Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Biztosan van olyan munkakörülmény ami nélkülözhetetlenné teszi ezt az álványt.De ennyi pénzért inkább már egy 3. monitor:)
Amúgy nagyon jó ki segédeszköz.

(#2) X Factor


X Factor
addikt

Nagyon praktikus, főleg a 2monitoros megoldás tetszett.

Make things work

(#3) orbano


orbano
félisten

nagyon tetszik az első állvány, le is cserélem egy ilyenre a gyárit, ha rájövök, hogy hoyg tudom rögzíteni a Belinea 10 20 35W-re

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) fasyrt


fasyrt
őstag

Hm... Jól néznek ki, de anno mikor kerestem láttam 10e-ért is olyan teleszkóp szerű asztalra fogatható csodát. :)

Viszont ezt kéretik javítani:
''A vezetékek elvezetésére is ügyeltek az Ergotron tervezői. A csomagban tépőzáras és gyorszáras kábelkötegelőket is találtunk, a hátsó pészen pedig a zsinórok vezetését segítő szorítók vannak.''

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hm, hát nem tudom, hogy ki az a marha, aki ezekért több tizezer forintot kiad.
Egyedül a duplamoncsisnak látom értelmét, de azt is tényleg csak profiknak.

(#6) fLeSs válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

találkoztam már több olyan monitorral is, aminek jó paraméterei voltak és jól nézett ki, egyedül a talpával volt bajom, nem lehetett magasságot állítani vagy ilyesmi, és emiatt nem vettem meg.
egy ilyen monitortartó karral ez a probléma megszűnik. igaz drágul az összköltség, de ennyit megér a dolog ha tényleg egy jó monitorról van szó. a tesztben használt viewsonic pont egy ilyen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) rudi válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Én pl. azért nem szoktam filmet/sorozatot nézni számítógépen, mert ugyan 50 centi a képátlóm, de nem tudom kényelmesen elhelyezni a monitort, ugyanis az íróasztalom az ágy bégében van. Erősen gondolkodom egy Neo-Flex kar vásárlásán, az megoldaná minden problémámat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) (Kolombusz) válasza fLeSs (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Na, mondjuk úgy 100k-s, vagy afeletti monitornál már talán igen. De azalatt akkora a szórás, hogy nehéz nem megtalálni a megfelelő monitort.
Láttam a képet arról, ahol irta, hogy úgy állitsuk be a monitort, hogy a teteje a szemmagaságom alatt 1 inch-el legyen.
Kipróbáltam, nekem az úgy kényelmetlen és zavaró, hogy le kell néznem a monitorra. :F
De izlések és pofonok.

(#9) fLeSs válasza rudi (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azt akartam is kérdezni, hogy ennél [link] a póznál nem képzelhető el véletlenül, hogy az egyik kar lehajlik a monitor súlya alatt? eléggé stabil a szerkezet? nem kotyog vagy billeg?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) orbano válasza fLeSs (#6) üzenetére


orbano
félisten

dettó ez a bajom. itt ez a szép és olcsó belinea 20'' monicsim, de túl magasan van és nem lehet magasságot állítani. voila, 16 ezerért meg van oldva a propbléma (amint megtalálom a lukakat )

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) fasyrt válasza orbano (#10) üzenetére


fasyrt
őstag

Ha izé, akkor érdeklődj utána ennek is (ez itt a reklám helye): [link] (Nóném végefele monitornál.)

(#12) rudi válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem ízlések és pofonok, hanem anatómia kérdése a helyes testtartás. Az hogy Neked a papíron leírt pozitúra nem optimális érzetre, annak az oka lehet, hogy a többi bútorod nincs jól beállítva, vagy már évek hosszú során rászoktál a helytelen testtartásra. Meglásd, olyan 40-50 éves korod környékén jön az 5-6. derékcsigolya és a nyakcsigolyák süllyedése, ami majd hozza magával a lábzsibbadást meg érzéketlenedést és hasonló ''jóságokat''. Persze ezek még fiatalon távolilan tűnnek, de statisztikák bizonyítják, hogy jönnek...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) rudi válasza fLeSs (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Ami fáradósnak sejlett, az a felső, közvetlenül a monitor alatt lévő csuklóhármas volt. Bár az is benne volt a dologban, hogy ez a Viewsonic egy jó nehéz jószág, de nagyon meg kellett imbusszal feszítenem a csuklókat, hogy tartsanak, és amelyik függőleges állásban volt (legjobban hatott rá a gravitáció és a monitor súlya) annak nagyon kevés elég volt, hogy lassan meginduljon. Persze, ha nagyobb imbuszt adtak volna hozzá, azzal talán jobban meg tudtam volna szorítani a csuklót.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) orbano válasza rudi (#12) üzenetére


orbano
félisten

ráadásul akinek napi 6-8 órát előtte kell ülnie, annak pláne nem mindegy. rendszerint pedig valóban kényelmetlen az egészséges testtartás annak aki a helytelenhez szokott. főleg mert azok jobban igénybeveszik azimainkat, ami eleinte fájdalommal jár, amíg vissza nem erősödnek a megfelelő szintre.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) rudi válasza orbano (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Múlt heti pályában is volt egy monitortartó elég jó áron. A Belinea 10 25 35 W-nek tuti, hogy van VESA rögzítője, mégpedig 100 x 100 mm-es.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) moma válasza rudi (#12) üzenetére


moma
őstag

Na erről a bútor be/össze állításról szívesen olvasnék egy írást. Nekem pl az az érzésem, hogy valami nem stimmel a szék asztal kombómmal, de igazából nem tudom, hogy mi ;] Magasabb asztal kéne vagy alacsonyabb szék? Fogalmam sincs. Így meg nem is szívesen vennék újat valamelyikből mert semmi garancia, hogy jobb lesz :O

we all deserve a bit of luck.

(#17) dchard


dchard
veterán

''a fáradó karú 970p tualjok is érdekeltek lehetnek''

Ezzel csak két hiba van:

1. A 970P-n nincs szabvány tartókarnak (Kensington) furat, mivel a monitort nem lehet megszabadítani a talpától.

2. Mivel a 970P egy drága Prémium kategóriás monitor, így nem nézhető el, hogy ''elfárad'' a csukló (márpedig szinte kivétel nélkül ez történik) így a plusz 14ezer HUF kiadása helyett a garanciális szervizet javaslom. Persze mivel a következő 970P is szar lesz, s így tovább, talán mikor majd harmadszorra viszi vissza az ember, inkább visszadaják a pénzt, vagy levásárolhatod egy normálisabb monitorra.

Csak legyen egy kis szabadidőm, és én is viszem vissza ezt a szutykot...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#18) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Mg jo hogy ha egy profi joszagba nevez be az ember aze az 1. joszag tulajdonsagat tugyak /tan a 270-et nem/ de tenyegl nem egy rossz darab es az ara sem egy veszejjes... es meg a kettes is najjon teccik!!!
amugy folottebb emelekztet engem a elso alvany ahp1955-re /temeszeteen nem ugyaojjan, meg csak em csak hasonlit, de akkor is:- ))) /miert eppen arra? mert oleg sokat szerelem ossze/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) karib


karib
addikt

Azt is érdemes megjegyezni, hogy egy ilyen monitortartó egy időtálló beruházás - monitorcsere esetén a következőhöz is felhasználható.

Department of Redundancy Department

(#20) orbano válasza rudi (#15) üzenetére


orbano
félisten

Nekem is úgy tűnik, de nem tudom, hogy ezekkel mit lehetne kezdeni. Valami dugasz van a 4 lukban, vagy nem tudom, de eleddig nem sikerült eltávolítanom őket :F

[kép]

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) orbano válasza karib (#19) üzenetére


orbano
félisten

mennyire igaz. nem kell azzal vacakolni, hogy a kiszemelt gyönyörű képű álomszép monitorodat elcseszik az idióta tervezők egy übergagyi talapzattal

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) keopsz válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

hát, nemtom, a legkisebb egész pontosan 1.4 tízezer forintba kerül :D , és amióta ez van a vx800asom alatt, azóta fülig ér a szám. ;]

ugye mva paneles cucc, tehát gond nélkül lehet pivotolva használni, így az utóbbi 1 hónapban már 1024*1280ban nézem. egyedül a képet elforgató szoftver beszerzése volt kicsit nyűgös. (pivot pro)

hozzá tartozik, h a vx800 gyári állványa egy nyekergő/bólogató/normálisan nem beállítható szar volt, ez a kar pedig (a monitor eredeti árát tekintve kilences szorzó..) újra életet lehelt bele. ráadásul sokkal használhatóbb a 2:3-as felbontás, főleg netezésre, kb. 3ad annyit nyúlok az egérhez, mint előtte.


az ergonómiát én azért nem a gyártó által odavetett ''nézzük szemmagasság alól!''-ból vezetném le, ami egy elforgatott monitornál amúgy is komolytalan megjegyzés. erről egyébként télleg hosszasan lehetne értekezni, a saját solution mindenesetre évek óta bevált: magasságában rugalmasan állítható asztal (h megtalálhasd az optimálisat..), egy stokke variable szék (térdelős/hintázós..), alacsony profilú ibm travel keyboard (ami gyak. egy külsővé tett noti billentyűzet), hozzá a legkisebb ergotron kar, amivel rendszeresen játszom, hogy' dőljön, milyen magasan álljon..

talán ilyesmire gondol a a stokke is, amikor szerintük a legjobb üléspozíció mindig a következő?.. ;)

cantante di sampietrini

(#23) orbano válasza keopsz (#22) üzenetére


orbano
félisten

a stokke székhez kb milyen magas asztal dukál? a hagyományos 70cm körüli asztalmagasságot kéyelmesen el lehet vele érni? épp most tervezem a v2.0-ás asztalomat, aztán ilyen széket tervezek venni valamikor...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) keopsz válasza orbano (#23) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

hát, figyu, én 174cm magas vagyok, és a nekem kényelmes 74cm-es asztalbeállítással fél napokat simán kibírok a gép előtt. :) de úgy, h fel se kell állni. :) ..jah, és évek óta nem fáj a hátam, vállam, stb. viszont amint átülök egy hagyományos cuccra, fél óra múlva mindenem kivan. :DDD

felállás helyett most néha meghintáztatom a stokkét, aztán tovább bámulom a monitort. ;)
a 74cm egyébként azért annyi, mert ha ráteszem a karjaim az asztalra, fordított v-alakban :), így kényelmes. volt lejjebb is, néma meg is variálom, olyankor állópultként szék nélkül használom a gépet, de leginkább pusztán azért mert megunom az ülést. :)

cantante di sampietrini

(#25) fasyrt


fasyrt
őstag

Ez a stokke szék hogy néz ki? Vagy miért szeretitek ennyire? :) Most akarok széket venni, mert a mostaninak a támlája megadta magát,és így majdnem fexem... Nagyon kényelmes, csak alig látom a monitort, és írni sem tudok. :D
Gúgli a barátom volt, de találtam babakocsit etetőszéket, létrát, csak normális széket nem...

(#26) keopsz válasza fasyrt (#25) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

stokke.hu - jéé. :DDD

cantante di sampietrini

(#27) KrAt


KrAt
veterán

Az első eléggé tetszik, jónak találom. Ha lenne TFT-m, valszeg beruháznék egybe.. Majd idővel :)

(#28) orbano válasza keopsz (#26) üzenetére


orbano
félisten

na, megláttaz az árát és szívrohamot kapott :)

tehát felérni fele rendesen az asztalt, nagyon fain. valszeg valami olyan asztalt csináltatok, amit lehet állítani mondjuk úgy 5-10 centis határon belül. jövőre meg ha lesz pénzem, jöhet a stokke, kivagyok már ezektől a székektől... érzem, ahogy deformálódok :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) moma válasza keopsz (#22) üzenetére


moma
őstag

És nem zavaró, hogy billeg a szék? Vagy azért stabil?
Akárhogy is azért baromi drágák ezek a cuccok... főleg azért mert szerintem azért elképzelhető, hogy valakinek végül nem jön be ez a dolog és akkor ott tart, hogy el kúrt egy valag pénzt egy székre. Egyébként az a Thatsit is szimpatikusnak tűnik főleg mert támlája is van, már mivel hintás ez is azért fura lehet benne hátra dőlni.

Az asztalod milyen márkájú egyébként?

(egyébként lehet kéne csinálni egy ilyen bútoros topikot)

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#30) moma válasza orbano (#28) üzenetére


moma
őstag

Itt is van egy csomó szék egyébként: [link] (nincsenárak mert a gyártó honlapja)

Én ezen gondolkodom: Ágnes K 10 133 (iroda bútorokon belül van)
Ilyen van a fővárosi szabó ervinben és ott nagyon kényelmesnek találom, csak hát ki tudja, hogy jó e lenne az otthoni asztal magassághoz :)
Nehéz jól csinálni ezt a bútor választást ;]

we all deserve a bit of luck.

(#31) orbano válasza moma (#30) üzenetére


orbano
félisten

irodába mindenképpen állítható széket vennék. az pedig hogy kényelmes, nem jelenti azt is, hogy ergonómikus. én maradok a jövőbeni stokkénél :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) orbano


orbano
félisten

hol lehet ilyen állványokat kapni? eddig csak riel-t taáltam, de mire oda bereggelek, megőszülök

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) keopsz válasza moma (#29) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

bár beszédes adat:
- a stokke 30 éve gyártja a variable széket, ezzel indult a balance (billegős..) sorozatuk, ami azóta ugyan kibővült, h legyen közte reprezentatívabb db is, de az ős-stokke azóta is kapható
- stokke széket az ember egy (két? :) ) életre vesz, használt piaca gyakorlatilag nincs, az általad emlegetett félelem (drága, mi van, ha nem jön be..) igazából leginkább akkor merül fel az emberben, ha még nem ült stokkén. :) (jó, a move pl. nekem nem volt jó semmire, de ez egy dolog..)
- a stokke székeket ki lehet próbálni, adott kaució fejében akár 72 órát is üldögélhet rajtuk a vásárló, mielőtt beruház, az pedig sok mindenre elég
- ezeket a székeket nem azért adják drágán, mert márka vagy divat vagy lehúzás. gyakorlatilag senki más nem gyárt ilyet, és már a variable széküket is kb. lehetetlen lekoppintani, 30 éve nem is koppintotta le senki. vagy nézd meg a gravity-t, és mutasd meg egy asztalosnak, azt fogja mondani, h ez nem szék, basszus, hanem ufó! :DDD
- a variable a ''legbutább'' stokke, ''CSAK'' az alapkoncepció van meg benne. nyilván nem jó mindenkinek, de legkevésbé azért, mert billeg, pont az a zseniális benne, h egész finoman tudsz ringatózni ülés közben, ergo lehetetlen, h rágörcsölj vmilyen üléspozícióra
- az ember lejött a fáról (állítólag), és idővel felegyenesedett. nem pedig leült. :) egy széknek, főleg munkaszéknek, amivel asztal előtt ülsz, nem kell támla. sem kartámasz, sem nyaktámla - a stokke szerint. és szerintem se. :DDD

az asztalom egy ikea-csoda :), 80*80cm-es, masszív talapzattal, ami 60-80(?)cm-ig állítható.. a thatsit támlája amúgy nem arra van, amire te gondsz, h van neki, az ugyanis egy kétállású szék, lehet belle pihenni (hátradőlés, támla..) és dolgozni (előredőlsz, támla offline). mondjuk a térdtámasza állítható, ez a variable-nél nem, de nekem sose hiányzott. akit érdekel, menjel el az unico-stokkéhez, a legtöbb szék ki van állítva, bele lehet ülni, és fel lehet fedezni újra az ülést. :C

cantante di sampietrini

(#34) moma válasza keopsz (#33) üzenetére


moma
őstag

Köszi a részletgazdag választ! Mondjuk így láttatlanban el sem tudom képzelni milyen lehet egy ilyenen ülni, tényleg ki kell próbálni :) Elmegyek és megnézem mielőtt neki állok a bútor cserének. Ha bevállna rászánnám a pénzt, mert eleve hajlamos vagyok az előre görnyedésre sajnos.

orbano: az állítható székekkel nekem eddig pont az volt a gondom, hogy nem igazán késztetnek arra, hogy egyenesen tartsam benne a hátamat, meg valahogy túl nagyok is általában, de ez tényleg csak a szubjektív véleményem. Nekem most az tűnik a megoldásnak(és ami eddig nem jutott eszembe :B ), hogy az asztal legyen akkor az állítható és a szék valami egyszerű stabil valami vagy esetleg tényleg egy ilyen stokke féle csoda.

we all deserve a bit of luck.

(#35) orbano válasza moma (#34) üzenetére


orbano
félisten

igazából teljesen mindegy milyen széket veszel. a probléma ott kezdődik, hogy a gerinced lumbális szakasza rossz helyzetben va na székeken és nem megfelelő statikus terhelés éri, ami egészségtelen testtartást és deformációt eredményez. Ezt már csak fokozza a támla... én ezért ülök az irodai széken is ha csak lehet törökülésben...

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) rudi válasza orbano (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem lehet, hogy ez egész kis kiemelkedő izéket lehet letekerni? Valahogyan tuti ki lehet szedni, mert biztosan ezek azok az izék. Talán (bár ez valószínűtlen) az egész borítást le lehet venni, és alóla lehet kivenni a 4 pöcköt. Esetleg meg az Expert Computernél, ők Belainea bisztribútorok. Valszeg a szervizesek meg tudják mondani, mi a teendő.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) rudi válasza moma (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Többek közt, itt érdemes olvasgatni [link].

A Linek van egy brutáljó(nak tűnő) szék, aki tud/látott hasonlót szóljon!

Az Ergorton oldalán is van sok angol doksi [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) orbano válasza rudi (#36) üzenetére


orbano
félisten

igen, hozzájuk viszem gariztatni amúgy is. akkor marad ez, nem szívesen kísérletezek a képhibás monitorral, még a végén rajtam marad :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) moma válasza rudi (#37) üzenetére


moma
őstag

Köszi. Ez a ''Linek'' ez egy Lin nevű cég? Tudsz valami linket hozzá nekem nem sikerült lelnem.

we all deserve a bit of luck.

(#40) L3zl13 válasza moma (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet, hogy a ''Linek'' az Linken akart lenni? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#41) moma válasza L3zl13 (#40) üzenetére


moma
őstag

lol tuti, úgy értette :))
Ez a szék sem hiszem, hogy sokkal olcsóbb, mint a stokke :) Meg ez tipikusan példa arra amit nem szeretek. Nekem csak egy kemény megfelelőmagasságú ''deszka'' kell :) A gond csak az, hogy az ilyen egyszerű székek magasséga nem állítható, ezért kell tényleg az asztalt babrálni :)

we all deserve a bit of luck.

(#42) rudi válasza moma (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

jaja, elírtam, link akart lenni :B

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) quby válasza fasyrt (#4) üzenetére


quby
őstag

Hali!nem emléxel pár címre azokbol az olcsóbb csdákból?? :F Mert én már régen gondolkodom valami hasonlón de nem nagyon találtam használhatót :( !Ez teccene de bazidrága!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#44) quby


quby
őstag

Rudi!Ugy nézem a tesztmoncsi sulya a honlapján lévő adatok szerint 8.4 kg!Nekem 1 syncmaster 930 bf-em van ami 5.1 kg a gyári talpával!Szeerinted azt elbirná?? :F(Ha már komolyabban érdeklődöm szétszedem és lemérem talp nélkül is) A nagyobb szerszámmal való megszoritásnak nem nagyon vagyok a hive mert amilyen szerencsém van tutira megszakitanék valami menetet aztán b***hatnám 17-es CRT monitor áráért vásárolt kütyümet :DD :DD pedig határozottan érdekel a dolog!!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#45) orbano válasza rudi (#37) üzenetére


orbano
félisten

érdekes, nekem az ottani képletekkel az jött ki, hogy a térdem és az asztal lapja között legyen 48cm... gondolom a bárpult ergonómiáját ecsetelik az oldalon :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) rudi válasza quby (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

5-6 kiló körül szerintem semmi gond nem lenne a csuklókkal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) rudi válasza orbano (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Figyi, ha annyi van írva, hát annyinak kell lennie, hiszen a zinterneten azt írák. Korábban említettük, hogy nem biztos, hogy kényelmes az egészséges testtartás :D
Viccet félretéve, tuti elírták valamit a képletben. Az első szorzó valszeg stimmel, mert az a láb testmagassághoz képesti arányához kötődik, tán a kinvós rész hibás lehet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) L3zl13 válasza orbano (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem meg az jött ki, hogy feleslegesen bonyolítják a képleteket. Vajon azért mert így tudományosabbnak tünik? :F
Tök fölösleges cm-inch váltószámmal egyszer szorozni, egyszer osztani... :F

Pl:
A = ((0,726 * Testmagasság / 2,54) - 2,167) * 2,54

Ezt írhatták volna így:
A= (0,726*Testmagasság)-5,50418

Eleve minden képletet egyszerűsíteni lehetne az (a-b)*c=ac-bc azonosság alapján. :U

Hmm, ha a H neked tényleg 48, akkor te 104cm magas vagy... Azaz a bárpultot fel sem éred. :DDD

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#49) orbano válasza rudi (#47) üzenetére


orbano
félisten

iagándiból szerintem az alapelveket követve sokkal egyszerűbb a helyes testtartást kialakítani:

-comb-csípő derékszögben, őgy, hogy a talpunk teljesen lent van a talajon
-ha a kezünk az asztalon van (az alkarunk), akkor a felkarunk közel függőleges legyen és majdnem teljesen a testhez zárt
-ha előrefelé nézünk, akkor a monitor felső pereme a látótengely alatt legyen kicsivel (bár szerintem sokkal egészségesebb a közelebb hozott, 45fokban megdöntött monitor, hogy felülről lefelé nézhesd. ez az előretett fej kialakulását előzné meg szerintem a nyak előre döntött helyzete miatt (nem éri akkora terhelés a felső nyaki/hátizmokat).de sajnos ezt kevés monitor tudja...

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) orbano válasza L3zl13 (#48) üzenetére


orbano
félisten

tényleg 48 jött ki :) de egy 104 centis embernek pláne irreális, hogy 48 centi legyen a combja és az asztallap között :D akkor esetleg az asztallap szélét tudja rágcsálni munka helyett :D

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.