Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elydan


Elydan
aktív tag

Grat a cikkhez. Kell még idő(szvsz elég sok) mire a ddr3 felváltja a ddr2-t.

(#2) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

Grat a cikkhez, átfogó, minden igényt kielégítő lett.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#3) keIdor


keIdor
titán

Grat. a cikkhez, jó alapos lett!
#1: Teljes mértékben egyetértek!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) mv


mv
aktív tag

Már egy ideje foglalkoztatott a kérdés. Köszönöm a választ. :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#5) Patrick


Patrick
addikt

Nagyon jó lett a teszt, gratula!

Én még arra lennék kíváncsi, hogy milyen DDR2-es memóriát használtál fLeSs. :R
Csak a memóriatuning miatt kérdem :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6) Fáraó


Fáraó
őstag

Nagyon jó teszt! Alapos, kezdőknek is érthető, magas színvonalú! Gratula! :R

A 8800GTX-es teszt/cikk volt még ennyire jó.

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#7) lorcsi


lorcsi
veterán

az OCZ memóriákat pedig az MSI bocsátotta rendelkezésünkre.

ez most hogy?
nem külön cég a kettő?

(#8) KrAt


KrAt
veterán

Frankó teszt, grat :)

(#9) Achill3uS


Achill3uS
veterán

jó teszt :)
de kicsit korai az 1333-mas cl9-es modulok alapján a ddr3 felett ítélkezni, a legjobb modulok (ocz, cellshock) már 1800 cl8-asok gyárilag, ami már inkább összevethető a ddr2-es csúcsmodulok teljesítményével (1066+) de ami miatt szvsz nem látunk igazi teljesítmény növekedéseket az a chipet.. előzetes info-k szerint még az x38 se lesz az igazi, szóval egy jó ddr2-es konfiggal még jóideig ütőképes lehet az ember..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10) fLeSs válasza lorcsi (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy MSI P35-ös lap (Diamond) mellé adták, hogy azzal teszteljünk.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) fLeSs válasza Achill3uS (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

elolvastad a cikk végét? ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) fLeSs válasza Patrick (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Corsair TwinX2048 DDR2-800 CL4-esek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Achill3uS válasza fLeSs (#11) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem is neked szólt, hanem ez amolyan előre figyelmeztetés, hogy ne az legyen a vége mint a ddr3 topic-ban anno :D amugy a végén kezdtem :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#14) Zoli329 válasza Achill3uS (#9) üzenetére


Zoli329
addikt

Ezértis vagyok gondban, mikor memóriabővítésen / cserén gondolkozom. Nagyon sajnálnám a jó kis moduljaimat :(

(#15) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Grat a teszthez ami tény az az, hogy még mindég nem éri meg a DDR3-as memória és ez ebben az évben szvsz így is marad már.:U

(#16) fLeSs válasza Achill3uS (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egyébként az 1333-ast cl5-ben is teszteltük.
az 1800-as ram cl8-ban 8,88 ns-os elérési idejű, rosszabb, mint az 1333-as cl5-ben (7,5 ns). azzal sem fogsz egyelőre sokra menni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) keIdor válasza SzlobiG (#15) üzenetére


keIdor
titán

Tuti. Szerintem majd az AMD AM3-nál (K11) vagy az Intel Nehalem-nél indúl majd be komolyabban a gépezet, ahova már kelleni fog a sávszélesség is!

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) martonx


martonx
veterán

Hetek óta, az első érdekes hardver teszt.

Köszönet érte! :C

Én kérek elnézést!

(#19) Ste


Ste
addikt

jó cikk, gratulálok hozzá

(#20) Hebry


Hebry
senior tag

Nagyon jó lett!!! Gratula.
Kell nkei még alsőhangon 1 év, és akkor már kimutatja a foga fehérjét.

(#21) Gyuri27 válasza keIdor (#17) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd meglátjuk, hogy az ára is ott lesz e? Mert most már majdnem baráti áron osztogatják az adata 1200+-t. :DDD

A cikk jó. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) dragonfx


dragonfx
veterán

Megint ott vagyunk ahola part szakad, nem azért kell cserélni majd mert lényegien jobb hanem mert ezt követeli meg az uj technika, detto ugyanaza aszitu ami ddr vs ddr2nél volt.
Amugy nekem 7400as a sávszéle a memómimnak és totál elégedett vagyok velük sebbességben.Max. tesztprogikban van jelentősége minimális többletpontért.Amugy a cl9 egy megaLOLL..inkább hagy ne kommentáljam.Az 1333 cl5 az egy okés arány.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23) Allien válasza dragonfx (#22) üzenetére


Allien
veterán

Igen, sajna már alig kapni ''normális'' DDR1 ramot, illetve, leáltak a ''fejlesztéssel'', tehát pl a DDR600 az kimaradt (pontosabban, olyan alig volt, az is leégett). Eddig igazi változás az SD - DDR váltásnál volt csak. :B
Ergo, a jelenlegi rendszerem még egy ideig bírja a tempót (amd939-ddr500 kis tuningal). Legalábbis, ahogyan én tesztelem, még én lépek be a pályára a Battlefield 2142-ben az elsők között (vagy elsőnek). :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#24) Rover623


Rover623
félisten

FSB emelés után:

Az Everest memóriatesztjeiben már látszik, hogy történt valami, igaz, inkább csak az olvasási és írási tesztben számottevő a változás, de ezekben is csak 7-16%-os a magasabb FSB-vel elért eredmény, holott 33%-os volt maga az FSB-emelés. A késleltetés- és másolástesztben nagyon minimális a különbség.

Evidencia nem...?:U
A késleltetés nem változhat számottevően, hiszen a memória mindkét esetben azonos órajelen ment, a rendszer a késleltetés zömét pedig a memóriában és a RAM valamint a memóriavezérlő között szedi össze.
Annyival lehet alacsonyabb az összkésleltetés magasabb FSB esetén, amennyivel gyorsabb a kommunikáció a proci és az MCH között...az meg nagyon rövid szakasz.

primus inter pares

(#25) D.Orion válasza Allien (#23) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát igen. :) Én is úgy gondolom, hogy jövő tavasszal végre váltok DDR2-re. Jelenlegi Bartonom még szolgál úgy-ahogy :) Öcsém gépében is 4x512MB/500-as KingmaxHC van, és CoD2-ben azért elég hamar be szokott érni.
Ha tavasszal netán összedobok egy gépet akkor az még bizony DDR2 lesz.

A teszthez pedig gratulálok! Nem kis türelemről tettetek most is tanubizonyságot. :R

(#26) munky


munky
őstag

jó kis teszt :R

szerintem kell még a DDR3-nak 1-1,5 év minimum, hogy megfelelő ára és késleltetése legyen.

(#27) Rover623 válasza Rover623 (#24) üzenetére


Rover623
félisten

Arról nem is beszélve, hogy az Everest memóriabenchmarkjai köztudottan problémás holmik...:DDD
A késleltetés mérése pedig különösen mókás dolog...másként hogy is fordulhatna elő, hogy pl. a DDR2-1066 CL5 több összkésleltetést hoz össze (legalábbis nanosec-ben) mint a DDR3-1333 CL7?;]

primus inter pares

(#28) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Ugyanaza a helyzet mint a ddr1 vs ddr2-nél volt. A régi kiforrott mindig jobb először, mint az új. Várjunk vele, jövőre tuti nyerő lesz. Persze ha lemegy az ára.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#29) t-shirt


t-shirt
veterán

Ugyanaz van mint amikor megjelent a DDR2, eleinte jobb eredményeket hozott a DDR1, de az idő (meg a kényszer :D) meghozta a DDR2 dicsőségét.

(#30) stratova


stratova
veterán

Köszönet a cikkért! Gépfejlesztés elött igen nagy segítség. Gratula!

(#31) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Már én is régota vártam egy ddr2 vs ddr3 memoria tesztett .
Elég jól sikerült gratula hozzá.

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#32) dchard


dchard
veterán

Mostmár hivatalosan is megerősítést nyert, hogy még minimum egy évig semmilyen látványos lemaradásom nincs a ddr1-es rendszeremmel. 7000 körüli memória olvasás és 52ns-os késleltetés mellett abszolút elégedett vagyok.

A cikk felnyitotta a szememet a sávszélességgel kapcsolatban is, miszerint hiába óriási a memória sávszélessége, ha ezt egyik másik komponens sem tudja kihasználni, ebből következik, hogy az elérési idő romlásával többet ártanak az érzékelhető sebességnek, mint a sávszél duplázgatásával.

Köszönöm mégegyszer, és mindenki vonja le magára nézve a konzekvenciát, számolgasson egy kicsit, és csak akkor tömjön újabb tízezreket a hardware gyártók zsebébe, ha a gyorsulás amit ezzel elér, látványosan megmutatkozik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

grat a teszthez, azt hallottam már korábban is hogy szarabb a ddr3 ddr2vel is elérhető órajelen, de azért hogy még az 1333as is alig jobb:F

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#34) Malachi


Malachi
addikt

Remek teszt, kösz. :)

(#35) Sza_Sa válasza dchard (#32) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Valahogy nekem is az jött le hogy én vehetek akármilyen csúcsmegabrutáltuning ddr3 ramokat, a rendszer még pár évig biztos nem fogja tudni kihasználni. Akkor meg mi értelme kidobni 100+ezret olyan dologért amit ki sem lehet használni? De azért már várják a gyorsabb ramokat, hogy azzalmajdmegmutattya a ddr3. Asszem maradok a Mushkinomnál és remélem kihuzom ddr4-ig

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#36) tlac válasza fLeSs (#16) üzenetére


tlac
nagyúr

fogyasztást mértetek esetleg?

(#37) arty


arty
veterán

remek teszt.

a DDR3 lehuzás. amilyen a DDR2 is volt ... birom, h a fogyasztás mindig előjön, mint adu... vki ugyan csináljon már arrol tesztet, hogyan is befolyásolja a ram a teljes rendszer fogyasztását. Meg lennék lepve, ha lehet vele 1 wattot nyerni.

Bővül a lista: PCIE(2), SATA, DDR2, DDR3 ... semmitérő technologiák.(teljesitménysszempontbol).

A mostani gépem is elég mindenre, játékra pedig idéntől már konzol van. Bye, bye hw gyártók ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#38) keIdor válasza arty (#37) üzenetére


keIdor
titán

A DDR2 gyors és olcsó is. Szerintem már egyáltalán nem lehúzás...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#39) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Itt van fogyasztásmérés: [link].

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) tlac válasza fLeSs (#39) üzenetére


tlac
nagyúr

tényleg, kösz!

(#41) bit_vector


bit_vector
tag

hiába lesz nagy a sávszél, ha a mai kódfordítók nem kedveznek ennek. A DDR3 csak streaming-ben jobb, amúgy ugyanaz, vagy rosszabb. Ennek oka az elemi memóriacellák lassúságában keresendő, és a hozzájuk kapcsolt interfészben. Itt ugyanis az van, hogy kérsz -(vársz vagy kérsz) -kapsz... csakhogy amíg egy kérésen belül van a legnagyobb sávszél, addig a két kérés közti minimális idő egyfajta overhead a buszon. Amíg ez nincs kiküszöbölve, addig lehet ddr2G is. Gyakorlatilag egy alacsony késleltetésű memória rommá veri az ilyen felépítést. Mi több... tegyük fel, hogy a processzorban a prefetch két (CACHE_CONTENT_MISS) attributumú lapot olvastat be. ez mégnagyobb overheadet jelent, mert itt a memória lapok közt is történik váltás.
mindent egybevetve VLIW-nek kedvez ez a mostani struktúra, de az is csak akkor, ha proc oldalon is rendesen meg van támogatva az optimizer.

üdv.

ps: amúgy jó a teszt :)

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#42) tlac válasza bit_vector (#41) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát a véletlen eléréshez (ez mikor kell egy programban nagy mennyiségben? szerintem nem sokszor) inkább jó időzítések kellenek, mint sávszélesség? logikusnak _tűnik_

[Szerkesztve]

(#43) CYX


CYX
aktív tag

Előszöris csatalkoznék az alőttem szólókhoz, akik azt mondják: Gratula a cikkhez! :C
Én sem tudok jobbat mondani róla :) :C


Intel az FSB miatt nem tudja kihajtani... (derül ki a konkluzióból).

Kiváncsi leszek, majd AMD a 4 magos processzorával (főleg majd az FX-ekkel 3GHz-n) mit fog tudni kihozni belőle, bár AMD nagyon érzékeny az itt ismét megnövelt késleltetésre. :U

Nagyon várom az AMD vonalon DDR2 vs DDR3 tesztet :) :B ;)

(#44) D.Orion válasza fLeSs (#39) üzenetére


D.Orion
veterán

:Y az komoly! Azért ekkora különbségre nem számítottam.

(#45) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Nagyon jó cikk,gratulálok hozzá.

Üdv!

(#46) Rover623 válasza Rover623 (#27) üzenetére


Rover623
félisten

A kérdésem még mindig áll...:DDD

primus inter pares

(#47) dragonfx válasza Allien (#23) üzenetére


dragonfx
veterán

egyetértek.
De 1x kella vista miatt kettő mag meg 64bit...dx10..mondjuk nema mostani vgak közül majd a next genből mert ez kezdő...

megtartom a ddrt és majd eladom jó áron ha nem lesz

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#48) Allien válasza dragonfx (#47) üzenetére


Allien
veterán

? Két mag? De az a 939-ben is megvan, az X2 procik, ilyenem van. 64 bit, az más kérdés, nem a ramhoz tartozik, konkrétan. A DX10 meg lótúró, jelenleg, mint a vista is. A DDR2-nek még látom értelmét, ha egy modulra rá aplikálnak 1 gigánál többet, ugyan akkora sebességgel, mint a jelenlegi egy gigások! A DD3-nak esettleg a 8giga lehetne, elvileg, de kb 3-4 évig ez játékokban nem oszt, nem szoroz, valszeg. Jelenleg a 2 giga, ami KELL. Többet meg még felesleges, és nem minden rendszer kezei. :B ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#49) Allien válasza tlac (#42) üzenetére


Allien
veterán

Az időzités kontra sávszél már a DDR1-nél is kijött. Elvileg, az fsb növelésével kompenzálható a késleltetés, csak az a kéréds, mekkora emelés kell ehez. Lehet, nem tudsz akkorát emelni, hogy kompenzálni lehessen a kisebb késleltetést. :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#50) Fooler89


Fooler89
őstag

Aki azt mondta, hogy a nagyobb sávszélleség minek, annak üzennék valamit.
Érkezik a 4 mag amit nem kéne elfelejteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.