Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én már csak régi játékokkal játszok. Szeretem, ha nem túl realisztikus de szép a grafika, kb a STALKER a felső határ nálam. A játék nézzen ki játéknak. :)
Egy kivétel van, megvettem a The Vanishing of Ethan Certer-t, jó a sztori és baromi jól néz ki.
Amúgy L4D 2, STALKER-ek, MOHAA, HL 1-2 széria, esetleg UT3, aztán ennyi. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#2) tescodr válasza futo001 (#1) üzenetére


tescodr
tag

Én is régebbiekkel játszom ,bár néha van 1-2 új játék ami újra vissza adja a játékiparba vetett hitem, de egyre kevesebb.
Újak közül amit érdemes kipróbálni:
Braid
Ori and the Blind Forest
Unravel
Super Hot!
Transistor
Mirrors Edge
És amit nagyon várok: No man's sky :R

(#3) Yutani válasza futo001 (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én például idén játszottam végig a Mass Effect trilógiát. Az is régi sorozat, nem kell hozzá erőgép (UE3).

#tarcsad

(#4) Heavyrain válasza tescodr (#2) üzenetére


Heavyrain
őstag

Próbáld ki ezeket is:

- The Witcher 3 (+Season Pass)
- Portal 1-2
- The Talos Principle
- Bioshock széria
- Hyperlight Drifter
- Dishonored (+ story DLC-k)
- FTL
- Divinity Original Sin - Enhanced Edition
- Factorio
- Bastion
- Mark of the Ninja
- Deus Ex: Human Revolution
- Gunpoint
- This War of Mine
- FEZ

(#5) DBob


DBob
őstag

"Régen minden jobb volt?!(Játékok)"

Igen.

(#6) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ezekre van kereslet. Ha másra lenne, olyanok lennének a játékok.

(#7) The DJ


The DJ
addikt

Fallout 2-t játszok épp. Pár perc kellett visszaszokni és ezerszer jobban leköt, mint a legtöbb mostani cím.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) tescodr válasza Heavyrain (#4) üzenetére


tescodr
tag

Legtöbbel játszottam, a baj az hogy manapság nincs igény a hangulatra. Csak a grafika...

(#9) #81556480


#81556480
törölt tag

Az elmúlt 5 év leginkább alul értékeltebb játéka a Max Payne 3 ami önmagában egy cefet jó sztori, több mint 10 végigjátszás után is hátborzongató fejezetekkel. ( ha kipróbálod NE hasonlítsd Max Payne 1-2-höz. ) Felirat van hozzá, vagy ha jó angolos vagy akkor anélkül, de úgy érdemes végignyomni, hogy minden percét végignézed az átvezetőknek is. Egy nagyon érdekes és jó sztori, színes, néhol világos hawai inges , mégis hátborzongatóan noir-os életfájdalommal teli játék. Igazán újat nem ad, játékmenetileg, de a sztori mode szerintem kiemelkedik az elmúlt 5 év összes cső fps/tps játék közül. Multija is nagyon jó, csak kicsit kihalt.

Ezen kívül jól optimalizált, és nem néz ki rosszul mai napig.

(#10) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ööö.. ezek új játékok a listán :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) LLKobe


LLKobe
veterán

Witcher 3 -at próbáltad? Csak mert ha nem, életed legjobb játékát hagyod ki.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#12) totron


totron
addikt

Alapvetően könnyebb egy letűnt/el nem jött kort idealizálni, a délibáb-jelleg miatt szolidabbak vagy teljesen el is tűnnek a hibák, kellemetlenségek. Mindig a jelenben van a legtöbb recés él és bosszantó bug. A gyerekkort meg mivel semmi nem hozza vissza a nosztalgián és a múltban ragadáson kívül, így marad az. :) Mindettől függetlenül nem törvényszerű, hogy a mostban a legtökéletesebb minden.

(#13) guftabi96


guftabi96
addikt

Pont nemrég írtam valahova, hogy ma már szinte teljesen elment a kedvem a játékoktól, nem kötnek le.
Ma kb ott tartunk, hogy játék= bf4 multi és Assetto Corsa (+ néha cs:go pár haverral).
Most, ha visszagondolok az elmúlt pár évre, akkor két játék van, ami nagyon tetszett, és végig is vittem: Life is Strange és Bioshock Infinite.
Hogy ennek az-e az oka, hogy régen tényleg jobb játékok voltak vagy csak én változtam meg ennyire azt nem tudom.
Lehet, hogy elmegyek egy kicsit indie irányba, hátha ott találok néhány gyöngyszemet.

#KeepFightingMichael

(#14) Lenry


Lenry
félisten

régen jobb voltak a játékok? :Y
és felhozod a Call of Duty 1-2-t? amiknél agyonszkripteltebb csőbenlövöldét ki sem tudott magából köpni a játékfejlesztés? lol

én nem vagyok egy nosztalgikus fajta, ezt bevallom, és szerintem ha hangulatos játékról van szó, akkor a Witcher 3-at egész pontosan semmi nem éri utol.
voltak jó játékok régebben is, voltak zseniális játékok régebben is, lesznek még zseniálisabbak a jövőben, de most, a Pong feltalálásától máig nincs jobb a Witcher 3-nál. sem designban, sem hangulatban, sem történetben, sem grafikában. ez egy játéktörténelmi mérföldkő.

most van a játékok aranykora.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) DBob válasza Lenry (#14) üzenetére


DBob
őstag

"a Pong feltalálásától máig nincs jobb a Witcher 3-nál. sem designban, sem hangulatban, sem történetben, sem grafikában. ez egy játéktörténelmi mérföldkő. most van a játékok aranykora."

Ahogy szokták volt mondani: "Ez most komoly? Mert viccnek kissé durva lenne..."

(#16) #72042496 válasza Heavyrain (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi a listát, érdemes volt benézni! Kibővült a Steam-en a kívánságlistám. :)

Témához: Én nem vettem észre, hogy régen úgy általában jobbak lettek volna a játékok, egyszerűen csak elfelejtettük már a sok vacak programot. Nagyon jó játékból pedig az újak közül is akad évente néhány. (Számomra ezek jellemzően nem azok, amelyek miatt új VGA-t szoktak venni az emberek.)

[ Szerkesztve ]

(#17) Lenry válasza DBob (#15) üzenetére


Lenry
félisten

látsz szmájlit? nem látsz szmájlit. úgyhogy komoly

persze ha van mivel érvelned, meghallgatom

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) DBob válasza Lenry (#17) üzenetére


DBob
őstag

"persze ha van mivel érvelned, meghallgatom"

Persze hogy van. Sőt, pont annyire szubjektív mint a tiéd, bár az én véleményemmel az úgy nevezett "nemzetközi szaksajtó" többé-kevésbé egyetért. A 90-es évek végén volt ugyanis a játékok aranykora.

(#19) Lenry válasza DBob (#18) üzenetére


Lenry
félisten

folytasd

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) LLKobe válasza Lenry (#14) üzenetére


LLKobe
veterán

" a Witcher 3-at egész pontosan semmi nem éri utol.
voltak jó játékok régebben is, voltak zseniális játékok régebben is, lesznek még zseniálisabbak a jövőben, de most, a Pong feltalálásától máig nincs jobb a Witcher 3-nál. sem designban, sem hangulatban, sem történetben, sem grafikában. ez egy játéktörténelmi mérföldkő."

Ott a +1. Túlzásnak hangozhat, de nem az.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#21) nemlehet válasza DBob (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

A 90-es évek végén nagyon gyors volt a technológiai fejlődés, de ez magában hordozta azt, hogy csak a nagy stúdiók vagy a kivételes tehetségek tudtak normálisan fejleszteni, mert mire lefutott volna egy fejlesztési ciklus elavult volt a játék mögötti technológia.

Szerintem manapság sose látott mennyiségű és minőségű cím jön, nagyon kiforrott rendszerek és motorok állnak az amatőrök rendelkezésére, korábban nem volt ilyen egyszerű játékot fejleszteni. Sok nagyon jó indie cím van, de a nagy kiadóknak is néha kockáztatnak és leraknak egy drágakövet az asztalra.

Én úgy szoktam nézni, hogy mainstream AAA játékok= Popcorn mozi. Látványorgia, badass akció, gagyi történet és színészi játék.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) DBob válasza nemlehet (#21) üzenetére


DBob
őstag

Valóban nagyon gyors volt a 90-es évek végén a technológiai fejlődés (ahogy általánosságban a '90-es években is). Hatalmas erőforrások lettek elérhetőek a Pentium II gépek megjelenésével, miközben még a Pentium kapacitását se használták ki teljesen a játékfejlesztők. Hirtelen sokat estek a memóriaárak, és megjelentek a 3D gyorsító kártyák is.

Biztos vagyok benne, ezek a tényezők hozzájárultak ahhoz a bummhoz, ami elhozta a 90'-es évek második felére jellemző játék-kánaánt.

Ami az indie játékokat illeti, azért tudtak megjelenni a 2000-res évek közepén egyre nagyobb tömegben véleményem szerint, mivel épp az AAA játékok általános sikertelensége és ezzel járó felszabaduló felhasználói rés kitermelte az egy-két fős fejlesztői "csapatok" játékait. Ez a csapásvonal ami mai napig virágzik, és időközben kiteszi a játékipar nagyobb hányadát.

(#23) tescodr válasza Lenry (#14) üzenetére


tescodr
tag

Pont nem a technikai oldalról közelítettem a dolgot.Az hogy cső lövölde attól még nagyon jó játék.Ezzel a gondolatmenettel minden mai játék tök jó mert nem csőben mész.Most újra elő vettem a PS2 es medal of honor frontline-t és a pcs airborn-t hiába az airborn szabadsága ha hangulatában sehol sincs a nagy elődhöz képest mikor hollandiában jársz szinte érezni azt a nehéz párás csapadékos levegőt ami valóban uralkodott ott.De említhetném a híres omaha beach-es jelenetet.Manapság nem nagyon tudnék ilyeneket felsorolni az új játékok közül ami ennyire tud atmoszférát teremteni.Witcher 3 kivétel ott tényleg jó volt a hangulat és a grafika is,igen sokan tanulhatnának a Lengyel barátainktól! És mielőtt valaki félre értené régen is voltak rossz játékok,csak más volt az arány, régen 10 játékból 6 jó volt és 4 rossz manapság ez az arány megfordult. :F

DBob: igazad van bár annyit hozzá tennék hogy az indie piac is azért erősödött meg mert felnőtt egy olyan generáció ami látta mire van igény régen ezeket mod/demo csapatoknak hívták,csak egy új fejlesztői réteg keletkezett ebből, ami ma indie néven fut.A nagy fejlesztőcégek manapság ipari mennyiségben tolják a játékokat úgy,hogy csak is a profit lebeg a szemük előtt.Egy jó indie cég ezzel szemben olyan fejlesztőkből áll akik maguk is a játékos közösség szerves részét képezik,és profitot is szeretnének termelni.Számomra a második szimpatikusabb hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lenry válasza tescodr (#23) üzenetére


Lenry
félisten

régen 10 játékból 6 jó volt és 4 rossz manapság ez az arány megfordult.

nagyon kíváncsi lennék, hogy ezt mire alapozod?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) cskamacska válasza tescodr (#23) üzenetére


cskamacska
addikt

A legkonzekvensebb magyarázat az, hogy meg tetszett öregedni. :P

Én csak csendben kuncogok a 30 körüliek "bezzegazénidőmbenmindenjobbvót" bőgő posztjain havi pár alkalommal. :) Szerintem tessék ezt megbeszélni a Tomcatbéláék 40+ scene-haxor korosztályával, akik még mindig 64k-ban kódolnak, és leteszik a nagyesküt, hogy márpedig a golden age of computer gaming az ő C64-Amigás fiatal korukra esett. ;]

Én magam a Graviteam Tactics Mius-Front-hoz hasonló wargamét még véletlenül sem találtam volna az "aranykorban"(legyen az 1980-tól 2000-ig bárhol ;) ), nekem nagyon is megfelel a mai felhozatal, köszönöm. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#26) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nem a játékok voltak jobbak régen, hanem TE változtál meg. Felnőttél, idősebb lettél, megváltozott a gondolkodásmódod.

Ugyanúgy voltak "régen" iszonyatosan tré szar játékok, ahogyan ma is vannak agyeldobós, őrülten jó és élvezetes programok. (Plusz a grafika sem minden, lásd az egyre népszerűbb indie alkotásokat)

szerk:

Volt tavaly erről egy cikkem, ott nagyjából leírták az emberek a lényeget hozzászólásokban. [link]

"Térjünk vissza egy kicsit a cikk címére: Régen minden jobb volt? Véleményem szerint nem. Egész egyszerűen mások voltak az igények, valamint a játékos társadalom is megváltozott, ehhez pedig szükség volt arra, hogy maguk a játékok is megváltozzanak. Hol előnyére, hol hátrányára."

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#27) Hintalow


Hintalow
senior tag

Régen minden ugyanolyan volt, csak az a nosztalgia...
Ha fellapoz valaki egy 90' évek végi vagy 2000' évek eleji játékújságot, ugyanazt fogja látni: ott is havonta kijött pár cím, ami esetleg sikert aratott és megmaradt (talán) az utókornak, a többi 8-10 játék a havi termésből, meg ment a levesbe, lévén kaki volt :)
Én abban látom a különbséget, hogy jócskán felgyorsult az információáramlás, régebben, ha nem járatott az ember szaksajtót, max az ismerősöktől tájékozódott, és azt tolta, ami volt. (közel sem a teljes kínálat) persze, hogy a nagy nevek jutottak el mindenkihez.
A stílusok is ciklikusan változtak, volt rts, kalandjáték, akciójáték stb. domináns korszak.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#28) szupermacs


szupermacs
veterán

Ha olyan játékot akarsz, ami egyszerű és sokáig leköt, akkor:
Pokemon Red (GB)
Pokemon Blue (GB)
Pokemon Crystal (GBC)
Pokemon Silver (GBC)
Pokemon Gold (GBC)
Final Fantasy 1-2 (GB)
Shadowgate Classic (GBC)
Might & Magic 6 (PC)
Might & Magic 7 (PC)
Might & Magic Dark Messiah (PC)
Heroes of Might & Magic 2 (CSAK alapjáték) (PC)
Heroes of Might & Magic 3 (Kiegekkel) (PC)
Heroes of Might & Magic 4 (Kiegekkel) (PC)
Heroes of Might & Magic 5 (Kiegekkel) (PC)
Baldur's Gate (Kieggel) (PC)
Baldur's Gate 2 (Kieggel) (PC)
Icewind Dale (Kieggel) (PC)
Icewind Dale 2 (Kieggel) (PC)
Neverwinter Nights (Kiegekkel és prémium modokkal) (PC)
Planescape Torment (PC)
Fallout (PC)
Fallout 2 (PC)
Blood (PC)
Blood 2 (PC)
Counter Strike: Condition Zero (Kampány) (PC)
FIFA '94 (PC)
Simcity 2000 (PC)
Jurassic Park: Trespasser (PC)
Jurassic Park: Operation Genesis (PC)
Max Payne (PC)
Starcraft (Kieggel) (PC)
Diablo 2 (Kieggel) (PC)
Warcraft 2-3 (Kieggel) (PC)
Tony Hawk's Pro Skater 2-3-4 (PS2)
Tony Hawk's Underground 1-2 (PS2)
Tony Hawks Pro Skater HD (PC)
Star Wars Battlefront (PC)
Star Wars Battlefront 2 (PC)
Star Wars Jedi Knight 2 Jedi Outcast (PC)
Star Wars Jedi Knight 2 Jedi Academy (PC)
Star Wars Force Unleashed (PC)
Star Wars Force Unleashed 2 (PC)
Batman Arkham Asylum (PC)
Batman Arkham City (PC)
Torchlight (PC)
Torchlight 2 (PC)
Sacred (PC)
Sacred 2 (PC)
Sacred 3 (PC)
Lego Racers (PC)
Lego Jurassic Park (PC)
Lego The Lord Of The Rings (PC)
Prey (PC)

Most így ennyi jutott eszembe, de a Steam könyvtáramban van még pár játék, amit érdemes tolni. Jópár órányi élményt fognak ezek szerezni.
Egyébként nem mondom, hogy régen jobbak voltak a játékok. Én a PS1 korszakból nagyon sokat megutáltam az ocsmány grafika miatt. Akkoriban is inkább a SNES és NES játékok jöttek be jobban, illetve a GameBoy.

(#26) orichalcos: ,,(Plusz a grafika sem minden, lásd az egyre népszerűbb indie alkotásokat)"

A független fejlesztésű (utálom kimondani és leírni, hogy indie) játékok nagyon rétegjátékok szerintem. Én akárhányat próbáltam, mindig elment a kedvem percek alatt. Egyszerűek, nem túl összetettek és a sztorijuk nem fogott meg. Nagyon nagy hájpot kapott a LIMBO, Undertale, stb. Nekem ezek egy forintot sem érnek. Nem hiszem, hogy ezek annyira népszerűek lennének, ha teljes árú játékként adnák ki őket. Így is kevesebbet hallani róluk a játékosoktól, mint a komolyabb címekről. Nem csoda.

[ Szerkesztve ]

(#29) futo001 válasza szupermacs (#28) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Limbo az egyik kedvencem :D Van hangulata, még ha kicsit sajátos is. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30) Heavyrain válasza futo001 (#29) üzenetére


Heavyrain
őstag

Akkor próbáld ki a fejlesztők új játékát az INSIDE-ot is. :K

[ Szerkesztve ]

(#31) futo001 válasza Heavyrain (#30) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ígéretes, köszönöm a tippet! :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#32) #81556480


#81556480
törölt tag

Véletlenül erre is van egy belga szám :D [link]

bezzeg régen tömör volt a kifli
bezzeg régen a csajoknak nem volt f*szuk
bezzeg régen nem volt lyuk az égen
bezzeg régen fiatalabb voltam, a csajom is sokkal fiatalabb volt :D

(#33) Heavyrain válasza szupermacs (#28) üzenetére


Heavyrain
őstag

-A független fejlesztésű (utálom kimondani és leírni, hogy indie) játékok nagyon rétegjátékok szerintem

Pár sikeresebb indie játék és a megvásárolt példányok száma (CSAK Steamen) a SteamSpy szerint:

Terraria --- 7,527,179
Don't Starve Together --- 4,521,721
Rust --- 4,065,550
LIMBO --- 3,740,362
Chivalry: Medieval Warfare --- 3,705,433
Don't Starve --- 3,403,822
Torchlight II --- 3,180,277
Amnesia: The Dark Descent --- 3,121,945
The Binding of Isaac --- 2,834,131
Trine 2: Complete Story --- 2,509,118
FTL: Faster Than Light --- 2,470,347

Viszonyításképpen pár AAA:

BioShock: Infinite --- 4,386,372
Tomb Raider --- 4,140,647
BioShock --- 3,485,206
Fallout 4 --- 3,383,563
Hitman: Absolution -- 2,870,981
Far Cry 3 --- 2,809,157
Dishonored --- 2,536,362
Far Cry 4 --- 716,916
Fallout 3 --- 717,090
The Evil Within --- 441,152
HITMAN (2016) --- 232,976

-Egyszerűek, nem túl összetettek és a sztorijuk nem fogott meg

Akkor rossz játékokkal játszottál. ayo blogján elég jó összefoglaló van arról, hogy melyik indie játékokat érdemes kipróbálni:

50 legjobb indie játék:
1.rész
2.rész
3.rész
4.rész
5.rész
6.rész

[ Szerkesztve ]

(#34) oriic válasza futo001 (#31) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hajaj, nem tudod még mire vállalkoztál. :D

Live-Die-Respawn

(#35) Vladi válasza Lenry (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Witcher 3, ez ilyen középkori sztalker? :D

Ma nagyon sok játék van, azok között relatíve kevés a jó. Régen kevés volt, ugyan ennyi jóval, tehát nagyobb arányban. :K

Meghát akkor sok ötlet új volt. Most kijön egy fps... naés? Amikor kijött az első pár fps. NA! Az igen. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) tescodr


tescodr
tag

Átolvasgattam az eddig összegyűlt hozzászólásokat,sok érdekes dolgot leírtatok és szeretnék ezekre reagálni.A mai játékokkal is szívesen játszom pont hogy nem a retro érzés miatt veszem elő a régebbi játékokat hanem az atmoszféra miatt amit teremteni tudtak.Úgy érzem a mai játékok legtöbbje mindent megad csak ez a hangulat teremtés veszik el.Természetesen ma is vannak kivételek pl: Witcher 3,Battlefield Bad company széria,Blizzar Játékok,néhány kiváló indie Cím (Bastion/Transistor),Half Life széria,Bioshock széria de akár a Team Fortress-t és az Overwatch-ot is ide sorolhatnám.
Aztán ott a másik oldal ahol ezek totálisan elvesztek ettől függetlenül jó játékok lehetnek de nem maradnak emlékezetesek: Cod/Battlefield,Mobák,Need For Speed részek...
Az hogy egy játék mivel teremt hangulatot az megint egy következő kérdés számomra a zene például ami régen az akció szerint változott és sajnos manapság sokszor elveszik, és vagy valami elektronikus katyvasz van helyette,vagy még az sem.
De kérdezem én aki játszott például a Medal of Honor-ral ki ne emlékezne az omaha beach-es jelenetre?
Vagy a Half-Life-ban a nihiliant elleni küzdelemre vagy G-man-re?
A modern játékokban ezek valahogy kimaradnak, persze van agymásba folyó akció orgia (COD)
Totális vérengzés (Doom/Mortal Kombat)
De valahogy semmi nem marad emlékezetes (khm...új NFS széria)
De vannak nagy megújulók is: Forza Horizon 3,új God of War, remélhetőleg a Battlefield 1 amik azért némi bizalommal töltenek el.De hansúlyozom ez szigorúan magánvélemény, nekem leginkább a már említett atmoszférateremtés és az új ötletek hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#37) tescodr


tescodr
tag

érdekesség képen bedobálok ide 2 listát nézzük meg melyik évben jöttek ki egyedibb,emlékezetesebb játékok pc fronton:

2003:
Half-Life 2
Unreal Tournament 2004
World of Warcraft
Rome: Total War
The Sims 2
Far Cry
Doom 3
Sid Meier's Pirates!
Call of Duty: United Offensive
EverQuest II
Need for Speed: Underground 2
Prince of Persia: Warrior Within
Medal of Honor: Pacific Assault
Syberia II
Painkiller

2013:
BioShock Infinite
Fez
Dota 2
Guacamelee! Gold Edition
Starcraft II: Heart of the Swarm
Saints Row IV
Metro: Last Light
Battlefield 4
Path of Exile
Rocksmith 2014 Edition
Tomb Raider
DmC: Devil May Cry
Assassin's Creed IV: Black Flag
The Stanley Parable
Spelunky

nekem az első lista jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#38) Lenry válasza tescodr (#37) üzenetére


Lenry
félisten

egyrészt: a 2003-as listádon szereplő játékok nagyrésze 2004-ben jött ki

másrészt: ezzel most az égvilágon semmit nem bizonyítottál

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) cskamacska válasza Vladi (#35) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ma nagyon sok játék van, azok között relatíve kevés a jó. Régen kevés volt, ugyan ennyi jóval, tehát nagyobb arányban."

És honnan jönnek ezek az arányok? :U

Én 98 és kb 2007 között vettem rendszeresen PC játék lapokat, PC-X(->GameStar), PC Guru(+Guru Gamer, Gamer), 576KByte, talán 576 Konzolt is sikerült egyszer, meg még rakás kisebb lapot aminek a nevére sem emlékszem. Ezek a nagyobb címekről beszámoltak, a kisebb címekről pedig nagyjából képet lehetett kapni, ha több lapot vett az ember..
Gondoltam ezt mindaddig, míg otthon is nem lett internyet, és az utamba kerülő első SMSWEB-es warez oldal új játékok listájában a tucat új cím közül, ami naponta megjelent ott, alig ismertem fel párat. :U
És meglepő módon nem a Planescape Torment, Starcraft, meg a The Longest Journey folytatásaival volt tele, hanem zs kategóriás Beachhead 2000 és Chicken Shooter klónokkal. :P

Hintalow-nak adok igazat, egyszerűen sem régen, sem most nem látunk rá a teljes piacra, nem is lehet. Hiába szerettem én is a Sudden Strike, majd a Blitzkrieg stratégia sorozatot, megvettem és játszottam a "hivatalos" részeikkel és kiegészítőikkel, mikor később MobyGames-en böngésztem, majd random ruszki webshopokba tévedtem, nagyon gyorsan kiderült, hogy ruszki-ukrán-fin-lengyel-stb belpiacra a nálunk megjelent verziók háromszorosát-négyszeresét adták ki nem hivatalos folytatások, random kiegészítők, és kipofozott fizetős modok formájában. :Y

Na most lehet Jim Sterling Youtube csatornáján szörnyülködve azt mondani, hogy soha nem látott szemét mennyiség jön ki napjainkban, de a nyári vásár alkalmából kb fél-egy óra alatt 40 új játékot mutatott be nekem a Steam Discovery Que szolgáltatása amiről fogalmam sem volt hogy létezik, de elraktam a ténylegkéne mappába megfigyelésre, hogy zakcióban megvegyem őket. :R

Ennyire borzasztóan rettenet kevés ma az értékelhető játék. :D Ésbezzegazénidőmben, amikor csak a zújságok fizetett politikai hirdetés rovatából tájékozódtam, és a boltok arcomba tolt polcairól választottam a drága AAA játékokat, na bezzeg akkor milyen jó volt. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#40) Realradical válasza kraftxld (#10) üzenetére


Realradical
őstag

Pontosan! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41) szupermacs válasza Heavyrain (#33) üzenetére


szupermacs
veterán

Nézhetjük az eladásokat Steamen, de értelemszerűen többen fognak megvásárolni egy pár dolláros/eurós játékot, mert azt kisebb eséllyel fogják letorrentezni az ára miatt, mint egy AAA címet.
De egy szó, mint 100: én nem vagyok oda értük. Terraria megvan nekem is telefonra, de ha kétszer indítottam el, sokat mondok. LIMBO is megvan, bezsebeltem ingyenesen (gondolom ez sokat dobott a statisztikán), de az sem jött be. Torchlight 2 viszont kivétel, abban van a legtöbb játékidőm Steamen.
Nem szórakoztatnak az ilyenek. Nem az én műfajom az indie. Kivéve a fentebb említett 1 játékot. De ugye azt is olyan emberek készítették, akik már letettek egy komoly játékot az asztalra, az emberek elé.

(#42) tescodr válasza cskamacska (#39) üzenetére


tescodr
tag

Igen és hány valóban kiemelendő játék van a Steames listán amik kivételes alkotások? Ideig óráig szórakoztatóak de vagy hamar vége van,vagy unalomba fulladnak.Ez persze szubjektív én a Pokémon Go-t sem tartom semmibe még is millióan imádják.De egy rendes tartalmas AAA játék sehol a láthatáron (kivéve 1-2 cím) ami SZÁMOMRA annyira kiemelendő lenne.De mondom még bizakodok a talán eljövendő Half-Life 3 ban,vagy egy új tisztességes quake részre várva.

[ Szerkesztve ]

(#43) cskamacska válasza tescodr (#42) üzenetére


cskamacska
addikt

Mondom én hogy kiégtél, öreg csont. :D :P

Objektíven szemlélve a dolgot, egy Wasteland nem volt jobb mint a Fallout, az pedig nem volt jobb mint a mostani Wasteland 2(mondjuk a Fallout 2-t, a New Vegast, mint a Black Isle/Obsidian történetközpontú jobbjait kiemelném, de ez is egyéni preferencia, a barangoláspártiak a Bethesda féle sima F3-ra és a mostani F4-re esküsznek, nincs igazából rossz rész, mind drága AAA játéknak készült, csak mások voltak a prioritások), mégis az éppen aktuális korosztály az épp aktuálisat tartja legjobbnak és megismételhetetlen tökélynek.. ;)

Aztán mire fel? Azon túl, hogy 30 éve az ember még kinyomta a százat, meg az asszony pincsije is szebben kacsintott.. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#44) bigobert


bigobert
tag

Régen minden új volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.