Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mr_knight


mr_knight
senior tag

Jó a cikk nagyon ! Gratulálok rudi ! PPeter is ilyen cikkre gondolt, de akkor ezek szerint megelőzték... :) Apropó van egy kicsi hiba, a 4. oldalon: ''Alapvetően kétféle írási/olvasási módszer létezik: az állandó szögsebeségű (CAV – constant angular velocity) és az állandó kerületi sebességű (CLV – constant angular velocity).''
Itt az utolsó a CLV az (Constant Linear Velocity) :) Eddig én ennyi hibát találtam szerintem jó a cikk ! :R

(#2) rudi válasza mr_knight (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért PPeter keze is benne van ám a dologban, nem véletlenül került a cikk végére az utolsó dőltbetűs mondat :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

hát Philips lemezt se vennék soha :))
egyedül a DVD+RW 8x Philips kellene de csak mert Ricoh a lemez :DD
amúgy jó cikk végre értek mindent az ábrákból mert el van magyarázva rendesen.

picit off de nem tudja valaki hogy a Pioneer 110 viszi e már rendesen a 8x DVD+RW Ricoh lemezeket?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) PPeter válasza mr_knight (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Ki előzött meg mit és miben? :Đ :)) Olvasss má' figyelmesen. ;)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) Sanya válasza rudi (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

legvégére apró betűvel. ez ám a megtiszteltetés!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Parci válasza Sanya (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ott, ahol világ életünkben megköszöntük a ''megköszönendőt''. De ezúton köszönjük itt is! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Sanya válasza Parci (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

hadd kötözködjek már egyszer normálisan a modokkal, hogy nem szólsz bele :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) csontika


csontika
tag

Hááát kiváncsi lennék 3 hónap múlva milyenek lesznek a hibaszázalékok....
Samsung slim DVD-írót akartam venni de egy szervizes kolega szerencsére lebeszélt mert említette hozzák vissza folyamatosan mer nem tud olvasni meg írni pár hónap után... de freecomnak lehet jobb minőségben nyomja a samsung.
Nemtom samsung nem cseng jól a freecom neve mellett. Vettem samsung vinyókat 2,5'' és 3,5'' osat mindegyik ugyanolyan hangos... rázza a gépet! Inkább hagytam a fele akkora fujitsut notimban mint a jo kis samsung 80 asat :d

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

(#9) mr_knight válasza rudi (#2) üzenetére


mr_knight
senior tag

Ott a pont, de azt a kicsi dőlt betűt ki látja ? ;]

(#10) mr_knight válasza PPeter (#4) üzenetére


mr_knight
senior tag

Máskor igyekszem gyorsabban olvasni ! :))

[Szerkesztve]

(#11) rudi válasza Sanya (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Hasonló kötözködések után könnyen lehet, hogy nem lesz több módod (legalábbis ezzel a nickkel nem) kötözködni és hozzászólni sem ;) Egyrészt nem tudod, milyen részt vállalt ebből a cikkből PPeter, és azt sem veszed figyelembe, hogy az egyes tesztekhez gyakran többszázezer forintos eszközöket biztosító cégek és magánszemélyek neve is ugyanígy, a cikk végére szokott kerülni. Tóvábbá az is érdekes, hogy a cikk végi köszönettel kapcsolatban csak Neked volt kifogásod, másoknak - például PPeternek - nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) PPeter


PPeter
addikt

rudi sokat dolgozott ezzel a teszttel, és külön kiemelendő, hogy ha valaki egy olyan szakterületre merészkedik, ami nem a profilja, akkor kétszer annyit kell melóznia, mintha benne lenne a témában. Tényleg nem értem a reakciók egy részét. Tessék örülni a tesztnek, mert jó lett - szakmai, tárgyi tévedések, hiányosságok nélkül (a korábbi PH!-s tesztben ilyeneket kifogásoltam jómagam is). Nem vagyok biztos benne, hogy ennél mélyebben érdemes lenne beleásni a témába, főleg a rekaciókat látván. rudi becsülettel járta körbe a témakört és összehozott egy korrekt kis cikket, amelyhez többször is kérte a tanácsomat, főleg a technológiai, elméleti résznél, illetve a tesztmetódus kialakításában, az eredmények értékelésében. De ettől ez még az ő cikke és köszönöm, hogy a szponzori, támogatói listával egy sorban megköszönte a segítségem. Én is nagyon szívesen segíttem neki, máskor is számíthat rám. Szerintem ezzel le is zárhatnánk ezt a hülyeséget és beszélgethetnénk magáról a témáról... :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) erdoke


erdoke
titán

Úgy illik, hogy ha korábban a PH-s DVD-író teszteket erősen kritizáltam, akkor most a megérdemelt dícséretet is betoljam, hiszen kis lépés ez az emberiségnek, de nagy javulás az oldalnak. :D

Persze nekem még hasznos lett volna egy PIF teszt is a Plextorral (SUM1), illetve a visszaolvasást az NEC-vel nyomtam volna, mert az 16X sebességgel olvassa az egyrétegű DVDR lemezeket, de ne legyünk telhetetlenek. Ami ezeknél is fontosabb, az a piaci igényeknek megfelelő író- és lemezválasztás lesz hosszú távon. A fórumban tekeregve ugyanis napi öt alkalommal megkérdezik, hogy Pioneer 110D, NEC 4550, , BenQ 1640, Plextor 740, LG 4167 vagy más írót vegyenek. Ezeket kellene letesztelni, és elsősorban a leggyakrabban használt lemezekkel, mint az Arita, Traxdata, TDK és Verbatim márkák. Attól függetlenül, hogy ezek gyakran ugyanazon gyárakból származnak, a misőségük nem feltétlenül ugyanaz, illetve a különböző írók nem egyformán tudnak alkalmazkodni a minőség (esetleges) ingadozásához.

Azt már a tesztelők kapacitása dönti el, hogy legyenek-e külön lemez tesztek sok íróval, vagy inkább ugyanazokkal a kedvelt lemezekkel nézitek az írókat egyenként, párban, netán nagyobb összehasonlító teszt keretében. Kapacitástól függetlenül én egy nagyobb lélegzetű lemeztesztet és a kidolgozott tesztmódszerekkel konzekvens egyenkénti vagy páros íróteszteket javasolnék.

A legjobb aláírás a héten

(#14) eszterencs válasza erdoke (#13) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Ami késik, nem múlik.... :)

(#15) Parci válasza rudi (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, Sanya csak hülyült.. :)
PPeter: tényleg köszi :)

és most mindenki szóljon hozzá szakmailag de nagyon dulván...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.