Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Komplikato


Komplikato
veterán

Régen nem az aktuális Pioneer modelleket csomagolták be, mint pl. az Asus, vagy ők is váltogatnak Pio és Lite-on között, mint a Teac? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2) erdoke válasza Komplikato (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nekem inkább NEC modellek rémlenek Gigabyte bőrben. Az Asus kitart, éppen ezért megbízható minősépget árul, míg az MSI és a Gigabyte össze-vissza cserélgeti a beszállítókat aszerint, hogy éppen melyik olcsóbb pár centtel. Így vehetsz jó kis BTC írót MSI márkanéven. :((

A legjobb aláírás a héten

(#3) erdoke


erdoke
titán

Maga az író egy rakás kaka, a legjobb minőségű +R lemezeket se képes igazán normálisan megírni. Megveszi Pistike, vesz hozzá egy guriga Ritek gyártmányú lemezt, és kukázhatja az egészet. A legjobb, hogy az olcsó író (dobozosként mindenképpen az) nem bírja az olcsóbb lemezeket. :((

A legjobb aláírás a héten

(#4) Balage76


Balage76
senior tag

Tavaly nyári firmware egy DVD íróhoz... Ez aztán a support...:)

(#5) L3zl13 válasza Komplikato (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

rpc1.org szerint Lite-On cucc rejtezik a cimke mögött.

Elvileg rá is lehet flashelni a megfelelő lite-on firmware-t. Valamint a legújabb gyári firmware-je ha jól látom idei. [link]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Ezek szerint kötelező átflashelni Lite-on-nak, ha jól tévedek, idén áprilisi az utolsó hivatalos firmware.

(#7) Met válasza zotyesz66 (#6) üzenetére


Met
nagyúr

kb. 2 éve vettem az első dvd irómat, egy ilyen Gigabyte-ot hoztak. 1 hét múlva vittem vissza.
Persze ennyi idő alatt sok minden változhat minőségileg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) fishi


fishi
tag

Az se piskóta, hogy ugyan ezt az írót 8000 Ft-ért is meg lehet kapni Lite-On-ként, ráadásul akkor még a garanciát sem bukja az ember az átflasheléssel. :U

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#9) erdoke válasza zotyesz66 (#6) üzenetére


erdoke
titán

A Lite-On FW-től se várnék csodát....;]
Ennyiért kaphatsz NEC vagy Pioneer írót, amik a legtöbb féle lemezzel elboldogulnak már viszonylag korai FW-rel is.

A legjobb aláírás a héten

(#10) zotyesz66 válasza erdoke (#9) üzenetére


zotyesz66
őstag

Próbálj ki egy ilyet, lehet, hogy csodálkozni fogsz.
pió, nec, plexi ugyanúgy szenved a korai firmekkel


[Szerkesztve]

(#11) Rover623 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Nem csak elvileg...gyakorlatilag is...lásd konfigom...;)
És kell is...a Giga-nal gyakran elfuserálják a firmet...:O
Az én íróm kétszer ment el a nagykerbe...és kétszer jött vissza hogy semmi baja (tesztokés:DD)...:U
Indításnál recsegett-ropogott...lemezfelismerés közben írtózatos módon le-fel pörgött, nyűszített...
Mielőtt az örök bitmezőkre küldtem volna, adtam neki még egy esélyt (elvből nem szeretek tönkretenni hardvert:B): a Lite-ON firm-et...
Fél éve dolgozik hiba nélkül...:C

A cikkhez még:

A címkéről nem derült ki, melyik vállalat gyártotta a meghajtót,
De kiderül...:DD
A SONY...:C
Az E73362 teljesen egyértelmű...;)

primus inter pares

(#12) rudi válasza Rover623 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Mi ez az E73362 dolog? Amúgy mindegy kinek a gyártósorán készült, attól még a cikkben is említett Lite-On marad, úgy, ahogyan a HP írói is azok lesznek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) rudi válasza L3zl13 (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja lájton OEM ez a GB író, de ezt a cikkben is írtam. Valószínű, hogy Lite-ON matricával is letesztelem ezt a modellt és az újabbak közül is párat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Rover623 válasza rudi (#12) üzenetére


Rover623
félisten

Az angolszász területeken minden elektronikus bizbasznak kell hogy legyen egy engedélyszáma (nem tom magyarul hogy van:B)...
A (fordított)RU embléma alatt van...általában ''E'' betűvel kezdődik...

Itt tudod ellenőrizni, hogy melyik cégnek és milyen termékekre adták ki:[link]
(Az UL File Number mezőbe kell beírni).

primus inter pares

(#15) erdoke válasza zotyesz66 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Nem csodálkoznék, elég tesztjét láttam már ezeknek az íróknak. De Lite-Ont nem veszek. :P

A legjobb aláírás a héten

(#16) zotyesz66 válasza erdoke (#15) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ne vegyél! :P

[Szerkesztve]

(#17) stol


stol
addikt

Hi!

JElentem, 1,5 hónapja LitON 1635S tulaj vagyok, és eddig nem tapasztaltam a lent írt problémákkal :F
Talán, a Gigalol FW-jei nagyon bugosak :B
Bele kéne sütni egy eredeti LiteON fw-t, és megnézni, hogy avval mit produkál. ;)

(#18) Rover623 válasza stol (#17) üzenetére


Rover623
félisten

Istenem...:R
Hogy ezt is megérhettem: egyet értünk..stol és én...:B
Persze nagyot lendít a dolgon hogy ez nem tápegység...:DD

primus inter pares

(#19) stol válasza Rover623 (#18) üzenetére


stol
addikt

Továbbá, vanna olyan funkciói, amit csak drágább driveok tudnak, amiért pontosan megvettem ;)
Smart-Burn, PI/PIF értékek kijelzése, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.