Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#555) Frost987


Frost987
csendes tag

Hello!

Sajnos gondba vagyok! Van egy Fujitsu Siemens 1.5TB-os külső HDD-m./ Seagate Barracuda 7200.11/ Na most én ezt 19 napja vettem.Hallottam erről a Hard Disk Sentinel progiról és fel is raktam. 1 napig semmi baj nem volt a vinyóval és utána megjelent nekem egy olyan hibaüzenet, hogy "felpörgetési hiba". Igazából nem is foglakoztam vele addig a pontig amíg azt nem írta ki hogy Hibás szektorok száma 1. :Y Na ekkor én elkezdtem egy kicsit kutakodni a neten hogy miről is van szó.Olvastam róla egy pár infot és arra jöttem rá hogy magyarul szart vettem. :W A hőmérséklete elég magas volt alap állapotban 47-48 fokos volt.Ekkor kiszedtem a vinyót az alu dobozából és beraktam a gépbe és így is igen magas volt.Vettem egy ventilátort rá és egyből normális lett a hőmérséklete.32-35 fok.Gondoltam a magas hőfok miatt lehetett a hibás szektor, mert írták, hogy nem igazán tesz jót neki ha magas a hőfok.Na de azóta folyamatosan is 2-3-4 naponta összeszedek egy hibás szektort. Most 8 van. Nem tudom hogy mit csináljak vele hogy ne veszítsek adatot de viszont jó lenne ha megálna hibás szektorok száma. Arra is figyelmes lettem, hogy álltalába akkor jön ez a hibás szektor ha elinditom Hard Disk Sentinelt. Most nem tudom hogy a progi rossz vagy a vinyó. / a vinyót nem tudom teljesen berakni a gépbe, mert nekem nincs sata csatlakozóm, ezért usb-ről megy.Talán ez lehet a hiba? PLS segítsetek, mert nem szeretném ha elvesznének az adataim és a vinyó is megmaradna. :R Előre is köszönöm szépen. Ha kell tudok riportott küldeni róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.