélküli is. És ez 5 ropival olcsób :Y
De mivel nem volt rolla képecske meg leirás igy gondoltam megnézem abitéknál, hogy hogy is van ez, de nagy meglepetésre nem találtam ott Fatal1ty nélküli deszkát.
Meg nagyon máshol se találtam rolla egy szót sem.
Tehát a kérdés addot mivel tud ö kevesebbet mint Fatal1ty-s társa (talán csak anyival hogy nem piros a nyákja meg nem diszeleg rajta az a felírat :F )

(#37) arn válasza BlueAthlon (#35) üzenetére


arn
félisten

persze, de passzivan beszoritva vhova nem mind1. volt elotte olyan lapom, amin 6100+430 volt (az kisebb csikszelessegu es integralt, mint ez) hasonlo elrendezesben. tuning nelkul sem volt tul rozsas a helyzet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) windoki


windoki
csendes tag

Csak 1 kérdés:
[link]
Lesz új mérés az augusztusi driver frissítés után is? :)

AMD rulez

(#39) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Az RS600 elég rendesen lepipált mindenkit de az a 28k túl sok legalábbis ebben a kategóriában.
Viszont a sis elképesztő! Manapság hűtőborda nélkül kiadni..... amikor bazi hőcsöves megoldások vannak... ha összeszednék magukat és végre egy normális képességű azaz épp aktuális képességekkel megáldott lapkát dobnának ki fejlettebb gyártástechnológiával szépen tarolhatnának a piacon.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#40) rudi válasza windoki (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Hónapok óta ezt csinálja az Intel eleinte Vista alatt normális 2D-s működésre sem lehetett bírni a G965-öt. Szerintem majd év végén a Q35 mellet újra megnézzük valamikor az év vége felé.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) windoki


windoki
csendes tag

Ez jó hír, akkor már biztos lesz egy érdekes teszt decemberben is :DD
(Jó lenne még egy táblázat, hogy melyik X2 melyik Core2Duóhoz van nagyon közel összteljesítményben. A legkisebbtől a legnagyobbig. Jó nagy teszt lenne :R )

AMD rulez

(#42) nap


nap
addikt

Hiányolom a régi jó szokás szerinti ingame screenshotokat.
Az fps nem minden, ha hianyzik esetleg a kep fele. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#43) Ste


Ste
addikt

Rudi, fLeSs: vga tesztnél nem lehet, hogy a különbségbe az Sm2.0 vs Sm3.0 is szerepet játszott?

(#44) fLeSs válasza Ste (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hol, miben?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) próbakocka


próbakocka
senior tag

Mivel van egálban az RS600? 7300 GT ? (Nem látom át a grafikon alapján.)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#46) ftc


ftc
nagyúr

oh SIS :R


ez a chipset fogyazt kevesebet mint 5W ? gondolván 671 valahogy ugy fogyasztott akkor enenk is annyit kellene

(#47) radírfej válasza próbakocka (#45) üzenetére


radírfej
senior tag

lassabb a legkisebb külön VGA-k nál... szóval egy x300-as vagy egy gf6200 is jobb.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#48) fLeSs válasza próbakocka (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem Radeon 9200 SE körüli lehet a sebessége.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) ftc válasza fLeSs (#48) üzenetére


ftc
nagyúr

sztem inkább X300SE közeli melnyek buttottak az órajelei

(#50) whitehawk


whitehawk
csendes tag

Kiváncsi lennék, hogy az intel pre-béta g965 meghajtója mit produkál, mert az már elvileg támogatja a beépített hardveres T&L meg vertex shader dolgokat. Ha van rá lehetőség, akkor azzal egészítsétek ki a cikket légyszives.
UT 2004 alatt a drivert tesztelték, szóval azt lehetne. Ha végre lesznek driverek akkor kiderül mit is tud az első dx10-es hw..

[link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.