Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#142) jattila40


jattila40
tag

Még mindig a smart értékekkel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Közben elolvastam a HDS helpjét, ahol azt írják, hogy a nyers adatokból csak az alsó két byte-ot veszik figyelembe a számításnál. Így persze már nem olyan ijesztően nagy számokról van szó, mint ahogy az előző hozzászólásomban írtam, de néhány dolgot továbbra sem értek. A raw read error rate (1-es smart paraméter) alsó két byte-ja 0xF9BE=63934, ami szerintem így is igen magas, mivel nem javított olvasási hibáról van szó. Meglehet persze, hogy ez két byte-os előjeles érték, így -1602, ekkor azonban mit jelent? Hogy negatív értékről lehet szó, azért is gyanús, mert az érték (nem a nyers adat, hanem a kiértékelt) két nap alatt 105-ről 116-ra változott. Hogy mutathat egy hibaszámláló javuló tendenciát? A seek error rate (alsó két byte szerint) 3160, ezt pedig a HDS figyelembe veszi a kondíció számításnál, ennek ellenére 100 %-os a kondíció. Másik érdekesség, hogy a jelenlegi értéke 100, a legrosszabb pedig 253. Hogy lehet a legrosszabb érték nagyobb? Most hirtelen kb. ennyi. Előre is köszi mindenkinek a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.