Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Ah, a tökéletes telefon - számomra. Már csak azt a 98k-t kellene összekaparni rá :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) sztikac válasza fateless (#1) üzenetére


sztikac
őstag

Szerintem fog még esni az ára, főleg ha a szolgáltatók kínálatában is megjelenik... Sajnos nem látok igazán nagy újításokat a wm5 smartphoneokhoz képest, főleg hogy már azokon is (majdnem) fullos office van :)) Sebesség és ram terén szvsz ua. mint az S310 (26,5 MB szabad RAM, egész jól használható sebesség), mondjuk akinek WiFi és QWERTY kell annak tökéletes :U
Egyre jobban bejön ezeknek a HTC cuccoknak a dizánja, pedig mikor először megláttam...

(#3) moonman


moonman
titán

''az N betű például az Üzenetkezelőt hozza elő''
M az.

a wm6 standard azért jópár apró, de annál hasznosabb újítást hoz az 5-öshöz képest, pl az emailek/üzenetek kezelésénél, és persze ott a Windows Live integráció.

(#4) eddie17


eddie17
addikt

Jó kis zenéket hallgatsz :R
A gép nem rossz. Csak szerintem egy erősebb procit belenyomhattak volna. Nekem volt HTC gépem (Tytn), és a kicsúsztatható billentyű nagyon jó dolog.

(#5) fateless


fateless
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy ennek a hatására a Herald ára vajon lejjebb merészkedik-e. Végülis rokonlelkek, csak míg egyiknél érintőképernyő van, addig itt számgombok.
Vajon melyik hasznosabb a mindennapokban...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) ebx


ebx
aktív tag

Az árához képest rendben van.

De ez a fényképezőgép ilyen vacak képeket tud csak készíteni?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#7) ertz


ertz
aktív tag

Tetszik ez a ''telefon''. Vállalkozó szellemű embereket keresek, akik vesznek nekem egyet. :C :C

(#8) Ricardo válasza ertz (#7) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó keresést.

(#9) fateless


fateless
veterán

Én szívesen veszek...
A szolgáltatás ára pedig 110.000 forint, számlával 127.500 ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10) Bocha válasza moonman (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Kösz, javítva ;)
Így van, azért nem csak a külső változott. Többek között a képernyőforgatás is az új verzióval jött, WM5-nél ezért nem volt ilyen kialakítású smartphone. De fontos még a fejlettebb e-mail kezelés, az Exchange támogatás, a működő Windows Update, a memóriakártya titkosítás, no meg a Live hülyeségek. :))

Igen, a proci lehetne gyorsabb, de akkor nem is bírná ilyen sokáig egy töltéssel. Kinek mi a fontos, a következő ilyen gépben biztos durvább proci lesz, pont ilyen váltás volt a Wizard -> TyTN is. A HTC mindenkire gondol! :D

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) #64791808


#64791808
törölt tag

Azonnal futnék venni egyet apámnak, meg magamnak. De egy Texas Instruments-féle 200MHz-es processzorral nem köll.

(#12) sztikac válasza #64791808 (#11) üzenetére


sztikac
őstag

Nem olyan gáz az a proci :U Itt nem csak az órajel számít...

(#13) Bocha válasza sztikac (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Persze, fogyasztásban nagyon jó. De sajnos akkor is elég lassú, engem is idegesítene hosszú távon. :( De ezt persze embere válogatja! :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#14) sztikac válasza Bocha (#13) üzenetére


sztikac
őstag

Hát én viszonylag türelmes vagyok :DDD

(#15) Zsolto


Zsolto
őstag

Vajon mire megyek egy BT-s GPS-szel, ha valóban használni is akarom navigálásra ezt a telefont? A jobb, PDA-ra írt naviszoftverek ugyebár nem futnak érintőképernyő nélküli vason... Vagy valamit nem jól tudok? Ha kiderül, hogy lehet vele utca-házszám-szinten navigálni, holnap veszek egy ilyet telefont.

[Szerkesztve]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#16) Bocha válasza Zsolto (#15) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A Garmin Mobile XT fut rajta, persze Bluetooth-os GPS vevő kell hozzá.
Részleteket sajnos nem tudok mondani, még nem próbáltam, de majd igyekszünk beszerezni egy tesztverziót és kipróbálni Smartphone platformon.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#17) rumos14 válasza Zsolto (#15) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát ez a gáz, hogy az iGo nem fut rajta, más navi szoftver pedig a nyomába sem ér.

(#18) rumos14


rumos14
nagyúr

Bocha, én arra lennék kiváncsi, hogy a bill. kitolása következtében az automatikus képernyő elforgatás mennyire sebesen történik? induljunk ki egyrészt egy terheletlen (semmi progi nem fut) és mondjuk egy terhelt (Word, Explorer, meg még pár finomság megy) állapotból.

(#19) rumos14 válasza Zsolto (#15) üzenetére


rumos14
nagyúr

amúgy ha nem ragaszkodsz a számbillenytűzethez, HTC-ék gyártanak egy pár qwerty-s PDA mobilt, amin az iGo fut.

(#20) Bocha válasza rumos14 (#18) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Lassan, bele is akartam írni, csak elfelejtettem, kösz, hogy szóltál. :R
2-3 másodperc alapból, jó esetben 1 körül. Wordöt nézem, mert még nálam van a gép.

Szerk.: ugyanaz Word alatt, sőt, talán mintha egy árnyalatnyival gyorsabb is lett volna, mint a Today.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#21) fateless válasza Zsolto (#15) üzenetére


fateless
veterán

Ha emiatt van gond, akkor ott a Herald (p4350)
Tapiképe van, de egyébként nagyjából uez a készülék

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#22) Bocha válasza fateless (#21) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hardveresen igen, viszont a tapiképernyőn túl nem szabad elfelejteni, hogy azon Pocket PC rendszer fut, szoftverválasztékban tehát sokkal jobb! :) Viszont még ''csak'' WM 5.0.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) #64791808 válasza sztikac (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

Jó, ANNYIRA nem lassú, de apámnak pl Nokia 6310i-je van, ami ugye brutál gyors... Ahhoz képest nem mindegy, hogy mennyit lassul az új telefon, ezért szeretném minél gyorsabbat.

Egy 520-as XScale lenne az igazi :D

(#24) fateless válasza Bocha (#22) üzenetére


fateless
veterán

Igazad van, tényleg több sw-t lehet hozzá használni, de sok embernél körülöttem azt látom, hogy a lehet szón van a hangsúly. Alapjában nem teszik. (Ez olybá tűnik nekem, mint a felmérés, miszerint a vidéki nagyvárosokban sokkal több ember jár színházba, mint Bp-en, de Pest mégis vonzóbb az emberek számára, mert ott LEHET szinte bármikor valahova színházba menni - maga a lehetőség ad egyfajta komfortérzetet.)
Én is inkább vennék egy PPC-s gépet emiatt. A WM5 meg hamarosan upgrade-elhető lesz, ezt - többek között - ti is megírtátok.
Árban pedig ''csak'' 20k a különbség

De ár-érték arányban kircsi ez a teló!! Tecccccik

[Szerkesztve]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) Bocha válasza fateless (#24) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Egy véleményen vagyunk, én is a Pocket PC-t szeretem. Egyrészt az érintőkijelző nagy móka és jól kezelhető, másrészt érdemben lehet rajta netezni, harmadrészt sok jó játék van rá.

Viszont a nálam megfordult WM SP-k közül a Qtek 8500 mellett a Vox tetszett a legjobban. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#26) old gray


old gray
addikt

Hi!

Most juthatok hozzá kedvezményes áron egyhez! Tudna valaki a szoftveréről 1-2 dolgot írni? Milyen progik telepíthetők rá stb. ? A technikai spec.-eket olvastam, csak magára a program bővíthetőségre vagyok kíváncsi......

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#27) rumos14 válasza old gray (#26) üzenetére


rumos14
nagyúr

minden progi felmegy rá ami windows for smartphone oprendszerrel kompatibilis. ami csak pocket pc oprendszerrel megy, az nem.

(#28) old gray válasza rumos14 (#27) üzenetére


old gray
addikt

És menniyre bőséges a kínálat? Tudnál segíteni pár link megadásával, ahonnan progikat lehet letölteni? Milyen arányban vannak ingyenes és nem ingyenes progik.? T.illik erősen gondolkozom, hogy ilyen olcsón csak megveszem.... :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#29) rumos14 válasza old gray (#28) üzenetére


rumos14
nagyúr

most pont olyan lusta leszek mint te és nem írom be a gugliba hogy smartphone free software, vagy valami hasonló :D szerintem a kínálat jelentősen kisebb mint pocket pc-k esetén és alapvetően kevés az ingyenes progi.

szerk: de ettől függetlenül sztem vedd meg :)

[Szerkesztve]

(#33) old gray


old gray
addikt

Megvettem a kütyüt.

A hibák amiket felfedezni véltem: (vagy csak a hozzá nem értésem következményei):

- [link] Feltelepítettem a coolcamerát. Az odáig egy dolog, hogy egyáltalán nem tudtam használni pl. msn-el (csak vízszintes színoszlopokat jelenített meg) de leszedtem a progit a telóról és innentől kezdve meghülyült a kamerája, csak lila és zöld színben volt hajlandó felvételt készíteni, (fényképet, video-t), akármit állítottam is rajta. Ekkor jött a 2. probléma, cold boot után (gyári állapotban vissza az egész)

- kamera megjavult: öröm. De: belemászok a menüben (angolra visszaállt), hogy a jó magyar anyanyelvet használjam. Nyelv / Területi beállítás magyar-ra. Innen kezdve vegyes angol/magyar (!!!) menüt kaptam. Most mi van? Pl. a Settings-en belül: Van ''Energiagazdálkodás'' felette ''Remove Programs''. :Y

- Nem mellékesen ha sms-t kapok csak a számot jeleníti meg, ha tudom fejből a hozzá kapcsolódó nevet akkor tudom ki írt, amúgy nem. Lehet telefonykönyvet magolni. Van erre megoldás vajon :F

- Telefonykönyv: miért nem lehet olyan mód, hogy a képernyőn a név mellett a hozzá tartozó tel.szám is megjelenik? És erre megoldás :F

Ezek csak az alapfunkciók tesztelése volt, idő hiányában nem tudtam komolyabban elmélyülni az igazi okos funkciókban....

Sajnos úgy tűnik eddig, hogy telefonként nem válik be, körülményes és bosszantó a kezelése számomra. Jah és ahol lakom csak GPRS-t tudok használni sajna :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#34) evR válasza old gray (#33) üzenetére


evR
aktív tag

sms parádra tudok egy megoldást, bár nem tudom próbáltad-e már.. én ha a régi telómra kapok még sms-t, ami ismeretlen számról jön, akkor azt számot általában mindig az újban bepötyögöm, és amikor tárcsáz, úgyis kiríja, hogy van-e hozzá bejegyzés (a régit telomat nem nagyon frissítem újabb számokkal. :D ).. előfordult már....


[Szerkesztve]

''...trend a lelke mindennek...''

(#35) eastsider


eastsider
nagyúr

Ahogy ránéztem rögtön egy nyokija 6600 jutott az eszembe :))

(#36) old gray válasza old gray (#33) üzenetére


old gray
addikt

A magyar-english kavarodás megoldódott egy ki/bekapcsolás után, teljesen magyar menü van végre. :) Viszont elkéstem melóból mert az ébresztő nem volt hajlandó kikapcsolt állapotban működni. ( Szerencsére főnökasszony nem volt harapós kedvében.... ;] )

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#37) rumos14 válasza old gray (#36) üzenetére


rumos14
nagyúr

a win oprendszerű gépek ébresztője nem egy életbiztosítás.
amúgy a gépet sztem nem érdemes sosem teljesen kikapcsolni, éjszakára max a telefon funkciót kapcsold ki, készenléti állapotban minimális a fogyasztása.

amúgy az én volt Qtek-emet teljesen kikapcsolni nem is lehetett, csak az aksi kivételével.

(#38) AMD Power


AMD Power
titán

200 MHz-es TI OMAP

Ilyen van az új A702 Mioba is ugye?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39) Viktor0610 válasza AMD Power (#38) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#40) AMD Power válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus. Elég gáz. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41) capitano10


capitano10
csendes tag

Hali.Lenne egy eladó ilyen 'telefonom' ha érdekel valakit irjon.

(#42) runner 125 válasza capitano10 (#41) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!
Ára? Kora? Gari? Állapota?
PÜ-ben írd meg-köszi! :R
ÜDv. M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43) Viktor0610 válasza runner 125 (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az egy dolog, hogy újonc fórumtárs nem ismerve az itteni szokásokat betette a fórumba a hirdetését, de te miért nem privátban/e-mailben kérdeztél tőle? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#44) may11


may11
tag

Hi!
Nemrég vásároltam egy htc s710 telót usb-vel rákötöttem a gépemre beállítottam rajta a netet
és tudtam msn-t és netet használni rajta probléma nélkül.
Kipróbáltam rajta a wifi-t és utána rákötöttema a gépemre usb-vel és nem jó a net :(
A távoli fél megszakította a kapcsolatot. Ezt írja :(
Ha valaki tudna segíteni PSL írja le mi lehet a baj.

Mi ez az ANDROIDivitás!?

(#45) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha valaki még benéz ide, tanácsra lenne szükségem.
Van egy angol nyelvű Vox és szeretném, ha tudna magyarul.
Hogyan tehetem rá a magyar nyelvet?

Meg még, ha lenne valakinek tippje, hogyan szerezhetnék hozzá akku fedlapot... Csupasz a háta. Az is jól jönne.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#46) #49553920


#49553920
törölt tag

HTC S710 telót vennék várom az ajánlatokat.

(#47) mukibuci válasza #49553920 (#46) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Szakmai topikban nem hirdetünk, irány a hardverapró.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#48) #49553920 válasza mukibuci (#47) üzenetére


#49553920
törölt tag

Ja bocsika nem tudtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.