Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#288) hdsentinel válasza webdeejay (#287) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, az első két módszer (alapértelmezett és szigorú) mind a problémák valódi száma (adat mezők) alapján számít kondíciót. Mivel ez mindkét esetben 0 -> a kondíció 100%-on maradt.

A 3. eset (gyártó specifikus értékek analízise) esetben számít kondíciót az ''érték'' és ''küszöb'' mezők alapján (mely szerintem nem túl megbízható a korábban említett okok miatt, DE elvileg ez lenne hasonló, mint amit a HDD Life ill. egyéb szoftverek jeleznek).

Az általam használt fél éves 250 GB-os Seagate S.M.A.R.T. adatlapja szinte hajszálpontosan megegyezik a Te vinyód adatlapjával (természetesen nálam is 100% a kondíció és teljesítmény). Mondjuk nekem nincs HDD Life-om, ezért nem tudom, az mit mondana rá ....

Ahogy Lazydog írta, a S.M.A.R.T. emlékszik a korábbi állapotokra (korábban előforduló hibákra) ezért a kondíció emelkedése amúgy is ritka. A 2 % emelkedés még érdekesebb :) HDD Life-nál az adatátviteli sebesség is beszámítana a kondícióba? Ez elég rossz megközelítés, inkább a ''teljesítmény'' értéket kell, hogy befolyásolja. De ha mégis, akkor 2% mértékben? Ennél meg azért jelentősebb dolog - de hangsúlyozottan NINCS köze a merevlemez valódi állapotához.

Egyedül annyit tudok elképzelni, hogy valamiért az adatátviteli hibák miatt csökkentette a kondíciót. De a 40-50% csökkentés nagyon durva lenne emiatt (főleg mivel ez valójában nem a merevlemez problémája, hanem leggyakrabban a kábel, táp vagy proci túlhúzás okozza).

Ha nincs valahol rendesen leírva, mit hogyan számít, akkor csak találgatunk ... Úgy pedig nem igazán lehet korrekt képet kapni a lemez állapotáról szerintem.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.