Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#405) hdsentinel válasza Adrian Mole (#404) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Érdekes jelenség, a reallocated sectors count attribútum nem igazán jellemző, hogy csökkenjen ill. visszaálljon a kezdőértékre.

Én alaposan letesztelném (részletes ön-teszt segítségével a Fájl menüből), hogy kiderüljön, valóban mi a helyzet, illetve, hogyan változik az állapot. Ez az adatok veszélyeztetése nélkül vizsgálja át a felületet, rákényszerítve a merevlemezt az esetleges problémás területek ellenőrzésére, felülvizsgálatára.
Akár előtte elmenteném a teljes SMART táblát, majd összehasonlítanám a teszt utáni helyzettel, így láthatóvá válna, ha valami változik (ha küldesz riportokat, én is szívesen összehasonlítom a teszt előtti és utáni helyzetet).

Ha a teszt lefut gond nélkül, akkor szerintem nincs különösebb probléma (ez a számláló önmagában még nem annyira vészes, csak ha az 5-ös attribútummal (reall. sectors count) együtt kezd növekedni.

Ha küldesz riportot azt szívesen megnézem, hátha más bejegyzés történt valameny egyéb SMART paraméternél.

Tudnál a "napló"-ról küldeni egy képernyőmentést az info (kukac) hdsentinel.com címre? Kíváncsi lennék, milyen mértékben növekedett az érték és mi volt az utolsó (legmagasabb) mért eredmény. Köszi !

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.