Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

Nagyon szimpatikus kezdeményezés, bár a probléma ugye nem itt kezdődik... Én szemetes híján egy rágópapírt is zsebre teszek ahelyett, hogy eldobjam.

Én is pont így cselekszem. Nem értem meg azokat az embereket akik csak úgy eldobják a szemetet. Azokat meg aztán pláne nem akik a majdnem 400Ft-os benzinnel képesek kimenni az erdőbe és oda lerakni a szemetüket. Simán vehetnének abból a pénzből egy hónapra "szemét-elszállítási szolgáltatást". Azon embereket meg akik a McDrive-ban vásárolnak és két piros lámpával később kihajítják a kocsiból az üres poharat meg zacsekokat... Hát első körben kezét lábát eltörném, majd miután felgyógyult egy évig takaríthatná az adott útszakaszt. Tovább ha valaki a McDrive-ban és hasonló helyen vásárol akkor igenis fizessen többet, azért, mert ez kockázati tényező a környezetre nézve. Úgy ahogy minden csomagolóanyag árában benne van ez a környezetvédelmi díj úgy erre még pluszban ráraknám, mert kiemelt kockázatúnak számít szerintem.

Ajtó-ablak-garázskapu szereléssel foglalkozom és súlyos pénzekbe kerül, hogy a keletkezett hulladékot(kurva sok csomagolóanyag) megfelelően szétválogatva szállítsák el tőlünk, de ennyit megér a cégnek az, hogy tiszta és rendezett az udvar. Nem hordja a szemetet a szél a telepen.

Kb. így ennyi a véleményem a szemetelőkről.

[ Szerkesztve ]

(#2) Sub-ZeRo válasza D.Orion (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meg az a szép, mikor eg falu határában ki van rakva, hogy tilos a szemetet lerakni, erre "mindenki" oda hurcolássza a szemetet. Majd a hivatalnak kell róla gondoskodni, hogy eltünjön, rengeteg pénzért. Na aki kihordja, annak is a kezét-lábát dolog lenne...
Én sem szemetelek, akkor más miért :F Múltkor egy zacskót vettem fel, azt sem tudom kié volt, de ne dobjunk már el semmit. Nem hiszem hogy a kézben, zsebben nem fér el és egy kukánál kidobni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) olcsii


olcsii
aktív tag

Szerintem a neveléssel vannak problémák. Ott kezdődik minden:)

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Én megetetném a szemetelőkkel azt amit eldobnak.

Thanos was right.

(#5) _Volkovy_ válasza olcsii (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Magyarországon egy bunkóra kettő jut.

[ Szerkesztve ]

(#6) dave666


dave666
aktív tag

Ha tehetem szelektíven gyűjtök mindent és elviszem a konténerekbe.
Fék km-re van tőlünk, én akkor is szívesen viszem a hulladékot (műanyag, üveg, papír, fém) jelzésű konténerbe :)

Dave666

(#7) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Igen, az alapvető probléma az emberekkel van, ez nem is kérdés.

Más: Volt 4 szelektíven gyűjtő konténer az utcánkban, és még néhány helyen a városban, oda mindig tudtuk vinni a palackokat, újságokat. Persze a sok fogyatékos ember mindent beledobált, így értelme nem nagyon volt. Aztán ezt el is vitték körülbelül egy éve, most lehet mindent a kukába tenni...

(#8) Jarod1


Jarod1
addikt

Szép kezdeményezés, de ameddig az emberek hozzáállása a szeméttel kapcscolatban, amíg az emebrek a csikket az utcára dobálják , a háztartási hulladékot az erdőbe, a kölykök a szemetet laza mozdulattal a földre dobják, addig nem sok értelme van,
szemléletváltásra van szükség, radikálisra, A greenpeace az 1 gyenge kaki, 1 erősebb, radikálisabb xervezet kellene....mondjuk lehetne a neve BlueWar... :K :K ;] :DD

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon pozitív kezdeményezés! :R

Erre nekem nincs időm, de cserébe 24/7 dobálom ki más szemetét amikor nem túl nagy megterhelés. :)

(#10) rainmen


rainmen
aktív tag

Jó a kezdeményezés, örülök neki, de mint már előttem elmondták, a fejekben kellene rendet rakni. Csikk, sörösdoboz, csokipapír és társai repkednek az utcán. Ha én el tudom vinni a szemetesig, másnak miért probléma? Attól, hogy eldobja nem menő hanem egyszerűen paraszt. :(((

(#11) KAMELOT válasza D.Orion (#1) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha már a MCdriveról esett szó én betiltanám!
A krumpli az meg sem penészesedik még 2 hét múlva sem. Azaz nem szerves anyag.
Kitudja mi az! kaja tuti nem!

Annyi pénzért én inkábbotthon eszek 9x egészséges kaját!

Szemétről annyit hogy:
USAban már rég rájöttek ,hogy költséghatékonyabb megolsád ha BIG PACK-ban árulják a dolgokat! Így nem kell az illetőnek naponta lejárnia az üzletbe!
Mondjuk a leves tésztát nem 200grammos kiszerelésben hanem 2-5kg-s kiszereleésekben árulják.
vagy pl. Uborka...minek árulják kis üvegekben mikor a nagy üveg olcsóbb és környezetkímélőbb. Vagy pl. a mustárt is simán árulhatnák 2-5kg-s kannákban. Hűtőben eláll az!
Amikor még régen az üvegetvisszavittük és pénzt kaptunk érte sokkalta többen vitték vissza.
Tehát ha egy COLA került X+1 forintba akkor az illető visszavitte és kapott érte 1 forintot.
Most meg mivan. Ha akarod szelektálod ha nem akkor SZIA!
Ausztriában kemény büntetéseket kapnak ha nem szelektálják a szemetet!
Pl. ha eldobnak egy joghurtos dobozt akkor azt ki kell mosni először és csak utána bedobni a szelektált hulladékgyűjtőbe!!!

rainmen: "Attól, hogy eldobja nem menő hanem egyszerűen paraszt. :((("
Én így fogalmaznék------Degenerált ütődött paraszt!!! :R

Én is inkább elrakom a szemetet és gyalagolok a köv. kukáig hogy kidobhassam!!!

Jó cikk! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#12) D.Orion válasza KAMELOT (#11) üzenetére


D.Orion
veterán

Krumpliról annyit mondanék, hogy a sót több ezer évig használták és ma is használják tartósításra. Gondolkozz mielőtt ilyeneket kitalálsz, nincs benne semmi "turpisság" csak annyi só van rajta, hogy nem tud megromlani.

(#13) polonic válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


polonic
félisten

Azt is hozzá kell ehhez tenni, hogy a szemétszállító cégek brutális áremelésbe kezdtek a legutóbbi pár évben. Nálunk is 3 év alatt a duplájára nőtt a díj, mert. . . ide inkább nem írom le.
A megyében több településen is eszméletlen drágulások voltak, van olyan település ahol az önkormányzat segít az embereknek, fizeti egy részét helyettük, mert nem tudnák saját maguk kifizetni. De pl a legutóbbi, ez évi emelés után, már az önkormányzat is alig tudja kifizetni.
Ezért sok ember nem fizet szemétszállítási díjat, nem viszik el tőle a szemetet, kénytelen valahol eldobni.
Ez persze nem mentség arra, hogy szemeteljünk, én sem szeretem, aki csinálja. De a miért csinálja dolog is elgondolkodtató.

(#14) Rossi


Rossi
addikt

Szelektív hulladékgyűjtésről annyit, hogy saját szememmel láttam, amint a szelektív konténereket szépen egymás után öntötték bele a szemétszállítók egy 10 m3-es nagy konténerbe... Erről ennyit.

A bajok nem itt kezdődnek, és ettől semmi sem lesz egy hangyafasznyival sem jobb. Örüljetek, hogy a legnagyobb problémátok az életben a hulladék.

De hogy ON is legyek, a falu szélén erdőbe szemetet lerakó embereket én is nagyon szigorúan büntetném.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#15) Narxis válasza Rossi (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Fel kell jelenteni. Első körben a cégnél, ha ott nem adnak megfelelő választ, hogy miért így tették akkor a területileg illetékes hatóságnál.

Thanos was right.

(#16) KAMELOT válasza D.Orion (#12) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha már ettél mekiben krumplit akkor te magad is tudhatod ,hogy az még krumplira sem hasonlít! És az összes többi termék sem. max a fagyi ér ott valamit!!
Ha megnézed a hamburgerben is rengeteg só van! Az akkor mért penészesedik meg 1 hét után????
Nagyon jól tudom ,hogy a só jó tartósításra!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Egyetértek az itt elhangzottakkal, bár ha az emberek nem hordanának ki minden szart a határba, most szegényebb lennék egy számítógéppel, egy joystick-kel egy kormánnyal, kb 300 különféle LED-del, 50 villanymotorral, és még egy köbméter egyéb lommal, amik előbb-utóbb úgyis a konténerben végzik. :DDD

Amúgy -ha jól tudom- nálunk most hoztak/hoznak egy rendeletet. Aki illegális lerakásnak lesz a tanúja, és erről bizonyítékot szolgáltat az önkormányzatnak, az 100.000 Ft jutalomban részesül.

Itt két cumi van:
Az egyik, ha a haragos fog 1-2 számlát a levélszekrényből, odarakja egy erdei kupacba és lefényképezi.
A második, amikor az ember "értékes" holmit dob ki. Ilyenkor könnyen előfordulhat, hogy a csövesek vagy a színesfémvadászok viszik el egybe az egészet, és valami nyugodt helyen (erdő) rántják szét.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) Findzs


Findzs
addikt

bunkóföldön ez elég gyakori:

szinte minden alakalommal mikor kocsiba ülök találkozom olyan férgekkel akik kidobálják az ablakon a cigicsikket, kólás flakont, szendvics maradékot, zsebkendőt stb.

bunkóföldön nem tud az ember úgy menni 10 km -ert két település között, hogy ne látna több zsák szemetet eldobálva az útszélén

én az ilyen embereknek egyszerűen eltörném a kezét, szó szerint

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#19) KAMELOT válasza Findzs (#18) üzenetére


KAMELOT
titán

Én eleve betiltanám a cigit! vagy aki akarja vegye meg jó drágán! :DDD :DDD :DDD
Milyen debilek!
Fizetnek a káros szenvedélyért aztán fizetnek mégegyszer a dokinál ,hogy gyógyítsa meg őket! Ekkora ökröket!
Cigi nem ér semmit sem....max 1 kg cigiért adnák 100forintot..talán annyit még megér :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20) Crystalheart válasza Jarod1 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"amíg az emebrek a csikket az utcára dobálják , a háztartási hulladékot az erdőbe, a kölykök a szemetet laza mozdulattal a földre dobják, addig nem sok értelme van,"

De, sok értelme van. A mi családunk egyedül kitakarította néhány éve a környező erdőt kb. 1 km-es körzetben. Több tonna jött össze egy halomba, szóltunk az önkormányzatnak, majd egy nagy téglaszállító autó púposan vitte el. Azóta ugyan került vissza némi szemét, de lényegesen csökkent az eldobálás mértéke, és így már nem olyan nagy erőfeszítés néha összeszedni azt a pár sörös dobozt, vagy zacskónyi szemetet. Valószínűleg a teljesen tiszta erdőbe már nem olyan vehemenciával dobálnak, mint a többi cucc közé. A személéletmódot ez is segít formálni. Ha pedig nem csak egy család, hanem egy egész utca vagy falu szedi össze, akkor pár nap alatt teljesen meg lehet tisztítani egy környéket.

(#21) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Bennem felmerült az a kérdés, hogy a növényi eredetű szemét vajon ártalmas-e? Rövid távon, esztétikai okokból biztos, de pl az eldobott papír egy év múlva sehol sincs már. A fa is elkezd korhadni, bár azoknak több idő kell.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) Crystalheart válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát az eldobott műanyag flakon is leginkább esztétikai okokból káros, és a sittől vagy kidobott foteltől sem kap senki mérgezést. :) Mi több, gyíkoknak, rovaroknak, mindenféle élőlénynek nyújthat menedéket. Csak épp sokkal tovább rondítanak, mint egy papírzsepi vagy egy cigicsikk, ellenben utóbbiak is elég rondák tudnak lenni, főleg nagy tömegben :S

(#24) Crystalheart válasza naszvalo (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért? Ugyanolyan csúf. A szeméttel a csúfság a legnagyobb baj, nem az, hogy egy ásványvizes flakon kvázi kőként funkcionál 200 évig.

(#25) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ma lehet utoljára regisztrálni! Aki tud, menjen szerintem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.