Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

Ez igen! Nem semmi elemzés :D

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok hozzá! :C Nem gondoltam volna, hogy ennyit lehet írni egy elemlámpáról....

(#3) nikilauda


nikilauda
senior tag

Kedvet kaptam vasarolni egyet.
Jo teszt lett, grat.

(#4) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Nagyon jó teszt, gratula! :R Még ilyet, jöhet a Varta/Rayovac Indestructible 3C. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5) morcosharcos válasza csasaKKP (#4) üzenetére


morcosharcos
tag

Varta Ind. 2aa jön kövinek, megígértem egy kedves fórumtársnak.
Azt követheti egy varta 3c, ha akarjátok.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#6) morcosharcos válasza Apika (#2) üzenetére


morcosharcos
tag

A poén az, hogy próbáltam szűkösen, tényszerűen fogalmazni, szóvirágok nélkül.... ;)
Itt egy-egy cikk elolvasásakor néha majd' kifolyik a szemem, olyan sok hasznos-haszontalan infót közölnek az írók egy-egy elemlámpáról, akkutípusról, vagy épp "okos" töltőről.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#7) aram01


aram01
nagyúr

:D
ez igen

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) kekegsm


kekegsm
őstag

Egy ilyet is tesztelhetnél:
http://www.varta-consumer.com/hu-HU/Products/Flashlights/Power-Line/LED-Solar-Light.aspx#LED-Solar-Light

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#9) direwolf


direwolf
őstag

Jó lett a cikk, érthető, lényegre törő. Lehetne kicsit több a konkrét összehasonlítás.
Nincs véletlenül egy Cree XM-L T6-os lámpád tesztalanynak? Kíváncsi lennék az 1000 lumenes marketingfényerő hogy viszonyul ehhez?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#10) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

bár lumenre jelentősen gyengébb, mégis, árban ugyanez a szint, és a manuális kvdarálóm mellett a tekerés szuperképességemet ez is naon jól hasznosítja.. :DDD

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#11) keopsz válasza keopsz (#10) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

aha. nabazmeg. :DDD

írtam ezt az előbbi hszt, és közben tekergettem ezt a vartát, vesztemre. botránykotvány - mutatom! :O :O :O :O

cantante di sampietrini

(#12) keopsz válasza keopsz (#11) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

pfff, jól kitekertem magammal.. :W :W ;]

cantante di sampietrini

(#13) morcosharcos válasza keopsz (#11) üzenetére


morcosharcos
tag

Az nem semmi :(
(Egy szaki most elgondolkodna, hogy a kiálló két csavarra hogyan tudna előfúrással ráütni egy keményfa darabot, hogy működjön a cucc)

Emberek, vartából csak Indestructible-t! Komolyan, tudom hogy csábítóan hangzik a "sosem kell tölteni" "környezetkímélő" meg stb. marketingrizsa, de ezek az elemlámpák a közelében nincsenek egy minőségi eszköznek. Üzemidőről meg: nem nagyon van olyan modern, powerled-del szerelt elemlámpa, ami nem bírná ki egy értelmesebb "Medium" fokozaton 3-4-5-6 óráig alkáli elemekkel, 10-20 lumenes "Low"-on, ami pedig még mindig erősebb fényt ad, mint akár a legerősebb hajtókaros vagy napelemes lámpák, 10-20-40-70 órákban kell gondolkodni. Egy szett elemmel.

Ha kikerül az Indestructible 2aa cikk (jövőhét elején megírom), abból le lehet majd szűrni, hogy olcsón is lehet nagyon magas minőségű elemlámpát vásárolni. Konkrétan jelenleg a legtartósabb elemlámpák a piacon, aminek megvan az oka (kicsit csaltak a tervezésnél :) ), mikor kijött, azonnal vettem is egyet, emlékszem egészen ledöbbentem, mennyire egyben van a cucc. Akkoriban a Fenix gyártó lámpáit tartottam abszolút etalonnak -sok szempontból még most is- , de a Fenix strapalámpák (TK35, TK40) elbújhatnak mellette összeszerelésben, anyagvastagságban. Egyszerűen már nevetségesen erősre tervezték az általános felhasználáshoz :)

A tesztben egyébként kölcsönlámpát használok majd, ennek az az oka, hogy az enyém már egy éve elhagytam, valahol Istállós-kő környékén pihenget egy szett eneloop akkuval :O Ha valaki megtalálja/megtalálta esetleg, egy normális áron még vissza is vásárolom tőle, bár az akkuknak szerintem "betett" a hőingadozás.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#14) morcosharcos válasza direwolf (#9) üzenetére


morcosharcos
tag

XM-L T6 nem rossz, de maga a led nem tud 1000 lument leadni. Ez jellemzően a kínai márkátlan lámpákon látható marketingszöveg. Rosszabb esetben overdrive-olják, ami azzal jár, hogy néhány óra/nap használat után kuka(addig viszont elérheti az 1000 lument, még többet is).

Amint látod, a skálázásnál max 2000 miliamperes áramerősséget folyatnak át rajta, ennél magasabb értéken "kiégne", tönkremenne. Ja, és ne zavarjon meg a minimum szó a lumenous flux előtt, ez csupán annyit jelent, hogy a gyártó által garantált led-en mért kilépő fény ennyi kell legyen.

Ennek ellenére egy viszonylag új fejlesztés (drága is, mint a fene, pláne hogy speckó csillag kell alá), és már tapasztaltam, hogy azért jóval fényesebb, mint az XP széria gyakoribb darabjai, mint pl. ami a Tesco lámpában is van. A CREE az XM-L családot keresőfényszórókba tervezte alapvetően.

Ha akarod, -és lesz időm rá- jövő hónapban valamikor hozatok egy XM-L T6-os lámpát tesztre, és megsasoljuk. Sanszos, hogy "márkátlan kínait" tudok szerezni, ami nem gáz annyira, mert ha jól össze van rakva, akkor ugyanazt tudja lényegében, mint a márkásabb társa. Csak a kiírt lumenértéket nem szabad elhinni :)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#15) aram01 válasza keopsz (#11) üzenetére


aram01
nagyúr

túl markos vagy ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) jézusom


jézusom
addikt

Köszönjük! Még ilyet! :R A maglite mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

(#17) Zotwoo


Zotwoo
tag

Ngyon jó kis cikk. Úgy érzem, Te egy szakadott is tudnál írni a Tesco elemlámpáról :-)

Zotwoo

(#18) KillHates


KillHates
nagyúr

Nekem (is) komoly elemlámpa-fíliám van! :D Ezért különösen tetszett a cikk, köszönöm szépen! :R

(helyileg merre laksz?)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) zoli03 válasza morcosharcos (#14) üzenetére


zoli03
őstag

XM-L-nek hivatalosan 3A-t lehet adni, nem 2-t. Ez benne van az általad linkelt pdf-ben. De ha túlhajtod, akkor se lesz semmi baja, 4A-n se fog meghalni pár nap alatt. De nem érdemes, mert a fényereje alig nő, a fogyasztásnövekedéshez képest jelentéktelen, de ahogy melegszik, az a kevés plusz fényerő is le fog csökkenni.
Drágának egyáltalán nem drága, U3-at már 7 USD-ért lehet kapni. T6-ot nem néztem, de biztos olcsóbb még 1-2 USD-dal.

(#20) morcosharcos válasza zoli03 (#19) üzenetére


morcosharcos
tag

Beépítéssel együtt az XM-L ledek -például a T6- egyike sem jön ki 7 dollárból. Már csak azért sem, mert kell hozzá a gyári beépítőcsillag, ami lényegesen drágább mint a led maga. Erre céloztam.

Túlhajtani pedig nem szerencsés a led fényforrásokat, még akkor sem, ha tesztelted, és pár napnál tovább bírta. Egy szérián belüli példányok sem biztos, hogy hasonlóan fognak viselkedni, egyik túlél akár 4 ampert is, a másik nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#21) morcosharcos válasza zoli03 (#19) üzenetére


morcosharcos
tag

Már nem fértem bele a szerkesztésbe: "....hivatalosan 3A-t lehet adni..." <-- jogos, kikerestem a linkemről, elírtam.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#22) golyani válasza morcosharcos (#13) üzenetére


golyani
addikt

ilyen vartam van nekem is csak 3AAA-s. mondjuk én belemaszekoltam egy 18650-es li-ion cellát:D.

(#23) zoli03 válasza morcosharcos (#20) üzenetére


zoli03
őstag

(#24) morcosharcos válasza jézusom (#16) üzenetére


morcosharcos
tag

Maglite 2D LED elemlámpa 13000 huf környékén kapható. Ennyiért sokkal jobb alternatívák vannak, hacsak nem pont a D cella a lényeg választásnál, mert akkor megérheti az árát. Jelenleg a Maglite 2D-t Luxeon Rebel leddel gyártják, ami annyira nem fényes -ha jól emlékszem, a gyártó 110 lumen körüli értéket ad meg- viszont a Rebel színhőmérséklete nekem nagyon bejön.Ha olyat akarsz, mielőtt megveszed mindenesetre próbáld majd ki, hogy bejön, vagy sem.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#25) morcosharcos válasza zoli03 (#23) üzenetére


morcosharcos
tag

Hát ha nem knockoff, akkor nagyon jó, mert ITT csak a led 6,99 ojró.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#26) zoli03 válasza morcosharcos (#25) üzenetére


zoli03
őstag

Teljesen megbízható hely, már én is rendeltem innen. De szinte mindegyik kínai webshopban megkapod maximum 7USD körül, szinte bármilyen csillagon (11,5mm, 14mm, 16mm, 20mm, 25 mm).

(#27) morcosharcos válasza zoli03 (#26) üzenetére


morcosharcos
tag

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem :)
Örülök, hogyha ebben a témában járatos emberekkel cserélhetek eszmét.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#28) direwolf válasza morcosharcos (#20) üzenetére


direwolf
őstag

Az a helyzet, hogy van egy ilyenem :B Az 1600 lm-el már vásárláskor tisztában voltam, hogy kamu, hiszen a gyári adatok is 1000 környékéről szólnak 3A-en.
Még Karácsony előtt jött meg, csak nincs mivel összehasonlítanom. Illetve van két Maglite AA Solitaire a családban, de hát az nem ez a kategória. Azért kérdeztem, mert nekem sem tűnik 1000 lm-nek a fénye. Frankón világít, de egy konkrét összehasonlítás lenne az igazi.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#29) keopsz válasza direwolf (#28) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

tud annyit a t6, csak nem úúúgy! ;)

ezklassz! :C

2200+? :DDD ..és csak 300 ojró?! :P

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#30) keopsz válasza morcosharcos (#13) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

ááh, ezek ilyen fos 1mm-es csavarok, és kiállnak kb. fél centit, aki ezt így rá merte fogatni a műanyag kurblira, az se tanult fizikát.. :O

cantante di sampietrini

(#31) aram01 válasza keopsz (#29) üzenetére


aram01
nagyúr

300 euro? szinte ingyen van

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) chatran válasza keopsz (#11) üzenetére


chatran
őstag

Ez melyik típusú a cserélhető akkus (a shell akcióban ez volt) vagy a régebbi?

(#33) keopsz válasza chatran (#32) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

cserélhető akkus..

cantante di sampietrini

(#34) morcosharcos válasza direwolf (#28) üzenetére


morcosharcos
tag

Tök jogos a kérdésed/kérésed, talán rá tudom tenni a mancsom nyáron egy Nite-Eye 30-asra. Azzal összevethetjük, ha gondolod. Annak van 1000 lumen módja (Strobe - Off - Low(1 LED, 60lm/55 hrs) - Medium(2 LEDs, 300lm/12 hrs) - High(3 LEDs, 1000lm/3 hrs) - Turbo(2000lm/2 hrs). Majd rádírok priviben, ha aktuális lesz.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#35) direwolf válasza morcosharcos (#34) üzenetére


direwolf
őstag

Tenkjú! :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#36) schawo


schawo
titán

Ez szép kerek lett :C

(#30) keopsz
Vagy pedig nagyon is tudta, mit csinál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Lewzke


Lewzke
őstag

Azt hitem már kapcsolási rajz is lesz. :DD
Nem semmi teszt. :C

(#38) lapa


lapa
veterán

lett egy ilyen lámpeszem. nem tudom lett-e írva, de annyi negatívumot megemlítenék, hogy eléggé csúszik. lehet érdemes lenne befogatni egy esztergába és kicsi hornyokat marni bele.

(#39) Ygg válasza pschio (#1) üzenetére


Ygg
senior tag

Besz@rás..
Tesco-s elemlámpa:).
Jó kis koppintás.
De a cikk nagyon korrekt, gratulálok!

(#40) morcosharcos válasza lapa (#38) üzenetére


morcosharcos
tag

Húzz rá a testre egy méretre vágott kerékpárbelsőt. D-s Maglite-oknál gyakran csináljuk. Annyi van utána vele, hogy évente-kétévente cserélni kell mert elérik a gumi. Ha nagyon "tight" megjelenést akarsz, vékonyabb belsőt szerezz mint a lámpa keresztmetszete, és melegítsd rá.
Esztergával szerintem semmiképp nem érdemes összebarmolni, bár bizonyára meg lehet szépen is csinálni.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#41) djdaniel


djdaniel
senior tag

Grat a cikkhez!

Hétvégén megyek a tesco-ba beszerzek egy ilyet :C

(#42) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Nekem egy ilyet


hozott a postás tegnap (nem pont ezt de ugyanilyet, 2300magyatpénzért), kicsit sokkoló volt az élmény, hogy a szomszéd házak falánál simán olvasni lehet a fényénél "tele" állásban :)

Nem vagyok lumen-szakértő, de ezek az irdatlan értékek nem a fokuszálással jönnek ki? Maga a led tud standard körülmények között (semmi reflektor) mondjuk 700lm-t, de ezt fokuszálva kisebb területre kijöhet nagyobb érték is (gondolom én a fotós ismereteim alapján, ahol a zoomolható rendszervakuk kulcsszáma 24mm-es zoomállásban mondjuk GN20 100mm-re zoomolt vakufejnél meg GN58)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.