Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) voronoi


voronoi
tag

Nem gyozott meg, marad a 975.

(#2) gayer


gayer
aktív tag

Frankó lett a teszt! Elismerés a készítőnek! Vegyes a kép az biztos, én még a IDE-SATA kezelésekben érzek különbséget a 680i javára :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#3) Petya25


Petya25
addikt

Nem rossz, de várjuk a komoly C2D lapok másik felét is.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Aránytalanul drága :o

All Black...

(#5) csudri


csudri
őstag

72rugó? Anyám borogass! :Y

(#6) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Végülis ha azt nézzük, hogy mennyi integrált dolog van a lapon, akkor arányaiban egy cpu és egy grafikus kártyához képest ez a normális. A baj inkább ott van, hogy ugyanazon az árszinten mozgunk, mint 10 éve. A különbség, hogy akkor a 486-os volt a ''kiváltság'', most meg ez. :U

(#7) Fori23 válasza Foglalt név (#6) üzenetére


Fori23
őstag

Most is a 486, csak FSB-ben :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#8) t72killer válasza csudri (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, és nem látom be, hogy miért jobb ez nekem egy Asus p5B-nél, ami megvan feleennyiből + a fennmaradó 36k-ból veszel pl gyorsabb/több ramot v VGA-t, v nagyobb TFT-t...

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Jó teszt, de sztem az RD600 megjelenéséig semmiképpen sem szabad ennyit kidobni rá, lehet, hogy utána sem :)

Viszont most már kezd szemet szúrni az a 2*512MB ram.. tudom hogy drága az 1000-res ram meg minden, de azért Kentsfield mellett igazán lehetne 2*1GB-vel tesztelni.. :B

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10) fLeSs válasza Achill3uS (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az RD600 sztem nem fog megjelenni.

mégis minek arra a 4 tesztre 2 GB ram?
különben is acc pénct rá? :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Achill3uS válasza fLeSs (#10) üzenetére


Achill3uS
veterán

Nézd, 1 RD600-as lap biztosan lesz, a DFI már teljesen kézzel fogható állapotban van, a tesztereken is túl van, csak a megjelenésre várunk, ami jelen információk szerint dec.15, még topicja is van [link]
Az Asus RD600-as lapja valóban csak pletyka egyelőre, de ha nem is lesz csak a DFI, ebben az árkategóriában érdemes megvárni, főleg ismerve a termékeit :)

ha ki leszek írva mint PH szponzor :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#12) karmester válasza fLeSs (#10) üzenetére


karmester
senior tag

A DFI RD600-as deszkáiról már vannak képek, sőt az év vége előtt piacra dobja a gyártó:

[link]

:)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#13) #65675776 válasza Achill3uS (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebbe a megjelenésbe azért van némi beleszólása az intelnek is. Ha nem hosszabbítja meg év végén az ATi-nak adott licenceket, akkor valószínűleg nem jelenhet meg legálisan az RD600. Az, hogy valamiből van protopéldány és teszt még nem jelent semmit. Sok termék nem jutott már tovább ennél az állapotnál.

(#14) Achill3uS válasza #65675776 (#13) üzenetére


Achill3uS
veterán

Azért ennek a lapnak nem kicsi a várólistája, nagy botorság lenne itt megállni és kidobni mindent.. és mi oka lenne ilyet tenni az Intelnek.. :F de valóban, hivatalosan még nem létezik RD600-as alaplap, és van rá esély, hogy ez így is marad, csak nem túl sok..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#15) karmester válasza #65675776 (#13) üzenetére


karmester
senior tag

Pedig jó lenne, ha megjelenne. Néztem az Anandtech-es DFI RD600-as fórumot, és ott azt mondja a házigazda, hogy 11-13 nap múlva lesz piacra dobva a DFI üdvöskéje. Nekem nagyon teccik a lap: 3 PCI, 6 SATA, natív IDE, dupla GbLan, passzív hűtés. A Crossfire nem igazán érdekel. Ha a tuning is igazolja az 500-as fsb körüli híreket, érdemes lesz rácuppanni a deszkára. Az induló árat 220 $ körülire saccolják. Ha féléven belül lecsúszik 170 $ környékére, akkor igazi ''Best-Buy'' deszka lehet a jószágból.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#16) Ősember válasza Achill3uS (#14) üzenetére


Ősember
őstag

én lényegesen több bizalmat fektetek az ati-s alaplapokba, mint az nvidiásokba :U nálam már az kizáro tényezö, hogy a chipset felér egy középkategoriás vga fütésével :DDD lehet tuloztam, de be kell látni hogy eszetlen, szemben az atival. én is várom már azokat az rd600-akat, csak nehogy pofáraesés legyen a vége :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#17) fLeSs válasza karmester (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És a cikkünk az most az RD600-ról szól?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) karmester válasza fLeSs (#17) üzenetére


karmester
senior tag

Bocs... :U

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#19) FehérHolló válasza Achill3uS (#14) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem itt kéne erről beszélni, és többet nem is fogok, csak ezt leírom.

Intel miért lenne abban érdekelt akár minimális mértékben is, hogy DFI kiadjon egy olyan lapot, amihez AMD adja a chipsetet..?
Tehát a kérdés nem úgy szól, hogy ''mi oka lenne intelnek ilyet tenni?'', hanem úgy, hogy ''mi oka lenne intelnek arra, hogy ne tegye meg?''.

Skynet is real. It's called Google.

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Volt olyan ember, aki megnézte a videó(ka)t? Csak jó lenne tudni, hogy van-e értelme ilyet készíteni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) gayer


gayer
aktív tag

Igen ez az rd600-as topic :DDD Amúgy tényleg faja teszt, én még személy szerint annyit szeretnék hozzá tenni hogy cseréltettem a lapot és piszok gyorsan oldotta meg a disztribútor ( magyarul nem szarozott :DDD ) a cserét, tehát gar intézés korrekt! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#22) Brae válasza fLeSs (#20) üzenetére


Brae
őstag

Volt, szerény személyem.

(#23) Gorneck válasza fLeSs (#20) üzenetére


Gorneck
titán

Teljesen jó és sztem van...

Gorneck#1239

(#24) Konflikt válasza fLeSs (#20) üzenetére


Konflikt
addikt

Érdemes, és ezzel kezdtem a napom:D

Igy jobban betekintést nyerhetünk az összes bios opcióra, intervallumokra. Sztem folytassátok mindenképp a következő tesztekben a videó készítést. Sőt lapokról is csinálhattok egy pl. fél perces szösszenetet:)
Tetszik a biosban ez a 2 hasábos megjelenítés, már ahol.

Bár a lényeget már 1-2 hete átbeszéltük anno az evga 680 topicban, érdekes ez a független, unlinked memóriakezelés. Bár ahogy a 2. videóban látható ittis valamiféle osztókkal dolgozik, csak jóval több van ezekből. Érdekes a beállított értéket ugy alakalmazza, h keres egy olyan osztót, ami a legközelebb van ahhoz. (pontosan nem állította be azt, +-15 mhz eltérés volt) de ilyet... 7:6 meg 13:14 osztó. zsír.
Bár ezaz, h egy iylen áru lapnál ér-e ez valamit. (inkább még teljesítménycsökkenéssel jár, ami sejthető is volt) Szép és jó, csak sztem egy olcsóbb lapnál lenne ennek igazán értéke, h ne a ram fogja vissza a tuningot, ha egy ''takarékos'' core 2 tuning rendszert szeretnénk építeni, de ilyen lap még nincs egyelőre.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#25) orbano válasza fLeSs (#20) üzenetére


orbano
félisten

videó? :B megyek megkeresem :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) fLeSs válasza Konflikt (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt csak azért volt ''szükséges'' a videó, mert a memória órajelezése miatt nem akartam 2637812 db képet készíteni. ez egy speciális eset. a másik már csak ráadás.
szóval nem az lesz, hogy innentől minden alaplaptesztben videók lesznek a szöveg helyett. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) robyeger válasza Achill3uS (#9) üzenetére


robyeger
addikt

Én is arra szavazok, hogy RD600 deszka meg fog ragadni a prototipusnál. Intel minek tömné az AMD zsebét az ATI-n keresztül, vagy olyan magas árcédulát szab az AGTL busz licenszének :D , másodsorban régóta hüvös a viszony a DFI és az Intel között, bizonyítja ez, hogy 945,965,975 deszkák garmadáját adták ki más gyártók, közben a DFI...
Teljes képet majd akkor kapunk, ha már kijött az Intel 1333FSB desktop lapkakészlete is, másodsorban ha jön a PCIE v2.0, akkor megint újabb számozású NForce chipeket várhatunk.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#28) orbano válasza robyeger (#27) üzenetére


orbano
félisten

szerinted mennyi az esélye, hogy kiadás előtt egy héttel majd az Intel azt mondja, hogy bocsi de mégsem. Nyilván egyik gyártó sem hülye, az ATI nem csinál úgy chipsetet, meg a DFI sem alaplapot, hogy nincs meg hozzá a szükséges licenszük. Az Intel meg nem egy szőkés kikent k*rva, hogy csak úgy meggondolja magát (már csak azért sem, mert szerződés köti, ha licenszet adott) :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) robyeger válasza orbano (#28) üzenetére


robyeger
addikt

már mióta létezik a chipset és még most jönne ki rá deszka, már ez is helyből gyanus :) Meg hogy a DFI lenne az első, a többiek meg alszanak (Asus, Gigabyte, MSI)? Baromi kiváncsi vagyok ;)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#30) fLeSs válasza orbano (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez a chipset és az alaplap már az ATI+AMD egyesülés előtt készen volt.
Szóval nem fog ez megjelenni szvsz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) lúzer


lúzer
veterán

Ha váltok marad az asus p5b

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#32) Konflikt válasza fLeSs (#26) üzenetére


Konflikt
addikt

Igaz.
Nem helyette, hanem ezzel is szinezve. Sztem ez simán jó kezdeményezés, mindképp folytassátok :)

1 szavazat a vidókra :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#33) Michell


Michell
tag

A teszt jó, bár én ennek kapcsán az nF 650i SLI adatain akadtam fenn.
Csak 18 PCI-E sáv. Az nF 570 SLI is 28-at kezel.

(#34) Male


Male
nagyúr

Az IDE/SATA tesztet csak én nem vettem észre? Vagy nézzem meg az NF4-5-nél, mert teljesen ugyan az?


Ez a lap egyáltalán nem volt meggyőző... sőt, inkább arról győzött meg, hogy nem kellene. A TCP/IP gyorsítós dolog hatása nem jött ki egyáltalán (vagy a hálózati teszt résznél ez nem szólt bele a dologba?), a két gigabites hálózat összekapcsolós dolgot elképzelni se tudom, ki fogja használni, a memória sebességállítgatás meg szép dolog, de pont tuningban nem ment igazán jól a lap... mindezt rohadt drágán, nagyon komoly fogyasztás mellett...
(Azért az Idle fogyasztás borzalmas... +30% a teljes gépre nézve, mindez csak a chipset miatt)

(#35) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Úgy elszomorít, hogy szinte már kiveszni látszik az, hogy egy új deszka kezeljen 4 pata-t.
Habár pont itt a PH-n visszalapztam és ha jól láttam, lesz egy új MSI, amin lesz két ata133 csati...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36) Komplikato


Komplikato
veterán

Több híroldalon és fórumon felmerült az az állítólagos probléma, hogy az NF680i-s alaplapok (gyártófüggetlenül!) sorban sütik meg az 1000MHz-es és annál gyorsabb tuningramokat, de csak azokat. Ennek a pletykának van alapja? :F
(Mert aki meg tud venni egy ilyen drága lapot, az valószinüleg a tuning miatt veszi, és nem is 667-800-as ramot tesz bele. Szóval nem mindegy.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) deter


deter
aktív tag

Részletes, bemutató. Végigolvastam. :)

És igen flash alapú videót minden tesztbe!

De azért érdekes, hogy egy prémium (nem Asus ;] ) alaplap ilyen részletes elemzés alá vétetett. A hab a tortán a ''Tetszett'' minősítés. Kíváncsi vagyok, hogy a megjelenő ATi RD600 chipesetes DFI is részesül e ilyen ''kegyben''. Vagy itt minden PR cikk? Vagy csak szerkesztői részlehajlás? :DDD

üdv_
deter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.