Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#514) djyuri válasza hdsentinel (#513) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Nem,nincs semmi gond :)...beszéljük ki,ha már ez a téma:)

A hibás szektorok biztosan hibásak,mert egy telepítés közbeni fagyhalál után minden formázás ugyanazt a 20 szektort találta hibásnak,amit később egy dos-os programmal elrejtettem az alap formázások elől. Ilyet arra szoktak használni,hogy a régi win9X-ek felmenjenek a vinyókra,mert igen sok verziójuk megáll a telepítés előtt,ha rossz szektort lát.
És az XP-nél is találkoztam sok esettel,amikor valamely program azért nem ment fel vagy azért volt lassúbb a telepítése az oprendszernek,mert látható volt alapértelmezettben is a hibás szektor.
De ennek ellenére,hogy az oprendszerek nem látták vagy a programok,még attól a diagnosztizáló progik (schandisk,partition magic,recovery) még látták egészen pontosan.

Tulajdonképpen bármennyire is kis hibának tűnik nekem azért százalékba átszámítva 12%-os hitelességet ad nekem mindössze.

Az meg hogy mire ad megfelelő kondíciót és teljesítményt,azért találom fúrcsának,mert több ismerősöm is van,akiknél ha nem is pont az ellenkezője,de teljesen más végeredmény született,mint amire a programból lehetett következtetni.

Most ha ilyen 1-2 éves gépekről lenne szó minden esetben,akkor azt mondanám mit is keresek én itt :D...vagy akár legyen az,hogy minden új alkatrész.
De van,akinek több,mint 8 éves a gépe. Van laptop is.
Én nagyjából 2 éve hagytam fel az összes ilyen progival,mert mindent "vetetett" már velem/velünk,de sose az ment tönkre. Én már sose alapozok egyetlen progira sem. Kis hiba jelentkezik,rögtön vetetek új vinyót és tükrözöm át a partíciót...Ettől függetlenül használható még az eredeti is mondjuk mellékes tároló vinyónak,de jobbára,ha az első hibák megjönnek,utána egy-két hónap is volt már,hogy teljesen megálltak. Legyen az maxtor vagy WD.

A gép körülményeket mondjuk érdemes leírni:
Régen divat volt ütni a gépet :D....a samsungom abból a korszakból való és a 80-as WD-m is. A 80-as WD-re 100%-ot ír ki...holott két éve meg csak 80%-ot írt ki....ezt nem is említettem,de ha már eszembe jutott,akkor fontosnak találom.
Tehát a legtöbb gép olyan,hogy összerakatják velem és beszereljük az íróasztal vagy egyéb bútorhoz és nincs mozgatva. Én járok takarítani és karbantartani. Illetve mostanában ez divattá vált: Új netszolgáltató esetén órákig vitatkozni,hogy ugyan helyezzék már át az outlook levelezési állományokat és aktiválják a szolgáltatást...manapság nagyon lusták a "szakik" a szolgáltatóknál :(((

De ha van megoldásod szívesen hallgatom.

Közben felraktam egy reggelt változatot is....a szektorok maradtak nála...a WD vinyóimat meg mégfeljebb tette :) De az egyik kondíciójára még mindig 87% :(((
És ennél az összes vinyóm 28 fokos :D ez tetszik :D

Jah amit elfelejtettem:
Régen az is volt sok gond,hogy szinte az összes everest-el összeakadt a sentinel.
ma már ez orvosolt,amiért gratula!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.