Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A tervezet sajnos nem lett nem lett rövid

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát szerintetek az elektronikus számla könnyen hamisítható, de a blokk megfelelő?

na ne már. az elektronikus számla gyors hamisítása az a matematikai nobel díjnak megfelelő Fields medált fogja kapni nulla idő alatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

örvendetes kezdeményezés, személy szerint köszönöm!

Egy-két gondolat:

ad1./ honnan tudhatom laikus vevőként, hogy mit kell tartalmaznia a teljes csomagnak?

ad2./ minden "forgalomképes" win-hez tartozik matrica? Az a tény, hogy már fel volt ragasztva, az már kizárja az értékesíthetőséget?

ad4./ honnan ismerhetem fel az ilyen szoftvert?

Általánosságban, ha követem ezt a sillabuszt, akkor jó eséllyel jogtiszta szoftver boldog tulajdonosa leszek?

Üdv,
ZP

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

A megjegyzés "a" pontját hogyan fogjátok ellenőrizni, betartatni? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) nonsen5e válasza Polllen (#4) üzenetére


nonsen5e
addikt

Minden opcionál ott van, hogy számlával vagy blokkal.
Gondolom én.
Az eladó:
(i) nem mutat számlát - NOGO
(ii) mutat számlát és rajta van a g2a/ebay logo - NOGO
(iii) mutat számlát és nincs rajta tiltott anyag - GO

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#6) Polllen válasza nonsen5e (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

De minden opciónál ez kiváltható magánszemély esetén adás-vételi szerződéssel. Lehet rosszul értelmezem, de ez így csak egy szép elv lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) nonsen5e válasza Polllen (#6) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azt se csinál úgyse soha senki.
Lehet ennek is valami jogi háttere van, mint, hogy az összes torrentoldal is kírja, hogy ők nem támogatják a lopást, és mindent csak a userek tesznek fel, és azt is csak személyes biztonsági másolat céljából, meg az 1:100000000 mellékhatásként a halál feltüntetése a C-vitaminon, stb...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) Polllen válasza nonsen5e (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Gondolom, hogy valaminek a megfeleléséhez kell, csak én nem szeretem azokat a szabályokat, amiket nem lehet betartatni, mert csak a szabálykövetőknek okoz kellemetlenséget.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Mister_X válasza Polllen (#8) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gondolom sok jelentés zúdult be átvert userektől, hogy a kulcs deaktív/lejárt/felhasznált volt.

Mondjuk én eddig csak egyszer vettem egy Steam kulcsot áron alul, ott még számlát is állított ki nekem a fórumtárs :Y Persze 0%-os volt, nem is mélyedtem bele, de annyira nem is lényeges. Beaktiváltam és kész, mindenki boldog volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10) bencze válasza nonsen5e (#7) üzenetére


bencze
senior tag

Én csináltam már többször. Nem is szoftver volt. Igazából úgy lenne a korrekt mindenre, főleg ha nem aprópénzről van szó.

Az elektronikus számla kivételt azért nem értem mert manapság egyre többször - érthetően - azt kap az ember a netes vásárlásaira. Ezzel az erővel az "eredeti" papír számla is lehet hamis. Én igazából 10e fölött a kötelező adásvételit is üdvözölném, végülis nem rakétatudomány, lehet formanyomtatványt találni hozzá. Extra 5 perc.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Nem okoskodásként de ez szerintem ilyen egyszerű
Az Enduser Licencű termékek az EULA-ák értelmében nem minden esetben értékesíthetőek tovább... ugyanis ezt az engedélyezést vagy tiltást is tartalmazzák.

Példák:

Rovio Eula:
SOFTWARE LICENSE. Subject to this EULA and its terms and conditions, Rovio hereby grants you a non-exclusive, non-transferable, non-sublicensable, limited right and license to use one copy of the Software for your personal non-commercial use for gameplay on a single computer or gaming unit, unless otherwise specified in the Software documentation. The rights granted herein are subject to your compliance with this EULA. The Software is being licensed to you and you hereby acknowledge that no title or ownership in the Software is being transferred or assigned and this EULA is not to be construed as a sale of any rights in the Software.

LICENSZSZERZDÉS. Figyelemmel a jelen EULA és annak feltételeit, Rovio ezennel nem kizárólagos, nem átruházható, nem továbbadható, korlátozott jogot és engedélyt, hogy az egyik példányt a szoftver az Ön személyes, nem kereskedelmi felhasználás játékmenet egyetlen számítógépen vagy utcagyerek egység, kivéve, ha másként nem, a szoftver dokumentációját. Az itt biztosított jogokat vannak kitéve a termék megfelel e EULA. A szoftver használata engedélyezett, és Ön tudomásul veszi, hogy nincs cím vagy tulajdonjogot a Szoftverrel kerül vagy kijelölt és az EULA nem kell értelmezni, hogy az eladás bármilyen szoftverrel kapcsolatos jogait.

Microsoft Windows 10 EULA:
2/c pontja:
c. Korlátozások. A gyártó vagy a telepítő és a Microsoft fenntart minden olyan jogot (például a szellemi tulajdon védelméről szóló jogszabályok által biztosított jogokat), amelyet a jelen szerződésben kifejezetten nem ad át Önnek. A jelen licenc például nem ad jogot Önnek a következőkre, így Ön nem teheti a következőket:

(i) nem használhatja vagy virtualizálhatja a szoftver szolgáltatásait önállóan;

(ii) nem teheti közzé, nem másolhatja le (a megengedett biztonsági másolat kivételével), nem adhatja kölcsönbe, bérbe vagy tartós bérletbe a szoftvert;

(iii) nem ruházhatja át a szoftvert (kivéve a jelen szerződés által megengedett módon); blabla...

tehát ez is érdemes lenne belefoglalni a szabályzatba hogy csak adható tovább/ruházható át ha az EULA engedi, ellenkező esetben Licenc szerződés szegés következik be

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#11) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Win10 EULA folyt.

4. Átruházás. A jelen szakasz rendelkezései nem alkalmazandók, ha Ön a szoftvert Németországban vagy a (aka.ms/transfer*) webhelyen felsorolt országok valamelyikében fogyasztóként szerezte be; ebben az esetben a szoftver harmadik félre történő bármely átruházására és használati jogára az alkalmazandó jogszabályok vonatkoznak.
b. Önálló szoftver. Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más eszközére is, feltéve, hogy (i) Ön a szoftver első licencelt felhasználója, és (ii) az új felhasználó elfogadja a jelen szerződés feltételeit. Az átvitelhez felhasználhatja a biztonsági másolat megengedett példányát, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új eszközre, a korábbi eszközről mindig el kell távolítania a szoftvert. A szoftvert nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg eszközök között.

13/d
(iii) Kereskedelmi forgalomba nem hozható („NFR”). A „Kereskedelmi forgalomba nem hozható” („Not For Resale” vagy „NFR”) jelöléssel ellátott szoftvert Ön nem értékesítheti.

*Magyarország:
Az alábbi információ a Windows operációs rendszer Szoftverlicenc-szerződésének kiegészítése arra a Windows-példányra vonatkozóan, amelyet az eszköz gyártójától, a szoftver telepítőjétől, vagy a Microsofttól szerzett be.
4. bekezdés Átvitel. A licencfeltételek e bekezdésében hivatkozott listán további országok nem szerepelnek.
12.c bekezdés Európai Unió. A licencfeltételek e bekezdésében hivatkozott listán nem szerepelnek országok.
12/c. Európai Unió. Az alábbi 13.d(i) szakasz oktatási célú használatra vonatkozó korlátozásai nem alkalmazandók a következő webhelyen felsorolt joghatósági területeken: (aka.ms/academicuse).

12.e bekezdés Egyéb régiók. A licencfeltételek e bekezdésében hivatkozott listán további régiók nem szerepelnek.
12/e. Egyéb térségek. A regionális változatok aktuális listája a (aka.ms/variations) webhelyen található.

A fentiektől eltérő esetekben a Windows operációs rendszer Szoftverlicenc-szerződésének vonatkozó feltételei érvényesek Önre.

az átruházás és eladás nem ugyan az... szerintem :) eladni/bérbeadni pénzért, átruházni ingyen...gondolom egy 40-50ezres szoftvertől nem válna meg senki ingyen...

ezt jobban meg kell vizsgálni, tervezetnek persze oké... de erre fel kell hívni a figyelmet hogy nem minden szoftver értékesíthető tovább... mondjuk úgy a fizetősök 99,5% nem...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13) st3v3np3t3r válasza ZP67 (#3) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ad1: az esetek 99%-ban jár hozzá x karakteres kódsor amivel telepíthető egy adott eredeti szoftver(itt megjegyezném hogy akadnak kritikus esetek hogy a boltban vásárolt eredeti szoftvert a saját telepítője nem eredetinek látja, sajnos 1-2szer futottam már bele ilyenbe, ilyenkor a 72órás cseregarancia érvényes természetesen a vásárlás helyén számlával igazolva, az eladó köteles ellenőrizni,cserélni és ha okosabb, akkor kiadás után helyben jó volna újra ellenőrizni hogy a szoftver jó-e...)

ad2: a boltban vásárolt minden windowshoz tartozik egy hologrammos csíkkal ellátott matrica,ami tartalmazza a telepítő aktiváló kódot. A boltban vásárolt windows nem értékesíthető tovább tudtommal, csak ami előtelepített egy számítógépen, géppel együtt tovább értékesíthető szerintem... az online vásárolt szériaszámokat sem lehet továbbértékesíteni!

ad4: az eredeti szoftverek általában kopásmentes vagy hologrammos lemezek(pl windows vagy office). ha valaki verbatin vagy tdk írott lemezt próbál rádsózni, az tuti nem eredeti :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14) kenwood


kenwood
veterán

a G2a ketes forrasnak szamit ?
En eddig komolyan azt hittem,hogy a legnagyobb legalis masodlagos beszerzesi forras.

Egyebkent lassan valaki rendet rakhatna a szoftveres piacon. Regen vettel egy jatekot tizezer forinter,vegigvitted,eladtad hetert,es vetted a kovetkezo.
Mostmeg kifizetsz 15 ezret, vegigvisszed,aztan dobhatod ki a kukaba,mert raragasztottak az accountodra. Ha mondjuk 5k lenne az accountos valtozat,es 10 a dobozos,ami eladhato hasznaltan,az ok. Ami most folyik az felhaborito rablas.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15) DeFranco válasza kenwood (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az a 10 ezer most nem 15 lenne és a játékok sem annyiból készülnek mint anno. valami olyasmire lehetne készülni mint a win esetében, van egy box meg egy "oem" változat, az "oem" 15 a box 30. melyiket vennéd meg?

régen egy trabant is 40 ezer forint volt, de ne legyen ilyen régi példa, egy g astra (classic II) 2 millió. most mennyi egy hasonló kategóriás autó? érted...

(#16) kenwood válasza DeFranco (#15) üzenetére


kenwood
veterán

Ezek az ervek nem igazan eletkepesek.
A konzolos jatekok tovabbra cserelhetoek,es nem lettek dragabbak,mint regen.

Egyszeruen csak 100 ml-re csokkent az 500mles joghurt,es a doboz (plusz az ar) ugyanakkora maradt.

Az "oem" szoftver hasznaltan 0 ftot er,igy nyilvan megvennem akar dupla aron is a dobozost,ha csak egyszer szeretnem vegigvinni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Frankó, de hogyan fogjátok ellenőrizni az adásvételi megírását?
Illetve akkor ugye a hardvereknél is ez lesz a szabály (számla, adásvételi, stb.)?

(#11) st3v3np3t3r
Tudtommal a használt, nem VL-es szoftverkulcsok, szoftverlicencek jogtisztán továbbértékesíthetők az EU 2009/24/EK irányelve, valamint az Európai Bíróság 2012-es C-128/11. határozata alapján.

Lásd még: EU: eladható a használt szoftverlicenc (HWSW)
"Az ítélet expliciten megfogalmazza azt is, hogy a szerzői jog tulajdonosa a felhasználói licencfeltételek között nem kötheti ki a licenc továbbadhatóságának tilalmát, az EU-s jog egyszerűen az ilyen kitételeket felülírja. A Bíróság szerint a használt szoftver újraeladásával a készítő nem esik el jogos bevételétől - azt már az első vásárlótól megkapta."
Ennek függvényében az, hogy az EULA mit ír, legfeljebb érdekes, de nem mérvadó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#18) Dilikutya


Dilikutya
félisten

4000 Ft-os Windows 10 Pro mind el fog tűnni, úgy érzem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Dilikutya válasza AxBattler (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván az EULA alacsonyabb szintű szabályozás, mint egy jogszabály vagy EB határozat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) macilaci78 válasza Polllen (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor fogd fel úgy, hogy a HA mossa kezeit, mentesül a felelősség alól.

bambano: elektronikus számlaképet megcsinálod mondjuk Word-ben valamilyen kamu Bt néven, kp-s számla, meg 3k-ért csináltatsz egy bélyegzőt, vagy csak pdf-ként elmented.
A papír alapú számlatömböt elvileg csak cégadatok igazolásával lehet vásárolni és a számlatömbben lévő sorszámokat az eladók hozzárendelik a vásárlóhoz és havi szinten lejelentik a NAV-nak. Visszakereshető, hogy az adott sorszámú számla mely adóalanyhoz tartozik valójában.

RiosGépház: az elektronikus aláíráshoz egy know how logout bejegyzés hasznos lenne. Ugyanígy ha van ingyenes adatbázis, ahol a számlakibocsátó neve, székhelye, adószáma ellenőrizhető.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

bambano:

tehát szerintetek az elektronikus számla könnyen hamisítható, de a blokk megfelelő?
Nem az elektronikusan aláírt, hanem a pusztán elektronikus formában kiküldött számlákra gondoltunk, amelynek manipulálásához egy editort könnyű megnyitni, de blokknyomtatója keveseknek van otthon.
Sajnos van tapasztalatunk abban, hogy mit szoktak hamisítani és mit nem.

ZP67
honnan tudhatom laikus vevőként, hogy mit kell tartalmaznia a teljes csomagnak?
Megkérdezed a gyártót.

minden "forgalomképes" win-hez tartozik matrica? Az a tény, hogy már fel volt ragasztva, az már kizárja az értékesíthetőséget?
Ha az EU-ban volt az első értékesítése egy "matricás" terméknek, akkor az az EU bírósági ítéletei szerint továbbértékesíthető.

Általánosságban, ha követem ezt a sillabuszt, akkor jó eséllyel jogtiszta szoftver boldog tulajdonosa leszek?
Minden hamisítható, de jobb eséllyel lesz tiszta a piac illetve legalább azonosíthatóbb a csaló.

Pollen
A megjegyzés "a" pontját hogyan fogjátok ellenőrizni, betartatni? :F
Egyszer minden kiderül.

De minden opciónál ez kiváltható magánszemély esetén adás-vételi szerződéssel.
Aki nagyban hamisít, az mindig le fog bukni és rendkívül kellemetlen lesz a vége ennyi okirat hamisítással. Nem fogja megérni.

bencze
Ezzel az erővel az "eredeti" papír számla is lehet hamis.
Offline hamisítani még mindig nehezebb mint Photoshopolni és az emberek is sokkal inkább érzik hamisításnak mint a virtuálisat, könnyebben belemennek.

st3v3np3t3r
Lásd amit ZP67-nek írtam.

kenwood
a G2a ketes forrasnak szamit ?
Részünkről igen, sok a gond vele. Hogy ki mit vesz onnan és meddig tudja használni, az az ő dolga, de itt ne árulja senki.

AxBattler
Frankó, de hogyan fogjátok ellenőrizni az adásvételi megírását?
Megjegyzés b pont, az adásvételi szerződés 2 példányban készül, szóval vagy van mindkét félnek vagy az egyik hamisított egyet.

[ Szerkesztve ]

(#22) kenwood válasza Kalandor (#21) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi.
En annyira megbiztam a siteban,hogy mar a buyer protectionert sem fizettem kulon.
Esetleg van valami linked,ami koruljarja a g2a problemas reszeit ?

Talan 3 jatekot vettem ott,nem vagyok G2a szakerto
Szerintem nem csak en hittem eddig,hogy egy ott vasarolni egy tobbezer pozitiv ertekelessel biro eladotol 99.9% os biztonsagot jelent.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#23) ribizly válasza Dilikutya (#18) üzenetére


ribizly
veterán

Mondjuk a mostani kulcs árusok 99%-a már az allkeyshop.com-ról fellelhető kulcsokat árulja.
Azok a kulcsok most akkor tulajdonképpen milyen kategóriába tartoznak?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24) Kalandor válasza ribizly (#23) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"és hasonló oldalak" kategóriájában ez is benne van, senki se hiheti, hogy 6 euróért majd jogtiszta Windows 10-re tesz szert. De ha kell, majd listát készítünk.

(#25) ribizly válasza Kalandor (#24) üzenetére


ribizly
veterán

Ebben nem értek egyet.
Miért ne lehetne jogtiszta egy kulcs csak azért, mert olcsó?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#26) aginor


aginor
addikt

Meglátásom szerint ezen szabályok jó része nem, vagy ésszerű keretek között nem ellenőrizhető, emiatt csak arra jó, hogy a PH mossa kezeit az esetleges visszaélések miatt. Ezt megértem és arra viszont teljesen megfelel, mégha komolyabb rációt nem is látok a dologban.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#27) Dilikutya válasza ribizly (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért, mert egy jogtiszta Windows 10 Pro kb. 50 ezer Ft itthon boltban, a Microsofttól véve még drágább, bár a bolti lehet, hogy OEM. Itt meg 4000 Ft-ért van kulcs, és még haszna is van rajta az illetőnek. Szerinted hogy lehetséges? MSDN kulcsok szoktak lenni ezek többnyire. El ne higgye már senki, hogy a friss reges user tizedáron tud legális Windows-t adni. Ilyen nincs.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) ribizly válasza aginor (#26) üzenetére


ribizly
veterán

Egyet kell sajnos értenem.

@(#27) Dilikutya
Én még mindig azt mondom, hogy attól, hogy attól még, hogy valami akár irreálisan olcsó, még nem feltétlenül nem jogtiszta! Erre nem lehet alapozni semmit!
Értem én, hogy nem adhatná tovább az MSDN-es kulcsot senki, meg azt is értem, hogy az újraárúsítása egy nagy számban történő vásárlásból visszamaradt kulcsoknak is jogi akadályai lennének. De ettől még "ránézésre" nem mondhatja rá senki sem, hogy nem jogtiszta kulcsot árul, "mert olcsó"!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#29) Kalandor válasza aginor (#26) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem a mi felelősségünkről szól, sem eddig sem ezután sem lesz semmilyen felelősségünk az itt árult termékek felől.

Ha valaki szerint termékek előéletének jobb ellenőrizhetősége és az eladók probléma esetén történő jobb beazonosíthatósága az tényleg nem szolgálja az emberek érdekét, azzal nem tudok mit kezdeni.

(#30) AxBattler válasza Kalandor (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

"Megjegyzés b pont, az adásvételi szerződés 2 példányban készül, szóval vagy van mindkét félnek vagy az egyik hamisított egyet."
Világos. És akkor az egyik fél szkennelve küld nektek egyet, hitelesítés gyanánt?
Ráadásul ez utólagos kontroll, ettől még ugyanúgy mehet a csalás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#31) Kalandor válasza AxBattler (#30) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem akarunk adatkezeléssel foglalkozni. Ezek a plusz biztosítékok a vevő érdekét szolgálják, ő kérje. Ha nem kapja meg, akkor viszont az eladótól elköszönünk.

(#32) st3v3np3t3r válasza AxBattler (#17) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez a határozat csak az online megvásárolt termékkulcsokra vonatkozik, a boltban vásároltakra nem,a cím is eléggé érthető... "internetről letöltött programjának"... a lemezes kiadásokra ez nem vonatkozik...ez annak jó aki media creaton toolal letölti a win10et, a windows storeban meg vesz hozzá termékkulcsot...

amúgy meg az eu milyen jogon szabja meg pl egy usa székhelyű vállalatnak hogy miként értékesítheti a saját termékét? semmi köze hozzá... ha doogee árulhat malwarekkel fertőzött telefonokat az eu-n belül, akkor nincs miről beszélni...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#33) kenwood


kenwood
veterán

"amúgy meg az eu milyen jogon szabja meg pl egy usa székhelyű vállalatnak hogy miként értékesítheti a saját termékét?"

Ez most ugye nem komoly kerdes?

Ennyi erovel a magyar allam milyen alapon tiltja meg egy holland tulajdonu cafe shopnak,hogy itthon fuvet aruljon ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) aginor válasza Kalandor (#29) üzenetére


aginor
addikt

Olyan szabályokat hoztok, ami nem ellenőrizhető és Te magad is leírod, hogy "Nem akarunk adatkezeléssel foglalkozni", így minden továbbra is az üzletelő feleken múlik, ahogy eddig. Továbbra sem látom ezen szabályok értelmét a jelen formában, de meggyőzhető vagyok, hogyha elmagyarázod, hogy a követhetetlen és emiatt nyitván csak esetlegesen betartott paragrafusoktól miért fog kitisztulni a piac. Kontroll és szankció nélkül minden az önkéntes jogkövetésen múlik.
Félre ne érts, nem támogatom a seftes kereskedelmet, és nem vagyok a szabályok ellen sem, de szerintem aki korábban vásárolt szoftvert és akarta, az lekövethette az eladót és írt róla papírt is (ahogy én is tettem a Windowsom vásárlásakor). A másik oldala a dolognak, hogy aki nagyon olcsón akar vásárolni, az úgyis megtalálja a forrást rá és akkor már inkább egy ilyen önellenőrző közegben tegye, mint kint a nagyvilágban..

Meglátásom szerint hasznosabb lenne/lett volna írni egy gyik-ot, a szoftverek jogtiszta és szabályos adás-vételéhez mintsem látszat intézkedéseket hozni, de ez csak az én szubjektív véleményem, nem reprezentatív.

st3v3np3t3r: kicsit le vagy tévedve. Nem azt szabja meg, hogy hogyan értékesítheti a termékeit, hanem azt, hogy az ő gazdasági fennhatósága alatt hogyan értékesítheti, ezt hívjuk területi hatálynak. A BTK (vagy PTK, tök mindegy) sem azt mondja, hogy valami tilos, hanem azt, hogy az a Magyar köztársaság területén tilos (vagy miként engedélyezett), tehát nem érdekli, hogy a fennhatósági területén kívül mit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#35) Kalandor válasza aginor (#34) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

így minden továbbra is az üzletelő feleken múlik, ahogy eddig.
Eddig nem kellett azonosítani sem a terméket sem az eladót. Ha a vevőnek kellett, pattogott akkor vagy kapott valamit vagy vett mástól.
Ezentúl ha ezek nem teljesülnek automatikusan és kérés nélkül, akkor az eladót kitiltjuk (ha nem pótolja gyorsan).

Nem értem, hogy mi nem érthető ezen.

[ Szerkesztve ]

(#36) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Teljesen hivatalosan használt adásvételkor is illetné 3% szerzői jogdíj a kibocsájtót. Legalább is festmények/hanglemezeknél stb így működik.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37) andris1602


andris1602
aktív tag

Az ügylet megkönnyítése érdekében nem lehetne egy olyan lehetőséget biztosítani a hirdetők/vásárlók felé, hogy egy szerződés-mintát közzétesz az oldal, aminek a használatát javasolja szoftver értékesítés esetén?

Egyrészt, így csak egyszer kellene egy jó szerződést megírni, a feleknek nem kéne jogi segítségért ügyvédhez fordulnia, másrészt, mivel tudom, hogy drága az ügyvéd, senki sem menne ezért szakemberhez, az adásvételi szerződések olyanok lennének, hogy utána adott esetben semmilyen jogi eljáráshoz nem lehet(ne) őket felhasználni.

Esetleg működhetne egy olyan formában, hogy az eladó és a vevő kitöltenek egy formanyomtatványt itt a hardveraprón, majd az abból generált szerződést mindketten kinyomtatják, és a személyes találkozáskor aláírják?

(#38) Kalandor válasza andris1602 (#37) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jogi okokból erre nincs lehetőség.

(#39) aginor válasza Kalandor (#35) üzenetére


aginor
addikt

De eddig is kellett, csak nem a PH szabályzata szerint, mert a jogtiszta szoftver egyik előfeltétele az igazolt vásárlás, vagy tévedek?
"Ha a vevőnek kellett, pattogott akkor vagy kapott valamit vagy vett mástól" - kb. most is ez lesz, csak most majd jól kitiltathatja az eladót, ha valami nem tetszik a tisztelt vevőnek.
Ha a vevő nem kér semmit és nem is kap semmit, akkor nem változott semmi. Tehát, ugyanúgy a feleken múlik a tiszta üzlet. Ugyanakkor az is felmerül, hogy ha valaki bepanaszol egy eladót, akkor annak milyen lehetősége van védeni magát. Nem tartotok attól, hogy túl sok erőforrást emészt majd fel a folyamatos bíráskodás?

Gondolom az a koncepció ezen szabályozás mögött, hogy a simlisek beijednek a szabályoktól és elmennek máshova, ha nem akarnak papírt hamisítani a portékához. Ez még be is jöhet, bár aki elszántabb, az majd hamis papírokkal megoldja az adásvételit.

Üdvözülendő, hogy próbáltok valami tenni az ügyben, és szerintem az egész közösség nevében köszönöm, a figyelmességet, de jelenleg nem hiszek ebben a rendszerben és több aggályos pontja is van a dolognak.
Ilyesmit terveztek a hardverekkel kapcsolatban is bevezetni? Csak mert ott is sok a simlis, aki papírok nélkül értékesít.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#40) kenwood válasza Kalandor (#38) üzenetére


kenwood
veterán

Elkepzelhetetlennek tartom,hogy jogilag problemas legyen egy adas-veteli sablont letolthetove tenni,vagy egy blogpost vegere linket rakni a neten talalhato sokszaz egyikere.
Azert megsem ingatlan,vagy hasadoanyag kereskedelemrol van szo,hanem egy sima szoftver.

Jogilag max az lehet necces,ha kotelezove tesztek egy sajat adas-veteli formatumot.
De valoszinuleg meg az sem.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41) Kalandor válasza aginor (#39) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

kb. most is ez lesz, csak most majd jól kitiltathatja az eladót, ha valami nem tetszik a tisztelt vevőnek.
Nem akkor, ha nem tetszik valami, hanem akkor, ha nem adott papírt.

Ha a vevő nem kér semmit és nem is kap semmit, akkor nem változott semmi.
A hamis számlával vagy blokkal a hatóságok miatt nem lehet játszani. Szerződést pedig az eladónak adnia kell majd, márpedig a szerződés két fél aláírásával lesz teljes. Ha a vevő nem akar szerződést kötni, akkor nem vásárol.

Ez még be is jöhet, bár aki elszántabb, az majd hamis papírokkal megoldja az adásvételit.
Mint már írtam: Aki nagyban hamisít, az mindig le fog bukni és rendkívül kellemetlen lesz a vége ennyi okirat hamisítással. Nem fogja megérni.

(#42) Chaser válasza Kalandor (#21) üzenetére


Chaser
titán

elektronikust tényleg könnyebb moddolni, de céginfo alapján lekérdezhető valós-e a kibocsátó avagy sem, és ha valós akkor is lehet fake számla, onnantól csak annyit lehet tenni jegyzék alapján kikeresni a céget és felhívni, biztos ők számláztak-e
de még így is lehet fake ( :
én pl biztos már nem vennék elő számlatömböt mert valahol kitalálják, hogy az kell, sokkal nehezebb könyvelni és nyilvántartani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) AxBattler válasza Kalandor (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Legyen így. Kíváncsi leszek, hogyan válik be.

(#32) st3v3np3t3r
Ezt most teljesen komolyan kérdezed?
Az EU határain belül az EU szabályai érvényesek, ami kötelező érvényű minden szereplő számára, székhelytől függetlenül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#44) Dilikutya válasza ribizly (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az olcsó az, ha az 50 ezres szoftvert 35-ért adod. Ha 4-ért, az nem egyszerűen irreálisan olcsó. Az eladó is szerezte valahonnan, és még haszna is van rajta. Közvetlen a Microsoftól nem vehette, apróhirdetős sefter nem fog ilyen kedvezményt kapni, nagy cégek több ezres rendelésnél sem ennyiért veszik. Ilyen nincs. Azok nem legális licencek. Volt, amikor ilyen hirdetőnél rá is kérdeztem, és meg akart győzni, hogy az MSDN kulcsot neki szabad értékesítenie, amit nyilván ő is úgy vett. Amit ha saját jogon kapott, akkor sem adhat tovább.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) kymera válasza Mister_X (#9) üzenetére


kymera
senior tag

Ha AAM-es kategóriába tartozik a vállalkozása akkor ez teljesen legális.

[ Szerkesztve ]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#46) Tikakukac válasza ribizly (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt én sem értem, hogy ha ez lehet szopó, akkor az aprós árakhoz képest is negyedárú, bios lockos notikat/random bármit árusító újonc kolléga makogós háttérrel miért nem.

De ezt nem tiszt eldöntenem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) Dilikutya válasza Tikakukac (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az ugyanúgy gyanús. De ha még be is ismeri az eladó, hogy MSDN-es a kulcs, akkor nincs is kérdés. Olyan nem létezik, hogy valami tizedébe kerül a piaci árnak, és olyan se, hogy valaki aláígér jócskán az aprós áraknak, ha foglalkozik eladással, és minden kóser. A tegnap regisztrált SefterBéla nevű újonc nem fog neked 2500 Ft-os beszerzési áron Windows 10 Pro-hoz jutni hivatalos forrásból.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Tikakukac válasza Dilikutya (#47) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó anyám erről mennyit tudnék beszélni. De ez nem az a hely, csak gondoltam felvetem, ha már az ártatlanság vélelme eddig a joker volt, akkor most miért nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) Lauda


Lauda
félisten

Szep csak ertelmet nem latom. Szerintem teljesen felesleges olyan szabalyokat hozni, amit ugysem tud a szabalyt hozo sem betartatni sem ellenorizni.

Eladok egy szoftvert, az elado azt mondja nem adtam oda a szamlat. En azt mondom odaadtam. Ki is hazudik sosem deritheto ki.

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza macilaci78 (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

itt az az alapvető probléma, hogy valakik összekeverik az elektronikus rendszer segítségével kiállított hagyományos számlát az elektronikus számlával.

amikor kapsz pdf-ben egy számlát, és semmi más nincs a pdf-ben, csak egy számlakép, az nem elektronikus számla, az számítógépes rendszer segítségével kiállított hagyományos számla, ami aláírás és bélyegző nélkül is hiteles (egyébként sem kötelező bélyegző a vállalkozásokhoz).

amikor igazi elektronikus számlát kapsz, ott egy xml-ben legyártották a számlát, azt ellátták egy kellően magas hitelességű időbélyeggel és egy szintén kellően magas hitelességű elektronikus aláírással. ezt gyakran kiegészítik az xml nyomtatható verziójával is, ami nem számít az elektronikus számla részének. amennyiben nincs edi szerződésed, akkor ezt az egészet összecsomagolják egy pdf-nek nevezett konténerformátumba, és ezt kapod meg. ha van edi-d, akkor csak az aláírt xml jön át. (vicc, de ha az elektronikus számlát kinyomtatod, az nem érvényes.)

tehát az eredeti állítás helyesen az, hogy az elektronikus rendszer segítségével kiállított számla hamisítható, ellenben az elektronikus számla hamisítása körülbelül azonos bonyolultságú, mint a nagy számok prímfaktorizációjának matematikai problémája. ez utóbbit ha tényleg megoldod, azért bizony jár a nobel díj matekos verziója.

(már csak a kekeckedésért jegyzem meg, hogy innen is látszik, hogy amikor jogász alkot informatikával kapcsolatos jogszabályt, mekkora marhaságokat tudnak kitalálni.)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.