Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

Csak nekem látszik nagyon hasonlónak a TerraMaster és a Cooler Master logó így első pillantásra? :DDD

(#2) Raymond


Raymond
félisten

Ez egy lassan 2 eves termek, valami akcio van ra hogy most lett egy teszt?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) arn


arn
félisten

nasnal magat a hwreszt sokkal olcsobban osszerakod, mint pl egy synology. a swes koritest fizeted meg ilyenkor. epithetsz sokkal erosebb nast pl egy node hazba aztan mehet ra freenas, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) macilaci78 válasza Cythyel (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A menüben én a Zyxelre ismertem rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ennyiert mar boven lehet olyan nas-t venni, aminek legalabb van neve. Nem tudom ki lehet a celcsoport, de mindent (ahogy kinez, a logo, az anyag, a ceg) osszevetve max teleshopba tudom elkepzleni, ott viszont nehez lesz a nagymutert rabeszelni, hogy erre dobja ki a nyugdijat.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

"a kétfiókos kínálatban több QNAP és Synology modellt is találunk akár jóval alacsonyabb áron."

Ez így egy jól hangzó mondat, csak éppen a szezont a fazonnal kategória. Synologynál 218+ és 718+ az, ahol már nem ARMos proci van a házban 2bay esetén, igaz az 1-1 J3355/J3455, nem J1800. A DS218+ pedig 110k, a 718+ pedig olyan 145k körül van idehaza.

Mondjuk Syno esetén sem a hardver a drága, hanem a szoftver és a support.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

Kész NAS-ból a támogatás miatt most is csak nagy márkából választanék. Ez is lehet jó, de én félnék tőle, hogy az esetleges szívások miatt végül drága lenne.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Túl sok jó szájízt nem ad, hogy már a logo is teljesen copy. És ilyenre bízzam az adataimat? Kösz, inkább nem. 😂

(#9) CactuS válasza hemaka (#8) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Most miért, +1 másolat mindig jól jön, nem? ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#10) hemaka válasza CactuS (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ingyen felhő, cool. 😂😂😂

(#11) SunMount3r válasza CactuS (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is kérdezni akartam, hogy akkor melyek lennének azok a konkrét típusok, amik már a nyugodtan ajánlható kategóriába esnek ezektől a gyártóktól "jóval alacsonyabb áron". Mert ahogy én tudom, árban nem épp ott kezdőnek ezek...

(#12) Duck663


Duck663
őstag

Inkább egy Synology. Csak az a gond velük, hogy az x86 procival szerelt, sok lemezesek már nagyon-nagyon drágák, a memória is könnyen elfogy és hát azért CPU fronton is erősíthetne a Synology, mert a CPU kraft is gyorsan elfogy. (Synology DS216+II)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) Etele007 válasza CactuS (#6) üzenetére


Etele007
újonc

Tényleg nem egy ARMos proci van benne, ez jóval erősebb. Ráadásul úgy néz ki, hogy rá lehet tenni az XPEnology-t. Ha igaz, akkor máris kezd érdekes lenni.

(#14) F34R válasza arn (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

Es gyakorlatilag nincs szoftveres limitacio, mert a valasztas szabadon megvan.

(#15) Solten válasza Cythyel (#1) üzenetére


Solten
addikt

Meg mielott elolvastam a cikket, atfutott az agyamon hogy huh, a cooler master mar nas-t is piacra dob, cool, de meg a logot is csaknem koppintottak...

Draga, regi hardver, noname. No thanks.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#16) gbors


gbors
nagyúr

Ki ennek a cuccnak célcsoportja? Hasonló hardverrel pl. AsusTor 3102T van ennyiért, van bármi indok arra, hogy ezt vegyem helyette?

NAS teszteknél érdemes lenne többet írni a szolgáltatásokról, lehetőség szerint a nagy gyártók tudásának kontextusában. A hardver- és a sebességadatok nem nagyon adnak el egy ilyet, láthatóan a jóval gyengébb hardverrel ellátott Zyxel NAS 542-vel szemben sem meggyőző az előnye - max. sebsségben nem is lehet az Ethernet maitt, a kis file-ok terén meg gondolom maga a HDD limitál. Estetleg torrentet lenne érdemes mérni, annak van differenciáló ereje.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17) SunMount3r válasza gbors (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Neked van a NAS 542-vel személyes tapasztalatod a magbízhatósága terén? A NAS-os Topic-ban volt akinek gondja lett vele (azt hiszem épp a torrent sebesség és az a közbeni egyéb használat). Más véleményt meg nem is nagyon találni róla errefelé, valamiért csak keveseknek van.

(#18) Astroboy


Astroboy
őstag

A weblapjuk szerint 16 éve jelen vannak az adattárolásban, biztos megnyerték a védjegy-pert a Cooler Masterrel szemben, ha ilyen logóval megjelenhettek a piacon. ;]

(#19) Dave™ válasza Astroboy (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ők sem tudták leírni a terabyte-ot.

(#20) #72042496 válasza Dave™ (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy csak nem abból ered a nevük. Egyébként itt én is terabyte-ra asszociálok róla, és zavar, hogy két r-rel van.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dave™ válasza #72042496 (#20) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, biztosan Föld mesterek.

(#22) gbors válasza SunMount3r (#17) üzenetére


gbors
nagyúr

Csak az írás/olvasás sebességre utaltam, mert ez volt a tesztben, amúgy csak annyit tudok az 542-ről, hogy egy relatíve jóárú négylemezes, közepesen gyenge hardverrel.
A torrent melletti sebességesés egy adott terhelésig OS-probléma, utána meg kvázi elkerülhetetlen. Ha a torrent a hangsúlyos, akkor nem jó irány ARM-et venni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23) SunMount3r válasza #72042496 (#20) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem meg ambiciózus név. Ők fogják gyártani az első terraformázó gépeket a Mars kolonizálásához is. (He-he).

(#24) #72042496 válasza Dave™ (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ami lehet, hogy Kínában meg marha jól hangzik és maradt a név. Vagy akár más miatt is hívhatják így.

[ Szerkesztve ]

(#25) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ennyiért van Qnap 2 lemezes, lehet ARM CPUval szerelve.
Szerintem nem roszabb, mint ez. Egy ilyen '15-'16-ban megjelent modell szerintem alázza ezt, lévén van HDMI, távirányító, IP kamera felvevő képesség, második LAN, sok USB.

TS-251 Ehhez nincs távránga, de van HDMI, meg 2 LAN, meg 2 USB3 és 2 USB2. Quick Copy gomb, ami nemcsak a csatlakoztatott cuccot másolja FEL a NASra, hanem a NAS-t is LE tudja másolni a csatlakoztatott eszközre (néha azt is kellhet). Szerintem 10el olcsóbbért (árgépen 67.000-től) ez. Nagyobb név, és pofásabb. Ráadásul Qnap - elég legyen annyi, hogy nekem egy ~10éves TS-419P+ van, és még érkezik hozzá frissítés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26) gbors válasza zetor2000 (#25) üzenetére


gbors
nagyúr

Nyilván sokkal jobb a TS251, viszont a 67k ár az valami baki, 100k körül érhető el.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) Tidus válasza zetor2000 (#25) üzenetére


Tidus
addikt

Én már sokallom is az átlag kétheti frissítést a Qnap-hoz, mivel újra kell indítani.
Bár a frissítés specifikációkat olvasva hasznosak.

(#28) Timer


Timer
veterán

Én a magam részéről mindig, mindenkinek QNAP-et ajánlok, mert még egyikben sem csalódtam, DE: az valami arcpirító, ahová az utóbbi másfél évben az árazásuk lépett. Nem tudom, miért kell a Syno-val ebben is konkurálni, de az azért brutális, hogy 60-70 alatt nincs épkázláb megoldásuk, még otthonra se, nemhogy SOHO környezetbe...

[ Szerkesztve ]

(#29) zetor2000 válasza gbors (#26) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az árgépen ennyi, a cég honlapján is... 67084 Ft.
https://www.microstore.hu/qnap-ts-251-89605?tracking=5a030aa887dee
https://www.argep.hu/product_2350520.html

Azt lehet, ha meg akarom rendelni, akkor jön a jajveszékelő levél, hogy most épp nincs raktáron, a nagyker meg nem adja ennyiért, bocs. Egyszer már megjártam egy Logitech egérrel, hogy 10ért adták volna azt, ami másutt 22... (MX Master 2s) Este betettem a kosárba, reggel jött a nyomorhang, hogy nincs ennyiért, mert Elb-sztuk az árat a beszállító nem adja ennyiért... vagy a készlet kifogyott.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30) zetor2000 válasza Tidus (#27) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jóaz, hidd el. Néha nem árt a restart... odahaza kibírod, hogy 10-12 percig nem megy fel a torrent :). melóban meg akkor kell, amikor a droidok hazamentek. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) zetor2000 válasza gbors (#26) üzenetére


zetor2000
senior tag

De itt van egy másik, szerintem ugyanolyan jó alternatíva, ami "a másik", szóval nem Qnap, hanem Synology, szerintem ez is jobb, mint amit a cikk említ, ennek legalább van kultusza, meg rajongói oldala, meg akármi, magyar support, ingyen 2 IP kamera licensz ésatöbbi. Árban ott van, mint a cikkben szereplő.
https://www.argep.hu/product_2423941.html

Szerintem szebb is... :)

DS216Play
Most nézem, a DS218Paly se sokkal drágább...
https://www.argep.hu/product_2555528.html

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#32) gbors válasza zetor2000 (#29) üzenetére


gbors
nagyúr

"Készlet információ: ✘ Érdeklődjön"
Szóval azt annyiért nem fogod megkapni.

(#31): a 216play és a 218play ARM CPU-val van szerelve, az megint más műfaj.

De mondjuk nem teljesen értem, mit akarsz bebizonyítani, amikor lentebb írtam, hogy nem látom, miért venné meg bárki ezt a TerraMastert.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#33) Vesa válasza arn (#3) üzenetére


Vesa
veterán

Tulajdonképpen, mitől olyan varázslatos egy Synology szoftver? Nálam 6 éve ketyeg FreeNAS a saját építésű szerveremen, és azon kívül, hogy egyszer felkonfigoltam, hozzá nem nyúlok csak használom. Ennek is van webes UI-ja és tud mindent, ami otthon kell. Akkor ha jól értem, egy Syno esetén azért kell kiadni sokszoros árat, hogy a beüzemeléskor kényelmes legyen a felület? Mert nem látom át, miért kéne napi szinten egy NAS szoftverét piszkálni, hogy a szuper szoftvernek értelme legyen?

A szerverem jelenleg 6db HDD-t képes fogadni, bővítőkártyával 10-et, van benne 16GB ram, és egy 4magos Intel CPU. Mindezt nevetséges áron. Ilyen konfig egy Synology-ban súlyos százezrekbe kerülne, és tényleg nem értem, mi olyat tud nyújtani a szoftvere, ami hiányzik az életemből?

A tudomány a valóság költészete!

(#34) Timer válasza Vesa (#33) üzenetére


Timer
veterán

"hozzá nem nyúlok csak használom"

Gondolom, biztonsági frissítés nuku. Új funkciók szintén. Mobilos kliens? Beépített DynDNS? Privát cloud? VPN szerver? IP kamera? Virtualizáció? Snapshot kezelés? Valós idejű transzkódoláas? Netán HDMI kimenet, távirányító?

Persze, mondhatod, hogy ezek egyrésze otthon nem is kell, és nem is feltétlenül NAS szerepkör, de igazából itt az a lényeg, hogy out-of-the-box kapsz nagyon sok mindent, üzembiztosan, frissítve. Arról már nem is beszélve, hogy FreeNAS RAID kezelése is parádés néha, QNAP-ről még nem vesztettem adatot a RAID széthullása miatt.

(#35) MaCS_70 válasza Vesa (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindenkinek mások az igényei.

A legtöbb felhasználónak például komoly áldás az átlátható, jól használható GUI és a karbantartott, jó választékú szoftverkészlet. Ezekben a Synology nagyon jó, és a Qnap sem sokkal marad le mögötte.

Szintén nem mellékes tényező a rendszer fogyasztása. A FreeNAS-t futtató szervered mennyit fogaszt?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36) #56573440 válasza Vesa (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Akkor ha jól értem, egy Syno esetén azért kell kiadni sokszoros árat, hogy a beüzemeléskor kényelmes legyen a felület?"

Magyarázd el átlag Pistának, aki azért akar nast, hogy a képeit tárolja rajta, mert 10 évnyi archívumot bukott tegnap előtt a hülyesége miatt, hogy pl miért nem látja a plex szerver pl a torrent kliens által letöltött file-okat, és mi az a jail. Te vagy kisebbségben a piacon az a helyzet. És valahol érthető, hiszen nem mindenkinek ez a hobbija, az élete és a kikapcsolódása.

Nézz szét a syno topikban, aztán rájössz miért fizetnek inkább emberek sokat mint hergeljék maguk a vasat. Amikor nem tudod mi a port forward, nem tudod hogy a https miért nem megy vagy egyáltalán mért van... Sőt nem is érted, hogy tovább lehet lépni a figyelmeztető szövegen hogy mégis szeretnéd látni... Csak és kizárólag default portokat használsz mert nem is tudod mi az a port és milyen színű, akkor nem tűnik kézenfekvőnek egy olyan rendszer telepítése, amiről nem is tudsz, amit ha meg is találsz nem tudsz kezelni, az alap fogalmakkal nem vagy tisztában, és 0 hivatalos szupportod van. Erre bízzál bármilyen fontos adatot, és szánj rá rengeteg időt, hogy megtanuld. Hogy? És ha tetszik ha nem ezek a userek vannak többségben, itt a ph-n is csak azokat látod, akik megtalálták az oldalt, regisztrálnak, tehát egy átlag user fölött állnak egy fokkal...

Olajat sem maga cserél mindenki, pedig még az újabb autókban sem atomfizika, de mégis kifizetik a sokszorosát a márka+-szerviznek, aztán vagy kicserélték vagy nem. Azt is meg tudnám csinálni, ahogy használtam én is freenast meg nas4freet meg omv-t is több kevesebb ideig. Aztán megváltás lett a syno. Az igényeimhez sokkal jobban és gördülékenyebben működik a dsm pl, az időm pedig többet ér, a rajta tárolt adatokról nem is beszélve mint amibe egy nas kerül. Főleg hogy xpen is van.

[ Szerkesztve ]

(#37) mepet válasza #56573440 (#36) üzenetére


mepet
addikt

Mi az az xpen?

(#38) Raymond válasza mepet (#37) üzenetére


Raymond
félisten

Synology DSM nem-Synology hardveren: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) zetor2000 válasza Vesa (#33) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kezdjük ott, hogy az 1 lemezes NAS ok is hot-swap fiókosak, és tényleg.
Ilyen fiókot nem nagyon lehet venni PCbe, ha igen, az emeli a konfig árát.
A másik, amit írtak előttem, hogy ezt bedugod a konnektorba, elolvasod a manual elejét (azaz beteszed a kerebe a merevlemezeket), bekapcsolod, megvárod amíg bebootol, és egy webes felületről macerálod, Pirike néni is megérti, olyan a felület. Emellé jár kezdetben support, ha neki mégse menne, lehet telefonálni, meg levelezni és válaszolnak.
A konfigurálása eléggé egyszerű, még a RAID tömb készítése is annyi, hogy klikk, klikk, klikk, vársz, kész.
A rendszeráttekintő bazi jó, alapból láthatod a lemezek állapotát, hőmérsékletét ésatöbbi. Ha kezd huncutkodni a lemez, szól, dob egy emailt, amit akarsz.
WEíB szerver, FTP szerver, SQL szerver, Email szerver, iTunes szerver, Torrent kliens, ingyen DNS reg (Qnapnál van) 1gombos mentés, felhőbe mentés (igaz ez fizetős, de van), IP kamerák kezelése mind olyan, hogy pár klikk, és kész. Egy átlátható, magyar nyelvű (teljesen) grafikus felületen, amihez néha súgó is van.
Mire ezeket megcsinálod, ott tartasz, hogy lehet hogy olcsóbb, de mire én már elite lettem az ismert torrent trackeren, a tied akkor fogja formázni a köteteket.
Ezeken túl van mobilra (Android, iOS és talán még Windowsos is) minden fontos funkcióhoz kliens. Azaz tudsz torrentezni a vonatról, amit meg lehet tenni akármilyen gépről -nyilván elérheted a FreeNASt is, csak ez működik, színes/szagos.
Megértem, hogy fiatal lelkes IT bubusként rajongsz ezekért, de a világ nem erről szól. A kisirodai góré elhajt a malac f...ára, ha neki valami nem elérhető. A nagyvállalati meg aztán pláne. Ezek azok a projektek, amik jók odahaza, meg arra, hogy a nagyok rárepüljenek olyan startupokra, amik ezekből jólműködő rendszert csinálnak.
A 10 lemezes hot swap fiók beszerzéséről ne nyissunk vitát... 4-5 lemezes fiókos keret akad a boltokban, van nekem is, de... zúg-zörög a lemeztől benne, a hűtése hangos. Ez meg "whisper silent", annyira hallod, mint 4 merevlemezt üzem közben. Ha nincs dolga, lepihennek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#40) zetor2000 válasza gbors (#32) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem akarok bizonyítani, csak írtam, hogy van... ha nincs, akkor is ennyiért van hirdetve. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41) zetor2000 válasza mepet (#37) üzenetére


zetor2000
senior tag

https://xpenology.org/ vagy ilyesmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42) Vesa válasza zetor2000 (#39) üzenetére


Vesa
veterán

Oké, ezt értem és teljesen megértem! De esetemben nem az "IT bubus" :) mivoltom miatt esett a választásom a saját építésre, hanem az ár miatt, mivel szükségem van minimum 6db HDD-re, és Syno esetén itt már repkednek a 4-500k-s árak, nem is túl erős hardver kíséretében. Töredék áron megoldottam, jobb, erősebb hardverrel, dual Intel LAN vezérlővel. Igaz, HotSwap nincs, de ezzel még együtt tudok élni.

A laikusok számára kínált előnyöket elfogadom, de minden más tekintetben sokkal gyengébb hardvert adnak sokszoros áron, vagyis aki egy kicsit is ért a dologhoz, annak nem éri meg. Szigorúan szubjektív véleményem szerint, hiszen összerakni a rendszert pár óra, onnantól meg pont úgy használható, mint bármi más hasonló eszköz...Adatok tárolásársa, elérésére satöbbi, észre nem venni, hogy most Syno van a háttérben vagy valami más...Vagy de, a sebességen lehet, hogy érezni, és nem a Syno javára.

Valami más kérdezte a frissítést: Természetesen ezt is lehet és kell is frissíteni...A másik a fogyasztás. Ez nem hasonlítható, mert építettből is össze lehet rakni olyat, ami 20W alatt eszik, de akkor gyakorlatilag a Syno-ban alkalmazott hardvert teszem bele. Egy erősebb nyilván többet fogyaszt, de éppen az a szép benne, hogy a rendszer teljesítmény/fogyasztás arányát is én választom meg, szabadon.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#43) CactuS válasza Vesa (#42) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Automata frissítés hogy működik nálad? Let's Encrypth? Normálisan működő képgaléria? Ha jól emlékszem még egy szimpla plexhez is mókulni kell.

Amúgy miért kell 6+ hdd?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#44) Timer válasza zetor2000 (#39) üzenetére


Timer
veterán

"Megértem, hogy fiatal lelkes IT bubusként rajongsz ezekért, de a világ nem erről szól. A kisirodai góré elhajt a malac f...ára, ha neki valami nem elérhető."

Ez mennyire igaz!

@Vesa: én kérdeztem a frissítést, és az nem elég, hogy "van". Egy klikk feltenni, vagy b*zizni kell vele? A főbb alkalmazásokhoz is jön update, vagy csak az alap rendszerre? Hidd el, én sem azért vettem már a sokadik QNAP-et cégekhez, meg a másodikat otthonra, mert nem tudok / akarok bekonfigolni egy FreeNAS-t, csak minek? A pénz sem vet fel, tehát ez sem érv. Ami miatt szeretem ezeket a cuccokat, hogy nagyon széles szolgáltatáskínálatot tesznek elérhetővé, nagyon egyszerű köntösben, nagyon stabil módon. iSCSI targetként is használom, SMB megosztásként is, levelek mentésére is, szóval elég széles a repertoár, és mindezt nagyjából 1 óra alatt pattintom össze (nem számolva a RAID építésének idejét, de az más tészta). Persze, ha 6 lemez kell, az már más tészta, de vannak külső keretek, nem feltétlenül kell gyártói, még a legegyszerűbb otthoni QNAP-en is van 2 USB 3.0 port, rádugod, pont úgy kezeli, mintha beépített tömb lenne.

Még egy apróság: szünetmentesekkel is jól működik, én egy 40 ezres Eaton-t használok alá, képes monitorozni azt is, és ugyanúgy leállni automatán, mint egy Windows, ha kritikus a delej.

(#45) #56573440 válasza CactuS (#43) üzenetére


#56573440
törölt tag

amikor utoljára játszottam freenast kézzel kellett egy .xz file-t feltolni neki és frissítette magát belőle. Azóta lehet hogy lett más. Let's is van, értem hogy jobb esetben egyszer kell megcsinálni, de nem egy next next next finish. Piwigo gondolom arra is felmegy, szóval hasonló funkció van képnézegetésre. Plex is felmegy, és annyit kell vele mókolni, mint az összes csomaggal, aminél a jail miatt matatni kell. Teljesen más kategória mint a syno, vagy bármi más késznas, nem lehet és nem is szabad összehasonlítani...

Vesa: Szerintem senki nem vitatta, hogy ha értesz valamihez, olcsóbban jössz ki ha magad csinálod. Az élet legtöbb területén ez így működik, és nem ért szerintem senkit meglepetésként. Hovatovább senki nem vitatta a home vagy soho felhasználását a freenas vagy egyéb nyílt os-eknek. Nem értem hogy miután megkaptad a válaszodat miért próbálod bizonygatni azt, amivel senki sem vitatkozott. Maga a nas otthoni felhasználásra egy rétegigény. A saját magam építem meg és hergelem be egy linux disztróból ennek a rétegnek egy elhanyagolhatóan kis rétege. Azon túl, hogy értjük hogy ügyes vagy meg minden, nem értem hova szerettél volna kilyukadni. Hogy neked nem érte volna meg a gyári nas? Ez szerintem az elejétől tiszta volt, és senki nem mondta, hogy "vettévóna3milláészájnótosztboldogabvagy" ;)

(#46) Etele007


Etele007
újonc

Rendeltem egy ilyet és tegnap megjött. Este beállítottam egy WD 3TB RED lemezzel. Kellemes csalódás volt, nagyon simán ment minden. FTP-n hozza a 115 MB/s-et, szóval a sebesség rendben van. Szerintem megfelelő mennyiségű alkalmazás, és sok beállítási lehetőség.

A Transmission benne van. 1000-es Digi, gigabites hálózattal. 15-16 MB/s-el szedi (van egy QNAP TS-110-em is ugyanezen a hálózaton, ami 2.5 MB/s-el). Távolról is elérem, eddig ennyi, de jön a hosszú hétvége, majd átnézem rendesen. A mobil applikáción is elérem, de itt még van mit fejlődniük.

Külsőre is tetszik, alumínium, jó összeszerelés, nem sorjás, a venti csendes, gumitalp miatt nem rezeg.

(#47) Dragon3000 válasza Etele007 (#46) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor ott valami nagyon vissza fogja a torrentet, amíg volt nsa 325V2-m addig ment a letöltés digi100-zal 12MB/s-kel és sokkal gyengébb hardverrel volt szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#48) Etele007 válasza Dragon3000 (#47) üzenetére


Etele007
újonc

Majd hétvégén több időm lesz vele foglalkozni, tegnap 23 óra után csak elindítottam egy letöltést.

[ Szerkesztve ]

(#49) CactuS válasza #56573440 (#45) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én egyetértek veled, annyi, hogy DSMnél a Piwigo/Plex párosnál szvsz többet tud kicsivel a gyári PS/Moments szoftvere és pont azért is kérdeztem a lentieket, mert anno én is sokat nézelődtem előtte, volt épített NASom, plusz zyxel/qnap/syno is, aztán végül 918+ lett a vége a rengeteg fotó és a funkciók miatt. Lehet mondogatni, hogy mennyivel olcsóbb consumer cuccokból építeni egy NASt és, hogy össze lehet mókulni kb. mindent arra is, de fölösleges összehasonlítani a kettőt, almát a körtével. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#50) Dragon3000 válasza Etele007 (#48) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az épített nasomban egy g2120 proci van 4GB rammal, nem valami erőmű, de a digi1000 mellett 80-100MB/s-kel megy a torrent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.