Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loha


Loha
veterán

Nagyon jó lett a teszt :C , és végre vannak olyan alkalmazástesztek, ahol egyértelműek a különbségek ;)

(#2) Nimda


Nimda
addikt

Az összes D10-es vinyónál érvényes ez az újitás?Csak mert nálam pl.vár a bios a vinyóra mig felpörög mikor bekapcs a gépet..:)

(#3) Peet


Peet
senior tag

Én arra lennék kíváncsi mi a különbség igazán a kettő között:
Maxtor:
- DiamondMax 10 (6L300S0) 3év gar.
- MaXLine III (7L300S0) 5év gar.

Elvileg mindekttő SATA-s 300-as 16MB cache -es Maxtor, csak ha jól tudom a másodikat a maxtor szerverekbe ajánlja.
Mivel tudhat az többet?
Hosszabb élettartam? Megbízhatóbb működés? ...de lehet, hogy hangosabb?

Árban nem sok a különbség, kb 4 ezer Ft.
Most azon filózok nekem megér-e 4 ropit a +2 év gar.

Jó kis winyóknak tünnek ezek a 300-as maxtorok, csak sajnos rossz emlékeim vannak róluk.
A haver is vett most egy DiamondMax 10 (6L300S0) -et és hááát nem valami halk ha dolgozik. Az Én 3-4 éves Seagate 120-om veri, sokkal halkabb!!!

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát nem is tudom, de én kicsit tartok attól, hogy ekkora adatsűrűség mellett milyen megbízhatóságot produkálnak ezek mondjuk 5 éves távlatban.
Mármint nem a mechanikára gondolok...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Tsunami válasza pilóta (#4) üzenetére


Tsunami
senior tag

5 év?:) Én olyan 2 évente csinálok vinyófrissitést:)

''három a kettő tizen''

(#6) fLeSs válasza Peet (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Belsőleg elvieg semmi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Scream007


Scream007
őstag

részletes jo teszt.
de inkább arra kéne ráfeküdniük a 400gigás készítés helyet hogy ami van az adatbiztos legyen 10 év múlva is, és az a 3-5 év gari mindenhol és mindegyik márkára érvényes legyen.
én sose vennék 400ast inkább 2db 200ast.
szerintem adatbiztonság itt már =0val.
mivel szabvány ugyanolyna méret irtó sűrű az adat.
na meg ugye gondolom az ára.......... :U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hitachi 7K400-am van, és nagyjából egyet értek az eredménnyel. Nem a legjobb létező 400-as lemez, de ha figyelembe vesszük, hogy 39k-ért vettem, akkor azt hiszem megérte. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#9) L3zl13 válasza Scream007 (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet, de egyrészt a sok ''kissebb'' vinyó néha idegesítő tud lenni adattárolás szempontjából. (Pakolgatás ide oda.)

Együtt hangosabbak, többet fogyasztanak, több helyet foglalnak stb.
Nekem most 6 vinyó van a gépembe, és az egyiket nem tudom hova tenni. A legújabb a 400-as Hita. Azon gondolkodom, hogy nem csak 1 120-ast veszek ki ami helyett vettem, hanem inkább 2-t és több hely lesz a gépben.

RAID 1-nél sajnálom az elvesző kapacitást. 3 - 4 vinyós RAID5-ön már inkább elgondolkodtam volna, ha tudná az alaplapom.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Chieftec


Chieftec
őstag

Annak mi oka van, hogy a WD pont a nyák másik felére pakolja a chipeket Azonkívül, hogy a fizikai behatásoktól próbálják védeni, de ugye itt jobban is melegszenek.

(#11) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Klassz teszt, úgy látom a WD kezdi utolérni régi önmagát. A samsung pedig minden pénzét a marketingre költi?..?

Forza Rossoneri!

(#12) raszputyin


raszputyin
senior tag

Dicső teszt, gratu! :R
(Csak én gondolom úgy, hogy a wincsó manapság nagyobb faktor egy gép mindennapi teljesítményében, mint mondjuk a CPU? Úgy érzékelem, hogy sokkal többet várakozom az előbbi, mint az utóbbi miatt... naon fontos téglája a rendszerteljesítménynek! Kérünk minél több, ugyanilyen alapos tesztet :) )
L3zl13: hát Te nyúltad le a 400-as Hitacsit az aprónetes arctól? Disznóság... későn eszméltem :( -- kicsi a világ ;)

(#13) aDamker


aDamker
aktív tag

En pl kivancsi lettem volna egy alaplapi raid vezerlos RAID-0 -ra is. Mert mostanaban azon gondolkodom. Hittem, hogy a raid-0 mindenben gyorsabb, de ezeket a jatek betoltodesi idoket nezve pl lehet nem a legidealisabb. Vagy csak ennyire gazos a softwares raid?

(#14) fLeSs válasza aDamker (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az ICH7R az nem alaplapi? :) Vagy te vmi Silicon Image vagy ilyesmire gondoltál? Ez nem RAID teszt volt. Majd az is lesz egyszer (talán).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) franko


franko
csendes tag

:C
RAID 0-ban az NCQ-t nem lehet bekapcsolni?

(#16) fLeSs válasza franko (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) anulu


anulu
félisten

tetszett a teszt, és az is, hogy végre -úgy tűnik- magához tér a WD :))

btw engem az új Samsung vinyók fognak érdekelni. jelenleg nevezett gyártótól 3db (1db 80GB SATA, 1db 160GB SATA, 1db 200GB SATA2) HDD figyel a gépemben, és nagyon meg vagyok velük elégedve! egy ideig elleszek ezzel a 680GB-tal, de ha majd új vinyó, akkor Samsung :) bár ez a WD 16SE sem tűnik rossznak. Maxtort nem veszek, a Segete-ek minősége meg elég hullámzónak tűnik számomra, bár van 2db PATA 120GB-os Seagate a gépemben (2évesek (SeX :D), és semmi baj nincs velük. ráadásul az egik elég sokáig mobilvinyóm volt...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) raszputyin


raszputyin
senior tag

ha már itt van egy csomó szakértő... én értem, hogy az NCQ nem egy csodaszer, hanem a szerverteljesítményt hivatott javítani, de miért teljesít vele olyan nyomorúságosan szinte minden modell egy csomó tesztben (a saját NCQ nélkülihez képest)?
nem lehet megoldani, hogy mikor kedvezőtlen hatással lenne, akkor felismerje, és lekapcsoljon?
van az ilyen új wincsikben lehetőség a firmwer-frissítésre, hogy kicsit megfoltozzák az ilyet? vagy elvileg lehetetlen?

(#19) Franklin válasza anulu (#17) üzenetére


Franklin
addikt

Hogy is jött ki a 200+160+80-ból 680??

:-)

Jahogy még plusz 2 vinyó... nem szóltam! :-))

[Szerkesztve]

(#20) erdoke


erdoke
titán

Nem lehetne hasonló generációjú modelleket tesztelni az éppen aktuális (?) helyi kínálat helyett? Mert ugye van itt néhány elég régi darab, és kimaradt néhány új.

A legjobb aláírás a héten

(#21) Goose-T válasza raszputyin (#18) üzenetére


Goose-T
veterán

Gondolom azért, mert az NCQ miatt van egy kis késleltetése az írásnak/olvasásnak. Ha nincs sok konkurens lemezművelet, akkor nem változik a kiadott parancsok sorrendje akkora mértékben, hogy jelentős teljesítménynövekedést okozna, viszont megmarad a késleltetés.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) Henker2


Henker2
addikt

Szerintetek mi igaz abból, hogy a winyóknál a 160 giga a normális, mert e fölött lévőek instabilak?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#23) Henker2 válasza Henker2 (#22) üzenetére


Henker2
addikt

Ezt csak azért mert már egy páran mondták, hogy elég rossz döntés volt tőlem hogy 250 gigás winyát vásároltam! Az előbb említett ok miatt!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#24) mephisoft


mephisoft
csendes tag

Jo kis teszt, csak azt nem ertem, hogy egyes tablazatokban 13 versenyzo szerepel, nehol meg sokkal kevesebb. (Pl. a Samsung vinyok egy csomo osszehasonlitasban nincsenek benne, pedig engem ezek erdekelnek, az hirlik, hogy mostanaban ezek a leghalkabbak es a legkevesbe melegek (nekem ezek a legfontosabb szempontok).)

(#25) erdoke válasza Henker2 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Szerintünk semmi.
Nekem van 2 db 160-as és 2 db 250-es is, egyik se ''instabil''. Se a 100-as, se a 120-as. Se a korábbiak. :D

A legjobb aláírás a héten

(#26) Gregorius válasza raszputyin (#12) üzenetére


Gregorius
őstag

Csak én gondolom úgy, hogy a wincsó manapság nagyobb faktor egy gép mindennapi teljesítményében, mint mondjuk a CPU?
Nah igen, csak ha a hdd lassú, az legfeljebb bosszantó, vagy észre sem veszed (mert ugye alapból lassabb egy memóriaműveletnél), míg ha a CPU nem bír egy videósztrímet ríl-tájm kikódolni, az már a használhatatlan kategória. A hdd az nem időkritikus alkatrész. Fél órás tömörítés öt perccel tovább tart, na bumm. Persze ha egy mostani modellt hasonlítasz össze egy négy-öt évvel ezelőttivel, az már más kategória, de ott is a méret lesz hamarabb korlát, mint a sebesség.

[Szerkesztve]

(#27) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

fLeSs!

A táblázatban a Samsung winyónál a csatlakozáshoz SATA-150 van írva, pedig SATA-300-as.
Az utolsó helyen álló WD helyes típusa RE2. ;)

u.i.: De a teszt természetesen és szokásosan igényes!


[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#28) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Hi !

Esetleg ha valakinek van ideje és kedve, kipróbálhatná az alakuló Hard Disk Sentinel programot, ami (többek között) szintén alkalmas a SMART kiolvasására [link]

A progihoz tartozó fórum címe: [link]
Ilyen méretű merevlemezzel (főleg SATA-II-essel) még nem nagyon lett tesztelve. Néhány report hasznos lenne a további fejlesztésben.
Előre is köszönöm és bocs az off-ért.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#29) fLeSs válasza erdoke (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

pl. mikre gondolsz?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) fLeSs válasza mephisoft (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez talán azért van így, mert a samsung eredményeit egy korábbi tesztből emeltük át ide, csak ugye olvasni is kéne tudni. ;) ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Kriza


Kriza
őstag

Nem gáz az, ha egy HDD-ben 5 tányér van??? Tudom, hogy ettől kicsit gyorsabb lehet, de megterheli a motor tengelyét, ráadásul 10 fejnél több mechanikai hiba lehet, mint mondjuk 4-nél (2,5-ször).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#32) L3zl13 válasza raszputyin (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem aprónetről vettem, hanem innen a fórumból. Volt asszem 10 db eladó a srácnak, de már elfogytak... Kicsit már sajnálom, hogy nem vettem még egyet de nem akartam olyan sokat költekezni. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#33) L3zl13 válasza Kriza (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, előnyösebb a kevesebb tányér, de azért ''gáz'' még nem szabad, hogy legyen...
Remélem... Mert mint írtam nekem is ilyen Hitachim van...

Aki hülye, haljon meg!

(#34) Dr. Akula válasza Peet (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy a Samsungod halkabb, de hogy lassabb és kisebb is, az tuti. :) 16 MB kess azért rendesen meglátszik, főleg kis fileok millióinál.

(#35) erdoke válasza fLeSs (#29) üzenetére


erdoke
titán

Arra gondolok, ahogy pl. a storagereview-n mindig megjelölik, hogy milyen gennerációs merevlemezeket hasonlítanak össze.

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


erdoke
titán

Tipikus otthoni felhasználás folyamatosan ''kis fájlok millióit'' másolgatni. ;]:))
A Samsung halkabb, hűvösebb, és mindenhol 3 év garival kapható. Akárcsak a Hitachi. Mellesleg a 250 GB ezeknél csak két tányért jelent.

A legjobb aláírás a héten

(#37) fLeSs válasza erdoke (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én meg észrevettem, hogy te meg mindenbe belekötsz.
Az a sr, ez meg a ph.
Itt - mint a címből is kiderül - 400 gb-os vinyókat teszteltük. Ezek az elérhető 400 GB-os vinyók, és kész. Lesz majd 500 gigás teszt is. A júzer nem azt nézi az árlistán, hogy milyen generációs, hanem azt, hogy mekkora (gondolom csípi a szemedet a Hitachi eredménye :D).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) erdoke válasza fLeSs (#37) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem adsz rá okot, nem kötök bele...

''Az a sr, ez meg a ph.''

Ahogy a Bibliában mondják: Te mondád. És milyen igazad van...

''Itt - mint a címből is kiderül - 400 gb-os vinyókat teszteltük. Ezek az elérhető 400 GB-os vinyók, és kész. Lesz majd 500 gigás teszt is.''

Rendkívül frappáns - és semmitmondó - válasz. Milyen kár, hogy nem csak 400 GB-os vinyókat teszteltek, és tegnap még a cikk címe se ez volt...

Furcsa, hogy prociknál, VGA-knál meg tudjátok érteni, és cikkbe is bele tudjátok írni, ha nem közvetlen versenytársakat teszteltek. Ott neked is fejfájást okozott, amikor a 7800GTX-et még az X850XT PE-hez kellett hasonlítanotok, mert az X1800XT csúszott. Itt a hazai hardverpiac anomáliái miatt ez nem problémás, úgyis a ''A júzer nem azt nézi az árlistán, hogy milyen generációs, hanem azt, hogy mekkora.
Pedig a 7K500 és egyebek már elérhetők máshol, tehát nem is a gyártóval van a gond.
Végülis, ha ti nem a júzerekből éltek, akkor nézzétek őket ugyanúgy hülyének mint a nagykerek és kiskerek többsége. :U

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#39) ALI_G


ALI_G
veterán

Szerintem defraggal lehet a legnagyobb heat production-t csinálni. Nekem pl fél óra alatt feljebb megy defraggal a vinyó hőm, mint 1 óra másolás után.

ne kérdezzétek miért írtam heat produciton-t :DD mer nemtom. magyarul kb. hőtermelés adja vissza, ha esetleg vki nem tudná. písz

[Szerkesztve]

(#40) fLeSs válasza erdoke (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A cikk címe már tegnap is ez volt.
A többihez nemtok mit szólni, ha egyszer 400 GB-os vinyókról szól a teszt és neked konkrétan ez a bajod, akkor végülis nincs mit magyaráznom. A te bajod, és kész. Vagy csak nem értem, hogy mit akarsz mondani. :U
Közvetlen versenytársak, gondolom ez lenne a kulcsszó, hát nálam x gyártó 400 GB-os vinyójának egy másik gyártó 400 GB-os vinyója a közvetlen versenytárs minden szempontból, de biztos tévedek, nemtom, hogy nálad ki a közvetlen versenytárs, de kifejthetnéd konkrétabban. Szóval a 7800 GTX vs 850 XT hasonlat nem igazán állja meg a helyét.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) erdoke válasza fLeSs (#40) üzenetére


erdoke
titán

Amikor először szóltam hozzá, még valami általános címe volt (Nagy méretű HDD-k tesztje vagy ilyesmi).

A 7800GTX és az X850XT PE is közvetlen versenytársak voltak, amíg ki nem jöt az X1800XT, ebben igazad van. Mégsem volt egy generáció a termékciklusokat tekintve, és én erről beszélek itt is.
Olvasd el egy SR cikk első oldalát legalább, és akkor meg fogod érteni, mit akarok mondani. Merthogy pl. az előző generációs 7K400 szerepeltetése itt nem praktikus, ugyanis nekik már van 7K500-uk.

Az rendben van, hogy a vásárlók többsége első körben a kapacitást jelöli ki magának, utána dönt a gyártó mellett a teljesítmény, ár, garancia és egyéb tényezők alapján. De ez nem jelenti azt, hogy a tanácsokkal szolgáló tesztelőnek is ezt a módszert kellene követnie, hiszen ő (elvileg) tisztában van azzal, hogy mi rejlik a kapacitás alatt (hány tányér, milyen generációs elektronika, mechanika, stb.). Ilyen alapon hasonlítgathatnád a legrégebbi 120 GB-os vinyókat a most kaphatóakkal, ha találnánk valamelyik nagyker raktárában porosodva egy szállítmányt a régiből...

A legjobb aláírás a héten

(#42) fLeSs válasza erdoke (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Van 7K500, de az nem 400, hanem 500 GB-os, és ez a teszt 400 GB-os vinyókról szól.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) worxland válasza Henker2 (#23) üzenetére


worxland
addikt

5db 250-es vinyó és 2 db 300-as után én csak azt sajnálom, hogy nem nagyobbakat vettem. Ebből egyen jelentek meg bad sectorok, ott is csak azért, mert rossz tápkábelről kapta a naftát - éljenek az olcsó Y-elosztók :( - és kattogott párat. Amióta rendesen kap áramot, annak sincs baja.

[Szerkesztve]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#44) erdoke válasza fLeSs (#42) üzenetére


erdoke
titán

Nézd meg az első táblázatot, és máris látod, hogy ez a teszt miről szól. Remélhetőleg arról, amit a teszt készítője szeretne bemutatni... Pont ez a lényeg, miért 400 GB-os vinyókról szól ez a teszt, amikor 1. nem csak azokról szól (:D), 2. A vásárlásnak talán elsősorban a kapacitás az alapja, de az összehasonlító tesztelésnek nem föltétlenül. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#45) fLeSs válasza erdoke (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jólvan erdoke, sajnálom, hogy nem veszed magadat észre... :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) erdoke válasza fLeSs (#45) üzenetére


erdoke
titán

:F
Azt se értem, a címet miért variáltátok. Mint aki nem tudta, pontosan mit és miért tesztel. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#47) flugi válasza fLeSs (#45) üzenetére


flugi
tag

azért azt megindokolhatnád, hogy a Hitachitól miért nem a T7K vinyót teszteltétek, és akkor én is nyugodtabban aludnék :F Merthogy így kellett volna tennetek, azt magatok ismeritek el az utolsó oldalon..

(#48) fLeSs válasza flugi (#47) üzenetére


fLeSs
nagyúr

T7K? :F szerinted abból van 400 GB-os? Mert szerintem nincs.
Amúgy a T7K250 250 GB-os változata egy korábbi tesztben már szerepelt (érdekes módon a 250 GB-os vinyók tesztjáben, hihetetlen ugye ;])...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) flugi válasza fLeSs (#48) üzenetére


flugi
tag

persze, de ha már 300-as is volt, onnan a 250 már nem is olyan sok. ráadásul a 300-as mellett akkor már az hitachi 500-as is belefért volna, ami ha jól tudom egészen friss fejlesztés, csak nagyobb, mint az itt tesztelt vinyók. És nem mellesleg veri a mezőnyt kb minden szempontból :D talán a zajszintet kivéve.

(#50) fLeSs válasza flugi (#49) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jólvan akkor... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.