Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#486) Disaster24


Disaster24
csendes tag

A következő lenne a problémám: Nemrég vettem egy új MSI P35 Neo2 FR-es alaplapot illetve egy 1 TB-os Seagate ST31000340AS-t. A gond, hogy az alaplap tulajdonsága (az összes P35-ösé, kivéve asszem a Pro-t), hogy double-bootol, de csak akkor ha előtte teljesen áramtalanítva volt a gép. És egy-egy double-boot után pedig a HD Sentinelnél mindig nő egyel az említett vinyóm Spin Retry Countja. Máskor, sima indításnál, vagy működés közben sose, vagy talán maximum ha 1x volt egyéb időpontban, de azt visszamenőleg már nem tudom, akkor még nem raktam fel a progit :) Mindenesetre az utóbbi napokban csak és kizárólag akkor nőtt a Spin Retry Count ha double-bootolt a gép. A táp biztos elég a gépnek, a csatlakozásokat is megnéztem már, úgyhogy már csak arra tudok gondolni, hogy egész egyszerűen nincs ideje felpörgetnie a vinyómnak a 4 lemezét azalatt a kb 2 mp alatt amíg elindul a gép, majd leáll (és utána ismét elindul normálisan).
A vinyó többi smart értéke normális. De ettől függetlenül azért aggódok, mert mégis arra lett véve az új vinyóm, hogy fontosabb cuccokat tároljak rajta, és így mégsem 100% benne a bizalmam :(
hdsentinel: küldtem egy reportot a mailcímedre, remélem nem baj és előre is köszi szépen ha megnézed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.