Hirdetés

2019. október 17., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) craine12

craine12
(tag)

Legjobbkor jött a cikk, éppen a gépem cseréjén filózok, legalább sgeít dönteni a P965 vs. nForce 6x0 kérdésben.

No woman. No cry. No kidding.

(#2) Armando_19 válasza craine12 (#1) üzenetére

Armando_19
(őstag)

Hát a tesztből egyértelműen kiderül, hogy tuningra 965 chipset a nyerő.
Azért zorkó hogy igy lenyomta az NV chipes lapokat. :DDD

(#3) keldorpapa88

keldorpapa88
(félisten)

Jó kis teszt lett! :C Maradok a jó kis 965-nél! Nem is lepődtem meg, hogy a QuadGT nyert... ha most alaplapot vennék azt venném meg! nForce 2-3-4-em volt annó és nekem nagyon bejöttek, de szerintem ez az 5-6-os elég gyenge lett és ezt a teszt is megerősíti! Én inkább a Bearlake-t várom már nagyon! Kiváncsi leszek mennyivel lesz jobb/roszabb, mint a 965/975X ill., hogy megéri-e váltani rá... Amúgy jó nézni, hogy most az MSI végre ''jobb'' lapokat csinált, mint a konkurencia! 965, 975X-nél szar lapjai voltak. :(

Mod: Még egy RD600 teszt is jöhetne, mert nagyon szimpi lett a DFI lapja! (DFI LANParty UT ICFX3200 T2R/G)

[Szerkesztve]

(#4) Achill3uS

Achill3uS
(veterán)

vmit elnéztetek a QuadGT legmagasabb elért fsb-jével, a 450 nevetségesen kevés, az 500-at kell vinnie mindnek 1.5-1.6v-os vmch-val, vagy max 1.7-tel, szval vagy nem adtatok az nb-nek elég feszt, vagy alapon indult a procc és úgy kezdtétek el húzni, akkor pedig teljesen normális, hogy 450 körül csontra fagy, mert 800-as strappal ment, vagy a procitok volt ritka gagyi és fsb korlátos :D

amúgy jó teszt, hiányoztak ezek a lapok a palettáról :R

Keldor papa: RD600-as tesztet mutathatok szerény személyemtől [link] :B :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) karmester válasza Achill3uS (#4) üzenetére

karmester
(senior tag)

Bizony, bizony.... a QuadGT-nek simán kell muzsikálni legalább az 500-as fsb-ig. ;)

http://www.andrasvass.com

(#6) arpi6k

arpi6k
(addikt)

Hiába Intel proci, intel alaplap... Meg sem fordulna a fejembe hogy valmi nvidia lapot vegyek alá...

Intel & ATI

(#7) rudi válasza Achill3uS (#4) üzenetére

rudi
(nagyúr)

1,55 voltot kapott az NB, és ugyanez a proci ment mát 500 fölötti FSB-vel is. Lehet, kellett volna az 1,7 volt, bár nForce 600-at ütni így is elég volt a QuadGT.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) keldorpapa88 válasza Achill3uS (#4) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

1000 köszi erre kiváncsi voltam! :R ;)

(#9) Achill3uS válasza rudi (#7) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

nekemis viszi annyival az 500-at.. szval akkor nem az lesz a gáz..
bios-bol húztátok vagy uguru-val? cpu vcore-ra és vtt-re mennyit kapott? (ha nem emlékszel nem gond, csak érdekel, hogy mi nem klappolt)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10) Achill3uS válasza arpi6k (#6) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

hát pedig, ha SLI-t akarnál az only choice a 680i, hogy hozza az elvárt teljesitményt a 2 kari (no meg Kentsfield :D )

Keldor papa: nm ;)

[Szerkesztve]

(#11) Peet

Peet
(senior tag)

Csak átfutottam a teszten, ahogy szoktam ;) , és megállapítottam az értékelésnél, hogy nekem tetszik ez az Asus AB9 QuadGT , na meg ASUS is, de mikor visszanéztem hogy is néz ki meglepődve láttam, hogy az ASUS egy Abit lap. :DDD

Ha nem lennék egyértelmű, akkor kérem javítani az értékelésnél az Asus AB9 QuadGT -t Abit-ra! Köszi. ;)

[Szerkesztve]

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#12) nyaralasptt

nyaralasptt
(csendes tag)

most komolyan: alaplapert 80kHUF :W , persze lehet csak nem nekem keszult, de egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy ki vesz ilyet /most a ''sok penzem van azt adjad a dragabbikat haver'' tipuson tul, akik aze csak nem jelentenek akkora piacot/. Egyedul akkor lehet ertelme, ha minden szir-szart akar valaki hasznalni, amit raraknak, egyebkent kulso eszkozokkel, kartyakkal jobban kijon(nem is csak anyagilag), de ez a reteg meg szinten eleg szuk szerintm.

Iras kozbe rajottem: presztizs!!! :R
Mindegy most ma elkulldom

GITS

(#13) HERR Z

HERR Z
(veterán)

jó teszt, látszik hogy a heatpipe csak ront a helyzeten
az abit pci-e 1x-es wifi kártyája pedig nagyonfain, nekem is ilyen van:D

(#14) (Kolombusz) válasza nyaralasptt (#12) üzenetére

(Kolombusz)
(veterán)

Ha valaminek nem tetszik az ára, lehet nem neked készült. :)
(by tts)

Tökéletesen egyetértek vele, mindenkinek megvan a saját árkategóriája.

(#15) nyaralasptt válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére

nyaralasptt
(csendes tag)

''persze lehet csak nem nekem keszult''-tel en is az alairasra akartam utalni. :DD
Az ar igazabol meg semmit nem jelent, ahogy te is mondod es igazabol azon vagyok kikadva, hogy mi az az ertek, amit ezert az arert adnak es hogy az a reteg, akinek az tenyleg ertek mennyire lehet szeles?

GITS

(#16) Ősember

Ősember
(őstag)

az msi is csak azért kapott ajánlottat, mert relativ olcso :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#17) erdoke válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére

erdoke
(titán)

Na de itt mi is kerül 80e Ft-ba a QuadGT 40e-es árához képest? Elég jó Wi-Fi cuccot veszek 40e Ft-ból... :F

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#18) Nyugdíjas

Nyugdíjas
(nagyúr)

Hát kb. ezt vártam én is.... Nem hiába,Quad GT az Quad GT....
Tényleg nagyon jól sikerült lap. A 450-es FSB viszont tényleg elég karcsú :)

De egyébként nagyon kellett már ez a cikk,főleg,hogy a Quad GT-ről még nem volt teszt(Vagy lemeredtam valamiről?)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#18) üzenetére

Nyugdíjas
(nagyúr)

Jah meg azt akartam én is írni,hogy az ''Őszintén szólva, számítottunk rá, hogy az Intel P965 chipkészletes Asus AB9 QuadGT elkeni az nForce 600-asokat.''-t ki kellene javítani....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20) knbs válasza erdoke (#17) üzenetére

knbs
(senior tag)

Hat igen,valaki megsasolhatna kozelebbrol a lapot,hogy mi kerul rajta relative 2x tobbe,mint a tobbi...

Vasaroltam mar 60 rugoert alaplapot,de a 80-azert az mar nemtudom pontosan kinel fer el...

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#21) craine12

craine12
(tag)

Most, hogy el is olvastam a tesztet, letettem az nVidia chipes lapokról (mer' hát húzni azt kell :D), pedig a paramétereket figyelembe véve szimpatikusabbnak tűntek, mint a P965-ösök. Most viszont azon gondolkodom, érdemes-e a Bearlake-sekre várni (tudom, mindig lesz valami, ami jobban megéri, és érdemes lesz rá még pár hónapot várni), a középkategóriás 8-as GF-ekkel egyetemben. Meg hát PCI-E 2.0, DDR3 stb. , fogalmam sincs :F

No woman. No cry. No kidding.

(#22) Ősember válasza erdoke (#17) üzenetére

Ősember
(őstag)

tudod jo lhogy megy ez... ezen a lapon van a legtöbb extra? igen? akkor ehhez mérjük az árat is. :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) erdoke válasza Ősember (#22) üzenetére

erdoke
(titán)

A kihasználatlan extra nem jó vétel, különösen ha nem integrált változatban jóval olcsóbban hozzá lehet jutni.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#24) rudi válasza Achill3uS (#9) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Vcore alapon volt, szerintem a VTT is. Nemsokára bővül a teszt 680i LT-vel, akkor (ha még nálunk van) megnézzük a GT-t izmosabb feszemeléssel.

(#25) Achill3uS válasza rudi (#24) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

uff.. no igen, E6300 3.5GHz-et alapfeszen nemigen fogja vinni.. adjatok neki akkor legközelebb egy kis feszt, 1.4v-1.5v vmi normális hűtővel ha van rá mód, és a VTT-t is emeljétek meg nyugodtan, a P5B Deluxe pl alapbol 1.5v-t ad a proccnak, de ezt csak kimérve tudja meg az ember, mert nincs benne ilyen opció.
várjuk az új teszteket ;)

[Szerkesztve]

(#26) fLeSs válasza Achill3uS (#25) üzenetére

fLeSs
(nagyúr)

a vcore-t megemeltem 1,4v-ra, a vtt-hez nem nyúltam.
de valószínűtleg, hogy ha 1,5v-on 450-et ment, akkor akár 1,7v-on 500-at menjen. a chipsethűtés nálad gyári állapotban van?

(#27) Achill3uS válasza fLeSs (#26) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

sztem még az 1.4 is kevés volt.. anno az az E6300 amivel WR-t csináltunk a 3.5-öt 1.43v-on vitte ''csak'' léggel.
való igaz, nekem egy Thermalright HR-05 van a chipseten, de a gyári cooler-el is 515fsb-ig jutottam 1.7v-n (újrapasztázás és +venti nélkül).

[Szerkesztve]

(#28) fLeSs válasza Achill3uS (#27) üzenetére

fLeSs
(nagyúr)

a 965-ös lapokban 1,4v-on simán megy 3500-at a proci. és a p5n-e sli-ben is 475-öt.
a tuning példányfüggő is.

(#29) Achill3uS válasza fLeSs (#28) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

a tuning példányfüggő is. mik vannak :DDD
akkor mégsem a vore, öö beta bios-t használtatok vagy az utolsó (tavaly decemberi) final-t? ha a beta-t, akkor nincs több kérdésem, valszeg a vtt és az nb fesz volt a kevés.

[Szerkesztve]

(#30) fLeSs válasza Achill3uS (#29) üzenetére

fLeSs
(nagyúr)

Ezt a gyári használtuk: [link].
Béta biosszal nem szoktunk tesztelni.

(#31) laceeek

laceeek
(aktív tag)

huuuuuuuu
ez jo teszt de nekem még az ára miatt még mindig az msi p6n sli a nyerö!
;) ;)

(#32) Achill3uS válasza fLeSs (#30) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

akkor, valszeg a feszek mellett ez volt a másik ok. sajnos abit a bios-okkal hadilábon áll, és ez a final még egy rakás hibát tartalmaz, memória inkompatibilitást, ide vezérlő bugokat, szval rendes tuninghoz kénytelen az ember a folyamatosan frissülő beta-kra hagyatkozni, de valóban, ezt egy hivatalos tesztnél nemigen tehetitek meg.

(#33) Televan

Televan
(veterán)

Lehet,hogy én csak egy alsóközépkategóriáskispöcsfasz vagyok. De nekem sajnos az alaplapnál 30.000 Ft a lélektani határ. 80K az egy kicsit sok. Miből van? Aranyból?
Vagy csak ha már újdonsság és nagyon jó, akkor adjuk k**va drágán stratégiával állunk itt most szemben?

???

(#34) rudi válasza Televan (#33) üzenetére

rudi
(nagyúr)

A képlet talán az, hogy gémer = hülyegyerek -> megveszi drágán is. Gondolom, ha nem lehetne eladni ezeket a cuccokat, akkor nem is forgalmaznák őket.

(#35) EQMontoya válasza Televan (#33) üzenetére

EQMontoya
(veterán)

80k-ért jobb helyen procit is adnak a lapba, nem is szart :D

Same rules apply!

(#36) fLeSs válasza EQMontoya (#35) üzenetére

fLeSs
(nagyúr)

80k-ért én xbox360-at vagy nintendo wii-t veszek inkább.

(#37) Prof01 válasza fLeSs (#36) üzenetére

Prof01
(veterán)

igen, ennyi pénzért tényleg inkább konzol... :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#38) vittuka

vittuka
(aktív tag)

''az NVIDIA továbbra sem tudott felülkerekedni szokásos problémáján, a chipkészlet melegedésén. Ezen a helyzeten a hatalmas hőcsöves bordák sem tudtak javítani, sőt talán még rontottak is. Szép dolog a passzív hűtés, de jelen esetben, tuningra nem szerencsés megoldás.''

Kicsit kötöszködnöm kell, mert ugy jon le ebbol, mintha az nvidia passziv heatpipe rendszert tett volna az alaplapra. Nem, a 3 gyarto epitette ezeket gondolom en azert mert kicsit hangosabb volt az a gyari nvidia venti a kelletenel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#39) ENTRY

ENTRY
(csendes tag)

A csúcs Abit Összefoglalótáblázata el van írva! A bővítő aljzatoknál.Am jól sejtem,ha a 3. X16os hosszúságú bővítő csak 8xosbanműködik ténylegesen?
Jó a teszt ,csak majd a sorozat végére bedobhatnátok egy összefoglalót az összes eszka eredményével.

Sztem a későbbiekre tekintve(bios frissítés,jobb hűtés) nagyon komoly lehetőségek rejlenek még az Abit 80ezres deszkájában...

Asus A8N32-SLI Deluxe AMD X2 4400+@2750MHz Ocz 2x1Gb500MHz XTC Sapphire 1950XTX

(#40) FireKeeper válasza ENTRY (#39) üzenetére

FireKeeper
(veterán)

én azért 80ezret egy deszkáért nem fizetnék, bár lehet hogy én vagyok túlzottan földhözragadt :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH || #WeAreBosch

(#41) syn7h37ic

syn7h37ic
(veterán)

Maradok tisztelettel továbbra is annál a nézetnél, hogy Intel CPU alá Intel deszkát.
Szerintem sokat számít, ha a gyártó tudja, milyen is a CPU, ami alá chipset kell.
Majd jön a Bearlake, és jól lealáz mindenkit :D Pl. ez:
Abit IP35pro[link]
IP35[link]

[Szerkesztve]

(#42) fLeSs

fLeSs
(nagyúr)

Én asus p5n-e sli-t vettem az e6300 alá, nem bántam meg, pedig nf650i chipsetes.

(#43) -zolee-

-zolee-
(tag)

Nekem egy ASUS P5N32-E SLI Plus alaplapom van. Abban a tudatban vettem, hogy ez nForce 680i... erre tessék jól befürödtem vele. Bár nem értem, hogy ha ez valóban nForce 650i SLI akkor a lapom hogy tudhatja ezeket: Linkboost, SLI Ready Memory, Dual nVidia Gigabit LAN, nVidia GPU EX (vagy valami hasonló neve van)... ezeknek nem csak a 680i -lenne a helyük? :F

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#44) Ősember válasza syn7h37ic (#41) üzenetére

Ősember
(őstag)

képek alapján nem itéljünk :)) bár az biztos, hogy erös lesz, de egyenlöre nem tudni pontosan mennyire :)

(#45) fLeSs

fLeSs
(nagyúr)

a quadgt a b07-es béta bios-szal 500 mhz-et is megy.

szerk: sajna nem stabil...

szerk2: a memóriaidőzítéseket gyengítettük, és megjavult.

(#46) dragonfx

dragonfx
(veterán)

Ennyiért alaplapot venni nem hogy nem szabad tilos, más egy gépet vesz ennyiért :B
Amugy ujabb példa hogy az abit és az asus a legjobb alaplapgyártó.
A 965ös lapoknak van most a legjobb ár/érték arányuk, azt érdemes venni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47) robyeger válasza fLeSs (#45) üzenetére

robyeger
(addikt)

Szia! Kis helyesírási hiba, gondolom a ''lazán'' elgépeléséből jöhetett létre:
A mezőny legjobbja az egyetlen Intel chipkészletes lap, az Asus AB9 QuadGT lett. A 455 MHz-es FSB-csúcshoz 1,5 voltos északihíd-feszültséggel jutottunk. A processzor így 3185 MHz-et ment, ez 71%-os tuningot jelent, ami már tiszteletet parancsoló. (Hozzá kell tenni, hogy a b07-es béta BIOS-szal lanáz elértük az 500 MHz-t.) Bizony, az Intel alaplap esetében már komoly memóriára is szükségünk lesz. Szerencsére a gyors DDR2 memóriák egyre olcsóbbak.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#48) Fáraó

Fáraó
(őstag)

Az Abit AB9 Pro jelenleg jó 10 000 forinttal olcsóbb a QuadGT-nél, szerintünk jobb választás.
Jó teszt! :R
Szvsz az IDE csati rossz helye, és így a szerelés meg a szellőzés(!) kellemetlensége miatt megéri a GT. Azért ez a QuadGT alaplap már letisztultabb és tuningbarátabb tervezés az AB9Pro-nál...
Sztem inkább ilyet veszek majd, ha a kiskerben is lemennek a C2D árai a bejelentett szintre.

VIGYORRRGAZMUS..... "Igen Főnök! Mindjárt kész! Az UML már megvan, csak implementálni kell..."

(#49) g@bo válasza fLeSs (#42) üzenetére

g@bo
(veterán)

akkor fless, érdemes giga ds3 helyett asus p5n-e sli-t venni?

nekem bejönne a több ata csati, és a független memória kezelés...

a két lap 1 árban van.

(#50) divrapier

divrapier
(tag)

azt írtátok az alaplap feszültésgmérői pontatlanok. akkor mivel mérjem?? mert én eddig úgy gondoltam, talán a progik a biostól kérdezik a feszt. (remélem nem valami drága barkács kütyü kell hozzá)

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.