Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr. Maffia


Mr. Maffia
tag

Nemrosszak bár én jobbat vártam annó.

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Én amikor a Biostar lapot teszteltem akkor a 7.3-s Catalystal jbban teljesitett mint 7.4-el...
Amúgy nem éreztétek ugy,hogy a driver sem az igazi hozzá?

(#3) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Az agm joszag gakorlatileg nem lassa mint az ngm /pl. superpi-be 1-2 sec az nvida elnye, massal mg nem nesztem/, csak mind a 2 draga volt /irodai konfignak/
most ahogy nezem a agm2-l arat, 150ft a kulomsgeg az n6sgm-hez kepest, a kovetko joszaggot kiprobajjuk ezzel ugy erzem:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

nekem teljesen más tapasztalatom van ezekkel az int VGA-kal.

Most megint egy AM2 as Asus M2N MX ről irogatok majd... nekem rendre gyorsabbak ezek az IGP-k mint itt...

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#5) CYBERIA


CYBERIA
őstag

De régen láttam AMD chipsetet :C

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#6) kovy79


kovy79
őstag

A 690G-től többet jóval vártam. Nemhogy az x700-ra, de még az x600-ra sem emlékeztet teljesítményben.
neduddki: hú vazze, elemeztem vagy 5 percig az írásodat. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Jó kis lapok ezek irodába, vagy HTPC-be. Játékra sajnos nem alkalmasok, ez belátható.

(#8) Male válasza kovy79 (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Hiába a dupla pipe az nVidiához képest, ha egyszer a memória fogja vissza :(

Vajon eljutnak addig, mint az Intel régen (talán 810-es chipset volt az?), amikor bizonyos verziókon volt saját memóriája is az integrált VGA-nak... Esetleg egy plusz memóriafoglalat, amibe ha teszünk RAMot, akkor az csak a VGA-é (nem PCIe-n keresztül érné el, hanem a saját memóriavezérlőjével, kb úgy, mint az olcsó VGA-knál amikor rendszermemóriát is használ, de van egy kevés sajátja is)... egy 256MB-os DDR2-667 3000Ft körül van, és ezzel kiegészítve azért már szépen teljesíthetne. (így olcsó is maradhat a lap, nem hinném, hogy 1-200Ft-nál többet dobna az áron egy plusz mem. foglalat a vezetékezésével együtt)

(#9) Balinov válasza Male (#8) üzenetére


Balinov
félisten

sztem oda,ahova az AMD tipikusan szánja ezt a megoldást,bőven sokat számít 2-3eHUF-nyi papírpénz.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ezek tényleg nem alkalmasak játékra bele se gondolok a Stalkerrel mi lett volna ;]
Bár mondjuk egy 1100 xpress-es alaplap van itt és a Colin1 egész jól megy 800x600 -ban. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#11) ftc válasza Hun'reeth (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Stalkert probáltam....104-ben futott az elején és folyamatos volt CNC3 is jo volt

#9-re elég lenne 32MB is nem kellene több....

[Szerkesztve]

(#12) erdoke válasza CYBERIA (#5) üzenetére


erdoke
titán

Miért nem mázoltál át egyet, mint ahogy most az AMD? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#13) Male válasza Balinov (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Ezért írtam, hogy csak foglalatot tegyenek rá... (bár ha jól sejtem ehhez az IGP-t is módosítani kéne).

Igazából nem értem, hogy minek ennyi pipe bele, hiszen a mem miatt úgyse tud jobban teljesíteni, még ha 24-et tennének bele, akkor sem...
Tehát vagy olcsó/keveset fogyasztót -> ezesetben felesleges a 4 pipe is (100% irodai cucc), vagy valamivel drágább, de már egész jó teljesítményt nyújtó -> ezesetben valamit kezdeniük kéne memsávszél fronton (net + azért játszani is lehet rajta). Akár melyikre mennek rá, meg tudták volna verni az nF6150-et, de amit csináltak az valahogy egyik sem lett... nem fogyaszt kevesebbet, nem olcsóbb, nem is számottevően gyorsabb, szóval a marketingeseiknek lesz vele munkája az biztos.

(#14) VaniliásRönk válasza erdoke (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt is kommentáld légyszives, hogy az Intel az nVidiától vesz technológiákat és azokkal villog. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15) Ga


Ga
tag

Az AMD 690-es chipset ugyanúgy teljesített, mint NVIDIA-s ellenfele vagy a grafikus mag nélküli megoldások. Amit hiányolni lehet, az a tuning, hiszen még az FSB-t sem lehetett állítani. Persze a beépített GPU-s chipkészletekkel nem a tuningosokat célozzák meg, hanem az olcsó irodai számítógépre vagy HTPC-re vágyókat.

Az nV integrált cuccai szerintem egész jól támogaták a tuningot. Egy Asus Pundit-ban pl. 240-es fsb-n megy jelenleg egy 4200+x2, mellette adata ddr500 2 GB mindez CR1-el és C'n'Q-val karöltve, elég nagy hatékonysággal (60W körül zabál az egész gépezet alapjáraton + alig hallhatóan).

Egyébként az integrált VGA memóproblémája Vista alatt fog már desktop módban is előjönni, mert az Aero már D3D felületeket használ, és elég egy 1080p körüli képernyő felbontásnál + egy full hdtv videó surface átméretezéssel, egyből memórialimites lesz akár a videólejátszás is. Overlay esetén (XP default) nem nagyon szól bele a memóriainterfész a lejátszásba.

Ga


[Szerkesztve]

(#16) Obi-1 válasza Male (#8) üzenetére


Obi-1
őstag

Az az igazság, hogy egyszerűen nem akarják lerontani az X100-1300 széria forgalmát avval, hogy integrált versenytársat teremtsenek neki. Én szívesen megspórolnám a PCI-E-s VGA vásárlását, ha egy R9800-hoz hasonló teljesítményű integrált VGA-s lapot vehetnék. Ehelyett majd vehetek külön egy olcsó, használt X600-800-1300-as vagy Gef6600-as kártyát.

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) Balinov válasza ftc (#11) üzenetére


Balinov
félisten

erre tipikus példa a Joost[link].Sajna annak kevés a 32MB

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) Male válasza Obi-1 (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Nem az a gondom, hogy lassú... hanem hogy nem értem hová pozícionálták... irodába felesleges a 4 pipe (2-ve lolcsóbb és kevesebbet fogyasztó lehetne mint a konkurens termék), játékhoz meg kevés a sávszél (némi alaplapi memmel alaposan elverhetné a konkurenciát). Szerintem mindkettővel nyerhettek volna az nVidiával szemben, de egyiket sem lépték meg.


#17-re: az, hogy 32MB-ot nyomnak a lapra pluszban, az nem azt jelenti, hogy a VGA max ennyit használhat... a rendszermemóriából továbbra is lecsíphet jópár MB-ot.

[Szerkesztve]

(#19) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jók ezek az integrált cuccok, nekem ezeknek az elődje van (Xpress 200), amit a cikk elején említenek, és vígan eltudtam vele játszohgatni CnC3-at 1024*768 -ban gyenge beállításokban. Már akkor is érdemes ilyesmit venni, ha az ember tervezi, hogy fog majd VGA-t cserlni, de mondjuk nem akar 1 hétig gép nélkül lenni, vagy egy PCI-s S3 képét nézni. Fent említett chipsettel méga CoD2 is ment 1280-ban 20 fps körül, ez az új cucc meg többet tud nála, szóval nem lehet olyan rossz. Persze csak annak, aki tud bizonyos ideig meglenni a legújabb gamék nélkül.

Ezt az antituning dolgot viszont nem értem...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) erdoke válasza VaniliásRönk (#14) üzenetére


erdoke
titán

Nem vágom, az Intel most hogy jön ide, de ha mutatnál egy terméket tőlük, amiben több nVidia technológia van (esetleg részletezve, hogy mi), akkor azt megköszönném.
Én érzek némi különbséget a 'veszek néhány technológiát és fejlesztek egy terméket' és a 'veszek egy kész termékkel rendelkező vállalatot, aztán kiadom a saját nevemen 0 fejlesztéssel' között, de mégcsak nem is állt szándékomban ilyesmiről beszélni a hozzászólásban, amire reagáltál. Egyszerűen csak közöltem a tényt, hogy technológiailag és driverileg sem sok köze van (még) az AMD-nek az ATI chipsetekhez, egyszerűen átpingálták a nevet. Ha neked ettől visszavágási kényszered alakul ki, az szerintem nem az én gondom, ne nekem kelljen flémelgetni naphosszat miatta.

A legjobb aláírás a héten

(#21) Balinov válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


Balinov
félisten

az antituningot én sem értem,[link] lásd ftc kolléga úr személyes tapasztalatok alapján írt logoutos cikke

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22) VaniliásRönk válasza erdoke (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Itt te flame-eltél, semmi értelme nem volt annak a hsz-nek. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Fogalmazásban nekem eddig ez a ''foxconn se tudja elkerülni az ajánlott minősítést tetszik''... Szalad a foxconn alaplap az utcán, cikázik jobbra-balra, közben üvölt, hogy nem akarok ajánlott minősítést, nem akarok ajánlott minősítést, közben fless meg rudi prohardver emblémával dobálja a szerencsétlen párát...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Balinov válasza bambano (#23) üzenetére


Balinov
félisten

funkcionális ph! emblémával,nem? :DDD :DDD :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25) bambano válasza Balinov (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Meg szottyos fügével, mint azt a bizonyos marseilles-i taxit... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Azért az asus megoldását is ide kelett volna venni. :O
Nem értem :F

Amd - Radeon - Ryzen

(#27) KrAt


KrAt
veterán

A hdmi-s lap frankó lehet majd egy htpc-be. A lap passzív, bele vmi kis sempit, halk proc hűtővel, halk vinyó, és készis :)

(#28) erdoke válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


erdoke
titán

Szerinted. Számomra továbbra is vicces, hogy valaki annak örül, megint van AMD chipset. Majd akkor örüljünk, ha tényleg lesz, és ugyanúgy jobb lesz mind hardveresen, mind driverileg a versenytársak megoldásainál, akárcsak az Intelnél. Szóval arról nem én tehetek, hogy egy poénnak szánt megjegyzés téged érzelmileg feldúl, még akkor se, ha – ahogy a viccek esetében gyakran – erős igazságtartalma is van. Örömködjünk majd együtt a kiváló driverekkel megáldott, az SB600-on túlmutató AMD-s fejlesztésű lapkakészleteknek. Feltéve, ha lesznek ilyenek a közeljövőben. Én számítok rá a K8L-hez.

A legjobb aláírás a héten

(#29) ftc


ftc
nagyúr

remélem holnap kezemben egy 690V chipsetes Giga lap....max péntek

(#30) joco1114


joco1114
csendes tag

Van már NVidia grafikus maggal is: [link]

Egész jónak tűnik HTPC-be.

Joc

[Szerkesztve]

(#31) moma


moma
őstag

Kár, hogy itthon úgy ahogy van beszerezhetetlenek...
Egyébként szerintem ezeknél integrált cuccoknál sokkal fontosabb lenne azt megnézni, hogy milyen a 2D-s képminősége nagy felbontásokon, mint a játékokat.

we all deserve a bit of luck.

(#32) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

hmm megnéztem ezt a biostar 7050 es lapot. Nvidiának semmit se sikerült fejleszteni a grafikai magon teljesitményileg.

6700 pötty 01 ben meg 1850 03 ban és 830 05 ben..., szénnéhuzva a lapot....



Namármost én most ALiveNF6G Asrockkal, 3800 X2 vel meg 1GB Single 800 as modullal 4-4-4-12 2T n ( gyári órajeleken, nem huzva)

01 ben 6400 pötty, 03 ban 1750 pötty, 05 ben 840 pötty.

GPU 625 re Biosmoddolva, szintén alapórajeleken minden más

01 ben 7100 pötty, 03 ban 2000 pötty, 05ben 1020 pötty....

Húzott GPU val, 233 as FSB vel, Ram szinkron Single 933 4-4-4-12 vel

01 ben 7800, 03 ban 2200 pötty 05 ben 1150 pötty 06 ban is meglestem ott 400 felett volt...

játékok meg egy csomó egész jól ment vele, ingyengeforce léttére.


Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#33) ftc válasza BlueAthlon (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

pszt az egy 6100-s átkeresztelve

(#34) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Bizony. Kicsit csiszoltak rajta hogy HTPC be még jobb legyen, de könyörgöm legalább az órajelet tekerték volna fel (mert ugye lehet, mint a tesztemből kiderül), hogy az egységsugarú ember lássa, hogy nem csak újabb, hanem gyorsabb is. Egyszerű marketingfogásnak tökéletes lett volna,

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#35) pip válasza Balinov (#21) üzenetére


pip
aktív tag

az antituningos resz kimondottan a tesztelt alaplaptipusokra igaz. Az MSI micro-lapjainal mar szinte hagyomanyorzesnek szamit hogy nincs semmi tuning-opcio... Kulfoldi tesztek viszont igen jo huzhatosagrol szamolnak be mas gyartok lapjainal, igy pl. a Sapphire, Biostar. De meg egy mezei Asus is elmegy 240-es FSB-ig.

[Szerkesztve]

(#36) ftc válasza pip (#35) üzenetére


ftc
nagyúr

Gigabyte MA69VM-S2 is elmegy max 250-ig utánna behal a CPU-m nincs fesz állitási lehetőség :D

(#37) pip válasza ftc (#36) üzenetére


pip
aktív tag

Kosz az infot a Gigabyte-rol. Nem igazan tudtam eldonteni hogy melyik legyen, tekintve hogy errefele nem forgalmazzak a biostar lapot :( Azt hiszem Sapphire lesz, a szerencsesebb peldanyok jol huzhatoak lasd pl. itt [link]

OFF: erdekessegkeppen egy torok forumon felismertem az alaplapot, ugy hivjak hogy anakarti. Jo, nem?

(#38) Balinov válasza pip (#35) üzenetére


Balinov
félisten

ja,akkor félreérettem.MSI -vel kapcs. 1-et értek, egyik fórumtársunkkal msn-eztünk,msi lapja van,az tényleg antituning,210-es htt-nél lefeküdt,bármit csinált,visszaosztott,fesztadott,stb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Húh... de rég láttam már Quake 3-as grafikont! :DD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) waverider


waverider
senior tag

azt lehet tudni :R , hogy a HDMI milyen rajtuk 1.1 / 1.2 / 1.3 ?

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#41) wassermann válasza waverider (#40) üzenetére


wassermann
addikt

A Sapphire lap kicsit feljebb belinkelt tesztjéből:

HDMI 1.3 with audio on-board

(#42) ftc válasza pip (#37) üzenetére


ftc
nagyúr

ha Sapphire lapot beszerzel te vagy a király.....

nekem eddig nem sikerült ismerőseimen keresztül sem...

(#43) Cyberslider válasza BlueAthlon (#34) üzenetére


Cyberslider
őstag

Minek fejlesszenek, ha az AMD se gyorsabb? Felesleges....

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#44) neduddki válasza ftc (#42) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A zafir az nem pcpartner?

udv

neduddki

p.s. vagy csak volt?

mod: tele van az oldal flasval igy nem nezem meg:- (

icon eltuntetese:- (

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45) ftc válasza neduddki (#44) üzenetére


ftc
nagyúr

nem tudok róla....nekem volt tőlük már egy alaplapom..akkor rá volt vésve ki a gyártó(nem pcpartner volt rajta)


de hol is lehet iylen lapokat kapni,hogy PCpartner? :DDD

(#46) neduddki válasza ftc (#45) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hoztak vagy ket harom gepet amiben zafir lap volt, es mindeyiket a pcpartnernel talaltmameg kod alapjan, ami a lapra ra volt vesve, mert semmit nem tudtam rola:- ) /de aszt se tom, mijjen joszagok voltk, Tienek mi volt a kodja?/
Ha nagin akarod megprobalom kideriten, hogy ki hoszta be, mert lila kodom, sincs, aszta tole megkerdezem:- )
de arra emlexem, hogy idoben en is erdeklodtem zafirra megse nagon akadta ra *: - ( /amugy szerencsere igy vagyok a pcpartnerrel is, meg meg par masikkal:- )/

udv

neduddki

p.s. megdolgott amozilla, de visszahozta a rofogest:- )))

mod: * lehet hogy ez akkor volt mikor a zafir atis csipszetes lapokkal gyutt elo???

leht hogy nem csak en emlxem igy???:- ))) fficial&client=firefox-a" target="_blank">[link]

utolso elotti talalt: ''All Sapphire mainboard are made by PC Partner''

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#47) Komplikato válasza Male (#8) üzenetére


Komplikato
veterán

''Vajon eljutnak addig, mint az Intel régen (talán 810-es chipset volt az?), amikor bizonyos verziókon volt saját memóriája is az integrált VGA-nak...''

Régebben volt róéa szó, hogy lesz olyan verzió, ahol van 128MB a chipset mellett ... csak erős a gyanum ez inkább notiknál fog terjedni, nem alaplapokon.

Egyébként fű alatt terjed ám a titkolt ''zabigyerek'' is, az RS600 ... jó lenne látni ugyanezen cucc Inteles verzióinak tesztjét. :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) wassermann válasza Komplikato (#47) üzenetére


wassermann
addikt

... egy kicsit tényleg fura a 690G-s lapok tesztjeinek időzítése: - Miért publikálnak vajon egy tesztet, ha a lap nincs a boltok polcain, sőt még a kontinensen sem nagyon ???

(#49) BlueAthlon válasza Komplikato (#47) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Nekem már sikerült az Abit Fatality F-i90HD-t ( Rs600 ast) tesztelgetnem itthon kb 1,5 hónapja.

Alapjában véve sebessége picit elmarad a P965 / nforce680 as kiélezett lapokétól. (5% kal kb)
Viszont VGA területén igencsak jobban megy mint az AMD-s változat... ( ugyanaz a VGA mag van benne, csak nerm HT linken keresztül megy a procihoz, hanem közvetlen a chipsetben lévő memvezérlőn csatlakozik a frame bufferjéhez...)



Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#50) Probiker válasza wassermann (#48) üzenetére


Probiker
aktív tag

Kicsit tulzól. Nekem már majd 2 hete 690G-s lapom van :P

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.