Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ellia


Ellia
addikt

Az enyém el van dobozolva kis 965-ös. Lazán ment 4 Ghz és tényleg túl élt mindent! Főleg az elhajlott processzor lábakat amiket nagyító alatt görbítettem vissza körzőheggyel... Ne nekérdezzétek... :D

(#2) d@vee válasza Ellia (#1) üzenetére


d@vee
őstag

A láb hajtogatással nekem is van tapasztalatom :D Mikor a lábak jó 30-40%-a el volt hajolva, mert egy doboz alján pihent évekig és hirtelen kellett egy proci :D

Ja

(#3) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Én nagyon sokáig AM3-aztam, utána nekem egy Intelt sikerült összehajtogatnom. Fél köbméternyi AM3 gépet szereltem össze és tartottam karban magamnak, családtagoknak, közben megszoktam merre kell berakni a procit. Aztán valamikor össze kellett raknom egy régi S478-as Intelt és sehogy sem akart a helyére cuppanni a proci. Mire rájöttem, hogy nem arra, hanem amarra, addigra már össze volt kuszálódva egy-két láb. :D

(#4) tescodr


tescodr
tag

Szerencsére nálam lábas probléma sosem merült fel,mindig gyengéd voltam vele :D :DDD
Húzni sem húztam csak egyszer próbára akkor 3.8 ig jutottam vele.Aztán vissza raktam alapra :)
Remélem még sokáig fogja szolgálni az új gazdiját :R

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egyszerű.
Felrakod az apróra mondván gémer gép, mindent visz maxon csak nagyobbra akarod cserélni.
Ahogy látom mostanában ez a divat. :D

(#6) tescodr válasza juliabrilke (#5) üzenetére


tescodr
tag

Már felraktam,reálisan leírtam mit tud,milyen alkatrészek vannak benne és már vitték is (alaplap,proci,hűtő,ram,vga).MOst még igyekszem kiszorítani a maradék pénzt a fizuból az új hardverre.1050TI már megvan még 15 pénz kell és jön az új gép :D :B

(#7) Dr. Romano válasza d@vee (#2) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát az nekem is.
~3 éve rendelkem jófogásról egy Phenom II X4 965-öt és egy Asus M5A99X EVO R2.0-át gyanúsan olcsón 22k-ért.

Mikor megérkezett a cucc az alaplap dobozában a proci szabadon mozgott össze vissza, el lehet képzelni hogy néztek ki a lábak (szerintem már azelőtt ilyen volt mielőtt fel lett adva az utazás az csak plusz...)
2 óra és egy bankkártya segítségével sikerült nagyjából valami egyenes formát adni neki (szerencsére egyik sem tört le), de a foglalatba így is csak némi finom "kalapálás" segítette bele. Azóta is fszán megy, húgom gépe lett :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egyébként a G4560-ről semmi értelme 7600k-ra váltani. Megérirádobni a pluszt a 7700k-ra és kimaxoltad a platformot (sajnos) :(

Egyébként is jön a kávé, lehet érdemes lenne várni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

10k-ért búcsúztam az én PhenomII x4 procimtól nem rég. Ment 3.6GHz-et egy brutál nagy hűtővel, de ME:Andromeda alatt így is mindegyik magja 70-80%-on ment, szóval alig bírta már szusszal... :D

Én mondjuk egy 8 magos FX procira váltottam, ma már nem igen adnék pénzt saját célra mindössze 4 magos prociért. Ezzel elleszek addig, amíg beolcsósodnak a Ryzen 1500/1600xyz procik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Tavaly év végén váltottam le én is az enyémet, akkor i5 4460-ra és B85-ös lapra. A 750 Ti akkor még maradt egy darabig.
Jó volt a Phenom de már ideje volt mennie, ráadásul az enyém nem ment 4-4,2Ghz-et mint sok jobb példány, csak 3,8-at, 2,6-os CPU NB-vel és 1600-as CL9-es RAM-okkal.

Jó a G4560, de utána jobban jársz ha valami jó áron kínált i7-est pattintasz a helyére! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) tescodr válasza Redneck (#10) üzenetére


tescodr
tag

Sajnos az enyém sem ment 3.8 nal többet nem is kisérleteztem vele ment alapórajelen.Es kész.igen g4560 után majd kerül bele valami jobbféle i5 vagy i7 addigra úgy is csúsznak le az árak
még hisz nyakunkon egy újabb platformváltás a piaci verseny miatt ami valószínűleg a ryzen miatt következik be hamarosan.

(#12) Redneck válasza tescodr (#11) üzenetére


Redneck
veterán

A G4560 nagyon jó áron megy, jól sikerült. Jelen állás szerint azonban valószínűleg most hagynám az Intelt és valami jó kis 8/16-os Ryzent vennék.

Szerk:
Azért mert nem ment többet, még nem vettem vissza. :N Így is érezhetően jobb volt mint gyárin. A három órajel tuningja azért gyorsított rajta rendesen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) tescodr válasza Redneck (#12) üzenetére


tescodr
tag

Igen,jó áron.Max megint váltok ha annyira le esik a ryzen ára.

(#14) Oliverda válasza tescodr (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Az aprón szokott lenni 50 körül Ryzen 5 1600, szerintem ennyiért best buy.

Másrészt most már mindenképpen érdemes megvárni a 8000-es sorozatú Core procikat, elvileg jövő héten már bemutatják őket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.