Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#684) hdsentinel válasza zsocii (#683) üzenetére


hdsentinel
őstag

A leírtak alapján nem teljesen stabil a kérdéses terület, ez nem ritka, hogy teszt után későbbi időpontban már ismét hibásként jelentkezik egy vagy több szektor, legtöbbször a korábbi hibás (de javított) szektorhoz nagyon közel.

Igen, ilyenkor a legjobb megoldás, hogy úgy partícionálod a merevlemezt, hogy az érintett területe(ke)t kizárd a további használatból, így oda adat ne kerülhessen. A legegyszerűbb, ha a teszt lefutása után az egérmutatót ráhúzod a hibás/sérült blokkra és az alul megjelenő MB-ban kifejezett pozíciót feljegyzed. Ha több ilyen van egymáshoz közel, akkor az első és az utolsó feljegyzése szükséges.

Ezután jobb egérgomb a Sajátgép ikonon, majd Kezelés, Lemezkezelés és itt a kérdéses merevlemezt kiválasztva a jobb oldali részen jobb egérgomb után tudsz új partíciókat létrehozni. Készíts egyet, mely a lemez elejétől tart az első hibás blokkig (érdemes azért komoly ráhagyást eszközölni, legalább 10 MB nagyságrenddel). Majd egy másikat, mely innentől az utolsó hibás blokk utánig tart (szintén ráhagyással) viszont ezt NE formázd meg, majd egy harmadikat, mely innentől a lemez végéig tart. Ezután a 2. már törölhető, így az nem lesz használatban, gyakorlatilag egy "lyuk" lesz a két működő partíció között.
Az eredmény: két partíció, melyek elvileg biztonságosan használhatóak (de csak folyamatos felügyelet mellett), néhány 10-100 MB kapacitáscsökkenés mellett.
Ha a hibás terület nagyobb, a hibás blokkok komoly szórással rendelkeznek, akkor a fenti módszer már nem igazán javasolt, túl sok partíció használata pedig már kényelmetlen lehet. Esetleg ha a hibás blokkok relatíve a lemez elejéhez/végéhez vannak közel, akkor érdemes lehet csak egy használható partíciót készíteni és a lemez többi részét kizárni a további használatból.

A felület újrainicializálása után nem gyakran, hanem MINDIG elvész automatikusan partíció, ez teljesen normális, mivel ez a teszt (ahogy a neve is mutatja) alapállapotba hozza a merevlemez felületét, azaz minden adatot maradéktalanul és visszahozhatatlanul töröl, többszöri felülírással (emiatt tökéletesen használható pl. merevlemez/komplett gép eladása előtt adatmegsemmisítésre is).
Ezután az első lépés az új partíció(k) létrehozása a fent említett módszerrel, az intéző ezután látja és kezeli a most már teljesen üres merevlemezt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.