Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Benabb betutipussal nem birtak feliratozni?

Elso blikkre cirill feliratozasunak neztem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

110 ojróért egy kicsit igényesebben is megoldhatták volna az illesztést. :U

(#1) nyunyu
Kb.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) hallador válasza fi:zi'k (#2) üzenetére


hallador
addikt

Ezért vettem durantalt

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ha nem Tesoro lenne jobb lenne.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) hallador válasza BlackSoft (#4) üzenetére


hallador
addikt

Miért minek kellene lennie? Nem egy das keyboard de a corsair és barátaival pariban van bőven.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) BlackSoft válasza hallador (#5) üzenetére


BlackSoft
addikt

Corsairtől messze van. Ismerek pár embert aki vett Durandalt, amikor az bejött, és azt "tudta" amit más gyártók 2x-3x olyan áron adtak. Mindenki megszabadult tőle, többnek hibák jöttek elő(elektronikai), volt beragadó gomb, és szoftveres oldalon mindenkinek gondjai voltak vagy win betöltés előtt (bios) vagy win alatt...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#7) hallador válasza BlackSoft (#6) üzenetére


hallador
addikt

Azert mondj mar el egy markat ami, vagy haromszor olcsobb mint a durantal, nem tudod mit mondj mar 6 ezerért mechanikus bullentyuzetet, de mondj 10 ezerert egyet.

Nagyon sokat gepelek, és Linux alatt hasznalom soha semmi bajom nem volt vele.

A corsair, meg a model m-hez, meg a das keyboard-hoz kepest eleg gyenge, messze van toluk, de meg a Cherry G80-3000 is elobb kellene, mint egy corsair, vagy egy razer. (Na ja a markat meg kell fizetni, de nem minden a nev)

Durantalt azert vettem mert ezt meg tudtam szerezni 60 euroert, ez volt az egyik legolcsobb billencs cherry mx blue kapcsolokkal. Fel eve mukodik tokeletesen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) fi:zi'k válasza hallador (#7) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt mondja, hogy elvileg azt tudta, amit a 2-3x drágábbak. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9) nyunyu válasza hallador (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Azert mondj mar el egy markat ami, vagy haromszor olcsobb mint a durantal, nem tudod mit mondj mar 6 ezerért mechanikus bullentyuzetet, de mondj 10 ezerert egyet.

15k a legolcsobb Cherry, egyenesen Kinabol postazva, de az annyit is er, Osszevissza nyeklik-nyaklik, 2KRO

Javitott, EUban is forgalmazott utodjat 60€ korul merik, de annak is ugyanolyan hulye felmagas kupakjai vannak, mint a 2.0-nak.
De legalabb nKRO elektronikat tettek alaja, nem akad ki az E+S+X-tol, mint a Cherry G80-3000/3800.

Nem tudom, a 3.0-bol van-e mar kek kapcsolos verzio, eredetileg pirossal kezdtek gyartani.
2.0 eredetileg barna kapcsolos volt, de mostanra mind a negy verzioban elerheto.

Letezik kek 3.0 is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) hallador válasza BlackSoft (#6) üzenetére


hallador
addikt

Elnéztem amit írtál elnézést! Igazad van.

Mindenesetre abban most is biztos vagyok, hogy sem Corsair-t sem Razert nem vennék azon az áron amin adják, nem érik meg az árát nekem! Ez csak magánvélemény nyilván.

Amúgy én is akkor tudtam meg milyen a jó billentyűzet mikor még Dallasban dolgoztam egy model m billentyűzeten, az nagyon komoly, nagyon szerettem volna egyet,de nem tudtam már venni. A das Keyboard, meg nagyon jó, de nagyon drága is. Sajnos Cherry-t nem tudtam venne pedig a G80-3000 nagyon tettszett, ez volt a legolcsóbb.

Nekem megfelel.

(#10) nyunyu:

Ezt nem ismerem amit linkeltél, de én ilyet akartam volna magamnak:

[link]

Ennek van egy régebbi verziója, ami majdnem két kiló, ez sem jó annyira olyat akartam magamnak, de nem tudtam már ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) micafighter válasza nyunyu (#1) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem tetszik a betütipus :C

(#13) raziel01


raziel01
veterán

Miért is jobb ez, mint egy 3-4 ezres Genius gamer billentyűzet?

(#14) fi:zi'k válasza raziel01 (#13) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért kell ezt mindig megkérdezni? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) nyunyu válasza hallador (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

G80-3000-et nem gyartjak barna kapcsoloval, en meg mindenkeppen olyat akartam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) raziel01 válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


raziel01
veterán

Mert értelmes választ várok, hogy miért is jobb? Miben jobb?
Egy Genius is kibír éveket.

(#17) fi:zi'k válasza raziel01 (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itt nem azon van a hangsúly, hogy kibír-e éveket. A mechanikus bill-eknek sokkal jobb a gépelési komfortjuk, ezért akinek számít és/vagy megteheti, az ilyet vesz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18) hallador válasza raziel01 (#13) üzenetére


hallador
addikt

Miért?, elmondom én miért vettem.

Mert jóval hatékonyabban tudok vele gépelni.

Alapvetően jóval tartósabb, mint a memrános társaik, nehezebb, stabilabb. Sokkal jobb érzés rajta gépelni, ez az érzés sokmindent elmond.

[Das Keyboard vs IBM Model M: The Clickity-Clack Showdown]

Nekem sokkal jobban bejön ez az érzés, a sima billentyűzet is megteszi, de nagyon sok model m még ma is megy pedig a 80-as években gyártották.

Mechanical Keyboards

IBM Model M

Cherry MX Blue

(#17) fi:zi'k

Itt nem azon van a hangsúly, hogy kibír-e éveket.

Én pont azért vettem mechanikus billentyűzetet ;)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) fi:zi'k válasza hallador (#18) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jogos, több leütést kibír egy mechanikus, mint egy membrános, de ez inkább csak plusz fícsör, mintsem szempont a többségnek. Szerintem. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20) hallador válasza raziel01 (#16) üzenetére


hallador
addikt

Ebben igazad van, de egy jobb Mechanikus billentyűzet többet is kibír, láttam nem egy IBM mechanikus billentyűzetet amit 1990 előtt gyártottak, nem keveset használták, és még mennek, még ma is jobb rajta gépelni, mint egy új akár 10 000 Ft-os membrános billentyűzeten.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) raziel01 válasza hallador (#20) üzenetére


raziel01
veterán

Érdekes, mert nekem is volt IBM mechanikus billentyűzetem évekkel ezelőtt. Régi géphez volt használva nagy ritkán de szerintem szörnyű volt egy modern billentyűzethez képest.

(#22) hallador válasza raziel01 (#21) üzenetére


hallador
addikt

Az tuti mechanikus billentyűzet volt? Mert akkor valami gond lehetett vele. Persze ízlések és pofonok, de szerintem sokkal jobb gépelni egy mechanikus billentyűzeten, mint egy membránoson.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) BlackSoft válasza hallador (#11) üzenetére


BlackSoft
addikt

Volt Corsair-ed vagy Razer-ed? Hasonló árban vannak olyan mechanikusok is, amik kizárólag billentyűzeteket gyártanak. Szerintem márka ide vagy oda, olyan 40-50K körül van egy minden szempontból kiváló mechanikus billentyűzet...
Én jó párat kipróbáltam, aztán kiválogattam azokat amik a legjobbak (kb egy szinten vannak) és design alapján döntöttem. Razert választottam, mert tetszett a kinézete. Corsair-ek nekem mondjuk egyáltalán nem jönnek be külsőre, pedig egyáltalán nem rosszak :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) Psych0


Psych0
őstag

Ez szörnyen ronda +Doom3-as betűtípus.

Szerintem a Ducky shine-nál nincs jobb/szebb billentyűzet (persze csakis cherry mx blue kapcsolóval).

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#25) hallador válasza BlackSoft (#23) üzenetére


hallador
addikt

Engem egyáltalán nem érdekel a Design, engem az érdekel, hogy mennyire jó rajta gépelni, volt corsair-em 2 hétig, pont elég is volt (Egy barátom vitette haza Magyarországra velem, 2 hétig használtam). Mint mondtam nem kellene egyáltalán, 40 - 50 ezerért das keyboard is van, sőt olcsóbban is van. Ha én nem tudtam volna 60 €-óért ezt, akkor 130 €-ért vettem volna DAS keyboardot, de annyit egyáltalán nem akartam költeni billentyűzetre, de ha cserélek, akkor csak az jöhet szóba.

Nem nagyon éreztem gépelés szempontból semmi különbséget a Tesoro meg a Corsair között, a corsair, nagyon innovatívan néz ki, de ennyi, szerintem.

De egyszer tuti veszek egy DAS Keyboard Ultimate -et, persze unlabeled verziót, csak gyakorlásképpen. :B

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) BlackSoft válasza hallador (#25) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem már rég nem számít, hogy mi van a billentyűkön, felőlem kínai jelek is lehetnek, ha qwerty kiosztású ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#27) hallador válasza BlackSoft (#26) üzenetére


hallador
addikt

Igen kb én is itt tartok éppen. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) BlackSoft válasza hallador (#27) üzenetére


BlackSoft
addikt

Csinálj egy ilyen tesztet... Milyen eredményt kapsz? :P

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Kéne egy olyan verzió is, ahol a ctrl+alt+del billentyűk opcionálisak....abban mekkora bolt lenne! ;]

(#30) drtimot


drtimot
aktív tag

Sajnos elég gagyi hatása van a design-nak. Az a betűtípus, az alak, a színes berakások...

Attól félek, nem én vagyok a célcsoport, hanem a fiatal "gamer" közösség, akik minél olcsóbban szeretnének egy mechanikus billentyűzetet - Durandalnál is ugyanezt éreztem. Pedig szerintem hatalmas igény lenne egy teljesen puritán kinézetű, de megfizethető árú mechanikus billentyűzetre - cserébe nem is feltétlen kellene csúcsminőséggel bírnia, ha ez tényleg megjelenik az árban. Manapság ha megfizethető árú mechanikus billentyűzetet akar az ember, csicsa nélkül, még mindig kb. a használt IBM model M az egyetlen lehetőség.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#31) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Közel 110 euróért? :F

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#32) Lomha 8V válasza drtimot (#30) üzenetére


Lomha 8V
addikt

A fiatal "gamer" közösség le se fogja sz*rni ezt a bűn ronda billentyűzetet ilyen áron, nyugodt lehetsz. :N

(#33) oraihunter válasza Lomha 8V (#32) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Dehogy nem, pont le fogják sz..ni! :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#34) hallador válasza BlackSoft (#28) üzenetére


hallador
addikt

Na megnéztem nekem a max 63 szó volt. (Angoul), hát nem sok, de úhyis inkább Linux-ra használom, ott meg nem sok igazan számít hogy milyen gyorsan gépelem le a sima szavakat! (Mondjuk soha nem tanultam gépírni, akkor lehet, hogy sokkal több lenne)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) hallador válasza drtimot (#30) üzenetére


hallador
addikt

Pontosan így gondolom én is. Hatalmas + 1 Nekem is egy Model M kellene, sajnos a DAS Kexboard, ami majdnem olyan jó az egyetlen lehetőség. Esetleg a Cherry G80-3000.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) BlackSoft válasza hallador (#34) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem 90-110 között van, én sem gépírtam soha, csak gamer vagyok ;] :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37) hallador válasza BlackSoft (#36) üzenetére


hallador
addikt

Gondoltam, hogy ennyire menő vagy (Gondolom a corsair teszi... :DDD), de gondolom egy 5 pipe-os xarg-os 3 soros Linux parancsot is ennyi idő alatt vágsz be mi? :D Megnézzük mekkora gémer vagy ;]

Majd szólj ha ebből is meg 100 percente.... :D (Nekem megy.... ;] )

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) BlackSoft válasza hallador (#37) üzenetére


BlackSoft
addikt

800 forintos hama-n is így írok, csak ott lesznek hibák, mert a membrán szar...
Linux nincs túl közel hozzám, de DOS-on nőttem fel, az alatt megy minden simán :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#39) Lolka Bolka válasza BlackSoft (#38) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

(#37) hallador Akkor most mire jutottatok, kinek a f...a a nagyobb? :D

[ Szerkesztve ]

(#40) hallador válasza Lolka Bolka (#39) üzenetére


hallador
addikt

Neki mert corsair billencse van :DDD

(#38) BlackSoft

800 forintos hama-n is így írok, csak ott lesznek hibák, mert a membrán szar.

Tehát akkor, olcsó billencsen nem tudsz annyit, mert a hibákat nem veszi figyelembe a rendszer...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) DarkFater válasza hallador (#40) üzenetére


DarkFater
tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy egy igazi gamer nem csak egérrel matat, hanem keményen használja a billentyűzetet is és ott mindenféle parancsot üt be.

Az egy nagyon rossz érzés amikor mint a villám jár a kezed a billentyűzeten és rohadt szar lassú membrános billencs a felét elfelejti a parancsaidnak, így a gép rohadtul nem azt csinálja a mit szeretnél.

Ezek a gamer billentyűzetek nem mellesleg erről is híresek, hogy gyorsak és ha rátenyerelsz a billentyűzetre és "megmogyorózod" akkor az szolgai hűséggel bevisz minden gombot a lenyomás sorrendjében.

Na egy normál billentyűzet ilyenkor hamar sípolni kezd. :D :D :D

Ez nem.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#42) DarkFater válasza hallador (#40) üzenetére


DarkFater
tag

Amúgy egyet értek Halladorral.

Ha egyszer már dolgoztál mechanikus billentyűzeten, akkor egy gyors váltás után minden más klavi szar.

Ki kell próbálni.

Nem véletlenül van annyifajta Cherry switch. alényeg, hogy mindenki megtalája a neki megfelelőt. (itt egy jó fordítás: [link])

És egyébként abban is sokaknak igaza van, hogy a Razer és társai csak egy naaagy marketing lufi. Nem véletlenül . (Sokat röhögtem anno azon, hogy a Logitech hogy adott el aranyárban membrános billentyűzetet gamerként, mert kicsit felcsicsázta. Manapság ezt csak a kínai gyártók csinálják.)

Ahogy hallottam kereskedőtől, a Razer utcai árának 30%-a a forgalmazó reklámköltsége, amit a Razer kötelező jelleggel kifizettet az árban, majd visszaadja azt támogatásként nekik. Innen van a jó sajtó. (A sok birka meg elhisz mindent.)

Akkor mit is veszel sok pénzért? Marketinget vagy Marketinget?

És akkor nem beszélve arról, hogy a Razert ha jól tudom, ugyanaz a Tajvani gyár gyártotta (gyártja?) mint a Tesoro-t.

És azt sem szabad elfelejteni, hogy a legújabb Razer termékekben már nem a Cherry kapcsolója van, hanem Razer által most agyonsztárolt RAZER switch, ami valójában egy Tajvani Cherry "utánérzés"
(Ezzel most nem a Tajvaniakat fikázom, ők elismerik, hogy a Cherry jobb, ők meg olcsóbbak és gyorsabban gyártanak és nem kell 2-6 hónapot várni egy rendelésre. )

Nekem semmi bajom a Tesoro-val. Szeretnék én is egyet. Nagyon vártam a piros kapcsolót, mert azt tudtommal eddig senki nem merte bevállalni. Most végre ki tudom próbálni, mert Tesoro-ban olyan is van.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#43) DarkFater válasza DarkFater (#42) üzenetére


DarkFater
tag

Most hallottam: Tizona kapható November elejétől!

végleges Magyarországi eladási árat nem mondtak. : ))

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#44) vjozsef válasza DarkFater (#43) üzenetére


vjozsef
senior tag

De mar kaphato is itt.

Van hozza numpad is.

(#45) cashzoli válasza vjozsef (#44) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Szerintem egyáltalán nem rossz billentyűzet. Észre lehet venni apróságokon, hogy hol történt a sprórolás, de ennyi pénzért szerintem elfogadható némi kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#46) vjozsef válasza cashzoli (#45) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nem mondtam hogy rossz. :)

De nekem jobban bejon az Excalibur, mondjuk neked kell a numpad, de azert nem fizetnem meg tobbet hogy a Tizona melle megkapjam.

(#47) cashzoli válasza vjozsef (#46) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Én pontosan azért vettem, mert nem kell a numpad és ez TKL. Sokkal jobban el tudok egerészni nélküle, ráadásul szinte sosem használtam eddig sem ezt a részét. Nem is tervezem megvenni a kiegészítést hozzá.

Szerk: most láttam, hogy választként írtam a kommentet, nem is értettem a dolgot :) Nem feltételeztem, hogy rossznak gondoltad.

[ Szerkesztve ]

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#48) vjozsef válasza cashzoli (#47) üzenetére


vjozsef
senior tag

Oh, elgepeltem, tehat nekem kell a numpad...

(#49) Phvhun


Phvhun
őstag

Nyitottam rendes topikot a billnek, hogy ne egy hír alatt legyünk folyton: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.